Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 13.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Тема Африканска мтДНК в Долна Диканянови  
Автор genefanМодератор (старо куче)
Публикувано15.04.14 11:53



Откъде е дошла в това забутано село втора L2a?
Тя е твърде различна от мутациите на Евгени, значи не могат да имат роднинство в близкото минало и да се отдаде на генетичен дрифт.
Новият има само няколко съвпаденци по HVR1 в Унгария и Италия, което пък сочи, че не е скорошен африкански примес. Може би от времената на Римската империя?



Тема Re: Африканска мтДНК в Долна Диканянови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано15.04.14 20:40



Ми нали и господин Делев е от там и е същата група ? От едно място са дошли, две жени от същото шопско селце със същата рядка за България група, били са едно племе, и са дошли там най-вероятно по времето на Римска Импирия


А шопкините на външен вид са много красиви жени, има и много северни типове, има и по-екзотични, но главно хармонична смес от Балкан и славяни, синоптичката Станкулова не знам от къде е ,но за мен това е много шопски вид, както и двете млади акриси от Перник(тази от Къде е Маги, коята сега е в Столичаните и Луиза Григорова, те си и приличат), едната от които има и от Радомирско жилка,доколкото съм чел

Редактирано от Yaan на 15.04.14 20:44.



Тема Re: Африканска мтДНК в Долна Диканянови [re: genefan]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано18.04.14 21:36



Изобщо не е забутано, до Е-79 е.) И кой е тоя маниак дето се е изследвал по женска линия, някой роднина на Евгени ли?

Весела и ползотворна година!


Тема Re: Африканска мтДНК в Долна Диканянови [re: potr]  
Автор genefanМодератор (старо куче)
Публикувано14.06.14 15:48



Резултатите излязоха ичовека няма следа от африкански гени. Даже има по-северно от средностатистичния българин.
Трансурал - 46%
Медитераниан - 20%
Нортсъркъмполар- 3%
ЕуроКоустал - 3%

Анатолия&кауказ -28%

Необичайното е също, че има 70 съвпаденци и една жена с унгарска фамилия 3-5 братовчедка, докато дъщеря ми само 14, а повечето българи 20-30. Това обикновено е знак за скорошна по-северна връзка.



Тема Re: Африканска мтДНК в Долна Диканя [re: genefan]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано23.06.14 18:37



Чакай са, тоя човек същата жена ли е и как така веднъж има, веднъж няма?

Весела и ползотворна година!



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.