Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:58 19.05.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Страницата ни във Family tree DNAнови  
Автор Yaan (любител )
Публикувано27.08.12 17:32



За да се преведе страничката ни във вид ,според мен трябва да се направи следното! Първо за мъжките линии:
1. Да се види този E-V13 господин Сентурк наистина ли е помак, ако не е да се сложи при турците, където му е мястото
2. Господинът I2 да се сложи при българите, ако на господин Делев му е такъв трън в очите, че пише възможен маджарски прапрапрапра дядо, госпожата може да я махне тази информация
3. Е-тата, трябва господина, който се е писал Тодор Лиаева да си оправи фемилията защото май че е сгрешена и да напише от къде му е жилката, също ще е добре да напишем,че всичките са E-V13, има съмнения за 1-2 ама това може после да се оправя
4. G- всичките ми излизат G2a, нека се отбележи , също така 3 не се написали от къде са , добре ще е да напишат, името е нещо лично , но всеки трябва да е длъжен всеки да напише от къде е
5. I2a, да се раздели на S и N , плюс 3-ма да пишат от къде са, също така този господи Гердхарт,какво прави там,знае ли се да има наша жилка?
6. J2, да се разделе на a и b , двама трябва да пишат от къде са
7. R1a, 1 не е писал от къде е
8. Аз лично знам за два J2a, които не са в проекта единият господин е от Варненско и беше част, но напусна, дрегият е от Червенбрягските села в Плевенско, освен това има 1 I2b от Димитровградско, 1 R1b от Търговище и 1 R1b от Девин(вероятно помак)!Не можем ли да ги поканим тези хора, да участват?
Освен това мисля,че информацията на страничката ни трябва да бъде тотално изтрита, защото не отговаря на истината и да бъде сложена нова, като не може на кирилица, тогава на английски, но в дългосрочен план трябва разбира се и на кирилица.
От женските линии също има някои дето трябва да кажат от къде са и едно U1 да си групира , а другите негрупирани да бъдат сложени в една група чужденци!
Това е моето предложение! Само господин Делев ли се занимава? Аз с удоволствие бих помогнал, с каквото мога,също нямам много свободно време, но за идеята ще се намери! Нека имаме една перфектна страничка! Да не сме като поляци, румънци, турци дето страниците им да пълни с чужденци и същевремено всичко да ни е чисто и подредено!


Какво мислите за предложението ми?

Редактирано от Yaan на 27.08.12 17:32.



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано27.08.12 21:07



също ще е добре да напишем,че всичките са E-V13, има съмнения за 1-2 ама това може после да се оправя

Няколко са потвърдени V13, другите поради съмнение при някои е добре да си останат така.

I2a, да се раздели на S и N G- всичките ми излизат G2a, нека се отбележи

В I2a проекта вече е направено за почти всички.

J2, да се разделе на a и b

При тази група както и при другите е по-добре да се пише "Predicted ***", по другите проекти така правят, пускат през предиктори и евентуално ysearch. Ето таблицата на Genefan с предиктването на Захарова 2001 + мои данни от ysearch:




Аз лично знам за два J2a, които не са в проекта единият господин е от Варненско и беше част, но напусна, дрегият е от Червенбрягските села в Плевенско, освен това има 1 I2b от Димитровградско, 1 R1b от Търговище и 1 R1b от Девин(вероятно помак)!Не можем ли да ги поканим тези хора, да участват?


Ами аз видях един I2b1 в съответния проект, а пък в М35 проекта има господин с фамилията Delev от България, който го няма в нашия проект.



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано27.08.12 21:24



През предиктора всички Е са 13 без господина от Сливово, който излиза Q и господина от Видин, за който не е сигурно!
Относно I2a, нека го има и на нашия сайт!
А какво мислите за другите неща?


Мене най ми е за локациите, който иска да участва да пише от къде е!Толкова е простичко!
Също в J2 проекта може да се видят господата Антонов мисля че беше, от Варненско и Витков(роднина на Ел Презеденте!!??!!)

Редактирано от Yaan на 27.08.12 21:27.



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано27.08.12 21:35



Не трябва да се вярва сляпо на предикторите, предпочитам ysearch, особено ако там има няколко съвпадения с хора, които са се тествали за снипове. На времето резултатите от Захарова даваха някои доста странни резултати на руския предиктор.

Туку що пуснах Е-тата от Захарова там:
N Haplogroup Probability
1 J2a*-M410(xL26) 59%
2 J2a*-M410(xL26) 69%
3 J2a*-M410(xL26) 79%
4 J2a*-M410(xL26) 67%
5 J2a*-M410(xL26) 58%
6 J2a*-M410(xL26) 60%
7 J2a*-M410(xL26) 61%
8 J2a*-M410(xL26) 65%
9 J2a*-M410(xL26) 66%
10 J2a*-M410(xL26) 52%
11 _IJ-M429 50%
12 J2a*-M410(xL26) 58%
13 J2a*-M410(xL26) 60%
14 E1b1b1a1c-V22 62%
15 F-M89 79%



П.С. Ето адреса който иска да си играе :

Редактирано от DarkBulgarianSubject на 27.08.12 21:37.



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано27.08.12 21:40



Искам да кажа, че администраторите нямат право да променят информацията, въведена от потребителите, а в повечето случаи не е възможно, ако те са избрали Read only. Моят опит с емайли за повече информация е, че 80% на тях не се отговаря.
При нас правят изключение известен брой китове, които се администрират от Евгени Делев, това е за неговия частен проект за Странджанско.
Аз също движа нещата на няколко мои роднини, които аз съм платила, а те и не знаят английски.
Затова не можем да кажем на западняка да се пише Ляев, а не Lаeva, повечето също не знаят точния район в България, откъдето са дошли дядовците им.
Относно заглавната информация на проекта сте прави, но кой ще напише нещо по-добро, това е въпросът. Приемаме предложения.



