Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:53 03.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Български ДНК проект 2014 - 3нови [re: Yaan]  
Автор genefanМодератор (старо куче)
Публикувано30.07.14 21:22



Дилов е CTS1211- , това се казва изненада.
Както говорихме, всички предиктваници сега отиват на кино, остава да си поръча Биг У. Той е вече постоянно намален на 595$.



Тема Re: Български ДНК проект 2014 - 3нови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано30.07.14 21:28



Фенке внимавай с тези хора, повечето от тях са опасни шовинисти с отровна агенда, които се опитват да докажат,че светът е произлязъл от тях, нека не забравяме,кой превърна бившите ни братя в посмесището на света


С турци и сърби няма,какво да си сътрудничим, защото те не се интересуват нито от истината нито от науката а сама от доктрините си.
Тези хора дори си нямат проект, а уж някакъв техен пълен с хървати, бошняци и други не сърби.
Аз викам да се съсредоточим върху нас, ито имаме си и един помак и един български турчин ,които изследат хора, това ни е достатъчно но този етап.
А брачата, като толкова искат да знаят нашите J2b1 са от
Странджа там живеят 3 вида българи много добре омешани помежду си :
Тронки- това са зарадни българи преселен или в средното или в късното средновековие от Кюсендилско и Благоевградско
Рупци -това са източни българи ,които живеят там от 14 век някъде иначе са от Смолянско и Кърджалийско
Загорци -това са източни българи от Шуменско живият там от 14-15 век
нашият J2b1 от кои е не е ясно
другият Евгени не го е попълни добре и не е ясно източен българин балканджия ли е или западен македонец



Тема Re: Български ДНК проект 2014 - 3нови [re: TRIFUD]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано30.07.14 21:30



Здравейте


Може ли да ни кажете нещо повече за Борино, аз незнаех че в Смолянско има турци, мислех,че има само българи е повечето не християни.
Има ли някаква антропологична или ментална разлика между помаци и турци в Смолян?



Тема Re: Български ДНК проект 2014 - 3нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано30.07.14 21:35



Ха Субекте интересни теми имало в таз Македония ама аз гледам да не пиша в такива теми, че домораслите русофилите(брат ми добре ми обърна внимание,че се наричат нагайки) направо ....



Тема Re: Български ДНК проект 2014 - 3нови [re: Yaan]  
Автор TRIFUD (непознат )
Публикувано30.07.14 21:52



Не знам, обаче в Борино, Грохотно и Гьоврен турците си говорят на турски, а помаците наоколо не говорят турски въобще. В Гоцеделчевско също има села с турско население - Дъбница и Блатска.

Редактирано от TRIFUD на 30.07.14 21:55.



Тема Re: Български ДНК проект 2014 - 3нови [re: TRIFUD]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано30.07.14 21:59



Не знаех ,че има турци в Благоевградско и Смолянско, благодаря за информацията


А има ли някаква разлика между помаците от Смолян и тези от Тететвенско? По мои наблудения тези в Смолян често са синеоки и руси докато тези в Тетевен са се като средностатистически българи някой тъмни някой светли и там имат български имена, но вие ще знаете по-добре . Би било интересно да тестваме поваци от Ловешко те са свързани с Павликяните според мен така че там Анадоло -Кавказките групи ще са повече
Между другото има един тестван човек от Девинско R1b-L23, който не е в проекта има и още идни тестван помак от форумите го знаем R1a



Тема Re: Български ДНК проект 2014 - 3нови [re: Yaan]  
Автор TRIFUD (непознат )
Публикувано30.07.14 22:05



Не познавам ловчански помаци. Този R1b от Девин живее в Измир, Турция според Хрекдакиян от R1b1a2 проекта. Това е всичко, което знам за него.

Редактирано от TRIFUD на 30.07.14 22:05.



Тема Re: Български ДНК проект 2014 - 3нови [re: TRIFUD]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано30.07.14 22:11



Но той се е помак а не турчин нали така?
Бандита Алексей Петров е ловешки помак иначе оффтопик ,но някой от най-красивите жени, които познавам са Ловешки помакини(малко като че ли го крият и се срамуват а не виждам защо, кръвта вода не става)





Тема Re: Български ДНК проект 2014 - 3нови [re: genefan]  
Автор genefanМодератор (старо куче)
Публикувано30.07.14 22:26



Вече са го сложили в R1a проекта в кластер с един от Босна Z280*, първите маркери са доста различни, но по-нататък май имат връзка. Искат също да си поръча Биг у.



Тема Re: Български ДНК проект 2014 - 3нови [re: Yaan]  
Автор TRIFUD (непознат )
Публикувано30.07.14 22:26



От ловчанските помаци има и други "светила" освен Алексей Петров. Този от Девин е посочил име Др. Балкан Девелн (Девлен/Дьовлен е старото местно име на Девин). В Девин не знам някога да са живели турци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.