Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:21 29.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема GLOBUL май ни връткат с международните!?нови  
АвторXaxo (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 21:50



Скоро установих нещо, което малко ми намирисва на преебавка - приятели ми звънят от Бг от мобилните си телефони на моя в Германия. Когато говорих с тях се усещаше закъснение от около 0.5-1 сек!!! Нещо много характерно за VoIP. Качеството беше наистина плачевно и имаше характерното пропадане и заглъхване! Та мисля си ... дори съм напълно сигурен, че глобул прекарват част /може и всичкия!!!/ от международния си трафик през интернет! Много е евтино така, обаче за сметка на отвратителното качество! И това "удоволствие" струва на абонатите все още 1.48 лв/мин!! Цена необяснима за предлаганото качество! Някой от вас усетил ли е нещо подобно, а и ако имате достоверно инфо споделете! Поздрави!




Тема Re: GLOBUL май ни връткат с международните!?нови [re: Xaxo]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано30.10.03 23:52



За съжаление единственото решение за идеалното качество е разговорът да минава през оптични трасета, но някои оператори си спестяват ползването им, за да из излиза по-ниска цената. Доколкото знам, обаче, това дали част от трасето е VoIP или не, не зависи единствено от двете крайни точки, които обслужват даден разговор.

Редактирано от checho на 31.10.03 12:04.



Тема Re: GLOBUL май ни връткат с международните!? [re: checho]  
Автор Cenzor (Мародератор)
Публикувано31.10.03 08:56



Човека е много прав за вредата от VOIP преноса на разговорите. Друг е обаче проблема- дали това става със или без знанието на Глобул. И вземи да порастнеш малко и престани с това -"".

Ку Клубс КланЗа чисти клубове!


Тема Re: GLOBUL май ни връткат с международните!?нови [re: checho]  
Автор FUN-GSM (търсещ)
Публикувано31.10.03 10:45



a be checho kwo se nerwish na 4oweka!!!!!!
prav si e!!
stiga gi zastistawa teq gyrci......



Тема Леле..нови [re: Xaxo]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано31.10.03 15:52



ако наистина е така направо не им се мисли.. Ге глобулци винаги ще се оправдаят, че нещо не са знаели, разбрали и т.н., ама...??
Доста ще е тъпо.. при тея цени...



Тема Леля тинови [re: Чepнorлaв]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано31.10.03 19:36



Какво ми лелекаш? Сякаш на запад не ги изкарват през VoIP... (западнали са там, затова )



Тема Re: GLOBUL май ни връткат с международните!?нови [re: Xaxo]  
Автор Rumencho (Fen na McLaren)
Публикувано31.10.03 22:12



Az polzva,m VoIP ot 4 godini , prez Nexcom i moga da tvurdi , 4e ka4estvoto e v puti po dobro ot tova na BTK.... ta spored men spora e izlishen



Тема Re: GLOBUL май ни връткат с международните!?нови [re: Rumencho]  
Автор Cenzor (Мародератор)
Публикувано01.11.03 08:41



Е, това е много странно изказване. Най-малкото заради получаващото се закъснение при VOIP. Освен това въпроса е за мобилните оператори и VOIP, а не за БТК и VOIP. При мобилните, когато се ползва VOIP, се губи клира, нарушва се качеството на разговора, има доста закъснение при разговор, свързването е след няколко опита и други такива екстри.
При БТК общо взето е все едно, защото КЛИР не се ползва(или почти), а другите работи не са от значение.

Ку Клубс КланЗа чисти клубове!


Тема Re: GLOBUL май ни връткат с международните!?нови [re: Cenzor]  
Автор Rumencho (Fen na McLaren)
Публикувано02.11.03 00:52



Странно..... при мене няма грам закъснение съвсем сериозно!
Просто качеството е перфектно



Тема Re: GLOBUL май ни връткат с международните!?нови [re: Cenzor]  
Автор нaблюдaвaщ (просто гледа)
Публикувано02.11.03 10:15



При мобилните, когато се ползва VOIP, се губи клира,

и се развалят семейства

Имам доста чуждестранни приятели, дето са имали проблема ама ти защо ме излъга, че се обаждаш от Полша, като ми звъниш от Испания сълзи и обяснения

Страните са дадени условно, иначе примера е реален и многогратно изстрадан...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.