Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:43 02.07.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Y-ДНК Хаплогрупи в Македониянови [re: genefan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано19.09.12 13:27



Дори и пак да я питам едва ли заради мене ще хукне да разпитва кога ще ги публикуват.
Иначе според Кльосов и този наш G не е кавказац и според автора на изследването, на което се позовава (то е платено, изглежда си е платил, аз нямам такова намерение), нашия е там буквално случайно. А и пак според Кльосов по принцип G са "нови" за Кавказ, тук съм съгласен с него - възрастта на кавказките G е доста млада, освен ако не се дължи на ботълнек поради честите касапници от различни завоеватели, включително "братушките".



Тема Re: Y-ДНК Хаплогрупи в Македониянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано19.09.12 13:30



Интересно

Може от онези злодей черкезите да е останало. Нашите, т.е трябва да са като на френските крале а не като на Сталин?
Аз писах Октомври на Тончева и Март на Гълабов съгласен съм с теб,че няма ,какво да ги притесняваме повече хората, но кофти ,че ни държат в невидение



Тема Re: Y-ДНК Хаплогрупи в Македониянови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано19.09.12 18:05



Ами да G2a3b1 са ни основно, въпреки това е най разпространения тип и се среща на доста широк ареал - от Атлантика до Индия. Това е и групата на половината от черкезките G-та. Р16 е хаплогрупата на осетинците и Сталин, среща се малко и при черкези и грузинци, но си е локален феномен. До Анадола може да е стигнала с многото изселени кавказци от руските завоевания, а може и да е дошла оттам.



A за 20-30 години зулуми и последвалото масоло изселване, едва ли черкезите са оставили някаква значима следа.



Тема Re: Y-ДНК Хаплогрупи в Македониянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано19.09.12 21:02



Да ясно. Искам да кажа,че аз изобщо не вярвам в глупоста,че могъщите мохамедани дошли и масово ни изнасилили жените. Може би 1%-2 % от българите носят такива гени, не повече. За сметка на това разната му северна измет от вида на кръстоносци и варяги може да са оставили и 3-4%.
Ех остава да чакаме за другите линии. Според мен нашите генетици се чувстват зле,че любимите им R1a и Q не доминират и глупостите изписани по отношение на етногенезът ни се разбиват на пух и прах, за сметка на интелигетната автохтона теория с персийски и слявянски примес.


Ака се вярва на европедия и българската комунистическа история ние трябва да сме 60% R1a, 30 % Q и останалото от тук от там!Да ама не!



Тема Re: Y-ДНК Хаплогрупи в Македониянови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано19.09.12 21:34



За сметка на това разната му северна измет от вида на кръстоносци и варяги може да са оставили и 3-4%.

Това пък от къде на къде? Даже в Гърция, където са владяли векове няма забележителни западни и северни следи.



Тема Re: Y-ДНК Хаплогрупи в Македониянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано19.09.12 22:06



Е сега аз имам предвим малко,но все пак забележимо

. Имах предвид наличието на I1 и I2b, не външния вид, иначе в Монтанско,Пернишко и Самоковско навремето са се заселвали саси, повечто ергени и в рамките на едно поколение са били побългарявани. А за гърците да, аз познавам такива със северни черти главно от Епир,но може би става дума за поалбанчени келти, които на свой ред са са погърчили. Въпреки,че аз като цяло не вярмам,че келтите и слявяните са били нордически на външен вид.
Нашите I1 като скандинавските или татарските са имаш ли представа? Може пък от друго място да са дошли не от северните варвари. Прави ми впучатление,че ние сме хармонични 2-3 добре смесени неща, кокато западняците например са да речем 70% едно нещо и после пуцай куме 25-30 различни неща оставили по нещо.



Тема Re: Y-ДНК Хаплогрупи в Македониянови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано19.09.12 22:57



Така де, саксонските миньори не влизат в концепцията за изнасилваща северна паплач.



С I1 не съм се занимавал още, иначе поне част от татарските трябва да са местни, понеже всичките европейски са по-млади и с произход от Волго-Уралския ререгион. Вече дали са заселили Скандинавския полуостров с или без N1c и/или R1a Scandinavian и NorthWest, не се знае.

А за гърците да, аз познавам такива със северни черти главно от Епир,но може би става дума за поалбанчени келти, които на свой ред са са погърчили.


А за наши хора не ги ли взе, да не мислиш че от палеолита се гърци и албанци са щъкали из Епир.



Тема Re: Y-ДНК Хаплогрупи в Македониянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано20.09.12 12:42



Така де, саксонските миньори не влизат в концепцията за изнасилваща северна паплач

Е да де, те по скоро горките шваби са били изнасилвани от торлачките и шопкините, но това пък е причината освен Голфове, турбофолк, убийства, палежи и прочие в Голфостан, както го наричам аз този край да има и доста привлекателни жени.





Тема Re: Y-ДНК Хаплогрупи в Македониянови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано20.09.12 13:06



По твоята логика трябва да насърчаваме потока на западни пияници по нашите курорти , та покрай това да обогатяват финансово нашите девойки да ни обогатят и генофонда.





Тема Re: Y-ДНК Хаплогрупи в Македониянови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано20.09.12 13:57



Естествено,че не!Това беше просто в кръга на шегата!Плюс това тези хора не са били туристи а са останали завинаги тук. В края на крайщата българките за българите,но по добре да са с немци, отколкото с разни маймуняци от Египет и Ирак






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.