Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 02.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано31.08.12 20:40



В никакъв случай Q и N, не ги смятам за прабългарски!


Не знам,какви са били прабългарите, но предполагам, че J2a,J2b и R1a са им били основните неща!Аз съм върл противник на тюркския произход на прабългарите!
Тюрки на Балкана няма, с изключение на някой и друг кримски татар дошъл след Кримската!



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано01.09.12 13:53



Имаме асимилирани тюрки, главно кумани и това не е тайна. Кримските татари в по голямата си част се преселват в Анадола и са разменени за българи! Останалите при нас що годе са си запазили традициите. Между другото при гърците съм мяркал Y-група C при нас все още не.



А и ако изпадне някой друг N при нас е вероятно да е от някой руснак-староверец или сърбин-бежанец или от друг "славянин".



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано04.09.12 16:42



Аз разбира се сe имам за 100% слявянин, както и всички българи!Слявянин за мен има много малко общо с гени, външен вид и прочие. Славянин е манталитет и култура!По големи славяни на света от нас няма и няма и да има. Но някой хора се коплексират,че не изглеждаме като викингско-монголско- фински помеси(руснаци) и се отричат от себи си!
Не му е тук мястото да спорим за това, нито генетеката нито антропологията някога ще ме убедат,че не сме славяни!


В така наречени славянски погребения доколкото аз съм запознат са намирани доста R1a, но и 1 E-V13. За мен ако трябва да асоциирам нещо с тях то това е най вече I2a. Незнам защо толкова държите славяните да са N.
Но аз винаги съм казвал,че мъж от мъж не хваща( e в Анадола опитите упорито си продължават) Защо всички така упорито отричат женските хромозоми ?????

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Yaan на 04.09.12 17:39.</EM></FONT></P>

Редактирано от Yaan на 04.09.12 17:41.



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано04.09.12 17:19



Прегледах форумът и исках да ви кажа, Субекте,че съм много съгласен с почти всичко казано от вас!Вие определено много разбирате от гени и от История!Радвам се, че има хора като вас! Дано все повече българи се заинтересуват!А относно славяните те са редом с автохтоните един от двата ни компонента, нека се гордеем с тях а не де ги плюем!
Относно гагаузите сте много прав те са си чисти българи!А не е вярно това, което опонентите ви твърдяха,че в Североизточна България намало кореняци!Капанци, гребенци,хърцой и вайковци са именно такива! В Добрич, Силистра и Варна наиситна е пълно с бежанци и колонизатори от Ямболско, Елховско, Котленско, Одринско и прочие!Бесарабските българи не са от едно място ,но основно от Югоизточна и Североизточна България!
Също да ви кажа честно аз винаги съм определял сам за себе си българите, ако е трябвало да ги изразя чрез други народи като 60% гърци или италианци и 40% украинци или поляци по кръв, по манталитет обратното!Това в кръга на шегата!



Редактирано от Yaan на 04.09.12 17:42.



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано04.09.12 19:25



Както всички много добре знаем, славяни по принцип няма.

Както няма "романи" или "германи". Можем да говорим за славянска езикова общност и за славяните, като представители на тази общност, но твърде различни генетично в различните райони.

Отделен въпрос е, че трябва да е "словени", а не "славяни", защото идва от слово, а не от слава.



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: WlSP]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано04.09.12 20:28



Славяни е култура, език и манталитет!Това всеки го знае! Ние му казваме славяни!



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано04.09.12 21:25



И тук също разликите са огромни. Единствено езикът донякъде ни свързва. И пак нашият е доста различен.
Но да говорим за генетично-подобна общност "славяни" - еми не се получава.

Наистина ли си мислиш, че сме част от някакви "славяни"?



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: WlSP]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано05.09.12 08:59



Много ясно!Или сме част от славяните, или от германските или от тюркските народи и прочие!
Аман от хора дето си мислят че сме испанци,татари или перси! Езика дето го говорим сега ,къкъв е славянски или индо ирански или пък германски?
А относно манталитет излезте навън от БГ и пообщувайте със славяни и с разни странници от вида на испанци и шведи!
Слава Богу дори Бай Пешо от Тополовградските села знае,че е славянин а такива ,като вас виреят само из Интернет!
А получава ли ви се да говорите за тюркска или германска общност -Не!Тогава!!!!


И пак да отбележа това всичкото го казвате защото сте видял някакви Y извадки от по 100-200 проби(всичко под 600-700 е смях в залата), забравяте най-важното MT хаплогрупите!
Нека не спорим за това тук!

Редактирано от Yaan на 05.09.12 09:43.



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: WlSP]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано05.09.12 11:35



И по езиковите правила от слов- не може да премине в слав-, понеже е ударена гласна.



Иначе по старите ни надписи има само самопределение българин/блъгарин. Словен може да означава няколко неща:
- от слово в смисъл човек на словото - религиозно и/или културно;
- като спипан, сгепен, уловен - демек робския вариант.
- научен, обучен, покръстен - близко значение до първия вариант.

Термина славяни се появява, когато сме под турско, достига до Полша, когато шляхтата им се мисли за сармати с турско потекло, и накрая достига до московитите, когато те превземат Полша. Останалото е плод на непрекъснати еквилибристики и абракадабри от страна на учените.



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано05.09.12 11:38



Аз искам да кажа, че ако има славяни или словени то това сме ние. Русите са викингско монголско финска помес!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.