Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:08 01.07.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема "Кредитен лимит"...Глобул=наглеци  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 19:55



Абонат съм на Глобул от самото начало, и редовно си плащам сметките. Наглостта на Глобул се изразява в следното: всеки път щом надвиша 50 лв, получавам заплашителни смс-и: "ПЛАТЕТЕ НЕЗАБАВНО!". Е, от к'ъв зор да плащам незабавано, питам аз? Първо на първо, Глобул проявяват грубост и неуважение към клиента - още повече, към лоялния клиент, редовно плащащ сметки от над 100 лева всеки месец в продължение на 2 години. Второ на второ, кредитен лимит от 50 лева е смешен при безбожните цени на услугите им. Нещо повече - в самото начало кредитът беше 100 лв., но незнайно защо го смъкнаха! Трето на трето, не съм длъжна да плащам незабавно, след като фактурата ми излиза, да речем, след 3 седмици.

В същото това време (както споменах и в един друг постинг), на b-connect номера си получавам бонуси и похвали, че съм техен абонат.

Е, нема нужда!



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор mojo-jojo (фич)
Публикувано20.12.03 20:52



Защо лъжеш? Ако беше абонат от началото:
1. Кредитният ти лимит щеше да ти бъде 200 лв (освен ако не си минала на ПРО 39)
2. Ако си изряден клиент след определен период от време Глобул увеличава кредитния лимит, като уведомява съответния абонат чрез смс.
3. Длъжна си да се съобразяваш с общите условия след като си се съгласила с тях при подписване на договора. Там ясно се казва, че Глобул има право да изисква плащане преди периода на фактуриране, ако се достигне кредитния лимит.

Тоя KREDOR не е за украса


Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: mojo-jojo]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано20.12.03 20:57



Какъв е периода от време след който ти увеличават лимита?



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: mojo-jojo]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 20:57



Не лъжа. През тези 2 години съм имала 4 сим-карти, всички на мое име. Глобул би следвало да отчитат този факт.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Hot st]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 20:59



П.С. И как ще съм "изряден платец", след като непрекъснато ми спират телефона?



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Hot st]  
Автор mojo-jojo (фич)
Публикувано20.12.03 21:05



На мен беше увеличен след 6 месеца мисля. СМСът беше със съдържание - за ваше удобство Глобул увеличава кредитният ви лимит с 30 лв, ако не сте съгласни с промяната отговорете с No.

Тоя KREDOR не е за украса


Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор mojo-jojo (фич)
Публикувано20.12.03 21:06



Добре, добре.

Тоя KREDOR не е за украса


Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: mojo-jojo]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 21:07



Голямо увеличение, няма що!



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: mojo-jojo]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано20.12.03 21:11



Аз съм с настоящия номер от октомври `02 ...обаче се води на майка ми и ползвам 25 мин. фрии (за % инвалидност), пък и бях на ПРО 39 първата година...
Сигурно скоро няма да го видя тоя смс...



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано20.12.03 21:12



Ми не знам...
Що мене питаш?




Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Hot st]  
Автор mojo-jojo (фич)
Публикувано20.12.03 21:13



Много е възможно, както сигурно знаеш орязаха инвалидните карти от възможността за включване към ПРО 39 и ПРО 100.

Тоя KREDOR не е за украса


Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор mojo-jojo (фич)
Публикувано20.12.03 21:15



Мое да не е много, но така като гледам ти и толкова няма да видиш.

Тоя KREDOR не е за украса


Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: mojo-jojo]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано20.12.03 21:19



Да, бях пратил майка ми няколко дена след крайния срок -1 ви декември...
До тогава можело за още 1 година на инвалидните карти...
Здраве да е, както се казва!



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано20.12.03 21:21



Виж, щом не ти стигат 50 лв. си го увеличи - може и от банкомат...
Минимума мисля че беше 30 лв.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Hot st]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 21:23



Защо пък ще им предплащам - за да трупат лихви?



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: mojo-jojo]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 21:25



Е, честито!



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано20.12.03 21:29



Проблема ти е голям...
Трудно може да ти се реши...
Хем не ти стига лимита, хем не щеш да плащаш, хем депозита не те устройва...
За сега това са възможностите на ГлоБул...
Що не пробваш да вземеш карта на фирма - там кредита май е по-голям...или се лъжа нещо...



