Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:27 03.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Тема Въпроснови  
Автор World Champ ()
Публикувано12.06.11 18:46



Здравейте,

имам въпрос към знаещите в клуба, породен от един сериал, който гледам. В сериалът става дума за кръвосмешение между двуяйчни близнаци. Какъв е шансът въпросните хора да имат нормални деца? Това е изцяло художествена измислица, разбира се. Сериалът е правен по една книга. Просто те имат син, който си е напълно нормален, а аз от отдавнашните си уроци по биология си спомням, че това е малко вероятно. Така ли е?

Благодаря предварително!

*****
"And let's face it- I am hotter than you!" Jacob Black, "Eclipse"


Тема Re: Въпроснови [re: World Champ]  
Автор genefan (ентусиаст)
Публикувано15.06.11 11:38



Проблемът при кръвосмешението е, че нараства много вероятността едни и същи "лоши" рецесивни гени да се срещнат в детето.
Но това не значи, че ще се роди непременно увредено, особено ако е единичен случай, а не традиция във фамилията както при фараоните и други царски родове.
Двуяйчните разнополови близнаци са всъщност обикиновени брат и сестра, само заченати по едно и също време.



Тема Re: Въпроснови [re: genefan]  
Автор World Champ ()
Публикувано15.06.11 17:29



Благодаря!

*****
"And let's face it- I am hotter than you!" Jacob Black, "Eclipse"


Тема Re: Въпроснови [re: World Champ]  
Автор Exhemus (овчар)
Публикувано16.06.11 08:30



На практика износените бременности при такива случаи са доста малък процент.

Доказано е, че всеки човек носи в себе си средно 4 летални гена. Те , естествено не са в хомозиготно състояние. т.е. техният ген-партньор е напълно нормален.
При двуяйчните близнаци и при брат и сестра вероятността за хомозиготност на всички гени е 25%. В това съсстояние леталните гени се проявяват и водят до смърт. Най-често това става при ранно ембрионално развитие и майката даже не разбира, че се е случило. Случаите минават за безплодие.



Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Тема Re: Въпроснови [re: Exhemus]  
Автор World Champ ()
Публикувано16.06.11 12:23



Да, и аз си спомням нещо подобно от училище (не в такива ясни детайли, разбира се). Благодаря за информацията!

*****
"And let's face it- I am hotter than you!" Jacob Black, "Eclipse"


Тема e, ako майкатанови [re: genefan]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано21.06.11 13:36



е изчукала (поне) двама мъже за кратък период от време, може да са полу/сестра/брат разнояйчните:)

Жените нямат право да вземат своите деца и да ги възпитават в небрежност към Божия Закон!


Тема Re: e, ako майкатанови [re: Kиpo]  
Автор World Champ ()
Публикувано21.06.11 19:43





Здравей отново,

Благодаря ти, че си пишеш с мен.

Прав си, че е така, ако дамата се е позабавлявала с двама мъже в една вечер, сигурно е възможно. но в този сериал ставаше въпрос за точно кръвосмешение на двама близнаци и жената си призна. Това, разбира се, е измислица.

*****
"And let's face it- I am hotter than you!" Jacob Black, "Eclipse"

Тема Re: e, ako майкатанови [re: Kиpo]  
Автор Члeн 1Модератор (№1)
Публикувано26.06.11 20:19



Това е като заготовка, за някоя латино сапунка :)


Mass flood since 1999

Тема Re: e, ako майката [re: World Champ]  
Авторjujojk (Нерегистриран)
Публикувано27.07.11 10:27



Има се предвид майката на близнаците да е "изчукала" двама мъже, за да бъдат твоите герои полубрат и полусестра - само с обща майка, макар и близнаци.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.