Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:03 20.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Всеки има нужда от... покритие  
Авторлaлo (Нерегистриран)
Публикувано05.09.02 00:43



Всеки има нужда от... Позабравихме май рекламите на Глобул - няма баби, работници, няма велосипедисти и разхождащи кучета девойки... Освен че спря досадните реклами, ГлоБул не направи друго за доброто на човечеството. Цените на разговори не стимулират провеждането на разговори - е, купува си човек слушалка, с надеждата да не се мине - някой да го потърси, но `някой` също стои и чака...
Разбираемо е, че за година не може да се покрие страната, но защо се пуска карта на някакво бъдещо неизпълняемо покритие - идва нов месец с нови амбиции, които (всички знаем) няма да се покрият. Къде е РЕАЛНАТА карта, с която операторите явно боравят - при запитване ясно обясняват къде СЕГА има покритие.
Глупаво е упорството на компанията да не даде възможност за SMS през Интернет - освен глезотията да ми пращат безплатни e-mail-и тук влиза една по-специална грижа за клиента - възможността да получава известие за нов e-mail. Това подобрява работния процес, което в крайна сметка също е добре за Глобул...
Някой каза, че Help@globul.bg отговарят за 10 - 30 минути - аз чакам отговор от 22 август!

В крайна сметка аз получих кодовете за разкодиране на апарата от промоция, и преминах към друг оператор - там поне има покритие и известяване за получен E-mail по SMS.

Защо трябваше да чакаме ТАКАВА конкуренция?!



Тема Re: Всеки има нужда от... покритиенови [re: лaлo]  
АвторXXX (Нерегистриран)
Публикувано05.09.02 02:25



Това е резултат от кръвосмешението между Грък и Българин ! (Получава се при осъществяване на полов акт между двата етноса ) !!!
Не е важно с кого си спал а кого си ЕБАЛ !!!
КРАСИВИ ЖЕНИ СА БЪЛГАРКИТЕ (СТАВАТ ЗА СЕКРЕТАРКИ С ДЕБЕЛИ ЗАПЛАТИ) .
Образование може и да нямат но Гърди като ПЛАНИНИ .........! Айде



Тема Re: Всеки има нужда от... покритиенови [re: лaлo]  
Авторпeйпъpkът (Нерегистриран)
Публикувано05.09.02 11:20



абсолютно си прав. и на мен ми писна да им чакам покритието. и защо като хора не сложат на сайта си карта с покритието до момента, а не това "покритие към месец", за да знам къде имам покритие?!
да не говорим за глобул и интернет. хич ги няма за сега. остави че на сайта им нищо няма и е супер зле като дизайн ами за услуги като смс през интернет и изпращане на смс при получаване на и-мейл няма да чуем скоро. но както ми писаха от глобул - най хубавото на нас клиентите ни е че можем да избираме. поне имаме право на избор



Тема Re: Всеки има нужда от... покритиенови [re: лaлo]  
Автор [ lLF ] (.)
Публикувано05.09.02 13:00



Наистина си прав за СМСите през интернет. Това е една много полезна функция-да бъдеш уведомяван за нов меил със СМС! А що се отнася до сайта им-хич го няма с услугите за клиенти!

Редактирано от [ lLF ] на 05.09.02 13:06.



Тема А при теб колко време...нови [re: лaлo]  
Автор -Kiko- ()
Публикувано05.09.02 13:25



...отне "сложната" процедура за изпращане на кодовете?при мен трите седмици изтекоха отдавна...



Тема Аз имам един въпрос...нови [re: лaлo]  
Автор checho (клюкар)
Публикувано05.09.02 16:22



... Глобул тръгна като ГСМ оператор на 17.09.2001. Мисля, че за оператор на ЕДНА година направеното от оператора е наистина доста. Също така мисля, че твърде добре се справят с покритието и качеството на услугите им е на твърде високо равнище, за да заслужава критики.

Та на въпроса. Всъщност те са няколко . Я ми отговорете:
Колко клиента имаше МТЕЛ една година след старта
По-добро покритие ли имаше МТЕЛ на една година, от Глобул на една година (т.е. сега)
Предлагаше ли МТЕЛ още от самия си старт:
SMS от Интернет
SMS от GSM апарат
Mail2SMS и известяване за получена електронна поща
WAP достъп до Интернет
Международен роуминг с цял свят

...

Естествено е, че по тези критерии Глобул бие тотално МТЕЛ: сами знаете, че клиентите на МТЕЛ можеха да разменят SMS едва когато компанията "остаря" с ПЕТ ГОДИНИ!!!

Това чели ли сте го?
Aвгуст 1997
GSM мрежата в България покрива градовете София, Варна, Бургас, Пловдив и Пазарджик; МобилТел АД има 15 100 абоната.

Октомври 1999
Компанията пуска в експлоатация своя SMS център. МобилТел АД пуска на пазара услугата МТел Вест.

Юни 2000
МобилТел АД регистрира 300 000-ия абонат в мрежата си.