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Hot st]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 21:34



Не, това не са ВЪЗМОЖНОСТИТЕ на Глобул, това е ЖЕЛАНИЕТО им.

Отново - защо така изведнъж решиха да намалят лимита от 100 на 50 лв.?

Понеже не понасям М-тел и Слави Трифонов, все пак имам решение - 2 карти с осн. програма на Глобул и една b-connect. Но защо да е така...



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: mojo-jojo]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 21:35



...Не че някога говориш за 80, или дори за 50 лв...



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано20.12.03 21:38



Наречи го както искаш
Имаш червена точка за вкуса!

Редактирано от Hot st на 20.12.03 21:39.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано20.12.03 21:47



А като си надвишиш лимита, междинна фактура издават ли?
Каква е технологията?



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор mojo-jojo (фич)
Публикувано20.12.03 21:47



Защо реши, че съм бил с кредитен лимит 50 лв. и ми е станал след увеличението 80?
И как така твърдиш, че си плащаш сметките редовно пък всеки месец ти спирали телефона.
Много лъжеш Дидкееее, много...

Тоя KREDOR не е за украса


Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Hot st]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 21:51



Не, просто трябва да отида да внеса известна сума, която после се приспада във фактурата.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: mojo-jojo]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 21:57



Ясно като бял ден как - плащам, после говоря за 50 лв., спират ми го, пак плащам...

А ти внимавай с тия обвинения - не всеки се казва Ганю, лъже, маже и т.н.

Айде със здраве, и успех в лизанато на г**а на Глобул.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Hot st (добронамерен)
Публикувано20.12.03 21:57



Хмм, значи не би трябвало да излиза задължение на банкомат или в иПей...
Или излиза?
Проверявала ли си?



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Hot st]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано20.12.03 22:03



Ами не, аз плащам в кеш...Сори, не знам.



Тема за Диананови [re: Диaнa]  
Автор Singapore (wSm@rt)
Публикувано21.12.03 00:18



Диана, ти си много сладко коте и ще ми бъде приятно да изпием по едно кафе някъде (ако си в София на 30,31 и 1-ви).

Драсни един СМС - *********

.......................................................................................................................

На мен ми допада да имам ограничение от 50 лева, защото в момента парите в банката не са на мое име.

Колкото до заплашителните СМС-и и аз ги получавам и всеки месец плащам с 20 дена закъснение.

И всеки месец ме изключват. Ама това не ми бърка в здравето по никакъв начин.

.......................................................................................................................

Колкото до другото - в клуб "Линукс" (преди една година) ме бяха обвинили, че съм агресивна личност сееща конфликти и раздори.

Имам много енергия и хората просто не могат да ми издържат на аргументите.

Виждам, че и при теб има нещо подобно.

Ако искаш опитай като мен - представи си, че твоите опоненти от клубовете са беззащитни дечица и от такава позиция си пишеш мнението.

Ако искаш! - не те карам насила :-)
............................................................................................................................

До дир.бг: Защо при емотиконите нямате поне едно сърчице???????


Редактирано от Singapore на 21.12.03 03:41.



Тема Re: за Диананови [re: Singapore]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 01:06



Мерси за симпатиите ("сладко коте", хахаха!), ама ми мина времето за интимни срещи, откакто съм госпожа.

Колкото до агресията, това е най-често срещаният Интернет-синдром. Когато не срещаш другия лице в лице, падат и малкото задръжки, и човешката природа блесва в цялата си "хубост"... Но ти си прав, лесно е да си представиш как изглеждат тези "агресори" в действителност.




Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 11:56



Щом непоносимостта ти е толкова голяма - стой си на 50 лв. Вместо 200 лв кредит и НЕспиране след изчерпването му


... и Panasonic

Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор KKP (??)
Публикувано21.12.03 12:14



А защо моя кредитен лимит не е смъкнат още? И аз съм им абонат от 2 години. Може би представите ни за "редовно плащане" се разминават (и то не с малко). Даже мога да кажа, че всеки месец имам по 3 - 5 лв. отстипки от програмата "лоялен клиент" (не че са много ама пак има за една бира с картофки )



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: KKP]  
Авторavalon (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 14:00



zna4i az sam na GloBul 60(novite im smotani programi)vseki mesec mi spirat telefona za nadvishen limit pri polojenie 4e triabva da si platia smetkata do 2-ro 4islo na meseca te mi go spirat oshte na 17-18!uj imam predplateni 60min i razgovorite mi sled tezi 60 min ne sa za nad 50 lv.iznudva4i!plashtam po 100 pyti smetki!plashtam si i 123 po 0.20/min!i im snasiam ve4e 2-ri mesec po 70 lv.a horata si karat po 1 godina s 2-3 vau4era i si proverivat stotinkite free!emi tva ako ne e neuvajenie kam klientite neznam koe!



