Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:19 30.06.24 
Мобилни оператори
   >> Глобул
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Защо дискриминират би-кънекта  
АвторФил (Нерегистриран)
Публикувано30.03.02 23:54



Наскоро имаше една доста обширна статия, в която се разказва за тумбата от румънски цигани, които идват в София да крадат мобилни телефони. Гледат по оживените спирки кой говори и като дойде автобуса се качват след човека. Използват блъсканицата и му гепват телефона. Ако не успеят в автобуса, тръгват след него с надеждата, че ще мине през глуха и неосветена уличка и не само го обират, ами го и пребиват. Това е само един от начините да се лишиш от мобилното си средство за комуникация. Да не говорим за по-разсеяните, които могат да си го забравят в такси, ресторант и т.н.

Какво се получава след една такава неприятна случка. Ако си на би-кънект, ти казват, че не можеш да си възстановиш същия номер. Това е нещо адски неприятно. Дал си номера на стотици роднини и приятели, раздал си хиляди визитни картички и изведнъж се оказва, че този номер вече не съществува.
Защо? Ако си на месечна такса ти възстановяват номера. Каква е разликата. Технически е напълно възможно това да стане и за би-кънекта, но не го правят. Каква е тази дискриманиция по признак на плащане. Известно е, че по-бедната част от населението използва би-кънекта. Значи важи старата поговорка, че бедните винаги духат супата.

Тази работа с номера е адски важна и не мога да си обясня защо би-кънектите все още не протестират. Да си призная аз продължавам да съм с Глобул само защото ми се струва адски неприятно да си сменям номера и после да уведомявам половин София. Ако ме сполети неприятна случка, явно ще трябва и аз да издухам супата, но гарантирам, че следващият ми избор няма да е Глобул.



Тема Re: Защо дискриминират би-кънектанови [re: Фил]  
Авторslow (Нерегистриран)
Публикувано31.03.02 00:46



A s Primata na Mtel kak e? Mojesh li sled kato ti otkradnat kartata da si zapazish nomera?



Тема Това е нормална практика в целия святнови [re: Фил]  
Автор Alexfield (един там)
Публикувано31.03.02 00:53



Е ти сега какво? Купил си един B-connect и си разбрал, че на предплатените карти не може да им се сменя номера, а най-вече да се сложи номер по желание!Ами да си беше взел Прима от Мобилтел! Сега щеше да страдаш за същото, само че в съседния форум.
Ето ти простото обяснение:
Номера, който получаваш с предплатената карта не е твой личен, той на практика е ничий. Затова и никой няма права над него - да променя, закрива и т.н.
Ето ти един гаден пример:
Бай Хуй ти има зъб. Обажда се в отдел клиенти на Глобул и заявява, че са му откраднали телефона (заедно с безценния номер) И той ще си купи нов B-connect, но ако може да му се запази номера. Т.е. да му се даде твоя. И сега само си представи, какви змии и гущери ще избълваш, ако от Глобул ти отнемат номера и те обявят за крадец на собствения ти телефон! А през това време Бай Хуй ще потрива доволно ръце и ще приема твоите повиквания.

В цялата поучителна история има и една добра страна: След това ти ще можеш да погодиш същия гаден номер на въпросния Бай Хуй и да си върнеш номера. Не е ли прекрасно?

Трием 'сичко сръбско и записвам само хеви метъл


Тема Примерът ти не вървинови [re: Alexfield]  
АвторФил (Нерегистриран)
Публикувано31.03.02 01:09



Бай Хуй няма как се обади и да каже, че си е загубил номера, защото все пак аз имам една паролка и едно номерче, което са ми дали с купуването на би-кънекта. Ето какво си имам: Пин 1, Пук 1, Пин 2, Пук 2 плюс личен код на клиента. Не е възможно Бай Хуй да знае всичко това, освен ако не ми е влязъл в дома и не ми е задигнал бумагите. Твърде вероятно е Бай Хуй да не ми знае и трите имена и адреса, които съм оставил в Германос при покупката. Стига да пожелаят, глобулците могат да възстановят номера, но не го правят. Доколкото ми е известно, при примите е същото. Сега остава да разбера дали и в белите държави е така, или си имаме някакво родно явление.