Справки



Сравнете датите и събитията на горния адрес с аналогичните при Глобул. Ще откриете, че всъщност Глобул се развива доста добре като оператор за краткото време на съществуване!

Много знаят тука анонимните да мърморят, че не било добро качеството, че не било добро покритието...

Пак като си помислите за "лошото покритие" на Глобул една година след техния старт, вижте и си преговорете това:
Aвгуст 1997
GSM мрежата в на МТЕЛ в България покрива градовете София, Варна, Бургас, Пловдив и Пазарджик; МобилТел АД има 15 100 абоната.


Ако сте недоволни от Глобул, вървете при МТЕЛ. В крайна сметка Глобулските СИМ карти не ги дават предварително намазани с каноколит!



Тема Re: Аз имам един въпрос...нови [re: checho]  
Автор KKP (??)
Публикувано05.09.02 16:47



Ne 4e za6titavam nqkogo no spored men tva da sravnqwa6 razvitieto na 2 kompanii koito sa se razvivali po 2 napalno razli4ni vremena s napalno razli4ni situacii e tapo, da ne kaja sme6no. Za sms-ite primerno vij koga sa izmisleni i posle govori.
Za pokritieto - tva e napravo sme6no. Ka4estvoto im e napravo tragi4no vav pove4eto kvartali na Sofiq. Za razvitieto - mi znam li - edno ot usloviqta za noviq GSM operator be6e da e operator i v drugi darjavi, da ima pari i da moje da vkara tezi pari v BG kato osiguri dobro pokritie za minimalno vreme.
Spored men 1 godina e dobro vreme, no da bqha napravili nqkakvo dobro pokritie a te bavqt. Ako imat jelanie za nula vreme mogat da pokriqt BG no te qwno nqmat. Samiq fakt 4e pokriha cqloto 4ernomorie za nula vreme go dokazva tova.
Abonat sam na Globul ot 10 meseca i da si kaja 4estno voob6te ne sam dovolen ot ka4estvoto (vqrno e 4e jiveq v edin ot tezi kvartqli na SF v koito vrazkata e zle ama... )
Mtel ima nedostataci - vqrno e, no mislq 4e vsqka kompaniq na tqhno mqsto (monopolist) 6te postapi po sa6tiq na4in. Ne mislq 4e v istoriqta ima nqkakva firma (v koqto i da e sfera) koqto da se e otnasqla korektno kam klientite si...
Spiram da pi6a 4e mai naistina se poolqh...



Тема Re: Я разкажи за това с каноколитанови [re: checho]  
Автор Scarlet (J _ _ _ _ _ _ r)
Публикувано06.09.02 02:06



Кажи, кажи, plsssss!



Тема Аз имам един отговор...нови [re: checho]  
Автор Dream Weave (shadow)
Публикувано06.09.02 03:31



Purvo kogato Mtel stratira togava Mobiltel GSM tehnologiqta ne beshe tolkova razvita v cql svqt,vseki edin produkt na tazi tehnologiq e bil na zverski po-visoki ceni otkolkoto e sega i t.n. taka che ne sravnqvai 1995g. s 2001g. zashtoto ot togava do sega GSM-ite pridobiha mnogo transformacii i t.n.
Vtoro kato se ima predvid che Globul e sobstvenost na operator i to golqm,to opita na gruckata firma napravo shte izhvurli Globul na vurha,a za pokritieto nqma da govorim....golemi beshtaniq i......nishto,naistina Mtel pokri BG mnogo po-bavno.
Treto nqkoi hora pluiat che ne e 100% pokrita BG,tova sa qvno neobrazovani ili nezapoznati hora ne ot injinerna gledna tochka a ot geografska gledna tochka,Ne mojesh da pokriesh vsi4kite 100% teritoriq pri polojenie che na malkiq razmer koito ima skupata ni strana imame tolkova bogat relef,toest visoka planina dolina i nizina!Oshte poveche na nqkoi hora ne im stana iasno che Kletuchnata sistema okazva silno vliqnie vurhu nqkoi vid aparaturi,na takiva mesta kak shte ima pokritie? Da rechem metroto?!
ta mlukvam govoreh prosto ne za razlikata koi nash operator se razviva po-burzo,a da poglednesh na tova koi pro kakvi usloviq se e razvival!!!

Iskai za da poluchish!


Тема Re: А при теб колко време...нови [re: -Kiko-]  
Авторлaлo (Нерегистриран)
Публикувано06.09.02 09:37



веднага след като минаха 6-те месеца се обадих на оператор. Като направя сметка отговорих след два месеца и половина. Една кака се обажда и ти продуктува две числа - каква ти да отидеш при представител на ГБ, за да ти го разкодират. Трябва да търсиш и печен представител... Неудобството, е че може да се обади, когато си в неподходящо място, но важното е че го разкодират...

Не исках да се местя, връзката при мен е идеална, но явно недостатъците са повече.

С SMS-не става дума за технологична невъзможност, а за нежлание... жалко




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.