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Cтepн™]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 15:00



Да, непоносимостта ми към мутри е огромна - още повече, живея в страна, където те са национални герои.

И на 20 лева ще стоя, мерси!!



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: KKP]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 15:02



Става дума за следното - за тези 2 години не съм била с една и съща карта. След изтичането на първата я спрях и си купих друга; за мое учудване, втората имаше лимит от 50 лв.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: avalon]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 15:08



Именно, именно...
Отначало не ги разбирах тия г**облизци, дето се убиха да защитават Глобул, но...народопсихология, братче! 700 години робство и 50 комунизъм!



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 15:13



ми тогаз що ривеш?

Истината е, че Гл се презастраховат - преди 2 години привлякоха началния си брой клиенти, които зарязаха МТел без да платят последната си сметка.
Гл знае това и с такива клиенти...


... и Panasonic

Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Cтepн™]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 15:20



Много ясно защо. Фактът, че за мен в България има само един оператор, съвсем не значи, че нямам право да го критикувам. Все едно да избереш да се ожениш за някого, и поради този факт да търпиш безропотно всички негови глупости.



Тема П.С.нови [re: Cтepн™]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 15:28



Друг е обаче въпросът, че като влезе трети оператор, най-вероятно отивам при него.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 15:41



Щом се жениш за глупак трябва да си готов да му търпиш глупостите.
Щом избираш оператор - трябва да му знаеш условията, а не след 2 год. да се възмущаваш.
Но това не ме учудва, като гледам с каква овча радост чакаш третия...както преди 2 години блея за добричкия цар, дето всички ни ще оправи


... и Panasonic

Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Cтepн™]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 15:49



Най-малко мен можеш да наречеш овца, абонате ма М-тел.

Ако не си чел от какво се оплаквам по-горе - Глобул промениха условията си след първата година, с което съм и несъгласна.

Относно третия оператор - напълно съм подготвена за възможността той да се окаже по-зле и от царя.

Поживем - увидим.



Тема Бай дъ уей...нови [re: Диaнa]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 15:50



Никога в живота си не съм гласувала.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 16:02



Няма значение чий абонат съм, няма значение ти каква си.
Но мислене в стил "...ама ще видят те като дойде третия оператор..." си е точно овча мисъл. Която показва единствено пълно неразбиране на основни икон.постулати и действителност.
Навремето цяла година се чуваха такива неща, докато Гл стартира и какво стана - за 27 месеца добричкия, обърнат към бедните българи оператор, правещ комуникациите човешки събра 900 000; лошия, мутренски МТел събра над 1 300 000.
Та ще ми е интересно да (ако) дойде трети колко ще останат за него и какви цени ще има за да си върне инвестициите...щото той няма да те обслужва заради красивите ти очи, а само и единствено за печалба.

btw-защо не си редактираш мненията, а пускаш 2-ри пост?


... и Panasonic

Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Cтepн™]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 16:10



Защото съм фен на П.С.- и.

Не е овча мисъл да гледаш напред и да се надяваш на по-добро - напротив, овче поведение е скептицизмът и закостенелостта.

Ясно е, че 3-тият оператор ще иска да печели от мен, и аз с удоволствие ще му позволя - стига да е малко по-добър от втория, така, както в много отношения вторият е по-добър от първия. Ами че аз като вляза в офис на М-тел, и ме побиват тръпки! Мутра стои на вратата и ме пита "К'во искаш!" (За да не голословя - това става на Мадрид...) Айде, че взех да защитавам Глобул...да, ПОНЕ човешки се отнасят!



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: avalon]  
Автор KKP (??)
Публикувано21.12.03 16:11



Виж сега .. наистина е глупаво да се плаща за 123 ... но за 2 години аз не съм се обадил нито веднъж. Не ми е много ясно какво толко звъните на този 123.....



