Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:25 08.07.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Малка корекциянови [re: webmastera]  
Автор Sev ()
Публикувано24.07.03 09:02



много си страшен бе!
който иска ММС - абонамент, не гледай как е на запад.



Тема Re: Малка корекциянови [re: Sev]  
АвторЦeнзop (Нерегистриран)
Публикувано24.07.03 11:53



Сев е прав по същество за ММС, но не защото не трябва да гледаме на запад, а се налага по-реално да оценяваме обстановката у нас. След като Глобул се решават да дадат 10% бонус дори при потребление от едва 5 лв. на месец, това означава, че огромната част от абонатите на б-кънект не стигат до тази "космическа" сума, главно поради неплатежоспособност. А ММС-те неизбежно ще бъдат много скъпи, поне в началото. Освен това изискват и нови, по-скъпи телефони. Ерго сред ползващите при-пейда има много малко потенциални потребители на тази услуга.



Тема Re: Малка корекциянови [re: webmastera]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано24.07.03 12:02



Не, не трябва.
Припейд картите в Бг са насочени приоритетно към хора с нередовни, по-скромни или никакви доходи, които искат или трябва да са в крак с времето; чест прави и на 3-те ни оператора, че са помислили за това.
Обаче по-скъпите услуги просто не са за този сегмент.
Ти виждал си бронирано Жигули?
Или Москвич с екстри като на Мерцедес?



Тема Re: Малка корекциянови [re: Цeнзop]  
Автор Sev ()
Публикувано24.07.03 12:15



точно това имах в предвид



Тема Re: Малка корекциянови [re: Cтepн™]  
Авторwebmastera (Нерегистриран)
Публикувано25.07.03 02:36



Dobre az iskam da popitam v Ispania kym kogo sa nasocheni predplatenite karti? Ne sa li kym syshtata grupa hora v koiato vlizam i az i bivam narichan "chovek bez dohodi", az bih se narekyl chovek koito misli. Zashto da davam na globul po 12lv. na mesec? Ne znam dali znaete, no pri Vodafone podobno neshto kato "abonamentna taksa" niama - ima minimalna taksa, koiato zaplashtash(ako si na dogovor) i tia se zaplashta nezavisimo dali govorish ili ne, no ako govorish se prispada ot razgovorite. A pri Globul 12-te leva gi davate podaryk na vizantiiskata imperia. Ima i neshto drugo - pri Globul minuta razgovor s predplatena karta se ravniava na minuta razgovor ot Vodafone s predplatena karta mezdunarodno(shvashtate li razlikata - Mobilen v Ispania->Bylgaria = Mobilen v Bylgaria -> Bylgaria !?!?!?). E izvinete me ama az na taia tarifa bih govoril samo v kraen sluchai(dano ne mi se nalaga). Za tova i godishnoto mi potreblenie e 10lv.(kolkot na niakoi balyci za dva meseca). Ta da si doida na dumata - zashto abonat na predplatena karta Vodafone shte ima GPRS a az - abonat na predplatena karta b-connect niama da imam? Ta za tarifite - minuta razgovor Vodafone<->kakyv da e telefon v stranata - 24stotinki, ne ne se sheguvam - 24!!! stotinki, da na predplatena komunikacia e tova. A ako minesh na dogovor - 2 !!!?!?!?! da, dve stotinki na minuta. Ako shtete viarvaite tova e istinata. Da ne govoria za cenite na Motorola C350 s dogovor zashtoto ne mi se iska da ima smyrtni sluchai v kluba ;). I cialata taia rabota na fona na zaplata v syshtata taia strana ot 2000-3000 Euro na mesec i na syotvetna pri nas - 200-300lv., pri vse tova, kogato govorih s edin pich ot tam toi mi razpravi kolko im bili skypi razgovorite s predplatena komunikacia i kak uchakvali oshte da padat. Ami da vi kaza az edva ne padnah ot stola pri tazi replika. Taka che Globul bonusite da si gi navryt niama da kazvam kyde, che da ne mi iztrie checho mnenieto.



Тема Re: Малка корекциянови [re: webmastera]  
Автор Sev ()
Публикувано25.07.03 09:07



а колко са доходите в Испания?
тук има хора с доходи по 100 - 200 лева, това са 100 евро.
просто не може да става сравнение

и това тук не е Водафон, може да стане де, но не този оператор



Тема Отваряш друга теманови [re: webmastera]  
АвторЦeнзop (Нерегистриран)
Публикувано25.07.03 12:13



Напълно си прав, но у нас имаме "позорна икономика" и монополно поведение на всички компании, които могат да си позволят това, независимо дали са държавни ли частни. Мтел задават тон в случая, но и Глобул ги устройват тия цени - дерат кожи. Задавате ли си въпроса защо турците от Коч-холдинг напират за трети ГСМ оператор, след като потенциалните клиенти са почти изчерпани. Ами много просто има голям потенциал за печалба поради невиждано високото ниво на цените на услугите.
Няма какво да им благодарим на нашите мобилни оператори, че се били сетили и за хората с по-ниски доходи, та затова въвели предплатените карти. Такива има по цял свят, само дето ценовата политика у нас си е живо обирджийство, въпреки псевдоконкуренцията и незначителното поевтиняване на тези услуги през последните месеци.



Тема Re: Отваряш друга теманови [re: Цeнзop]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано25.07.03 14:29



А мислил ли си за това, че сега мобилните оператори ползват мрежата на БТК за осигуряване на връзка между базовите станции? Ако пръч холдинг купят БТКто, и станат GSM оператор, те директно си влизат със солидна част от мрежата на 3тия GSM оператор изградена. Имам предвид, че няма тепърва да сключват договори и да договарят цени за наети линии до базовите станции и т.н.



Тема Re: Отваряш друга теманови [re: checho]  
Автор Sev ()
Публикувано25.07.03 15:16



те и затова се натискат



Тема Re: Отваряш друга теманови [re: Sev]  
АвторБи (Нерегистриран)
Публикувано27.07.03 16:31



Аз искам да кажа нещо по отношение на бонусите. Нали такава е темата!
Взех си за 19лв. пакет за активиране Б-Кънект, активирах си картата преди 2 седмици, изхабих я (останаха 13ст.), днес си купих ваучер за 15лв. и я заредих! Имам НОВ БАЛАНС от 15.13лв (а не 20.13лв)! От Германос ИЗРИЧНО МИ КАЗАХА, че при следващите 3 зареждания до ноември ще ми се прибавят по 5 лв. Т.е. промоцията 15+15лв. Е къде са тези 5? Тия хора ебават ли се?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.