Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 05.07.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Интересно ми е...нови  
АвторPeterPan (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 15:11



Защо цените на WAP са толкова по-ниски от цените за разговори?
Не се ли товари еднакво мрежата независимо дали абонатите говорят или са в Интернет? И изобщо, излиза ли по-евтино на оператора разпространението на WAP околкото на глас?



Тема Re: Интересно ми е...нови [re: PeterPan]  
АвторOn4o (Нерегистриран)
Публикувано04.12.03 15:35



При WAP се използват наполовина ресурси-няма насрещен абонат



Тема Re: Интересно ми е...нови [re: On4o]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано04.12.03 23:40



Натоварването е еднакво - 1/8 от клетката.
Дори e по-зле т.к. като "захапе" интернета - дълго не го пуска, а като говори по телефона - две, три "приказки" да се разберат и освобождава ресурса

Усмихни се … Животът е Хубав



Тема А ти..нови [re: Чo :)]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано05.12.03 09:37



пиянде долно - къде беше вчера?
изпусна да видиш Шарпа.. мноого як :)))



Тема Е?нови [re: Чo :)]  
АвторPeterPan (Нерегистриран)
Публикувано05.12.03 09:37



Тогава?!?
Да разбирам ли, че имат еднаква себестойност?
А цената им се различава доста...



Тема Re: А ти..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано05.12.03 22:34



Бе ... остави, направо ... (виноват) ... ('ко да пра'йш, на някои личности не може да се отказва) ма' поне се прибрах на два крака

Усмихни се … Животът е Хубав



Тема Re: Е?нови [re: PeterPan]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано05.12.03 22:34



Като себестойност само на разговора + себестойноста за входящия разговор към този който търсиш е малка.
Но нали хората искат УСЛУГИ, трябват инвестиции за поддръжка, подобряване, раширяване на мрежата, наеми, аморизации, трябва да се плащат заплати, реклама, ПЕЧАЛБА
+
липсата на конкуренция (или уговаряне м/у операторите {знам ли})
=
Оператора: "Еми ... хората плащат и тази цена, 'що да предлагаме по-ниска"*
+
Оператора печели от корпоративни клиенти, чиито абонати са над 3/4 (или поне над 2/3) от клиентите му - които ГОВОРЯТ на НИСКИ цени.

А обикновените клиенти, еле пък тези, които с 15лв. карат една година виж *(по-горе)

Мисля, че всеки сам може дад си направи изводите, а най-добре си ги правят операторите

Усмихни се … Животът е Хубав



Тема Re: Интересно ми е...нови [re: PeterPan]  
Автор DTMF (шпионин:))
Публикувано07.12.03 04:25



ти пък дявола за опашката дърпаштоку виж утре вдигнали цените за ВАП-а



Тема Re: Интересно ми е... [re: PeterPan]  
Авторwebmastera (Нерегистриран)
Публикувано08.12.03 22:51



Abe govedo takova, na teb kakvo te gree che sa po-evtini be idiot? Koi te kara da go polzvash? Zashto triabva da si takyv gadniar, tokuvish utre pak gi vdignali na 20 stotinki. Niakoi hora polzvat i Internet ot telefona za razlika ot ovcharite koito se interesuvat predimno ot razgovori s mandrite kolko mliako shte kupiat ot dneshnoto doene. E ot takiva govedari niama da se opravime. Vmesto da popitash zashto sa tolkova visoki cenite za razgovori ti pitash zashto sa tolkova niski cenite za Internet, koito i bez tova e bezobrazno baven. To po taia logika az da popitam zashto e tolkova goliama razlikata mezdu cenite na razgovori s osnovna programa ili paketi minuti i tezi s b-connect? Mnogo sa niski razgovorite za abonatite na dogovor, ia gi izravnete s b-connecta.



Тема Re: Интересно ми е...нови [re: webmastera]  
АвторPeterPan (Нерегистриран)
Публикувано09.12.03 21:29



Аз написах: "Защо цените на WAP са толкова по-ниски от цените за разговори?", което е абсолютно еквивалентно със "Защо цените на разговори са толкова по-високи от цените за WAP?"
Изобщо не си въобразявам да давам акъл за ценовата политика на операторите, както не си въобразявам и че някой ще ме послуша.
Интересувах се главно от техническата страна на въпроса.

А сега питам: Трябва ли всеки въпрос, който задавам в този клуб да започва с "Един глупав въпрос..." или "Простете за невежеството...", за да избегна обръщения от сорта на "Abe govedo takova"?! И защо всеки път стигаме до положението на родината ни? Изглежда WAP-ът е ключът към нейното оправяне




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.