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор KKP (??)
Публикувано21.12.03 16:18



Абе нещо не мога да хвана твоите мисли и действия. Първо - редовен платец. След това - спиране на карта и купуване на нова ... после ако се окаже и че си плащала 2-3 пъти в годината ... всичко ще се изясни
Преди реших да не захващам темата но сега ще я захвана: Би ли ми обяснила как може да имаш 4 карти? Защото доколкото знам политиката на Глобул е един човек да не може да има повече от 1 карта (може би 2 - не съм сигурен) а ти имаш 4 ... не вярвам (е може да имаш б-конекти и 100 ама тях кой ли ги брои...а и кой ли знае че ги имаш )



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: KKP]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 16:20



Аргументът ти е абсолютно неправилен - дай да не ползваме услуги, понеже са скъпи. Нали идеята е да им поевтинеят услугите - особено пък тази глупост 123!



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: KKP]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 16:26



За сетен път, нещата стоят така:

Човек може да има по 2 карти. Аз имах 2 една година, и после още 2.

Спрях си първоначалните карти, първо, защото номерата бяха гадни, и второ, защото хванах промоция.

Сега имам 2 осн. програма и 1 би-кънект.

Капиш? Да ти представя фактури?



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 16:32



Не искам да изпадам в дребнави спорове, но пак даваш невярно инфо - поне от година нещата са точно наобратното - че в Мтел станаха наистина любезни - в БЦ, и на *88.
Докато напоследък оплакванията от Гл за грубо отношение към клиентите са си закономерност.
Както и от "компетентността" на дистрибуторите им в Германос, Офис1, Метро и т.н.

И не бъркай глаголите "надявам се (реалистично)" и мечтая (утопично)".

А ако ми изброиш нещата с които Гл е по-добър ще ме разсмееш приятно за празника. Само не почвай с по-евтините с 3 ст. СМС-и, че ще ми паднеш в очите. Макар, че не зная дали "по-евтини, но само в Бг приемани" всъщност не е от другата страна на чертата; след като си преценил, че имаш средства да поддържаш мобилен апарат, то основно става възможността да му ползваш функциите навсякъде.
Но пък от друга страна доста хора на Гл се "хвалят", включително и тук как карат с първия ваучер 1 год. Май към 30% според данните Е как при такива обороти искаш да ти осигурят достатъчно голям кредит? Откъде пари за това? Откъде пари за избиване на фрий услуги?
Остави емоциите, погледни реално - 70% от клиентите на МТел са на абонамент (т.е. сигурни абон. такси от над 1,5 млн. души, средно по 18 лв) и имат сметки над 50 лв. Е, как да нямамт мейл2смс от десетки места, как да не им е фрий *88, сега и ново списание пуснаха (спорни са качествата му, но на пазара би струвало поне 4 лв), как да нямат 1800 МХц при необходимост и покритие на 90% от територията, не от населението (надявам се правиш разликата).
Впрочем могат още много да предложат, ама като не ги притиска конкуренция...ама никаква


... и Panasonic

Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Cтepн™]  
АвторДиaнa (Нерегистриран)
Публикувано21.12.03 16:47



Глаголите май ти ги бъркаш, поне по отношение не мен - аз също се НАДЯВАМ.

Споменавайки за отношение - като същи хуманитарий, Глобул ме спечелиха иманно с отношение. Не знам как твърдиш, че М-тел са се променили, след като въпросната случка ми се случи през юли месец тази година. Влязох в споменатия магазин на Мадрид, изчаках културно да обслужат някакви по анцузи (сякаш се връщах в 94-та година!!), след което мутрата на вратата ме попита к'во искам. Шокирана, аз дори му отвърнах: "Прима". (За леля ми, тя живее на място със слаб сигнал на Глобул.) На което той отвърна: "Ся няя, мини утре." Е, това и един Слави в раклама по телевизията ми стигат, за да бягам от М-тел като дявол от тамян.

За цените на смс-и - даже не знаех, че на Глобул са по-евтини. (Както казваш, незначително по-евтини.)

Като цяло, може би сме една от страните с най-скъпи мобилни услуги, за което допринасят и двата оператора; така че цената не може да е основен фактор. Остава другото...



