Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:36 01.07.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: ГЛОБУЛ вече прекаляват!!!нови [re: mojo-jojo]  
Автор Диaнa (rebel)
Публикувано24.01.04 18:15



Е, няма нужда да си толкова загрижен за моите финанси и моя ментален капацитет. Имам пари бол - харча ги, а ти си кретай както знаеш.

И въобще, както и преди съм казвала - аре Пънчо, друм!

Это я, почтальон Печкин. Принес журнал “Мурзилка”.


Тема Re: ГЛОБУЛ вече прекаляват!!!нови [re: Диaнa]  
Автор mojo-jojo (фич)
Публикувано24.01.04 18:41



Хе-хе. Добре бе.
Само още един бърз въпрос - тези сметки от по 150 лв. с Нокиа 6200 ли ги правиш?

Тоя KREDOR не е за украса


Тема Цени на предплатените на Cosmoteнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор PeterPaп (стар познайник)
Публикувано24.01.04 19:06



COSMOCARTA (еквивалент на B-Connect):
Разговори 0.0055€/sec към всички мрежи = 0.645 лв/мин /с 0.145 лв/мин по-евтино/
SMS 0.11€ = 0.215 лв /по-скъпи с 0.065 лв /
WAP 0.0029€/sec = 0.34 лв/мин /по-скъпи с 0.28 лв /
MMS 0.37€ = 0.723 лв

WHAT'S UP (еквивалент на Chat ли си?)
Разговори 0.0067€/sec към всички мрежи = 0.786 лв/мин /-0.104 лв /
SMS 0.072€ = 0.141 лв /+0.031 лв /
SMS през чат 0.044€ = 0.086 лв /+0.016 лв /
WAP 0.0029€/sec = 0.34 лв/мин /+0.28 лв /
MMS 0.37€ = 0.723 лв

Бонусите се изчисляват като процент от изразходваното от предишния месец
за месечно потребление 5-10€ - 10%
за месечно потребление 10-20€ - 12%
за месечно потребление >20€ - 15%
Цените са без данъци, гръцкият еквивалент на ДДС е 18%.
Първоначалното време на отчитане за Cosmote е 20 секунди.


Не са големи разликите с България. За разговори са малко по-ниски, но пък допълнителните им услуги са доста по-скъпи. А и първоначалното време е 20 секунди. Като цяло на мен повече ми харесват нашите цени

Редактирано от PeterPaп на 24.01.04 19:12.



Тема Re: ГЛОБУЛ вече прекаляват!!!нови [re: vip4o]  
АвторЯдocaн!!! (Нерегистриран)
Публикувано24.01.04 21:26



Абсолютно съм съгласен, защото аз НЕ СЪМ от "масата" българи, които "карат" с един ваучер цяла година и може дори да те убия с тестето използвани ваучери, ако те замеря с него...
Не виждам защо ГЛОБУЛ трябва да печелят на мой гръб, Стерн! И то при условие, че им правя достатъчно високи сметки!!!
Аз съм клиент като всички останали, но защо трябва да ме прецакват така нагло?
Може би теб не са те прецаквали, за да те видя тогава колко ще ти е хубаво...



Тема Re: Цени на предплатените на Cosmoteнови [re: PeterPaп]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано24.01.04 22:27



Не са големи разликите с България

Не искам да се заяждам с тебе, но разликата между Българския B-Connect и гръцкия FREE2GO е огромна. От моята гледна точка.

Погледни само това
INTERNATIONAL ROAMING
CAPABILITY TO RECEIVE CALLS AND TO SEND AND RECEIVE SMS - FREE OF CHARGE

И сега си представи, че с B-Connect можеш да се разхождаш в чужбина, да те търсят по твоя телефон и да получаваш и да пращаш SMS. При това без всякакви допълнителни такси и договори.

Не ти ли се иска да имаш B-Connect с такива възможности?

Ако искаш да включиш и FREE2GO в твоята сравнителна таблица използвай





Тема Re: Цени на предплатените на Cosmoteнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор PeterPaп (стар познайник)
Публикувано24.01.04 23:31



Мерси за линка, само Telestet ми се губеха от гърците
Като писах, че не са големи разликите, имах пред вид разликите в цените на съществуващите услуги тук и там.
А иначе като брой и качество на услугите там си е по-добре, няма спор. Аз все се сещам за Cosmote-ския вариант на e-mail2sms, където също се отговаря с sms, но може да се отговаря на писмата, да се препращат, четат от Интернет и какво ли още не, а не като глобулската версия, която цели само да ти вземе парите.

