Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:54 05.07.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема разочарована съм от ГлоБул !!!нови  
Авторneli (Нерегистриран)
Публикувано20.03.03 17:51



здр. вчера видях този форум и реших да ви споделя моите впечатления от покритието на глобул по пътя варна - шумен. значи аз съм нов клиент на оператора, и преди малко дойдох тук в шумен, където съм сега.
сега ще ви разкажа за покртието на оператора ни по пътя от варна за шумен...
до владиславово - последния квартал на варна преди да почне пътя за девня покритието беше просто перфектно. обаче като минахме владиславово, по пътя за девня покритието беше ужасно !!! 1-2-3 черти в най-добрия случай, а веднъж се изгуби за малко. след девня - покритие само в мечтите! по цялата магистрала покритие просто нямаше, като изключим малко около отбивката за провадия. по целия път съм стояла с гсма в ръка, докато мъжа ми караше колата, защото исках да видя дали, както пише на картата, покритието е добро до шумен. имам а50 от промоцията им за 239лв с двете сим карти и меко казано съм разочарована от качеството на покритието по този път! до нови пазар покритие просто нямаше, а от нови пазар до шумен - тук там улавяше 2-3 черти на телефона. и най-големия олигофрен на тема мобилни комуникации знае че такова покритие е практически невъзможно за водене на разговор.

ако трябва да съм честна ще ви кажа още нещо! значи и на мобилтел покритието е зле по този път, много често губеше мрежа, но все пак имаше някакво, макар и некачествено по магистралата.

от около седмица съм клиент на глобул и съм много доволна от мрежата им по-специялно във варна. в квартал "кайсиева градина" покритието ми е идеално, а хем съм на първия етаж в панелка. в колата из града също е много качествено, изключително рядко пада под 4 черти. само има проблеми в района около гарата, там е 3 черти на открито. това е в стойка за гсм в колата, а не в ръка или джоба.
да си призная, много труден избор направих когато си спирах картата към мобилтел но в градовете варна и шумен глобул имат много по страхотно качество на разговора от мобител. ще съм благодарна ако оправят покритието и по пътищата. една колежка която е клиентка на глобул от няколко месеца каза че по бургас - софия през пловдив имали желязно покритие. искрено ще се зарадвам ако такова стане и по варна - шумен.

разочарована съм не от качеството на услугите на глобул а от това че на картата на уж актуалното покритие пише че има а всъщност няма.

чао и дано да не съм досадила много



Тема Re: разочарована съм от ГлоБул !!!нови [re: neli]  
Автор Apмeнckи@пoп (инстанция)
Публикувано20.03.03 18:13



Не си досадила, естествено ...

Информацията е много полезна. За трасето София-Бургас си абсолютно права - покритието е бетон, проверил съм го лично! А за Варна-Шумен - нашият модератор Checho би трябвало да е добре осведомен по въпроса, та очакваме включване от него и от мястото на събитието . Във всеки случай твоето оплакване за това място не е единственото, оплаквали са се и от Мтел, и от Глобул по това трасе. Възможно е по трасето да има нещо, което да влошава сигнала, нямам идея какво може да е то. Ти поне проявяваш здрав разум и не искаш да ти се приспада от дължимата сума времето на престой в район с лошо покритие, защото тук и такъв случай сме имали ... май беше в другия клуб ...

А колкото до разочарованието - независимо от характера на оплакването ти и различните мнения за това доколко е основателно, ти си потребител и правото на протест и на избор е на твоя страна!


можем и да не копам ...

Редактирано от Apмeнckи@пoп на 20.03.03 18:22.



Тема Re: разочарована съм от ГлоБул !!!нови [re: Apмeнckи@пoп]  
Авторgarata (Нерегистриран)
Публикувано20.03.03 18:42



Syglasen sym za pokrieto po pytq Varna Shumen - pochti go nqma
A i za Varna: naistina v raiona na garata e dosta shibano na mesta, pochti se gubi na zakrito, a tova e ujiveno mqsto, trqbva da se vzemat merki:)



Тема Re: разочарована съм от ГлоБул !!!нови [re: neli]  
Автор Sev ()
Публикувано21.03.03 09:19



2-3 4erti sa dostata4ni za razgovor, no pak zavisi i ot konkretnite usloviq.
nedey da sadi6 po tova kolko e silen signala.az sam bil na mesta, kadeto pokazanieto e na MAX, no razgovor nr moje da se provede (stava vapros za mesta izvan grada)



Тема Re: разочарована съм от ГлоБул !!!нови [re: neli]  
АвторPoaмчo (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 09:25



А ти знаеш ли , че когато дадоха пътя Пловдив-Бургас покрит , то покритието му не се различаваше от описаното от теб - просто половината , че и повечето клетки ги нямаше . Но след почти година все пак го оправиха - като си сложиха клетките по местата . Така че вероятно и по тоя път ще стане така - вероятно за летния сезон .



Тема Покритието по пътищата е проблемно!нови [re: Poaмчo]  
АвторИзбиpaщ (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 10:08



Налага ми се да пътувам често от София до Благоевград. Би следвало да се очаква, че в тази посока покритието на Глобул трябва да е за показ, но не би. Първата загуба на сигнала е още на 100-200 м преди караулката на Владая. Това е направо резил, ако питате мен. След това от Студена нататък до Ново село в района на Голо бърдо покритие практически няма. После отново се губи на 2-3 км от язовир Дяково. Оттам нататък е добре. Явно пресеченият релеф създава проблеми, но това не е оправдание, особено пък за участъка Шумен - Варна. Основните магистрали и пътища с международно значение би трябвало да са с перфектно покритие.



Тема Re: Покритието по пътищата е проблемно!нови [re: Избиpaщ]  
Автор chechoМодератор (клюкар)
Публикувано21.03.03 12:36



Така като гледам картата, трябва да се губи сигнал малко след София и Дупница. Това отговаря ли на твоя опит?



Тема Re: Покритието по пътищата е проблемно!нови [re: checho]  
АвторKpacu (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 13:07



Доколкото знам покритието по пътищата се мери с външна антена. А това че се мъчите да хванене сигнал с апаратчета и да казвате че на картата го има а вие нямате си е ваш проблем.



Тема Re: Покритието по пътищата е проблемно!нови [re: Kpacu]  
Автор Apмeнckи@пoп (инстанция)
Публикувано21.03.03 13:39



ми хайде тогава всички с външни антени да тръгнем ...
като се пише, че има сигнал, значи трябва да има сигнал за абонатите с обикновени GSM апарати ... ти какво искаш, да тръгнем с военни радиостанции на гърбовете ли?


можем и да не копам ...

Тема Re: Покритието по пътищата е проблемно!нови [re: Apмeнckи@пoп]  
АвторKpacu (Нерегистриран)
Публикувано21.03.03 14:26



Попе, и за мое съжаление казаното от мен по горе е вярно. Измерванията се извършват с външна антена и на базата на тези измервания се чертаят и картите на покритие.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.