Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:19 28.06.24 
Природни науки
   >> География
*Кратък преглед

Тема K-2  
Автор tramell (HUNTER)
Публикувано31.10.02 16:55



в книгата "Гинес" още от 1978 год. се посочва К-2 като най-високия връх, но във всички сериозни източници които намирам това е Еверест!
Някой може ли да ми изясни ситуацията?




Тема Re: K-2нови [re: tramell]  
Авторgenius_est (Нерегистриран)
Публикувано01.11.02 04:44



Ti pak,ne dei taka.Kolko expeditsii,napravihme,nedei govori taka che shte seobarne v groba Hristo Prodanov.Pak mi e interesnoi kade si go prochel.Samo kato info, nai-visokiya vrah na planetata /pravim ugovorkata , che tova e nai-vis. masif ,meren nad morskoto ravnishte,shtoto inache mojesh da si vzemesh za baza nyakoya dalbokovodna - batialna-depresiya, ta posle varvi meri.../, si e Everest-8848m,a pak K-2 /taka se kazva zashtoto ne e v Himalaite ,a mi e v Karakorum, tova edno, i vtoro zashtoto, e vtoriyat po visochina-8611m, makar pak da trybva da napravim ugovorka che tova vtoriya nai-visok samostoyatelen vrah/.Sirech za kakvo ide rech:Samo Everest iam 2 predvarshiya Severen i Iujen Vrah,i samo kato zakachka ,i dvata sa po-visoki ot K-2.Obache vapreki vsichko K-2 si ostava nai-slojniyat za izkachvane Osemhilyadnik /ot obshto 14 glavni varha/.Ako iskash oshte info sam gotov da dam.



Тема Re: K-2нови [re: genius_est]  
Автор JJ_ (непознат)
Публикувано03.11.02 07:46



имаше преди време някакви имервания от спътници на К-2 който го бяха изкарали над 9000 м но много скоро се оказа че за грешни може книгата да е от този момент.

Добрите момчета отиват в рая, а лошите ходят кадето си поискат



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.