Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:32 02.07.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ариенте,защо изтри мнението?нови  
Автор DTMF (титуляр)
Публикувано10.05.02 18:47



Успя ли да клонираш СИМ карта,чух че е много удобно ако имаш сервиз и клиентите си оставят телефоните със СИМ-картите



Тема Re: Ариенте,защо изтри мнението?нови [re: DTMF]  
Автор Arient ()
Публикувано10.05.02 19:25



От някъде ми беше останало, че пребиваваш на едно знаменито място срещу созополския фар, но после поразмислих и реших, че греша.
Клонирането няма да стане скоро, но пък ще стане. При мен нещата винаги стават бавно, но пък сигурно. Сега съм в начален етап на събиране на информация. Нямам още ясна представа за архитектурата на GSM картите. Тоя път май няма да мине с PICче. А и в момента няма "мемоари" в банката, както казваше един стар счетоводител , отпуснати по тоя проект. Ще видим, какво може да се направи с бюджета за следващите весеци.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема И аз исках да си клонирам моята ...нови [re: Arient]  
Автор Чo :) (усмихнат)
Публикувано11.05.02 02:19



... SIM, но ме светнаха, че няма да стане. Всичко освен един номер, който е "прогорен" и не може да се променя. Е освен, ако нямаш "нова празна" и съответната апаратура

Smile is Health. Keep your Smile


Тема Re: Финансовата страна на проблеманови [re: Чo :)]  
Автор Arient ()
Публикувано11.05.02 08:12



Засега съм намерил празни карти но не от този тип, от който са GSM картите. Излизат по 4-5 долара. А другите вероятно ще клонят към 20.
За единични безсмислени експерименти в домашни условия излиза доста скъпо да си клонираш картата, ама аз все такива ги върша.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Финансовата страна на проблема [re: Arient]  
Автор Dunco (минаващ)
Публикувано16.05.02 17:29



Na nashite hora im izlizat po € 0.15-0.20. No sys aparaturkata shte se ozorish. Kao na ya pravi nyakoj nelegalno, ostanalite dostavchici ne prodavat na drug osven na licenziran za tova operator.



Тема Re: Ариенте,защо изтри мнението?нови [re: DTMF]  
Автор Delwin- (niakakuv si tam)
Публикувано16.05.02 17:48



kloniral toi :) sigurno shte probva i onia 10k kombinacii za nacelvane na PIN-a :)



Тема Re: Финансовата страна на проблеманови [re: Dunco]  
Автор Arient ()
Публикувано16.05.02 20:28



Не знам какво имаш предвид с "апаратурка". Преди години си правих "фонокарта" с PIC(16С84 беше). Тогава беше трудно да се намери "четец" на фонокарти. Направих си го от цокъл за чипове(с подгънати крачета за подпъхване на картата) Известно време, четох и намалявах импулсите на фонокартите, докато се убедя, че аз не мога да ги накарам да се увеличават и преминах на PIC. Сега май ще трябва да си потърся пак "четеца". За фонокартите имаше много повече информация. Верно, че не съм търсил още сериозно(губя си времето с моткане и "мъдри мисли" из клубовете) ама сега информацията е направо "оскъдна". Намерил съм само един C source алгоритъм за А3А8, една библиотека С функции за обмен с GSM (и не само) SIM карти и едно много непълно описание на адресите им. Сума сайтове с информация на тая тема се оказват недостъпни по най различни причини.
И как да не се продава само на лицензиран оператор. С пари всичко се купува. Сега има вече "празни" фонокарти на "нормални" цени, заедно с "транспортния" код ама изгубих интерес към тях.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Arient на 16.05.02 20:34.</EM></FONT></P>

Редактирано от Arient на 16.05.02 20:36.



Тема Re: Ариенте,защо изтри мнението?нови [re: Delwin-]  
Автор Arient ()
Публикувано16.05.02 20:50



Не казвам, че съм "клонирал". Цялата дандания при мен започна след като си блокирах PIN2 кода, а от Мтел отказаха да ми дадат PUK2. Ако това с "10k kombinacii za nacelvane" не е поднасяне, а нещо за което не съм чул (аз не съм чул много, много неща), кажи си условията при които мога да получа тая информация. Много ми се иска да оправя нещата с PIN2.

You can take the horse to the river but You can't make him drink.


Тема Re: Финансовата страна на проблеманови [re: Arient]  
Автор DTMF (титуляр)
Публикувано17.05.02 17:35



Gubish si vremeto, i da uvelichi6 impulsite na fonokartata -tya ve4e e registrirana v komputera kato prazna i kato ya sloji6 v telefona shte ti kaje 4e e gre6na.

Minaha onezi godini na 6mekerite



Тема Re: Финансовата страна на проблеманови [re: DTMF]  
Автор Arient ()
Публикувано17.05.02 20:02



Бях чул нещо подобно. И това може да се заобиколи но не ме интересува вече. Месечно имам нужда от уличен телефон не повече от два пъти. Впрочем (може би тлябва да питам в друг клуб, но сега ми хрумна) защо уличните автомати не звънят вече, когато ги избираш?

You can take the horse to the river but You can't make him drink.

Редактирано от Arient на 17.05.02 20:05.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.