Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:12 17.05.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Покрай емоциите с гей-парада ...нови  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано27.06.08 11:54



как смятате, доколко човек се ражда гей и доколко това е резултат от външна намеса? Т.е. може ли причината да е в гените?



Тема Re: Покрай емоциите с гей-парада ...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано27.06.08 14:52



Гените обуславят малка част от характера. По-скоро помагат да се изразят по-силно определени черти на характера.

А хората с по-податилив характер при определено стечение на обстоятелствата могат да се отдадат на някакъв порок.

Причина за хомосексуализмът е травма в младостта предимно от сексуален тип.



Тема Re: Покрай емоциите с гей-парада ... [re: Kaлoмaин]  
Автор spock ('лапе)
Публикувано28.06.08 11:35



Познавам и гейове, които не са имали сексуална травма в детството (или поне не са я споделили), но за сега на молекулно генетично ниво нищо не е открито като причина. Може наистина топката да се окаже само в полето на психолозите, генетиката за момента е безсилна.

С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.


Тема Re: Покрай емоциите с гей-парада ...нови [re: :)]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано29.06.08 23:19



Смяташ, че хомосексуализмът е въпрос на характер?





Тема Re: Покрай емоциите с гей-парада ...нови [re: Kaлoмaин]  
АвторAлф (Нерегистриран)
Публикувано30.06.08 12:29



Ми за това май трябва да питате сексолозите. Генетиката още не е толкова напреднала че да са открити конкретни гени отговорни за хомосексуализма.
Но мисля че това е повече генетично определено отколкото психологично.
Точно тук бърка Боян Расате като твърди че едва ли не децата щели да се "развратят" като гледат гейове как се целуват.
Истината е че никой мъж не е 100 процентов мъж, както и никоя жена не е 100 процентова жена. Но основно в мъжете преобладава тестостерона, който при жените е в пъти по-малко количество. Както и обратното - при жените преобладават естрогените, но това не означава че мъжете нямат естрогени, които между другото също играят важна роля.
Не знам как е при хомосексуалистите, но ако човек е роден хетеросексуален, каквото и да прави, няма начин да "обърне резбата". Поне аз не съм чувал за такива случаи. Преобладават обаче много слухове и вицове на тая тема.



Тема Re: Покрай емоциите с гей-парада ...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано30.06.08 19:26



Причината е в зачатието.

Отците гейове зачеват синове гейове: По плодовете ще ГИ познаете!
Без тайното зачатие ТЕ не могат да имат синове.



Тема Боян Расате е хомосексуаленнови [re: Aлф]  
Автор enarees (познаващ ГИ)
Публикувано30.06.08 19:36



Той играе роля.

Ако децата се "развратят" и започнат да показват истинската си природа, ще е по-добре.

Расате и др. нарочно насаждат у хората мнение, че хомосексуалността е въпрос на възпитание.
Не - хомосексуалността е по зачатие и самият Расате е хомосексуален цензор!



Тема Re: Покрай емоциите с гей-парада ...нови [re: spock]  
Автор the Jack (of clubs)
Публикувано07.07.08 18:33



Познавам и гейове, които не са имали сексуална травма в детството (или поне не са я споделили)
Така както си го написал излиза, че повечето гейове, които познаваш, са били малтретирани сексуално като малки. Аз пък познавам само един "малтретиран" (не съм аз), а имам доста познати гейове и сме си говорили по темата откровено с много от тях.

"Може наистина топката да се окаже само в полето на психолозите, генетиката за момента е безсилна."
А как подобна хипотеза обяснява хомосексуалността при животни със слаборавита псхика, като, например, пингвини, плъхове и т.н.


T. Капоти (1948)
– C. Van Vechten

Тема Re: Покрай емоциите с гей-парада ...нови [re: Kaлoмaин]  
Автор ariel$$ (ветеран)
Публикувано24.07.08 20:39



Предполагам, че както и при наркозависимите генетичната компонента ще е между 25 и 50%. Останалото са фактори на средата.



Тема Re: Покрай емоциите с гей-парада ...нови [re: the Jack]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано28.07.08 12:56



Предполагам, ако се забелязва хомосексуализъм у животни, това ще да е атавизъм от хермафродитите (безгръбначни например).

Значи излиза, че хомосексуалистите имат "охлювен" мозък






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.