Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:05 02.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: група J2bнови [re: genefan]  
Автор Pillar_of_fire (минаващ)
Публикувано30.12.13 13:03



фенке, месец - два назад го предупредих да не се троли.

Погледни постингите му из разните форуми - пусне някой фитил и няколко седмици до месец не се появява - после пак като албански реотан (може би е много млад, за да знае що е то) пак същия въпрос.....

Така, че да е жив и здрав Potr!



Надеждата е, че някой нов може да прочете и да разбере, той като не ще!



Тема Re: група J2bнови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано30.12.13 14:43



Neznam za Potr,ama v edin drug forum,chetoh edin Ujniak,ei tova se vika trol s glavno T. Vazmuten sam iskrenno,em ne razbiram em plue po Bulgarite, abe


Ot 15 varnenci na krust, govori za razni etiopci i neznam si kakvi



Тема Re: група J2bнови [re: Yaan]  
Автор dilow60 (непознат )
Публикувано30.12.13 15:50



Здравейте и весели празници! Обяснете ми как да се включа в проекта след Нова година. Българин съм, живея в София, но с корени от Северозапада-баща ми е от едно монтанско село-Лехчево, а майка ми от ломско село-Сталийска махала. Местни сме и няма данни за преселници от други части на България. Изключение-дядо на баба ми по майчина линия-дезертьор от руската армия през Освободителната война. Не е останала информация от коя част на Руската империя е мужика, но се е казвал Пьотър и е бил православен. Понеже е бил висок към 2 метра здравеняк са му викали Петър Ръмпелеца, а от там и името на бабиния род-Ръмпелците. Един братовчед на баща ми прави преди време проучване на родословието ни в Лехчево и достигна до към 8 поколения назад. Достигна до извода, че поне от времето на кърджалиите и Осман Пазвантоглу родът ни си е живял в лехчево и мъжете са се женили или за местни или за моми от съседно село. Сега и двата рода са се пръснали в целия Северозапад, София и Пловдив, а на север Добрич и Варна. Имам братовчеди и племеници дори в Австралия. Това е положението и кажете от къде да започна





Тема Re: група J2bнови [re: dilow60]  
Автор Pillar_of_fire (минаващ)
Публикувано30.12.13 16:06



Привет! Добре дошъл!

Имате ли качено дърво някъде - Geni? Myheritage? Ancestry.com?

Пък за генетичните изследвания - ще чакаме фенката.



Тема Re: група J2bнови [re: dilow60]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано30.12.13 16:14



Здрасти


Значи, както казах може да започнеш,като си поръчаш тест чрез българският проект във Фемили Трий. Всеки мъж носи мъжка и женска хромозома,като мъжката се предава от баща на син а женската от майка на двете и деца, ако искаш да разбереш линия на руският ти пра пра дядо, трябва да тестваш някой,който е пряк потомък по непрекъсната мъжка линия.
Значи,отиваш на сайта и си поръчваш тест по твой избор, според мен ако имаш възможност си вземи и Фемили Файндър,защото той ще ти каже за цялостната картина, иначе просто ще разбереш какви са ти мъжката и женската, линия което също е много важно разбира се. Плаща се или чрез пейпал или чрез кредитна карта, ако имаш възможност вземи си тест днес или утре, защото са на промоция след това ще се вдигнат с около 50 долара може би. Не знам,колко би искал да отделиш, предлагам да започнеш с Y-DNA37,това ако го вземеш днес или утре струва 119 долара, след утре ще е по 149 долара. Ще ти пратят тест ти ще си вземеш семпъл ще го пратиш обратно и след месец ще имаш резултати, след това може да им преведеш още пари и те вече ти имат семпъла и ще ти тестват и за други неща, каквито пожелаеш, ако имаш конкретни въпроси, ще се радвам да отговоря ако мога. Иначе достатъчно добре си проучил родата си. Добре дошъл



Тема Re: група J2bнови [re: Yaan]  
Автор Pillar_of_fire (минаващ)
Публикувано30.12.13 16:26



Само да вметна, че в януари ще пращам пратка към Хюстън, в една пратка може да се поберат шест проби - т.е. 12 мини епруветки, така, че който иска да е бърз транспорта - за три дни - и да спести пари да се обади - ще дам мейл за връзка.



Тема Re: група J2bнови [re: Pillar_of_fire]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано30.12.13 16:37



Това е много мило от твоя страна Пилър


На мен още не са ми писали дали имам достатъчно за Фемили Файндър или трябва нов семпъл, засега пише само ,че е поръчан



Тема Re: Хаплогрупа J2bнови [re: genefan]  
Автор dilow (непознат )
Публикувано30.12.13 23:15



Благодаря за топлото посрещане! Родословното дърво никъде не съм го качвал. Ще чакам и генефан да препоръча от къде да започна. Имам някакви базални представи по генетика, но са сравнително стари от преди 25 години, когато учех медицина. Дори ми предложиха да кандидатствам за асистент в Катедрата по медицинска генетика, но аз имах други намерения и станах психиатър. Представите ми за популационната генетика са от 2-3 години и то главно от този форум. Влизам и в чужди форуми и особено следя изявите на един белгиец Масиамо. В тънкостите слабо съм ориентиран. Прави ми впечатление, че промените стават през месец два и "истини" с валидност 10 години няма :)



Тема Re: Хаплогрупа J2bнови [re: dilow]  
Автор Pillar_of_fire (минаващ)
Публикувано31.12.13 00:24



Прави ми впечатление, че промените стават през месец два и "истини" с валидност 10 години няма :)

така си, едвам се смогва на всички нови публикации



блогът на е добър в като "преглед на печата" - той редовно следи (и явно е абониран за доста издания) новите публикации. От там има връзка към самата публикация - ако е безплатна е добре, ако не - задоволяваме се с това, което той цитира и публикува.

молген също е добро място -

иначе други блогъри - тестване на автозомна ДНК

на Роберта Есте

CeCe Moore - донякъде

сайта на Jean Manco

След като се направи тест и се установи каква е Y или mtDNA групата вече можеш да станеш член на съответна група - там вече има фокус върху групата - какво да се тества, какво ново приложимо за тази група има и т.н. има и по-заспали групи, но има и много активни



Тема Re: група J2bнови [re: Yaan]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано31.12.13 01:52



Южняка не е трол, той всъщност е един от малкото българи, които разбират от генетична генеалогия.
Проблемът му е, че е от тези, които аз наричам "хуманитарии", т.е пречупва всичко през различен ъгъл. Обяснимо, защото по професия е социолог.
Той води този блог, както и тази Фейсбук група:








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.