Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:43 01.07.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Razliki mejdu mrejite na Mtel I Globulнови  
АвторPeterPan (Нерегистриран)
Публикувано08.03.03 21:57



Moje tazi tema e raziskvana, no ne moga da namerja vyv foruma tova, koeto me interesuva. A to e: ima li principna razlika mejdu mrejite na Mtel i GloBul?
Napylno sym najasno, 4e pokritieto na GloBul e mnogo po-losho v momenta, no se 4udja pri ravna gystota na kletkite, koj ot dvata operatora 6te ima po-dobro pokritie (v zatvoreni pome6tenija i na otkrito). 6te sam vi mnogo blagodaren, ako objasnite za6to.



Тема Re: Razliki mejdu mrejite na Mtel I Globulнови [re: PeterPan]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано08.03.03 22:00



Можеш ли да конкретизираш въпроса си? В какъв смисъл разлика - в съвместимостта с телефоните, в качеството на разговора? Как оценяваш, че покритието на Глобул е "лошо"? Няма да те убеждавам в противното; просто ми е интересно... какво точно визираш под "разлики в мрежите".



Тема Re: Razliki mejdu mrejite na Mtel I Globulнови [re: checho]  
АвторPeterPan (Нерегистриран)
Публикувано08.03.03 22:11



V momenta me interesuva edinstveno pokritieto. Postavjame edna kletka na GloBul i edna na Mtel na absoljutno sy6toto mjasto. Koj ot dvata obhvata 6te se hva6ta na po-goljama dale4ina s ednakyv telefon i koj 6te se izgubi pryv ako vlizame v metro napr.



Тема Re: Razliki mejdu mrejite na Mtel I Globulнови [re: PeterPan]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано08.03.03 22:27



Значи те интересува качеството при разговор? Ето ще ти кажа конкретно. В големите градове МТел имат малко повече клетки, които са нужни не да осигуряват покритие до по-далечни райони, но да могат да поемат двата им милиона клиента. Това не означава, че покритието на Глобул е по-нискокачествено. Нека се обадят и други да кажат как е, но моите лични наблюдения са за много по-добро качество на връзката, когато двама клиента на Глобул общуват по между си, отколкото ако единият от клиентите е на МТел. Странното е, че аз от телефона си на Глобул като звъня до БТК, може да имам 2 деления на сигнала, но това почти не рефлектира върху качеството (т.е прекъсване на разговора или загуба на срички). Забележи - операторът, с който се свързвам е БТК - което означава, че ако започне да прекъсва, значи е виновен мобилният оператор. По същия начин като ми се обаждат от БТК не забелязвам отклонения от качеството. Също така, не мога твърдо да кажа, че МТел поддържат лошо качество на разговора, тъй като опитът ми с тях беше достатъчен, че да се откажа от тях още преди година. Звънят ми доста често техни клиенти, понякога е супер, но... друг път е ПРОСТО УЖАСНО !!! Днес, например, ако не бях видял името на човекът, който ми звънеше, трудно щях да го разпозная! А е с Nokia 3310 и живее в блок, който е съседен с този на клетката на МТел (в резултат на което - пълно покритие).

Живея във Варна, работата ми изисква постоянно посещение на различни места в града, тук за момента покритието на МТел е по-добро на чертички (деления на телефона), НО ... май в доста случаи е по-добре да си с 3 черти на Глобул, отколкото да си точно до клетката на МТел.



Тема Re: Razliki mejdu mrejite na Mtel I Globulнови [re: checho]  
АвторPeterPan (Нерегистриран)
Публикувано08.03.03 22:38



I vse pak az razglejdam idealiziranija slu4aj, v kojto kletkite na dvata operatora sa ednakyv broj i na ednakvi mesta. Prosto ne mi e jasno dali 4estotite sa im ednakvi i t.n. Kakto i za6to v metroto ima (pone v centralnata metrostancija) njakakyv signal na Mtel, dali za6toto slu4ajno imat kletka po-blizo do stancijata ili zaradi ne6to drugo



Тема Re: Razliki mejdu mrejite na Mtel I Globulнови [re: PeterPan]  
Автор mir® (четящ)
Публикувано08.03.03 22:51



Mtel имат покритие в метрото на станция "Сердика" зашото са си инсталирали клетка

Кой не му аресва да си оди


Тема Пак говориш глупости!нови [re: checho]  
АвторM-тeл aбaнaт (Нерегистриран)
Публикувано08.03.03 23:24



"....тук за момента покритието на МТел е по-добро на чертички (деления на телефона), НО ... май в доста случаи е по-добре да си с 3 черти на Глобул, отколкото да си точно до клетката на МТел."

Абе ти в ред ли си бе момче? Защо се излагаш така? То любов, любов към Глобул, ама ти чак халюцинираш вече....

Ха-ха-ха....чертичките...По смешно нещо не съм чул и от Татяна Лолова, спука ме от смях! Та нали точно тези 4-те черти на М-тел и 3-те на Глобул са от отчитане на наситен сигнал по електронен път, а не от пристрастният ти до болестно състояние мозък! Вземи си изтрий или корегирай мнението, че пак се изложи!

М-тел са си с много добър обхват и покритие на всякъде и на места, където и не са чули за Глобул... като метрото, например.



Тема Re: Пак говориш глупости!нови [re: M-тeл aбaнaт]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано08.03.03 23:49



Така е. Но освен качеството на сигнала, оценено от телефона под формата на деления за сигнал, явно има и други фактори, които влияят на качеството на връзката.



Тема Re: Пак говориш глупости!нови [re: checho]  
Автор Илko ()
Публикувано09.03.03 00:14



Мтел монтират микро клетки дори в сгради. Например в новопостроена сграда на фирмата в която работя още при окабеляването и беше предвидена такава. Сега се радваме на отличен сигнал при минимални излъчвани мощности от телефоните при разговор (Мтел мисли и за здравето ни както и за батерията на телефона ) Да не говорим че няма никакъв проблем с капацитета при положение че там работят 300 човека почти всички с мобилни телефони включени в група.
И този пример далеч не е единствения явно вече се прави оценка на новостроящите се публични сгради и се осигурява качествен сигнал в тях локално.

Когато Глобул започнат такава практика ела да ми ги хвалиш



Тема Re: Razliki mejdu mrejite na Mtel I Globulнови [re: PeterPan]  
Автор Apмeнckи@пoп (инстанция)
Публикувано09.03.03 16:19



Първо дефинирай сам за себе си критериите си за "лошо" покритие.

А за разлика в качеството на сигнала - в момента имам 2 телефона (еднакви като марка и модел) при мен - моя си с Глобулската карта и още един с Мтел Прима. На мястото, където ми е офиса в София, и двата оператора имат доволно силен сигнал - индикаторите на телефоните са пълни до горе. Не съм забелязал някаква разлика между тях в качеството на връзката. И с двата си провеждам разговори и се чува идеално.


можем и да не копам ...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.