Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:19 29.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема WAP-a ми изяде безплатните минутки от промоциятанови  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано30.01.04 17:48



Преди няколко часа си получих фактурата. Неприятна изненада имам! Трафикът от WAP, вместо да се отчете в графата "Други услуги" ми е начислен към "Разговори в мрежата на Глобул", и с това той ми изяжда част от безплатните 6.50лв. на месец, които промоцията ми предоставя за първата една година. Как е при вас положението?

Искам да е ясно, че не правя проблем сумата по фактурата, която съм платил отдавна. WAP трафикът ми е пренебрежимо малък и не оказва голямо влияние върху крайната сума. По-голям проблем за мен, обаче, е принципното положение.

Сега си проверих пак и предната фактура, и там положението е същото...!
Доста неприятно!

Между другото, има ли значение как точно е зададен в телефона номерът за WAP? Имам предвид дали е 0981000, +359981000 или просто 1000?



Тема Re: WAP-a ми изяде безплатните минутки от промоциятанови [re: checho]  
Автор PeterPaп (стар познайник)
Публикувано30.01.04 18:00



"Изяжда" ти по 5 ст. на минута, предполагам
С тия 6,50 може да си караш повече от 2 часа в Интернет или да напишеш 50-тина SMS-a, твой избор. Както и да си изразходвал сметка над 6,50, ще си ползваш тази отстъпка.



Тема Re: WAP-a ми изяде безплатните минутки от промоциятанови [re: PeterPaп]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано30.01.04 18:17



SMS-ите не се включват в отстъпката, а горе казах, че в случая с WAP за мен е проблем не цената, а принципа.



Тема Re: WAP-a ми изяде безплатните минутки от промоциятанови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано30.01.04 18:31



Ти напълно ли си сигурен в това, което пишеш?
Щото виж какво ми отговори Можо по този въпрос преди 20 дена -


И твърди, че фактурата недвусмислено показва, че УАПа не яде от безпл.минути; аз затова и спрях да се обаждам, защото не зная как е при Гл; при МТел УАПа твърдо яде безплатните.

Обаче, ако си прав, то това е втори случай за последния месец, когато Можко демонстрира въпиюща некомпетентност или откровенно лъже в полза на Гл; като няма разумни аргументи....


... и Panasonic

Тема Re: WAP-a ми изяде безплатните минутки от промоцията [re: Cтepн™]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано30.01.04 19:23



Изчислих по разпечатка стойността на разговорите в мрежата на GloBul. Получих число, което представлява разликата между обявеното по фактура в графа "Разговори в мрежата на Глобул" и цената на WAP трафика. Следователно, съм напълно сигурен в това, което казвам.



Тема Re: WAP-a ми изяде безплатните минутки от промоциятанови [re: Cтepн™]  
Автор lchO (Дребен)
Публикувано30.01.04 19:26



Има една подробност, защото в единия случай си говорим за безплатни минути, а в другия за парична отстъпка от сметката за разговори. А checho си е прав, че тая работа с такусването на WAP-а като разговор не е правилна, но... Аз също съм с карта от тая прословута промоция с тези 6.50лв, но всеки момент си чакам фактурата, та ще видя и при мен каква ще е работата.



Тема Re: WAP-a ми изяде безплатните минутки от промоциятанови [re: checho]  
Автор cluster_bg (m@ni@c)
Публикувано30.01.04 22:49



Абе те откакто пуснаха на всички "номер за данни", WAP-а се таксува не на номера за данни, а на номера за глас. Това не мога да разбера защо така. При мен вече втори месец това се получава?!
Миналия месец ми дойде сметката и гледам - Мобилен номер 098данни - еди-колко си лева в мрежата на Глобул (около половината на това, което аз си водя като счетоводство). И гледам на следващата страница - Мобилен номер 098глас - обаждания към 00359981000 - по 5 ст./мин. На мен принципно ми е все едно на кой номер се таксуват, но май така доста се обезсмисля номера за данни - остава ми като втори номер, на който могат да ме търсят и да ми пращат СМС... Не съм сигурен мога ли да говоря по двата номера едновременно.
Иначе тия "номера за данни" дето ги пуснаха на всички са си същите номера, които ползваме за гласовите обаждания. Това ми го казаха и от 123.



Тема Re: WAP-a ми изяде безплатните минутки от промоциятанови [re: cluster_bg]  
Автор Metro (перко)
Публикувано31.01.04 10:04



vi6 sqga 6te ti obesnq toi bezplaten nomer za danni e ulovka!bezplatniq vsu6nost ti pravqt normalniq nomer kato nomer za danni a pro plateniq di davat drug koito se razli4ava malko ot istinskiq ti nomer i zatova wapa ti otiva v razgovorite



Тема Re: WAP-a ми изяде безплатните минутки от промоциятанови [re: checho]  
Автор mojo-jojo (фич)
Публикувано31.01.04 12:47



Не знам как е при отстъпката от 6 50 на месец, но аз ползвам 25 безплатни минути Глобул-Глобул и УАПа твърдо не ми яде от тях. Както вече онзи Стерн е споменал за мнението ми отпреди време, пак ще повторя, че безплатните минути се отбелязват със звездичка в разпечатката и УАПа определено не влиза в тях.

Тоя KREDOR не е за украса


Тема Re: WAP-a ми изяде безплатните минутки от промоциятанови [re: mojo-jojo]  
Автор Metro (перко)
Публикувано31.01.04 18:14



vi6 sq ednoto sa ostupki za 6.50 a drugoto sa minuti.bezplatnite minuti sa samo za razgovor da ne iska6 da ima6 25bezplatni minuti za wap?a kakto kazah ve4e wapa e RAZGOVOR kam 0981000 sistemata taka go razpoznava samo4e s taq razlika 4e ne kasuva 39st a 5




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.