Тема П.С.:)нови [re: Диaнa]  
Автор Диaнa (непознат )
Публикувано21.12.03 16:54



Имам поне 5-има познати с Прима, която са изговорили преди година. Не знам откъде си черпиш данните.

Относно редактирането на мнение - как става?



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 17:04



точно пък лятото не ми се вярва да е било баш тъй; пък и вече от мнооого време няма оплаквания в клуба на МТел за лошо отношение (не само в БЦ), докато в този са почти ежедневие, даже и Чечи се оплака

Вярно - цените са изравнени и не са основен фактор. И наистина е другото. Затова което и тримесечие да вземеш от стартирането на Гл (без първото) то новите абонати на МТел са повече от тези на Гл.
При цялата условност на термина "абонат" и при това, че наистина допреди година МТел се държаха пренебрежително с клиентите си. Веднъж бях споделил, че се учудвам как може българите да сме толкова тъпи, че да не влезем в топлите офиси на Гл, при любезни служители, а вместо това висим по 2 часа на студа пред БЦ на МТел - можеш ли да си отговориш сама?. Приеми го като своеобразен референдум кое колко чини - или наистина сме прости или добре си правим сметката (българите, като цяло)
Та, думата беше, че цените в Бг не са фактор при избора, други са факторите


... и Panasonic

Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Cтepн™]  
Автор Диaнa (непознат )
Публикувано21.12.03 17:07



Е, ако мислиш че те лъжа, твоя работа - тогава всичките ми аргументи са безполезни. (Чудно само защо бих го правила.)



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Cтepн™]  
Автор Диaнa (непознат )
Публикувано21.12.03 17:11



...Не знам каква ти е "скритата идея", но наистина само твърде прост човек би чакал на студа, и то за да го нагрубят - особено пък щом цените не са фактор...



Тема Re: П.С.:)нови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 17:11



Официални източници по тримесечия, давани и от двата оператора.
Обикновенно в клуб GSM някой подава адресите

Като си отвориш вече постнатото мнение, в главата му (където е темата, автора и кога е публикувано - в светлосиньо) има 3 иконки - най-дясната е със стрелка (Отговор на мнението), до нея е една със символ PLAY (Следващо непрочетено мнение) и най-вътрешна, само в твоите мнения има иконка с чавка (Редактирай мнение). Та точно тя отваря мнението ти в режим на редкация или изтриване. Наистина става до 6 часа след пускането му.
Обаче трябва да си регнат юзер, иначе нямаш тази иконка и възможност.
Регването става за 2 мин.

ПП: Виждам, че вече си се регнала. Съжалявам, вземам си последните 2 изречения назад


... и Panasonic

Редактирано от Cтepн™ на 21.12.03 17:22.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 17:20



Услугите, приятелко, услугите - наличност, достъпност, стойност.
В по-частен случай - покритие и роуминг.

Понеже това го бях казал преди > от година - единствената възможност да си купиш хубав, нов и сигурен апарат при адски изгодни условия - моето, хитово тогава Сони ми излезе 102 лв + 12 месеца х 18 лв...ама със сторнирани 12 мес.такси на икономичен, т.е. в крайна сметка ми излезе точно 102 лв, от МТел...по времето, когато този модел и в евтините бараки не падаше под 250 лв
Даже след 1 год. ползване го продадох за 150 лв - ей за тези възможности говоря.
Вече и Гл се усетиха за лизинга, но при всички случай на МТел офертите твърдо са по-изгодни, вече има и за 24 мес. (има и хора, които не си сменят апарата на 6 месеца) и то за хитови модели. Не знам дали Гл има за над 6 мес.


... и Panasonic

Тема Е малко уточниениянови [re: Диaнa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.12.03 17:20



Ако първите две карти са били със 200 лв кредит, това не означава че и следващите трябва да са със същия кредит. Следващите две карти може да са с 20 лв. кредит.

Шефа е към МТел. Като си свърши кредита търчи да си го допопълни.
Точно по тази точка смятам че Глобул имат право.

Аз съм адски доволен (bconnect) че сметките ми излизат точно.
Тъпото е че трябва да ги псувам дълго, методично и всестранно когато почнат да ми доставят някаква безплатна услуга която аз не искам (например съвсем безплатни СПАМ SMSи).
Ма накрая вдяват.

