Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:33 09.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема CLIR, CLIP, SMSReport?нови  
АвторFellows5 (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 16:59



през последната седмица всичките ми сведения от СМС Репорта изглеждаха много странно.
Message to +359XXYYYYYY
... и само това! Преди пишеше дали е получено или не е получено, а сега нищо. Някой знае ли на какво се дължи това?

И още 1 въпросче:
*#31# YES: това показва дали имаш активиран CLIP или CLIR. Някой знае ли дали чрез *31*парола# или #31*парола# може сам да си активираш, съответно деактивираш тези услуги? (Подобно на кодовете за пренасочване) ако ДА, то каква е паролата?
и за коя точно услуга е код 77? (*#77#)
Интересува ме понеже имам активиран CLIR, но телефонът ми (EricssonR320s) не поддържа функция подобна на ''инкогнито'' при Siemens и винаги се обаждам със скрит номер, понеже не ми е удобно преди всяко обаждане да въвеждам номера от бутоните на телефона!



Тема Re: CLIR, CLIP, SMSReport?нови [re: Fellows5]  
Автор Apмeнckия пoп (инстанция)
Публикувано10.02.03 17:05



Не става, опитвал съм какво ли не. Само от ГлоБул го активират и дезактивират. Ако питаш мен - направо го изключвай и не се занимавай с глупости да си криеш номера ...


можем и да не копам ...

Тема Re: CLIR, CLIP, SMSReport? [re: Apмeнckия пoп]  
АвторFellows5 (Нерегистриран)
Публикувано10.02.03 17:11



Тогава на какъв принцип действа инкогнитото при Siemens? Сигурен съм че става с някакъв код!
Нали се сещаш че всичко е с кодове и може изобщо да не се използват менутата на телефона. Те са само за улеснение на ползвателите.



Тема Re: CLIR, CLIP, SMSReport?нови [re: Fellows5]  
Автор shanyon (шматка)
Публикувано10.02.03 18:03



31 е за CLIR-а. Но май не можеш да го активираш постоянно. Siemens-ите просто добавят кода пред номера автоматично - виж на сайта на ГълБъл.
77 е CLIR (Connected Line Identification Restriction)...



Тема Re: Ще си позволя данови [re: Fellows5]  
Автор Arient ()
Публикувано10.02.03 19:45



ти отговоря аз, защото виждам, че хората които наистина са добре запознати с отговора на въпроса ти, вече им омръзна да отговарят все едно исъщо. Не зная докъде стигнаха тези неща в Глобул, но преди време изглеждаха така:
1. Парола с тези кодове (CLIP,CLIR) не се използва, тя е за "Call Barring", първоначално е "0000", можеш да я смениш чрез - **03*330*нова парола*нова парола*стара парола#. На сайта на глобул тая поредица започваше с една звездичка, мисля че е грешка и трябва да са две.
2. Activate CLIR for this call - *31#Phone number (send). По този начин се "скрива" номерът ти само при това изходящо повикване. Работи при активиран постоянно от оператора CLIP. Siemens, а и други телефони, поставят постоянно този префикс (*31#) пред всеки избиран номер, когато е включена опцията "Anonymous". (Send) е клавиша за започване на избирането на написания на екрана номер.
3. Dectivate CLIR for this call - #31#Phone number (send). Ако имаш активиран постоянно от оператора CLIR, в този случай (само за това повикване) номерът ти ще бъде видян отсреща. Не знам някой телефон автоматично да го включва чрез някаква функция.
Нещата са така подредени, че е по-добре да имаш изключен CLIR и ако телефонът ти няма такава функция, да запомниш (*31#) и да го поставяш когато решиш да си неизвестен.
Кодовете 76 и 77 са за COLP и COLR. Те също са установени твърдо от българските оператори. COLP ти дава възможност да видиш действителния номер на който се приема повикването ти, ако търсеният от тебе номер е пренасочен. Това не се допуска и в двата оператора, т.е. включен е COLR - не можеш да разбереш дали говориш с избрания от тебе или с пренасочения номер.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.

Редактирано от Arient на 10.02.03 19:54.



Тема Re: Ще си позволя данови [re: Arient]  
Автор Apмeнckия пoп (инстанция)
Публикувано10.02.03 21:08



До колкото си спомням, *31# беше за да покажеш номера при постоянно включен CLIR. Ако CLIR не е активиран, нищо от това не работи ... е, поне при мен не работи.
Ако греша - поправи ме, ако обичаш ...


можем и да не копам ...

Тема Re: Ще си позволя данови [re: Apмeнckия пoп]  
Автор Arient ()
Публикувано10.02.03 21:57



Отдавна нямам карта на глобул, за да пробвам преди да отговоря.
При активиран CLIR. Deаctivate CLIR for this call - #31#Phone number (send). При неактивиран CLIR. Аctivate CLIR for this call - *31#Phone number (send).
Т.е. ако номерът ти постоянно "се вижда" с (*31) го "криеш" за това обаждане, а ако номерът е постоянно "скрит" с (#31) го "показваш" само за това обаждане. Второто не съм го пробвал щото не съм си активирал CLIR-а. Ама така пишеше из книжките към картата или на сайта на Глобул, не помня вече точно къде съм го чел. Ако някой има активиран CLIR да пробва с диеза в началото.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Малко запитваненови [re: Arient]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано12.02.03 13:32



Какво точно имаш предвид за услугите COLP и COLR с Те също са установени твърдо от българските оператори. ?

Преди две години в МТел Ревю (някъде юни, юли) бяха написанли, че централите вече могат да ги предлагат. Но такова нещо не се предлага за крайния клиент.

Това не се допуска и в двата оператора, т.е. включен е COLR - не можеш да разбереш дали говориш с избрания от тебе или с пренасочения номер. ?

COLR не е включен, тей като *#77# ти казва, че номера ти се праща при отговаряне на повикването.
Ако нямаш COLP - не означава, че COLR e активен.

А м/у другото с услугата COLP последователно се показват всички номера, през които преминава пренасоченият разговор до последния, който ти отговаря.

Усмихни се … Животът е Хубав



Тема Re: добре денови [re: Чo :)]  
Автор Arient ()
Публикувано12.02.03 14:09



никога не съм крил, че с термините в тая област съм много зле(не че съм на ти със същината). Това което исках да кажа е, че при българските оператори не можеш да видиш крайния номер от който се приема повикването ти, ако има пренасочване. Ако кажеш, че не е вярно и кажеш как се включва ще благодаря и ще задвижа нещата по въпроса веднага.
А, да написал съм го неправилно, двете услуги могат да са активни или неактивни независимо една от друга но активен COLR елиминира активен COLP.
Чрез услугата COLP (ако е активна) викащия има възможност да получи номера(та) до крайното пренасочване на приемащия. Но ако той(приемащия) има активирана COLR това няма да се случи. От това по-точно не мога да го напиша.
Не съм виждал нито едното нито другото в действие.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.

Редактирано от Arient на 12.02.03 14:14.



Тема Re: Ще си позволя данови [re: Arient]  
Автор Apмeнckия пoп (инстанция)
Публикувано12.02.03 15:14



Аз пробвах. Колегата до мен има Глобул карта с активен CLIR. За да покаже номера си, набира *31# преди номера.


можем и да не копам ...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.