Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:51 16.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Кой ще ми разкаже ....нови  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано10.03.00 22:17



За половите клетки ? Чувал съм че са вечно млади, а и то се вижда - от милиони години се раждат хора и все млади. :) Как стои въпроса с копирането на ДНК ? При всяко копиране се загубва по малко от " егоистичната ДНК " - в края на ДНК. След около 50 деления тя свършва и започва да се губи от важната част на днк - това води до старчески изменения в организма. Що за ензим е "Теломераза" - та ? Според статии той е отговорен за точното копиране на ДНК благодарение на което половите клетки са винаги нови, както при едноклетъчните организми . Всичко това така ли е ? Какво мислите за това ?

Тема Кой ще ми разкаже ....нови [re: Drug Vasko]  
Автор Marvin ()
Публикувано11.03.00 14:14



DNK telomerazata.. bese zamesena v replikaciata, doizgrajda krajnite uchastuci na DNK molekulite vuv.. 5' kraja na ednata veriga, ( ili 3' :)) koito ne mogata da se izgradiat ot DNk-polimerazata..

Тема Кой ще ми разкаже ....нови [re: Drug Vasko]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано11.03.00 16:50



Значи е вярно, че между безсмъртието и нас стои липсата на теломераза в обикновените клетки ?

Тема Кой ще ми разкаже ....нови [re: Drug Vasko]  
Автор Marvin ()
Публикувано14.03.00 12:57



mne.. telomerazata si ia ima vuv vsicki kletki..

Тема Кой ще ми разкаже ....нови [re: Drug Vasko]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано15.03.00 05:14



Тогава защо казват, че ДНК не се копира както трябва, щото я няма теломеразата ?

Тема Кой ще ми разкаже .... [re: Drug Vasko]  
Автор eternety ()
Публикувано17.03.00 20:57



ti iskash da si bezsmyrten, naka li??

Тема Кой ще ми разкаже ....нови [re: Drug Vasko]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано17.03.00 23:09



Почти всички искат. А ти - не ? Не измествай темата, то не че някой я поддържа, ама по-добре да си мълчим или да идем във "философия".

Тема Кой ще ми разкаже ....нови [re: Drug Vasko]  
Автор eternety ()
Публикувано18.03.00 13:21



ne q izmestvam, no mi napravi vpechatleni, che vse se vyrtish okolo tozi vypros za bezsmyrtieto:-)))))))....... mejdu drugoto , ne znam dali si prochel temata mi za drug Vasko i zaradi Grahcheto v klub zapoznanstva, no se radvam, che sa se izkazali dvama dushi v ppomosht na momicheto sys schupenite igrachki ot slonova kost-dali ste i syvet:-))))))) nnali e hubavo horata da si pomagat edin na drug:-)))))) sega veche sys sigurnost izmestih temata........... sorry:-)))))

Тема Кой ще ми разкаже ....нови [re: Drug Vasko]  
Автор Drug Vasko ()
Публикувано18.03.00 14:35



Да. Но зависи от човека.

Тема Кой ще ми разкаже ....нови [re: Drug Vasko]  
Автор proba ()
Публикувано11.06.00 19:07






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.