Докато има само двама оператори на практика няма да има конкуренция между тях. Само разни дребни неща. То нали МТел щяха драстично да свалят цените и аха да го направят и се отказаха.
Може би ако се появи трети нещо ще се раздвижи. Може и да не се раздвижи.
Поне едно можем да правим - като почнат да ни правят на говеда (я безплатен СПАМ, я безплатна гласова поща на МТел) да ги псуваме. Щото една от причините да зарежа МТел беше точно тъпата им гласова поща, която аз по никакъв начин не щях - и тях съм ги псувал колкото мога.



Тема Re: П.С.:)нови [re: Cтepн™]  
Автор Диaнa (непознат )
Публикувано21.12.03 17:24



Регнат юзер? Простите пожалуйста, что ето?

Аааааа, сигурно имаш предвид регистриран. Ами да, регистрирах се, но пак нямам 3-та иконка!

М/у другото, ти спомена нещо за честоти...(вж. темета ми в ГСМ). Та, в крайна сметка, Мтел работят ли изобщо на 1800?



Тема Re: Е малко уточниениянови [re: bira_more]  
Автор Диaнa (непознат )
Публикувано21.12.03 17:26



Ами, аз питах Глобул за тоя кредит, и те ми отвърнаха, че в началото всички нови абонати са имали 100 лв. кредит, но после сменили политиката. Та така.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Cтepн™]  
Автор Диaнa (непознат )
Публикувано21.12.03 17:31



На мен апаратите на М-тел (пък и на Глобул) ми се виждат адски скъпи. Посочи ми една оферта в момента, която да е изгодна! (От години обясняваш за това Сони...)

Колкото до покритието - и Глобул вече го имат. То не става за един ден.



Тема Re: П.С.:)нови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 18:06



отвори си твое мнение, постнато след регистрацията си и ще я видиш

Затова и споменах за 1800МХц - да, работят.
Там, където ресурса е поизчерпан минават на 1800МХц; за центъра на Варна знам със сигурност, че работят и на тази честота; точно и затова миналата НГ МТел имаше връзка цялата нощ...за разлика от предни години.


... и Panasonic

Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 18:22



Темата по цената на апаратите в МТел и в Германос vs тази в в други магазинчета и сергии е чепкана толкова пъти, че не ми се почва.
Моето лично мнение е, че цената включва както апарата, така и неща като:
- гарантиран произход;
- фабричен софт и в частност - фабрично кирилизиран, а не разкодиран с програма, смъкната от ИНет;
- спец. обучени техници в сервиза;
- фирмена апаратура и ремонтна документация в сервиза;
- признаване на гаранцията - не да гледат под лупа и за всяка драскотина да отказват гаранция (прословутото Сони в крайна сметка го ползва малката ми щерка и за 2 седмици го скъса от удари и изтървания, докато размести СИМ-държача и не искаше да приема коя да е карта; в МТел го оправиха безропотно, гаранционно);
- спец. Мтел, за срока на гаранцията безплатно сменя софта на апаратите, купени от тях с най-нова версия, доставена от фирмата-производител.

Ако искаш хубав, хитов апарат, но нямаш накуп 500-1000 лв, то отиваш на лизинг; най-изгоден е при

- виж само какво разнообразиие за всеки вкус и джоб.


... и Panasonic

Тема Re: П.С.:)нови [re: Cтepн™]  
Автор Диaнa ()
Публикувано21.12.03 19:24



Хм...на мен един оператор ми каза, че работят на 1800 само в София, Варна, Бургас и Пловдив, и то не навсякъде. "Ще имате сигнал на 1-2 места в София" - вика.



Тема Re: П.С.:)нови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 19:28



ако е от Мтел - вярно е; точно в тези градове и само в най-натоварените им зони.
Ако е от Гл - не знам със сигурност, но май никъде нямат такива клетки


... и Panasonic

Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Cтepн™]  
Автор Диaнa ()
Публикувано21.12.03 19:29



За мен лизингът си е пълен обир. А и поначало, трябва М-тел да са ти промили адски мозъка, за да смяташ, че са им изгодни цените.

Скоро си купих от ebay NEC e808s с 1 година гаранция за 160 долара. Един нов смартфон Майкрософт с гарантиран произход, който тук е 1500 лева, там съм го виждала за 200 долара. И т.н., и т.н.......