Подхванахме много интересна за мен тема - сравнение между цени и услуги на нашите и чуждестранни оператори, но за съжаление е извън темата на този постинг. Ако има как модераторите да я извадят като отделна тема, че да може всички да си споделят впечатленията от чуждите оператори ще стане много хубаво Checho, Pls



Тема Re: ГЛОБУЛ вече прекаляват!!!нови [re: Cтepн™]  
АвторЯдocaн!!! (Нерегистриран)
Публикувано25.01.04 12:02



1 оператор винаги ще е монополист (така както си беше БТК преди време).
2 оператора ще са компания (разбирай - пазарна подялба).
3 оператора - едва тук вече можем да говорим за някаква РЕАЛНА конкуренция!

Никога не съм се канил на МТел, че като дойдат "Глобул" те "ще видят"...
Още от началото на МТел аз си чакам 3-тия оператор, а не втория.
За съжаление работата ми е такава, че изисква мобилен тел. и няма начин - трябва да съм на един от двата оператора...

Колкото до цените, Стерн, мислиш ли че не ни дерат? Мислиш ли, че това са нормални за нашият стандарт цени? Защото според мен щом оператори предлагат тип услуги (или промоции) от рода на 0,25 лв. / 1 мин. или 0,35 лв. / 1 мин. при същото качеството на услугите, върви ми разправяй, че 1 лв. / 1 мин. разговорите на предплатените услуги не са кожодерство!
Защото и двата оператора нямаше да пускат промоционални пакети или програми - толкова евтини, ако са на загуба! Наскоро пуснаха промоция само за служители на ОББ - 1-годишен договор, 25 безплатни минути на месец и разговори с ДДС: 0,24 лв. / 1 мин. -> Глобул-Глобул и 0,45 лв. мин. -> Глобул - Други моб. оператори)!!! Те са изчислили, че тогава не са на загуба, значи реално смятай какви са разходите им!!! И какво предлагат на нас!
Съгласен съм, че имат да избиват техника, ама при техните 1 000 000 абоната, които за 1 година трябва да направят средно около 80-100 лв. сметки (това е средно по 8-9 лв. на месец!) - техниката мисля, че отдавна платена - останалото и просто ЛАКОМИЯ за ПАРИ, ПАРИ и още ПАРИ...

Жалки нанаситници!!!



Тема Re: ГЛОБУЛ вече прекаляват!!!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.01.04 12:26



Това предплатена карта ли е?
Ако да, то какво кой знае колко по-добро виждаш в цените?
Да, към същия оператор е 50 ст; обаче към друг е левче.
СМС към същия оператор е около 15 ст; към друг - 29 ст.
И не видях дали това са цени с или без VAT

Какво толкова ненормално виждаш в цените на предплатените карти на нашите оператори на този фон?


... и Panasonic

Тема Re: ГЛОБУЛ вече прекаляват!!!нови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.01.04 12:56



Ами видях ги
Да видим COSMOTE BASIC 1 (другото явно е с някакво условие), цените в жълтото поле, като приемам, че цените не са с нарастване, т.е. първите 30 мин, после следващите и т.н.
за 300 мин. се плащат около 70 лв с таксата и без ДДС.
Ако е с нарастване на минутите (както подозирам) излизат над 90 лв.

На МТел бизнес (без никакви облекчения и условия), интерполирано м/у двете тарифи 2:1 излизат 90 лв
При Гл излизат около 130 лв, обаче за толкова разговори може да минеш на Гл240 и излизат 96 лв.

Къде е огромната разлика?


... и Panasonic

Тема Re: Цени на предплатените на Cosmoteнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.01.04 13:04



Понеже този клон от спора почна с моето твърдение, че цените в Бг не са НЕНОРМАЛНИ; то да уточня, че споменах само това - че цените тук не са чак толкова по-високи, с изключение на някои планове.
Не съм поставял под съмнение количеството и качеството на услугите, с които ни превъзхождат другите оператори.


... и Panasonic


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.