Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 10.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: финоговорящитенови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано13.11.13 18:48



"Невалидно заглавие" си ми дал. И кои езици са в Балто-финската група, освен Естонския?



Тема Re: финоговорящитенови [re: potr]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано13.11.13 19:48



Балтийски езици са литовски и латвийски!Финладнски и естонски са фински, унгарският е далечно свързан с естонски е финландски.
Литовски и латвийски са свързани помежду с разбира се със славянски езици, но са отделна група





Тема Re: финоговорящитенови [re: potr]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано13.11.13 20:59







Тема Re: Динарскатанови [re: potr]  
Автор Pillar_of_fire (новак)
Публикувано13.11.13 21:39



Мястото на 19те STR и мястото на 30+ снипа нямат нищо общо. т.е. грешно е да считаш, че тези снипове са позиционирани някъде между позициите на тези 19 STR-a



Тема Re: финоговорящитенови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано13.11.13 21:59



Преди много време, имах гадже литовка, някой думи ги разбирах и казват Аш за Аз или долу горе така звачи. И кюрдите имат подобна дума ако не се лъжа
Българо-литовско-кюрдска връзка R1a-Z280 може би, но най вероятно по женска ще да е





Тема Re: Динарската теманови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор grashopperr (непознат)
Публикувано14.11.13 04:32



Kакво отношение има откъде съм прочел Кен Нордвед(праф си доколкото си спомням някой форум ще да е било), към въпроса за възникването и разпространението на генетичните динарци?И не очаквай да ти пращам линк,който си чел или лесно би намерил .Иначе моя грешка-не твърди ,а предполага(фсичко в тая сфера е предположение).Объркал съм и Припят с южна Полша,което показва че цитирам по памет,а не наизуст.


По темата:мисълта ми беше (Кен Нордвед или не),че засега не съм срещнал обосновано предположение за Балканите като родина на динарците.
Иначе чуфството ти за хумор е



Тема Re: Динарската теманови [re: grashopperr]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано14.11.13 09:44



Защо слагаш толкова ф-та къдетона им е мястото, това хумор ли е, протест или неграмотност?

Важно е къде си чел Нордвет, защото за неща които дой дава 3000 години, ти даваш 2000, а после тръбиш наляво и надясно какво той "твърди със сигурност" и е "доказал". Освен че дезинформираш хората лъжеш и себе си. Ето ти едно друго писание, този път пише за възрастта на на родоначалника им, към 4000 (за нашите в Изследването калкулатора му дава 115 поколения - 3450 години) - а не за възрастта на клъстъра, която винаги е по-малка:



Note that the MRCA of all four I1b1 clades existed over 17,000 years earlier than the I1b1-Dinaric clade MRCA. This latter founder existed perhaps only 4000 years ago.

Ще отговоря по-подробно на теб и на Фенката по-късно или утре, че имам работа.



Тема Re: Динарскатанови [re: Pillar_of_fire]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано16.11.13 19:12



А къде са позиционирани?



Тема Re: Динарскатанови [re: potr]  
Автор Pillar_of_fire (новак)
Публикувано18.11.13 10:29





Ето тук - с този инструмент може да ги потърсиш къде точно на Y хромозомата са позиционирани.

Иначе всеки NBCI build

e картата на човешкия геном - кои ген къде се намира, стартова, крайна позиция, и т.н.

В момента последната карта е Build 37.

Различни компании работят с различни карти. За да преминат на по-нова карта е необходимо пренаписване на повечето от програмите им.



Тема Re: Динарскатанови [re: Pillar_of_fire]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано23.11.13 21:48



Добре аз ако съм се изследвал за 12 СТР-а и си поръчам снип (или няколко) за да ми 'светне в зелено' хаплогрупата, тоя снип в СТР-ите ли ще е?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.