Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:02 19.05.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Хаплогрупа J2bнови  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано28.11.13 13:11



Пилар, видях, че си включила твоят човек от Албания и е излязал класическата хаплогрупа от този регион J2b2.
Тъкмо гледах дали има някакви нови открития за J2b и по-специално дали са открили снип разделящ J2b1 на подклонове. Мен ме интересуваше много дали "Балканския" кластер на Субекта има пряка връзка с южноазиатските, или има някакъв друг произход.
Но се оказва, че има много нови откритя главно в J2b2. Toвa e изглежда едно от най-новите дървета:



Там, обаче има неточност - снипа Z574 е общ и за J2b1 M205, както личи от J2 проекта.
Дървото на Морли също е сгрешено - там пък са сложили Z574 директно под M205.
Клонът L283 е европейски, а средноазиатските и индийски си има съвсем други подклонове.
Така сега стои въпросът към кой подклон спадат балканските и в частност българските J2b2 - за мен няма съмнение, че са към европейскит и различни от татарските, по които Субекта напираше да имаме връзка.
Но надеждата ни е само в Пилар, че ще доизследва своите хора - забелязах, че засега ги е разширила до 67 маркера, след което ще стане по-ясно кой снип да поръча.

Редактирано от genefan на 28.11.13 13:16.



Тема Re: Хаплогрупа J2bнови [re: genefan]  
Автор Pillar_of_fire (новак)
Публикувано28.11.13 13:22



аз си мълчах за резулатите и ми беше интересно кога ще ги забележи Yaaan, за теб знам, че получаваш съобщение, когато някой се присъедини.

Също така беше ми интересно, че 306834 е на GD1 при Y12 от 274489.



Тема Re: Хаплогрупа J2bнови [re: Pillar_of_fire]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано28.11.13 13:34



Да, явнo има връзка между албанци, македoнци и българи пак за голямо огорчение на Субекта. Ако J2b2 е на Балканите още от Неолита, то няма нужда нищо да се обяснява.
Намерих и тази таблица на най-новите тествани SNP.



Там албанци няма, ако се приеме, че сърбина е най-близо до нас, значи терминалното SNP e Z639.

Редактирано от genefan на 28.11.13 13:35.



Тема Re: Хаплогрупа J2bнови [re: genefan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано28.11.13 14:06



Мен ме интересуваше много дали "Балканския" кластер на Субекта има пряка връзка с южноазиатските, или има някакъв друг произход.

Имам някакъв на няколко мутации от Индия, но за сега данните за там са малко, както и за Близкия Изток. Болшинството близки са все европейци, моят клъстър е само на няколкостотин години и вече писах какъв би могъл да е произхода му - по-скоро българи ще се заселят из сегашните сръбски земи, отколкото сърби да отидат до Граматиково. Целия сръбски клъстър е чист дрейф с възраст май към 300 години последния път като го смятах.

Така сега стои въпросът към кой подклон спадат балканските и в частност българските J2b2 - за мен няма съмнение, че са към европейскит и различни от татарските, по които Субекта напираше да имаме връзка.

Нормални е ако дунвските и вожските българи са се разделили преди околи 1400 години да не очакваме пълни съвпаденци по 17 та дори и по 12 маркера, тъй като не са били от всяка хаплогрупа по двама братя да се разделят и за започнат звездовиден клъстър, а са били вече оформени клъстри с някаква възраст и общ
произход.

Интересено е че ако оставим голямото количество Z93 при татарите и карачай-балкарците, което определено е кипчакско, те имат известно количество освен J2b2 също и I2a2, M458 и V13, като G2a3b също може да има нещо общо с нас, въпреки че е паневропейска група.



Тема Re: Хаплогрупа J2bнови [re: Pillar_of_fire]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано28.11.13 14:24



Pilar, zabeliazah oste sutrinta no nimah vreme da pisha


Vednaga go tarsih i na ysearch, vidiah,che i tam si go vkluchila
I e blizo do chicho ti( pone mislia,che ti e chicho ot Pazardjik)
Az za albanskite bulgari mislia,che sa pulni s J2b2 i I2a Din
Fenke, chakam da razbera ,koga se pribiram v Bulgaria i dali ste triabva da plastam kvartira za tozi mesec i prastam darenieto( dori i da ostavam za meseca snip si go vzimam, no triabva da izchakam do utre za da vidia dali ste moga da vzema i kit za diado)



Тема Re: Хаплогрупа J2bнови [re: genefan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано28.11.13 14:34



Да, явнo има връзка между албанци, македoнци и българи пак за голямо огорчение на Субекта.

Глупости говориш, винаги съм твърдял че I2a и J2b2 при албанците са именно от асимилирани българи (тогава македонци като нация не е имало).

Ако J2b2 е на Балканите още от Неолита, то няма нужда нищо да се обяснява.

Не знам дали J2b2 е тук от неолите, но арберашите тази група и I2a "Динарска" нямат и алабците ако и да са палеолитни автохтонци според някои придобиват тези две групи що годе наскоро. Един от стълбовете на теорията за славянските I2a е че видите ли албанците я нямали към 15-16 век тази група, когато арберашите са емигрирали в Италия, значи тя съвсем късно се е появила в Южните Балкани и най-вероятно от север. Само дето нашите I2a са на възраст над 100 поколения, а по някаква причина нашите J2b2 са на възраст само 50-тина поколения(при извадка 19 човека от Изследването), което повече отговаря на "славянската" инвазия.



Предполагам възрастта на нашите J2b2 ще скочи (надявам се доста) като прибавя и хаплотиповете от Проекта и от Дракула, както скочи при I2a (с 10-тина поколения което си е 300 години). Днеска ако имам време ще сравня нашите с татарските и карачай-балкарските да видим на каква разстояние са.



Тема Re: Хаплогрупа J2bнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Pillar_of_fire (новак)
Публикувано28.11.13 15:25



ще разполагаш поне с двама J2b2 с 67 маркера от мен....



Тема Re: Хаплогрупа J2bнови [re: Yaan]  
Автор Pillar_of_fire (новак)
Публикувано28.11.13 15:27



и да ме проверяваш

- до момента всички съм ги качила вече, сега като станат и разширенията - всички ще са до 67.



Тема Re: Хаплогрупа J2bнови [re: Pillar_of_fire]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано28.11.13 16:03



Живи здрави и аз ще се разширя и ще се тествам за М205, ама ще е догодина.



Тема Re: Хаплогрупа J2bнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Pillar_of_fire (новак)
Публикувано28.11.13 17:29



по скоро исках да задам въпроса - с два резултата какво може да се изчисли, макар и с голям процент грешка






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.