Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:30 28.09.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Дарение за Българския Генетичен проектнови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано20.08.12 11:48



Ами Т-то при сърбите е чиста случайност при малка извадка, на други места са си в реда на нещата. Иначе като повечето други "славяни" си имат I1 и N1c, че и малко Q за цвят.

Господин Делев отдавна не е едитвал проекта, примерно нашите I2a на съответния проект отдавна са разпределени кой е северен и кой южен тип:



Друг пример: L2 на проекта им е сложен в графата L-M317 (ISOGG L1b* FTDNA L2) YCAii = 17-21 Pontic cluster, а той даже има статия по темата :






Тема Re: Дарение за Българския Генетичен проектнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано24.08.12 16:46



Чудя се, как човек може да се уреди с базплатен тест? Защо е базплатен само за българите от суб група македонци? Разбирам,че господина,който е дал парите се интересува от това а ,както знаем, който плаща той поръчва музиката!Но все пак, не е ли възможно и други българи да се уредят, не е ли важно в края на крайщата да се изследват,колкото се може повече българи от колкото се може повече крайща? Ето днес има два нови резултата един от Странджа и един от Троянско!Страхотна новина! Аз знам свойте групи(J2a4h и Н, не ясно още кой субклад), но много ми се ще да знам и Y DNA от рода на майка ми те от незапомнени време т.е винаги са си живели в Габрово и махали на по 5-10 км от Габрово! Може ли някъде да направя запитване за безплатен тест, ако има възможност!Щом македонските българи не щат защо да не се изследват други?





Тема Re: Дарение за Българския Генетичен проектнови [re: Yaan]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано24.08.12 22:17



Ако не можем да намерим достатъчно македонци ще търсим наследници на известни личности, а чак тогава произлизащи от райони на България, които не са добре покрити.
Ако се погледне на менюто Map на Българския проект се вижда, че по Пиринска Македония изобщо няма флагчета, затова е хубаво да се намерят хора от там.


Евгени Делев си заминажа утре за Франция и взема остраналите китове, не знам как ще процедира по-нанатък, тъй като е твърдо против да се раздават на ръка. Няма никаква гаранция, че пробите ще бъдат върнати, ако не ги пратим обратно лично ние.
При мен останаха само няколко, които ще нося за Австралия, там могат да се намерят доста македонци.



Тема Re: Дарение за Българския Генетичен проектнови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано24.08.12 22:36



Благодаря ви за отговора!
Жалко, че едни българи се предпочитат пред други!Няма значение, щом дарителят си интересува само от македонци, така да бъде!Не че Северозапазна или Североизточна България са покрити или пък Анадолските българи или пък балканджиите!
Успех!



Тема Re: Дарение за Българския Генетичен проектнови [re: Yaan]  
Автор DarkBulgarianSubject (обективен)
Публикувано25.08.12 12:13



При положение че си имаме голямо изследване с добра резолюция, което все пак не се знае дали ще благоволят да публикуват утре или след 5 години, няма нужда да се раздават безцелно.



Тема Re: Дарение за Българския Генетичен проектнови [re: DarkBulgarianSubject]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано27.08.12 17:33



Аз вече не се надявам да го пуснат това!Позор!Срам и позор!





Тема Re: Дарение за Българския Генетичен проектнови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано31.08.12 14:37



Здравейте, бих искал да ви попитам, какво става с македонците?Кога може да очакваме резултатите?Ще бъдат на нашата страница нали така? Хора от Дупница бройте ли ги,за мен те са нещо като смес от македонци и шопи и нямаме резултати от там още! Може ли да дадете някаква информация ,какво става с другите китове, кои известни хора ще бъдат тествани!
Мислите ли, че ще е удачно да пиша пак на Гълабов или Тончева да ги питам, какво става с статията? Не ми се иска да ги притеснявам хората, но много се бавят. Благодаря ви за отделеното време!





Тема Re: Дарение за Българския Генетичен проектнови [re: Yaan]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано31.08.12 15:52



Писах вече, че не зная как ще вървят нещата по-нататък, тъй като Евгени взе останалите китове със себе си във Франция. Така и да викне сега със закъснение някой македонец, че иска да се тества, няма как.
Може би ще идва пак в България, но това няма да е скоро. Изобщо заредете се с търпение. Първата партида китове, които изпратихме преди почти месец от България, още не е пристигнала във ФемилиТри. Оттам още месец-два да излязат резултатите, пък после да се мисли ще се разширяват ли, защото при 12 маркера няма много файда и т.н.



Тема Re: Дарение за Българския Генетичен проектнови [re: genefan]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано02.09.12 02:23



Говорих с Евгени и това е последното около раздаването на китовете:
Досега са използвани около половината и са изпратени във ФемилиТри. За съжеление, още нищо не е регистрирано като получено, оттам още 1-2 месеца до излизане на резултатите.
Евгени, като мен, е взел само няколко кита във Франция да търси македонци на място, а останалите е оставил при няколко сериозни човека в България, които ще ги раздават на подходящи хора по-нататък.
Аз не успях да намеря племеника на Вапцаров да го тествам, търсех го накрая всеки ден, но изглежда е бил на почивка. Обаче Евгени имал някаква друга връзка и вероятно ще го заловим по-нататък.
Има няколко тествани от прочути македонски родове, но изглежда не преки наследници по мъжка линия на известни личности.



Тема Re: Дарение за Българския Генетичен проектнови [re: genefan]  
Автор Yaan (любител )
Публикувано02.09.12 10:40



Много ви благодаря за информацията!

А нали тези хора ще се запишат в проекта България, не Македония? Според мен трябва да се говори с македонците,които искат да дойдат при нас и другите да се закрият! Той пак господин Делев отговаря за тях.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.