Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:28 17.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема истината за кръвните групинови  
Авторjeri (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 16:24



здравейте.аз и мъжа ми сме кръвни групи 0+.синът ми има кръвна група а+.Моля кажете възможно ли е да е така



Тема Re: истината за кръвните групинови [re: jeri]  
Авторbegemot (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 16:50



възможно, но малко вероятно. сигурни ли сте, че е и двамата сте О?



Тема Re: истината за кръвните групинови [re: begemot]  
АвторJonson (Нерегистриран)
Публикувано08.01.08 21:06



Добре де бегемоте, хайде обясни на нас несведущите как е възможно



Тема Re: истината за кръвните групинови [re: jeri]  
Автор |Bob| (Audi&Volvo Fen)
Публикувано08.01.08 22:10



Тук обикновено бащите питат, а иначе ти най-добре знаеш





Тема Re: истината за кръвните групинови [re: |Bob|]  
Авторjeri (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 00:22



години на ред ми казваха че не мога да имам деца.опитвала съм много лекарства ,но не и с друг мъж, така че обяснете ми тогава как става това



Тема Re: истината за кръвните групинови [re: jeri]  
Авторgenefan (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 02:43



Изглежда Бегемот намеква за кръвната група Бомбай, кято дава фалшив тест за група О.
Тя е обаче изключително рядко срещана, само в затворени общества и при женитба на близки роднини, защото изисква 2 рецесивни гена.
При нея може да се прелива кръв само от същата група, така че ако на някой е правено, не сте този случай. Ако някой е с цигански произход, тогава вероятността за такава група нараства, но при българите е нищожна.

http://en.wikipedia.org/wiki/Hh_antigen_system



Тема Re: истината за кръвните групинови [re: jeri]  
Автор;; (Нерегистриран)
Публикувано12.01.08 02:55



Ако приемем че ти и мъжът ти сте биологическите родители на детето, едно от обясненията е или ти или мъжа ти сте химери. Това е много рядко срещан феномен, но е добре документиран.

Единият от начините по които може да се получи химера е ако два ембриона (близнаци по бащина линия) се слеят на ранни стадии от развитието. В резултат от това имаш клетки с различен генетичен материал в едно тяло.

Представи си че клетките от единия близнак, които носят белега за 0 кръвна група образуват костния мозък а клетките от другия близнак които мосят белега за А кръвна група образуват яйчниците. Резултатите от кръвния тест ще показават група 0, а поколението ще имат група А.

Начина това да се провери е да се направи генетичен тест на различни тъкани. Във вашият случай на кръвна проба и на проби от яйцеклетки и сперматозоиди. Така че весело маструбиране и да кажеш какво е станало.



Тема Re: истината за кръвните групинови [re: jeri]  
Автор zaphod (мракобес)
Публикувано12.01.08 21:13



яко интересно, като се разреши мистерията непременно кажи как е станало.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: истината за кръвните групинови [re: zaphod]  
Авторgenefan (Нерегистриран)
Публикувано13.01.08 02:26



Щом сте се лекували за безплодие, дали не сте имали изкуствено осеменяване.
Има процедура, при която мъжът е с малък брой подвижни сперматозоиди, спермата да се обработи и инжектира отново. Тогава никак не се чудете - сатнало е объркване с друга - примери колкото щеш и при по-развити медицини.



Тема Re: истината за кръвните групинови [re: genefan]  
Авторjeri (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 15:02



Благодаря за информацията.Но забременях по естествен път. Даже имам и второ дете ,макар и с 10 години разлика.Благодаря на бога ,че ме е дарил с тези прекрасни деца.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.