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано31.08.12 14:49



Здравейте!Ми за начало може да се изтрие старата информация и да се сложи на английски и преведено на български обобщенията от статията на Гълабов и Тончева с големите семпли.
Относно районите сте права разбира се, но жалко,че са такива прикрити хората, важно е за нас не само гените, но и от кой край идват. Моята теория е,че в Македонския край има много E-V13, I2a а R1a,J2a,G2a също се срещат. Югоизточна България е според мен долу горе същата работа, но с повече J2 и по-малко I2a, странните групи от вида на T, E-V22, E-V12, J1,L също се срещат макар и радко,най-вече там, може би факта, че там е останало до българско население, което е било побългарено, контакт с гърци, арменци, християни араби, някой и друго изнасилвания извършено от черкези и кръстоносци.
Северозападна България ми е тъмна Индия, но мисля че и там преобладават разбира се E-V13,I2a може би там пък от побългарени саси ще има I1,R1b-западняшко, I2b.
Централна Северна България си я представям,като много E-V13,R1a с I2a и някакво J2.
Североизточна може би много J2,R1a,R1b. Q и N също ще да има някое и друго.
Но това са само догадки разбира се!
Като цяло аз вярвам,че женския ни ген си е малко или повече един и същ от време оно и много хармонично разпределен, мъжкият ни ген е по шарен и с някакви,но не голими разбира се ригионални разлики! Вие,какво мислите по въпроса?





Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано31.08.12 18:04



След всичките тези размествания, бежански вълни и урбанизация, мисля че дори и да е имало някакви регионални различия сега вече няма. Редките групи, които може да са дошли през ВБЦ, може и през бронза, достатъчно време за да са пръснати вече навсякъде и етно-културното ни пространство. Дори дълго време да са били само по крайбрежието на Черно и Егейско море, войните и урбанизацията през последните 2 века са се погрижили тези на групи да се разпръснат.

може би факта, че там е останало до българско население

Да не би да искаш да кажеш, че гърците, арменците и арабите са били по нашите земи преди да дойдат тук представителите на най-разпространените наши хаплогрупи?

Като цяло аз вярвам,че женския ни ген си е малко или повече един и същ от време оно и много хармонично разпределен, мъжкият ни ген е по шарен и с някакви,но не голими разбира се ригионални разлики! Вие,какво мислите по въпроса?

Мислех да коментирам, ама първо си оправи терминологията че е срамота - какви са тия квалификации, "женски ген", "мъжки ген"!





Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано31.08.12 18:42



В Тракия се е случвало чат пат богат търговец да си вземе за жена арабка християнка, дъщеря на негов партньор или пък да ожени дъщеря си за негов син. Това имам предвид! А гърците са по Черноморието от преди нас, както пък ние сме в Тракия и Македония преди тях! Един приятел грък ми каза така- Ако някой живее на повече от 50 км от морето и ти каже, че е чист грък му прати много здраве!


Арменците идват основно през Средните векове, като павликяни и с течение на времето много от тях се превръщат в българи католици. Сега новата емиграция, от последните 100-тина години не я броя.
Имах предвид женска и мъжка линия, нека не издребняваме
Във Видин никой не е ходил(малко балканджии от Троянско и Тетевенско), както и някой и друг македонец или торлак от заграбените територии.Източна България си е люлката на нашата нация, там се срещат хора от всички краища на България, ама във Видин и Монтана хора от Тракия, какво да правят масово!
Хаплогрупи, хаплотипове, джинсове и прочие, нали в края на крайщата сме тук, освен, за да се учим и обменяме знания и за да се забавляваме?



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано31.08.12 18:47



Пропуснах да добява,че аз говоря за българи, това че някой е E-V13 не го прави българин, трябва и език,култура, чувство за принадлежност!


А хора,укоито са се чувствали елини по Черноморието има много преди хора, които са се чувствали българи!
Арменците и асирийците са съвсем друга история!Ние разбира се сме тук преди тях!
Между другото аз знам за 3 българси гърци!1 отТополовград(повечето са погърчени шопи,наричани кариоти)- I2a, един от Созопол - R1a и един от Кърджалийско- E-V22!



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано31.08.12 20:19



А гърците са по Черноморието от преди нас, както пък ние сме в Тракия и Македония преди тях!

Преди кои вас/нас? Основните ни хаплогрупи (V-13, I2a, G, J2b, J2a4h, R1b Ht35, възможно и част от R1a и малките групи) са били на Балканите когато гърците още са скитали из Азия и/или Африка. Няма никакви доказателства нито за тюркоезичие, нито за източен произход на "прабългарите", а както виждаш генетически сме си баш балканци с някои западно и източноевропейски примеси + средиземноморски разбира се. Ако смяташ Q и N за "прабългарски, то сърбите са "по-прабългари" от нас, за руснаците да не говорим, а това са данни от големи извадки. А от малкото митохондриални азиатски линии при нас, М* е съвсем вероятно да е с цигански произход, а наскоро от едно скитско погребение излезе R1a със женска Z, така че и нашите Z е възможно да не са от Азия.

Арменците идват основно през Средните векове, като павликяни и с течение на времето много от тях се превръщат в българи католици. Сега новата емиграция, от последните 100-тина години не я броя.

Да, битуват разни теории за арменския павликянски произход на банатските българи и на помаците, макар че и при двете групи няма нито физиологическа прилика, нито някоя и друга арменска дума. До колкото знам самите павликяни водят произхода на тяхното учение от Балканите.

Иначе виж това

:





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.