Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:39 04.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Сърбите  
Автор Yaan (любител )
Публикувано20.09.13 20:34



Не знам дали ви е попадало това изследване за братята сърби. Малко са симплите,но поне аз на по-добро не съм попадал.
Изводи ние имаме повече R1a-М458,Е-V13,J2а, J1,R1b-L23 те имат повече I2a,I1 и N
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S037811191200073X





Тема Re: Сърбитенови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано20.09.13 21:01



Не знам дали ви е попадало това изследване за братята сърби.

Коментирано е.

Малко са симплите,но поне аз на по-добро не съм попадал. ]Малко са симплите,но поне аз на по-добро не съм попадал.

Ето това съм го цитирал много и няколко пъти съм давал линк - към 180 сърби и 400 черногорци по 17 маркера:



Редактирано от DarkBulgarianSubject на 20.09.13 21:02.



Тема Re: Сърбитенови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано20.09.13 21:16



Да мерси за линка, виждъл съм го това, абе куцат!Народ без минимум 500 семпъла ,все едно,че не е изследван

Черногорците са племе и нямат и един Бургас за тях 400 си е супер направо
От къде тяхното I1 много ми е интересно, при голям семпъл ще е между 3-6% като нормални балканци нали така?



Тема Re: Сърбитенови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано20.09.13 21:53



От къде тяхното I1 много ми е интересно, при голям семпъл ще е между 3-6% като нормални балканци нали така?

И при тях са се заселвали саси, но повечето балкански I1 не са от скандинавските. Въпреки че черногорците имат доста скандинавско излъчване - едни от най-високите са в Европа и има доста светли очи и коси.



Тема Re: Сърбитенови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано20.09.13 23:31



Аз мисля че високите хора в Европа се коренят в I1,I2,I2a и I2b ,но най-високите балканци са геги и черногорци, където и при двете важните неща са E-V13 и J2b2. За черногорците съм съгласен за височината с теб, но най-тъмните славяни на света са те и далматинските хървати. Българите от Югоизток пасти да ядат

Което не означава,че няма светли хора от Църна Гора,например от Югоизточната част на родата ми има хора, които могат да минат за местни в Сицилия и дори Южна Гърция и Ливан ,но има и такива които могат да минат за белоруси или украинци).
Аз лично не варвам че мъжките линии имат нещо общо с външния вид. Брат ми е висок и светъл,аз съм среден на ръст и тъмен(европеец разбира се)И двамата сме J-M530, но той прилича много на майка ни на майката и също на майка и на баща и, а аз приличам много на баща ни, който пък прилича на майка си, която прилича на баща си. Тъй че J-M530 не пее в хора, що се отнаса до външният вид на мен,брат ми и баща ми.
А по темата, сравнявайки ни със сърбите, италианците,белорусите,хърватите и персите все повече се убеждавам ,че така наречените прабългари, какъквто и език да са говорели са били J2,G2a,R1b-L23 ,най-вероятно в тази последователност, ние и затова имаме повечко L23 щото го имаме и от траки и от така наречените прабългари.Но да трябва да се тестват стари кости и това е, но шенгенците ги е страх,щото ще се покаже кой кой е
Имаш ли някакви данни за I2a-Din N и I2a Din S,примерно българите са 85%-90% Din N а сърбите и хърватите 85%-95% Din S. Аз си представям Din N да е от степите- Сармати, Скити и тем подобни а Din S негово дете пръкнало се на западните Балкани или ?

Редактирано от Yaan на 20.09.13 23:34.



Тема Re: Сърбитенови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано21.09.13 01:06



Аз лично не варвам че мъжките линии имат нещо общо с външния вид.

Външния вид се влияе повече от женските линии поради тяхната по-малка мобилност, както и поради тяхната консервативност, в смисъл че мъжете често измират в битки или са изтребвани и поробвани, като по този начин се губят преки наследници, докато при жените това е по-рядко. Така ако завоевателите започнат да взимат местни жени, заприличват на местните. Първите азиатски Z93 са на руски хора, преките им наследници там запазват до 50% Z93, но вече са чернокоси монголоиди. Сред брахманите в Индия пак има много Z93, срещат се и светлокоси и синеоки, но индийския външен вид си го има.

По скоро сме N-S 70%-30%, а при юготата без макетата е обратното. Ние, както и на север от Дунава имаме и от двата типа, понеже това е базовата популация. Юготата са популация, която се е отделила и е имала предимно S, оттам и по малката възраст поради ефект на основателя. Отделно при сърбите примерно част от N ще да е от асимилираните българи в скоро време, а всички югота и от асимилирани бежанци на няколкото вълни - богомили през 11-13 век и по късно бежанците от турците, които донасят на запад епосите "бугаращици".

Възрастта на нашите N е 2300-2500 години по скоро съвпада с експанзията на сарматите през 3-ти век пр.н.е. отколкото с експанзията на славяните през 5-7 век сл.н.е. Разпространението на I2 Din съвпада с ареала на сарматите. Във "История" писах за сарматите-роби (servoi) споменати от Амиан Марцелин, които е възможно да са предците на днешните сърби (доскоро в изворите servi - слуги, роби). Тези сармати-роби са обитавали що годе земите заемани по-късно от аварите. За сърбите и хърватите се знае че се заселват в 6-7 век във вече опразнени земи и идват от север. Предполагам че предците на сарматите-роби (за сега неизвестно защо наричани така) може да са сарматите-язиги, които се заселват между Дунав и Тиса още през 1 век.

Ако нашите генетици бяха публикували всички данни, можеше и да сметна възрастта при голямата ни извадка, а те публикуваха осакатени откъм количество и маркери данни, за да си смятат по Животовски. Сърбите от изследването което даде също смятат по Животовски, което завишава 3-3,5 пъти реалната възраст, за да се изкарат палеолитни. Напоследък излизат иследвания които смятат по двата начина и от които възрастта по Животовски просто е неадекватна с археологическия материал, примерно заселването на Америка да е преди повече от 20 000 години по средата на върата Ледена епоха.

Редактирано от DarkBulgarianSubject на 21.09.13 01:26.



Тема Re: Сърбитенови [re: Yaan]  
Автор potr (пристрастен)
Публикувано21.09.13 08:35



...Направо ни разката майката с тия майки и бащи.) Да не искаш да кажеш че имаш снимка на бащата на баба ти по бащина линия?



Тема Re: Сърбитенови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано21.09.13 09:21



Да доста интересно Субекте


Ами аз долу горе това имах предвид, че Din N е от степите



Тема Re: Сърбитенови [re: potr]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано21.09.13 09:24



Potr, какво ти е толкова чудно. Аз съм на 30 години не на 100

а фотографирането не е от вчера. Бащата и майката на дядо по майчина ги познавах и съм ги виждал много пъти, другите прародители на снимки



Тема Re: Сърбитенови [re: Yaan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано21.09.13 10:12



А Субекте прави ми впечатление че Din S има и по Полша, там как е дошло в миналото или по време на Робството от бежанци






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.