Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 10.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано20.10.12 14:16



J2a и J2b са разделени в страничката ни. Много добре, така се вижда много по пълно картината. Има няколко ,които не могат да бъдат определени, Пано Бойков или Божков на мен все ми излиза J1, а търновеца Матеев ми излиза J2a, но той се е тествал и си е J2b. Да се надеваме,че скоро ще дойдат още резултати от големият македонски семпъл.
Genafan свърза ли се някой с вас за китове? Аз казах на едно момче от друг форум. Ако не и давате китове и на обикновенни българи ,моля кажи.





Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано21.10.12 01:04



Aз разделих J2-тата, но само тези, които даваха голяма вероятност от коя подгрупа са. Тези, които останаха, вероятно са J2a, но реликтни хаплотипове, защото нямат никакви съвпаденци, затова и предиктора не ги хваща, той просто сравнява с предварително известни. J2b изглежда е по-нова на Балканите, защото хаплотипите си приличат.
Досега не е излязла само поръчката за R1a Z280, което беше всъщност най-неопределено и от там интересно.
Никой не ми се е обаждал за китове, освен да са писали направо на Евгени, но не съм говорила скоро с него.



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано21.10.12 11:10



Много добра работа Genefan! Аз мисля,че Калпакчиев е J2b, както и Пловдив. Мисля,че 28 за 1jd цифра често е J2b. Ще ми кажеш ли, ако остане кит за дядо?


На колко стари ги оценяваш J2a и J2b?



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано21.10.12 12:07



Genefan, знам че шанса ми за кит е малък, но искам само да добавя,че ако случайно ми отговориш, аз ще мога да ти отговоря чак в Петък, да не се ядосаш.





Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано21.10.12 12:58



3-ма от 4-мата са близо до J2b2 по ysearch, а понеже нямат никакви съвпаденци, не трябва да се разчита на и без това още несигурните предиктори. Вече дадох пример колко неадекватен е руския предиктор при малка резолюция и на "неруски" хаплотипове.

В изследването от 2001 година, родоначалникът на нашите J2a е живял преди около 215 поколения, J2b преди около 86, като имаме само J2b2. Родоначалникът на 2-те групи е на възраст около 285 поколения.

При данните от FTDNA са съответно 170 и 126, а при общият на всички 196 поколения.

Ако искате вече ги смятайте 25 години за поколение или 30, давал съм линк към калкулатора на Нордвет но ето го пак:





Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано11.11.12 17:08



Мисля,че ще е хубаво да си направим страницата по маджарско подобие. Какво мислите? Да има инфо на БГ и на английски за групите и от кой племена най-веротно идват. Всеки спекулира и ние трябва така!
http://www.familytreedna.com/public/Hungarian_Magyar_Y-DNA_Project/default.aspx?section=results



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор genefan (пристрастен)
Публикувано12.11.12 10:37



Излязло е очакваното Коледно намаление на ФемилиТри:



За съжаление то е само ако се поръчват повече У маркери - 37 или 67. Има и малко намаление на пълния мтДНК тест и аутозомния Фемили Файндър.
Отделно има и малки намаления, ако някой иска да се разшири до повече маркери.
Излязоха резултатите на братовческа ми (майчината линия на дядо ми от Сливен) и тя е от рядката група R, с която пък има пълно съвпадение с една моя позната от Плевен.
За тази група си струва да се поръча FGS и мисля да го направя. Изглежда има някаква грешка, защото ми казва, че трябва да се плати до 30 септември?!



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано12.11.12 23:00



Добри новини за теб Genefan. Ти си изследвала доста доколкото разбирам, знаеш си всичките линии, в смисъл директните и аз искам да постигна това един ден.

Значи се оказва,че най-вероятно си рода с твоя приятлка, страшно хубаво!



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано14.11.12 22:47



Новият I1 от Плевенско, част от дарението ли е? Колко още ще дойдат? Дано поне още 25





Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор genefan (пристрастен)
Публикувано15.11.12 12:47



Новият I1 е първият от китовете, които изпратих от Сидни. Споменах вече, че имах големи трудности да събера хора с македонски произход, няколко ми отказаха и естествено, никакво друго съдействие. Накрая отидох на една от редките сбирки на българите тука и едва намерих 2 македонци и с големи увещания 2 други да се тестват. Така това от мен, повече от половината китове, които купихме от дарението стоят неизползвани.
Тези, на които Евгени е оставил китове в България не са свършили нищо досега. Става реална перспективата да се действа чак догодина, когато Евгени си дойде в отпуска.
Така за въпроси по тестването се обръщайте към него, емейла му е на Българския проект, аз не мога да помогна с нищо от Австралия.
В момента тече намаление по ФемилиТри до края на декември, ако някои друг си поръча, но засега има само един, който се разширява с Фемили файндер.
Тъй като се очакват голям брой нови поръчки, вероятно резултатите от сега нататък ще идват по-бавно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.