Тема Re: П.С.:)нови [re: Cтepн™]  
Автор Диaнa ()
Публикувано21.12.03 19:31



Глобул веднъж ми казаха, че изобщо нямат 1800, а когато се обадих пак - че имат навсякъде...

Явно ще видим, щом ми донесат Нокията 6200.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано21.12.03 19:32



heheh, i az napravih taka. Purvata mi beshe s kredigten limit 70 lv., a sega tazi mi e s 50 leva. :), no v kraina smetka te sa si pravi. Dai mi drug primer, osven mobilnite operator,i da te kreditirat vseki mesec s po 50 leva bez lihva. Obiknovenno vsichko se predplashta. Eto za primer internet-a mi. Predplashtam si vseki mesec. V momenta e platen do 01.01.2004 i ako do togava ne si platia sledvashtia mesec(januari) v 0:04 chasa na 01.01.2004 shte mi go sprat(interneta). Tova e. Prosto Globul sa se naparili ot mnogo hora deto govoriat i sled tova ne si plashtat smetkite i sega sa se prezastrahovali. Poveche ot 50 leva ne mojesh da gi nabutash.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 19:35



Мислех, че обсъждаме само Бг-пазара

Виждала ли си лизингите на други магазини? 15-17% за 12 мес.; над 20% за 24.
На този фон лизинга на Мтел е направо френдли.
Т610 - цена в магазина - 597 лв; цена на лизинг - 615 лв, т.е. оскъпяване с 3% за 12 или 24 месеца
Панасоник Х70 - 822 лв/на лизинг - 812 лв, т.е. дори е по-евтино

Не казвам, че са изгодни, казвам само, че включват и други неща, освен самия апарат - гаранция, сервиз, произход.
Дано не ти се случва да купиш нещо за 20% по-евтино и след 2 месеца да ти се наложи да ползваш гарнация


... и Panasonic

Редактирано от Cтepн™ на 21.12.03 19:44.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: ohluva]  
Автор Диaнa ()
Публикувано21.12.03 19:40



Да, но би следвало все пак да имат някакво уважение към клиента, който им е бил лоялен в продължение на 2 години. Или хайде, най-малкото, ако ми нямат доверие, поне да имат културата да не ми изпращат заплашителни, ултимативни смс-и. Пфу!



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Cтepн™]  
Автор Диaнa ()
Публикувано21.12.03 19:43



Защо се ограничаваш сам, нали сме граждани на света? Не виждам причина да се интересувам до БГ-пазара, след като мога да се протегна и да грабна евтинкото. Да живее голямото село!



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 19:46



Аз не се ограничавам, ама колко хора мислиш, че могат да пазаруват от eBay?
Говорим за реални неща, не за изключения.

Специално за теб допълних предния си пост с 2 сметки по повод обирджийския лизинг


... и Panasonic

Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 19:49



Последно любезни или некултурни са Гл?
По-нагоре свиреше на друга струна


... и Panasonic

Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: ohluva]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано21.12.03 19:54



Dai mi drug primer, osven mobilnite operator,i da te kreditirat vseki mesec s po 50 leva bez lihva

Веднага давам няколко - НЕК ме кредитира всеки месец и то с не по-малко от 50 лв (лятото); в момента - с над 100
БТК - всеки месец, но с малко
ВиК ме кредитира вече 5-6 месеца; сигурно са се събрали около или над 100 лв.
В службата всеки месец ми дават аванс от 300 лв на 5,6-то число (чист безлихвен кредит)
Транскард, овърдрафт - все безлихвени кредити и то до няколко хиляди лв.


... и Panasonic

Редактирано от Cтepн™ на 21.12.03 19:55.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Cтepн™]  
Автор Диaнa ()
Публикувано21.12.03 20:05



Некултурни в рамките на закона.



Тема И си траеш, а? ...нови [re: Cтepн™]  
Автор Apмeнckия пoп (инстанция)
Публикувано22.12.03 00:41



... и с толкова много кредити още една бира не си ме почерпил ... айде де, не е задължително да съм аз, покани дамата ...


Копам грамотно!

Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: Apмeнckия пoп]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.12.03 11:14



Ми като не щеш да се завъртиш тъдява...Със Ситиекспрес ли да ти пртя бирата.
Ела и ще има повече от бира...има едно червеникаво заведение наблизо...ти си знаеш за кое говоря

Пък може и дамата да дойде...да се увери, че тук МТел има 1800МХц


... и Panasonic

Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Cтepн™]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано22.12.03 11:19



heheh znam za tezi neshta. Razbra me kakvo iskah da kaja v predishnia mi postig.



Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: Cтepн™]  
Автор Диaнa (rebel)
Публикувано22.12.03 14:24



Хехе...за кръчми винаги готов! (Е, след 30-ти най-вероятно.)

Кое е това червено заведение?



Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано22.12.03 17:46



Заведение....в центъра на Варна....Попа си знай най-добре за него


... и Panasonic

Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: Диaнa]  
Автор Apмeнckия пoп (инстанция)
Публикувано22.12.03 18:40



Не го слушай Стерн, в това заведение аз повече не стъпвам ... от там са ме изхвърляли в доволно нетрезво състояние ...


Копам грамотно!

Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: Cтepн™]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано22.12.03 19:13



Вие пияници, как сте се проявявали пак в семейната кръчма ?!?!?!?!?



Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: Cтepн™]  
Автор Диaнa (rebel)
Публикувано22.12.03 19:17



Аз пък си мислех че всички са от София!



Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: Диaнa]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано22.12.03 19:36



Морето праща поздрави на провинцията!!!

Всичко различно от Варна е в провинцията, нали така, Стерн?



Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: checho]  
Автор Диaнa (rebel)
Публикувано22.12.03 20:12



Напротив, Варна е пристанище на Шумен!



Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.12.03 13:19



Използваме докато те няма


... и Panasonic

Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: Apмeнckия пoп]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.12.03 13:20



Ами щото има една църквичка до него и са преценили, че е време да си опростш грховете


... и Panasonic

Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: Диaнa]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.12.03 13:24



Съжалявам, че трябва да те разочаровам предпразнично, но и в дълбоката провинция има кръчми и ИНет...тук-там


... и Panasonic

Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано23.12.03 13:28



Според Хемингуей - да
Според формалните изисквания - не


... и Panasonic

Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: Cтepн™]  
Автор bbwolf (blah blah)
Публикувано23.12.03 16:15



пичове ако искате мога да ви обясня кво е това животно ирц и как се ползва за да не пълните базата данни на дира с 85 постов чат от който никва полезна информация може да се извади (поне аз не мога)
ама уотевър дерзайте си на воля ама не слагайте поне такива интересни топици щото стават грешки

Who controls the past now controls the future,who controls the present now controls the past.


Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: bbwolf]  
Автор Apмeнckия пoп (инстанция)
Публикувано23.12.03 17:41



Хайде обясни ми, да видя как се приемат тези неща масово, защото по стечение на разни съдбовни обстоятелства аз си вадя хляба като разработвам подобни на IRC нещица ...
Не го приемай лично, усмихвай се, весели празници и наздраве!!!



Копам грамотно!

Редактирано от Apмeнckия пoп на 23.12.03 17:42.



Тема Re: И си траеш, а? ...нови [re: Cтepн™]  
Автор Apмeнckия пoп (инстанция)
Публикувано23.12.03 17:45



Сус бре ... църква ... ние за кръчма се пазарим, ти ша ми споменаваш работното място ...


Копам грамотно!

Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: mojo-jojo]  
Авторmoleo (Нерегистриран)
Публикувано24.12.03 01:54



kreditniq limit v nachaloto beshe 210 lv tochno :)



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано25.12.03 01:21



Изчитайки всичко написано от теб в последния месец, стигам до извода, че от Философията в СУ или нищо не си разбрала, или си патологичен лъжец

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: METHOD]  
Автор Диaнa (rebel)
Публикувано28.12.03 12:57



Много странно каква е връзката на науката философия с кредитния лимит на Глобул.

А от заядливци като теб - доволно! Аре баста.



Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано28.12.03 15:22



Заеби философията - лъжеш като възрастен представител на ромска фамилия

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: "Кредитен лимит"...Глобул=наглецинови [re: Диaнa]  
Автор Диaнa (rebel)
Публикувано28.12.03 16:23



Не си прави труда да диалогизираш с мен, понеже аз не си правя труда да ти чета бръщолевениците.

Редактирано от Диaнa на 28.12.03 16:28.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.