Дискриминацията е очевидна и няма защо да я обсъждаме. Бих написал и протестно писмо или мейл до глубулците, но от предишен горчив опит знам, че нямат навика да отговарят. Сега са се втурнали да стигнат до тристахилядния клиент и едва ли ще се занимават с такива балъци като потребителите на би-кънект.



Тема Re: Примерът ти не вървинови [re: Фил]  
Автор Alexfield (един там)
Публикувано31.03.02 01:29



До колкото знам и в белите държави е така.
За примера ми не претендирам , измислих го докато ти отговарях. Но пък смятам, че може да се случи нещо подобно. Има хора (да речем румънски цигани), които биха седнали да го измислят по-добре от мен.

Всъщност тук май вече опираме до месечния абонамент. Абонатите винаги имат повече услуги, спрямо обикновените ползватели. Това е смисълът на самия абонамент.

Като ще пишеш протестни писма, прати и едно до Мобилтел - за Прима.
Въпреки че според мен ако изобщо ти отговорят, това ще бъде препратка към


В края на краищата те ти предоставят услуги, а ти ако ги харесваш, ще ги ползваш. Никой не те кара насила.
Мобиком запазват номера, дори и на предплатените си услуги

Трием 'сичко сръбско и записвам само хеви метъл

Тема Има решениенови [re: Фил]  
Автор zasega dovolen (fen)
Публикувано01.04.02 10:07



Щом държиш на номера си( нещо съвсем нормално) спасението е да станеш абонат на Мобиком , там дори и да си на Мобилик, при кражба или загуба , ще ти възтановят същия номер.



Тема До Алексфилд и Филнови [re: Alexfield]  
Автор Cenzor (наблюдавам ви)
Публикувано01.04.02 13:21



Не знам как е при Б-кънект,но мога да кажа за Примите,предполагам ,че е същото.Номера на Прима не се спират при кражба-ИЗОБЩО!Така,че нито бай Хуй,нито Пешо,нито Гошо никой не може да я спре като крадена!
Причини няколко:1)няма техн. възможност да се присвоява определен номер на Предплатена карта,просто са по друга система(затова и при минаване към договор ти взимат примата и дават нова)
2)няма възможност да ти натрупат сметка-е,някой път можеш да минеш 1-2 лв на минус,но това е.
3)последния важен момент е ,че тези карти са Анонимни,т.е. никой не може да докаже,че е собственика.Трите имена и ЕГН ти ги искат за издаване на фактура,за нищо друго.Никъде не се водят на отчет.
Горе-долу за това се сещам засега!

Който заспива с желание в главата, се събужда с решение в ръката!!!!


Тема Re: До Алексфилд и Филнови [re: Cenzor]  
Авторlmsight (Нерегистриран)
Публикувано02.04.02 13:52



Като активирах б-кънект-ана един приятел трябваше да набера някъв номер - 1330 или 1331 или нещо такова/това е единствения номер на който можеш да се обадиш след като въведеш пин-а/ след което от там ми взеха ЕГН име адрес и т.н. - т.е. тези данни се пазят някъде, а за кво ги искат ако не можеш да си възстановиш номера??!!



Тема Re: До Алексфилд и Филнови [re: lmsight]  
Автор horror ()
Публикувано02.04.02 17:47



da, no ako iskash mozhe i da ne ostavish. nikoi ne te kara nasila.

Error 113: Illegal operation. Brain not found. Process terminated.


Тема Re: До Алексфилд и Филнови [re: horror]  
Автор lnsight® (The Second)
Публикувано03.04.02 09:44



1. Това дали ме накараха или не да си ги кажа тия данни не знам, щото се обадих да активират картата - хората ме попитаха и аз си казах.
2. Дори да не е на сила, аз пак щях да ги кажа с очакването, че ако стане нещо по тези данни ще може да се възстанови номера ... сега разбирам, че това не може да стане

Пурата понякога си е просто...пура



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.