Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:52 10.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано20.03.13 11:28



Фенке, господин Делев е сложил твоят познат при J1, и аз за такъв го мислех в началото, може би може да му кажеш





Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано30.03.13 23:06



Чудя се не може ли да се подобри страницата ни? Например аз имам следните предложения:
1. Да се осъществи контакт с хората, които не са се попълнили, да се попълнят. Знам,че все натяквам за това, но ще даде резултат, доста е неприяатно и неинформативно да стоят празни. Единият J2 се поплъни след повече от година, така че не е да не искат ами май незнаят. Непопълнените хора са следните:
G2a:
N93653 Bulgaria
E6365 Stefan Strugarov, ~1890
I2a:
183730 Bulgaria с този господин ако не се лъжа се свързах чрез ysearch, това е кита на вуйчо му ,също бесарабски българин с жилка във варненските села. Човека каза, че Господин Делев има данните ,така че той може да ги попълни.
123913 Bulgaria
157544 Bulgaria
J2a
210946 Bodourov, Bulgaria предполагам,че човека е от Граматиково или някое от другите странджански села и господин Делев му има данните
R1a1
N101147 need earliest known paternal ancestor info
R1b1a2
163121 Bulgaria
N76938 Bulgaria
При женските линии негрупирани са:
243118 Ivanova U5a2b
и двама чужденци, прави ми впечатление, че при женските линии малко се пренебрегват и не се групират редовно.
2. Backgrpound инфото си е супер, интересно ми е тези 45 невърнати кита от дарението ли са и докъде са нещата там, търсите ли хора, имате ли нужда от помощ пак питам аз веднага бих намерил няколко души,не виждам нищо лошо в това, нали трябва да се тестват хора, защо да чакаме!!
3.Goals също се е супер
4. News никак не е добре, пише на маймуница, може да се сложат линкове към изследвания на българите и прочие
5. Results - да се сложат % на резултатите от нашата сраничка досега
Имате ли нужда от помощ с това, бих искал да помогна ,с каквото мога. Моля да не мислите,че ви натяквам просто това ми е хоби и ще бъде приятно да си подобрим страницата и да и дадем вид. Маджарската засега ми прави най-добро впечатление. Полската, румънската и турската са пълни с хора ,които не са от тези националности. Успех :)



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано31.03.13 00:02



При резултатите данните са бая остарели и има някакви странни проценти на несъществуващи или недоказанит поне там групи - V12 и Q, а как от наличните тогава 43-ма човека е излязъл резултата 0,01% L и 0,02% Q си остава загатка.

Като приключа с изследването и сравнението на пълните балкански данни, ще напиша вече финализирано тълкуване на хаплогрупите, както съм обещал. Но трябва да свърша цялата работа и да публикувам резултатите, за да не стрялям в тъмното с недоказани изводи, а да мога да се обоснова, а от публикуваните данни всеки да може да си направи интерпретациите. За да не заприличваме на професорите и компания.





Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор genefan (пристрастен)
Публикувано31.03.13 00:16



Писали сме на всички хора да си попълнят данните, но не всички отговарят. Ако не се знае паролата, администраторът не може да промени данните. Някои не са писали населени места на полето с имената, но ги има като координати на картата.
Преди имаше проблем да се зареди информация на кирилица, ако не е Unicode, затова не можеше да се обновява редовно информацията.
Омръзна ми да отговарям и за македонските китове - ако сте намерили кандидати, тогава повдигайте пак въпроса. Все пак се очакват около 5 нови резултата, някои вече се тестват, други са на път.
Много пъти съм писала, че ако някой може да напише нещо по-ново и достоверно, може да го публикуваме. Трябва да е основно на английски, за да е разбираемо за всички, които се интересуват от проекта.



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: genefan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано31.03.13 00:49



Писали сме на всички хора да си попълнят данните, но не всички отговарят.

А г-н Делев пита ли го защо не си е дал данните в Проекта, но присъства във V13 проекта?



Преди имаше проблем да се зареди информация на кирилица, ако не е Unicode, затова не можеше да се обновява редовно информацията.

В прозорчето в което си пишем коментарите тук във форума текстът е уникод, можеш да го ползваш ако ти трябва уникод някъде.



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано31.03.13 01:05



Защо все казваш за господин Делев, ако не се лъжа той е попълнен- Most Distant Ancestor: Ivan (~1850~1910), Ovtcharovo (Balgarin)
Marker Location: Balgarin, Харманли,



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано31.03.13 12:51



Объркал съм се понеже в ysearch е записан като Delev:





Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано01.04.13 22:09



Видях,че I2a,където бяха чертички от дълги години са оправени, страхотно, не може ли от дарението да се тестват и 4-те неразпределени J2 да се види кои са а и кои b





Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: Yaan]  
Автор genefan (пристрастен)
Публикувано03.04.13 15:20



Излязоха още 2 резултата на Българския проект - единият е от Македонските китове, произход Гръцка Тракия - I2a.
Другият сам се е тествал и трябва да е R1b, вероятно от анадолския клон L23.
На тези с чертичките им направиха най-сетне Backbone test, не знам защо не ги бяха предиктвали, като е ясно, че са I2a.
Писах вече, че не остана почти нищо от дарението и всеки ще трябва да си поръчва и разширява сам.



Тема Re: Страницата ни във Family tree DNAнови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано03.04.13 15:25



Мда видях ги новите. Домусчиев сигурно е някой от бургазлиите на господин Делев, R1b дано се попълни


Колко още кита има от дарението 44 нали така? Е ще бъде интересно като се тестват сите, дали ще е нашият семпъл по различен от този на Гълабов и сие.
Засега да чакаме още 4 , после още 40 нали така ? Успех




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.