Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:26 29.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: БЪЛГАРСКА ГЕНЕАЛОГИЯ – ОПИТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯнови [re: Pillaroffire]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано29.06.14 20:40



Да, да, ама не.



Това е един много стар бъзик, познат още на древните математици от Античността. Я сметни колко прародителя ще имаш преди 100 поколения по тази логика и дали въобще не хора, ами толкова бактерии е имало на Земята.



Тема Re: БЪЛГАРСКА ГЕНЕАЛОГИЯ – ОПИТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Pillaroffire (член)
Публикувано30.06.14 11:22



не говорим за това, че всички сме роднини на този свят, заради colapse на дървото....
по скоро до няколко поколения назад колко от прародителите намират място в гените ти... още в 7 поколение назад - ако стартираме с 1, а не с 0 броенето - започват да отпада ДНК т.е. от 64 - само да 56 ще е представена ДНК-то поради рекомбиниране на ДНК, а не поради colapse на дървото. Colapse на дървото е паралелен процес...



Тема Re: БЪЛГАРСКА ГЕНЕАЛОГИЯ – ОПИТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯнови [re: Classic BG]  
Автор Pillaroffire (член)
Публикувано30.06.14 11:28



Да, таблица 2 е така с малки уточнения

4 поколения назад - брои се от 1, а не от 0 - аз -1 поколение, майка и баща - 2, баба и дядо - 3 то поколение - прабаба и прадядо - 4то поколение - трябва да се вземе 3 *25- 75 години, а не 100.

определено данните след 9тото поколение са само за допълване на таблицата - там вече играе роля и срива на дървото. и реалният брой на уникалните прародители е значително по-малък в пъти от 1024 при 11 поколения и 4096 при 13 поколения.



Тема Re: БЪЛГАРСКА ГЕНЕАЛОГИЯ – ОПИТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯнови [re: Classic BG]  
Автор Pillaroffire (член)
Публикувано30.06.14 11:34



таблица 1 е следната - антетката е

#поколения
MRCA общ прародител
# Прародители
извлечено родство - на база общ прародител -

1 себе си 1
2 родител 2 Брат- сестра
3 дядо/баба 4 1ви братовчеди
4 1ви пра- родител 8 2ри братовчеди
5 2ви пра- родител 16 3ти братовчеди
6 3ти пра- родител 32 4ти братовчеди
7 4ти пра- родител 64 5ти братовчеди
8 5ти пра- родител 128 6ти братовчеди
9 6ти пра- родител 256 7ми братовчеди



Тема Re: БЪЛГАРСКА ГЕНЕАЛОГИЯ – ОПИТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯнови [re: Pillaroffire]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано30.06.14 13:18



Ще го кажа с други думи - един циганин преди 7 поколения не е наследник на 64 независими един от друг циганина. Въобще степента на предаване е много по-сложна като формула и зависи от много фактори. Така представената от тебе формула е абсолютно невярна и далеч от реалността, което си проличава след някое и друго поколение, примерно за 20-сто имаме 524288. Ако вземем същия този циганин то за него ще излезе че преди 20 поколения са живяли едновременно 524288 циганина на които той е наследник. Вземи едни съвременни ловци-събирачи, популации от които все още има тук таме- хиляди години и поколения те са поддържали що годе постоянна бройка население, като в рамките на тези с които са имали контакт да се сгодяват то не е било повече от няколко десетки хиляди. Друг пример са островите или други ограничителни екосистеми като пустините и високите планини. В цяла Европа преди Неолита ловците-събирачи хиляди поколения не са надхвърляли бройката от 100 000 човека.



Тема Re: БЪЛГАРСКА ГЕНЕАЛОГИЯ – ОПИТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор dilow60 (новак)
Публикувано30.06.14 18:27



ха, ха-мда, вчера се запознах се една втора братовчедка





Тема Re: БЪЛГАРСКА ГЕНЕАЛОГИЯ – ОПИТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯнови [re: dilow60]  
Автор Classic BG (непознат )
Публикувано08.07.14 06:13



С молба към знаещите. Практична реална малка загадка.
В 23andMe.com, в директория DNA Relatives, към лицето А се появиха двама роднини със следните данни:
Лицето Б (дъщеря на В): 3rd to Distant Cousin, 0.18% shared, 2 segments.
Лицето В (майка на Б): 4rd to Distant Cousin, 0.10% shared, 1 segments.
Лицето Б е дъщеря на лицето В.
Бащата на лицето Б не се появи (в общо показаните около 900 генетични роднини).
Брата на лицето Б също не се появи.
Въпрос: Откъде лицето Б (дъщерята) има два сегмента, след като майката има само един сегмент, а бащата и брата не участват (т. е. имат 0 сегмента?).
Възможен отговор:
1. Изследванията или изчисленията на 23andMe.com не са верни (некоректни)?
2. Единственият сегмента на майката е голям и се е разцепил на два по-малки?
3. Други причини
Благодарим.
7.7.2014
P.S. Родствата между бащата, майката, дъщерята и брата са проверени и доказани чрез тест в 23andMe.com.



Тема Re: БЪЛГАРСКА ГЕНЕАЛОГИЯ – ОПИТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯнови [re: Classic BG]  
Автор Pillaroffire (член)
Публикувано08.07.14 07:33



Дъщерята е наследила сегменти и от майката и от бащата. Родствената връзка през майката е по-близка с лицето А, докато родствената връзка през бащата е много по далечна. Бащата не се появява съвпаденец на А, защото неговите сегменти са под прага на критерия за родство по Identical by Descend. Тъй като дъщерята има сегменти, които са със стойности над прага на критерия, при нея се посочват и другите, малките, т.е големите сегменти на майката "издърпват" и вкарват в схемата и сегментите от бащата.

Аз имам подобен казус с първи братовчед на баща ми. Аз имам сегменти, които баща ми няма, като те са от малките. Наличието на тези малки вдига сумата на общите сегменти, като дори вместо предполагаема връзка 1st Cousin - 2nd Cousin, вдига родството на 1st Cousin, Aunt/ Uncle, Niece/ Nephew

Поради това, че няма разграничение на чифта хромозома по баща и по майка - phasing - не може да се разграничи на този етап съвпадащите сегменти по кой чифт са. Т.е. с този човек съм братовчед 1во коляно по бащина линия (негова бащина и моя бащина), и нещо зад 6ти братовчед по негова майчина и моя майчина).



Тема Re: БЪЛГАРСКА ГЕНЕАЛОГИЯ – ОПИТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯнови [re: Pillaroffire]  
Автор Classic BG (непознат )
Публикувано12.07.14 15:35



Благодарим Ви Pillaroffire .
Отново перфектно.
Един въпрос: Как се превежда Pillaroffire?



Тема Re: БЪЛГАРСКА ГЕНЕАЛОГИЯ – ОПИТ ЗА КЛАСИФИКАЦИЯнови [re: Classic BG]  
Автор Pillaroffire (член)
Публикувано12.07.14 23:35



Благодарим Ви Pillaroffire .
Отново перфектно.
Един въпрос: Как се превежда Pillaroffire?


'Стълб от огън" - поне така съм го замислила






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.