Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:20 01.05.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Ръстнови  
Авторoтчaян (Нерегистриран)
Публикувано12.08.09 00:37



Аз съм на 14 години и 11 месеца и съм висок 172.4
1/3 от моите набори са по-високи от мене, даже и по-малки от мене са по-високи... отчаян съм, пробвах всичко - и диети, и баскетбол... резултат никакъв.
Та, искам да попитам - до каква годишна възраст се расте и с какво да се захвана, за да порастна?



Тема Re: Ръстнови [re: oтчaян]  
Автор genefan (член)
Публикувано12.08.09 02:20



Предполагам си момче, затова не се тревожи, ще пораснеш повече. Обикновено се расте до завършване на пуберитета, затова ако нямаш още изявени "вторични полови белези" има надежда.
Има само един изкуствен начин да пораснеш - да вземаш от "хормона на растежа". Някои шушукат, че спортисти, кито са го вземали от рано са станали огромни, като и ходилата им са пораснали неимоверно.



Тема Re: Ръстнови [re: genefan]  
Авторoтчaян (Нерегистриран)
Публикувано12.08.09 16:18



Да, момче съм.

Как да го вземам този ''хормон на растежа''?



Тема Re: Ръстнови [re: oтчaян]  
Авторgenefan (Нерегистриран)
Публикувано13.08.09 01:38



Теоретично може да ти го предпише някой лекар, но мисля го дават само при случаи на "джуджевизъм".
Друго, не за препоръчване е да се намери на "черния пазар". Освен за повишаване резултатите на спортисти сега последната мания е, че подмладява. Казват, застаряващи Холивудски артисти се кълняли в ефекта. Скоро в Австралия ханаха Силвестър Сталоун с няколко шишенца от този хормон в багажа.



Тема Re: Ръстнови [re: oтчaян]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано13.08.09 19:13



преди 30 години за ръст 172 в паспорта пишеше - висок



Внимавай с хормона или не дай боже с анаболите - страничните ефекти може да ти съкратят живота.

Ако се косиш за момичетата - за всяко гърне си има похлупак
Има милиони, които ще ти паснат, даже да си 150

Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Ръстнови [re: Exhemus]  
Авторoтчaян (Нерегистриран)
Публикувано14.08.09 19:12



Мене просто ме притесни това, че единият ми дядо е 190, а аз съм само 172, а нямам много време за растеж..., а до колкото зная гена се предава през поколение.

значи по-добре да не пробвам изкуствени начини за растеж?



Тема Re: Ръстнови [re: oтчaян]  
Автор linjack ()
Публикувано14.08.09 20:04



Това за гените през поколение не е съвсем вярно: грубо казано се отанся до рецесивните белези.
Растът обикновено се моделира като частично определен по наследство от родителите и частично от факторите на околната среда:

среден ръст на децата = ср.р. + h[(р.б.+р.м.)/2 - ср.р.]


р.б. - ръст на бащата
р.м. - ръст на майката
ср.р. - среден ръст сред поколението
h е някакъв фактор, между 0 и 1; нека приемем, че е 0.65 за мъжете. Останалите 35% са фактори на околната среда: храна, стрес, физически тренировки.

Различните хора се издължават по различно време - някои по-рано, други по-късно - дори след 16-17г. А мъжът продължава да расте дори и през 20-те си години, но доста по-слабо.


----
бял подпис на бяло поле


Тема Re: Ръстнови [re: oтчaян]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано14.08.09 20:09



нямах много време да ти обяснявам за хормона. Една от възможностите е - ти да си го произвеждаш, но клетките ти да не са чувствителни към него по някаква генетична или външна причина. Освен това растежът е следствие на цяла верига химически сигнали, само един от които е хормонът на растежа. Грубата намеса на някой самозван доктор може да те докара до болест. Виж какво стана със някои наши известни спортисти. Някои станаха инвалиди преди 40 год., а някои даже умряха

Друга причина е изоставане на старта - гладуване по някакъв начин в еммбрионално-бебешкия период или стресиране.
Наблегни на спорта. Занимавай се умерено с културизъм или тежка атлетика. Доказано е, че болката след тренировка стимулира производството на хормон на растежа. Ако ти стане навик, като възрастен хормонът вече ще има друго - подмладяващо действие.


Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Ръстнови [re: oтчaян]  
Автор Pekoнcтpykтop (дарвинист)
Публикувано23.09.09 12:44



Споко, имаш още 10-тина години да растеш, поне при мене беше толкова. Хапвай повечко протеини и месо - в него хормоните на растежа са бонус.





Тема Хормона е ОПАСЕН!!!нови [re: Exhemus]  
Автор hospitalier (минаващ)
Публикувано28.02.10 14:04



Абе за какви хормони за какви 5лв говорите.Външното приложение на хормона на растежа е изключително опасно вредно и ЗАБРАНЕНО.Прилага се Само в слуачаи на ниско ниво на хормона (соматропин) в кръвта.Дори и най заклетите спортисти се отказват заради страничните ефекти-почват да ти растат вътрешните органи.
Съвсем друго е да го повишиш по естествен начин -тъй като организма ти само го произвежда.Има няколко начина.
-Тежка и кратка тренироква като преди това не си ял въглехидрати.
-Увеличава се по време на сън.
-Приемай една ампула сарженор преди лягане(продава се в аптеките)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.