Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 27.09.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема J-Page 55*нови  
Автор Yaan (любител )
Публикувано31.10.13 16:40



Фенке или Субекте ще ми обясните ли за тази група, това е втората най-разпространена J2a в България,а аз нищичко не знам за нея, може ли да ми пратите линкове, къде е разпростарнена , кои от нашите са от нея и прочие. Благодаря ви много





Тема Re: J-Page 55*нови [re: Yaan]  
Автор genefanМодератор (пристрастен)
Публикувано01.11.13 03:04



J-Page 55 е равносилна на L26, или J2a4* по FamilyTree.
Наскоро се разбра, че това SNP всъщност стои в основата на най-големия клон на J2a дървото.
Имаме един българин в проекта - изглежда гагауз от Червенци, който е доказан от него, ако се анализират резултатите му.
Гопляма група българи, включително и теб са разпределени в J2a проекта като PF4610>PF5160>L24>> Probably L70+ J2a-Lambda (but needs more testing to be more certain)
Може да рискуваш да тестваш направо L70, т.е си J2a4h2a.

Редактирано от genefan на 01.11.13 03:13.



Тема Re: J-Page 55*нови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано01.11.13 11:53



Благодаря Фенке, ще помисля дали да рискувам,че не съм хич богат, може би по-скоро 25 ще си взема, според мен няма как да не съм от там, въпреки че съвпаденците гледам,че са и 70, ще видим


Значи интересна група е това, а от проекта, аз, двама от Граматиково и Спространови сме J-M530, този човек от варненските села е J-page55 , примерно Бодуров и твоят познат археолог, както и човека от пазарджишко, който ти привлече от 23andme са М67 а другите сичките ,какви са що са имаш ли представа?
Значи J2 и G2a е пълна лудница, всеки за себе си, докато E-тата са си почти винаги 13-ки, R1a са или М458 или Z280, R1b са глявно L23, I2a са си Din,ама при J2



Тема Re: J-Page 55*нови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано01.11.13 21:20



Ти примерно си Page 55*.





Тема Re: J-Page 55*нови [re: Yaan]  
Автор grashopperr (непознат)
Публикувано02.11.13 02:53



Яан виж тук https://googledrive.com/host/0B9ajLqik04ZAaGo0R1RLTjRMZ00/2013-08-28_J2a-M410%28xL24,M67%29_phylogeny_research_v1.6d.pdf
Долу вляво -Димитров е "page 55" без L24.Аз си мисля за 67 маркера ,че стъпка по стъпка май ще излезе по скъпо накрая.Иначе и аз мисля и двамата сме L70,ама казва ли ти някои ,а пък смееш ли да питаш





Тема Re: J-Page 55*нови [re: grashopperr]  
Автор Atilea (старо куче)
Публикувано02.11.13 10:39



По една случайност познавам Димитров, и знам, че не е гагауз. Не той, а пра-пра-прадядо му е от Червенци... и понеже това е доста назад във времето, Димитров не знае дали дядо му е бил гагауз, а и не се предава такава история в рода му.

Доколкото знам, Димитров е J2a1 - PF5197.



Тема Re: J-Page 55*нови [re: genefan]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано02.11.13 15:05



Нали през цялото време не забравяте, че данните, които се попълват са за най-стар известен пра-....дядо по мъжка линия. Така че, съвременниците, които попълваме най-често отдавна нямаме нищо общо нито с града, нито с родата. Аз, например, съм посочил моя пра-пра-дядо, за когото не знам почти нищо, нито за съвременни родственици в града, защото още пра-дядо ми го е напуснал като млад...



Тема Re: J-Page 55*нови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано02.11.13 17:19



Ха

истина ли думаш Субекте, аз мислех,че съм J-M530, или то тази Page 55 e подгрупа, би ли ми разяснил?



Тема Re: J-Page 55*нови [re: grashopperr]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано02.11.13 17:22



Интересно да, аз все още се чудя дали да рискувам с L70 или да карам на сигурно и да се тествам за L25, както ме посъветва Фенката! Ти според мен трябва да си купиш тест за 12 маркера и да се тествам и за L25 така ще ти е по тънко,защо да се изръсиш за 67 ама ти си знаеш, надявам се скоро да се включиш в проекта



Редактирано от Yaan на 02.11.13 17:35.



Тема Re: J-Page 55*нови [re: Atilea]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано02.11.13 17:24



За мен той е 100% българин, най-вероятно с жилка в Ямболско или Одринско а гагаузите са българи, които в продължение на 200-300 години са говори турски, но после са се оправили нещата и сега пак си говорят красив славянски език



Редактирано от Yaan на 02.11.13 17:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.