Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:48 11.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема За ДНК анализнови  
Автор Asuin (непознат )
Публикувано02.05.06 22:22



Здравейте!
Имам следния въпрос:възможно ли е някаде в лаборатория в България да се докаже чрез ДНК анализ еврейски произход чрез анализ на биологичен материал и къде?Проблема е ,че искам да проверя дали приятелката ми има еврейски корени,преди да се обвържа.За мен е важно,имам подобни подозрения.



Тема Re: За ДНК анализнови [re: Asuin]  
Автор;; (Нерегистриран)
Публикувано03.05.06 20:42



Няма, нито в БГ нито по света. Причината е че няма връзка между религиозна принадлежност и ДНК. По-лошото е че все още няма лечение за малоумие, което много би ти помогнало в случая. Моят съвет е да споделиш подозренията с с приятелката си и да наблюдаваш внимателно как заслужено ще ти бие шута.



Тема Re: За ДНК анализнови [re: ;;]  
АвторAsuin (Нерегистриран)
Публикувано04.05.06 02:02



Глупак,не става въпрос за религиозна,а етническа принадлежност,аз държа на чистотата на своите гени и държа да ги запазя.И няма смисъл да я питам,тя може и да не знае.Ако си готов да се обвържиш със хора със всякакъв произход,то аз не съм.



Тема Re: За ДНК анализнови [re: Asuin]  
Автор;; (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 19:07



Глупака си ти и няма нужда толкова да се напъваш да го показваш. Естествено че ства дума за религиозна принадлежност, това че ти не знаеш за какво говориш е друг проблем (много типичен за расистки свине като теб). Дори и да беше етнос пак няма връзка с наследсвеният материал.
Давам пример та да е по-лесно на микро-мозъка ти да схване за какво става дума:
Товаче ти например се мислиш че си българин (това е твоят етнос). Проблема е че със същия успех би могъл да си грък, турчин македонец, сърбин... и за това е напълно достатъчно само да си вярваш че си такъв. И това по никакъв начин не може да се корелира с наследствената ти информация.



Тема Re: За ДНК анализнови [re: ;;]  
АвторAsuin (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 07:21



Естествено,че има разлики в ДНК веригите на различните етноси и раси - най-малкото има типични за евреите генитични заболявания поради това че са се чифтосвали братя със сестри и т.н. за да запазят парите в семейството.Хемофилия и други изменения...има типични за евреите наследствени болести също,добре познати.Предполагам,че могат да се открият в гените им.



Тема Re: За ДНК анализнови [re: Asuin]  
Автор Pisunqk ()
Публикувано07.05.06 22:05



ахахах
ох, чакай само да те питам нещо, че не разбрах съвсем...
ти си българин и те е страх да не си "оцапаш" гените с еврейка? така ли? мдам, само с ДНК тест ще се опазиш!



Тема Щеше да е смешно ако не беше тъжнонови [re: Asuin]  
Автор;; (Нерегистриран)
Публикувано07.05.06 22:47



Чакай сега да обобщим последната ти изцепка:
1. Евреите са се женели братя за сестри (термина е инбредни), поради което имат генетични маркери (болести) които лесно могат да се проследят.
2. Българите и ти като техен виден представител не сме такива, защото сме се чивтосвали с разнообразни партьори.

Ако точка 2 е вярна по логиката на точка 1 следва, че българите не би трябвало да имат общи маркери и следователно не са раса е някаква сбирщина от мелези. В този случай не виждам какво те притеснява ако поомешаш още малко гени в миш-маша. По разбираемо би било ако евреите (ако точка 1 е вярна) не биха искали да разреждат внимателно култивирания си геном с неустановени примеси като твоите гени.

Сега малко за недоразбраните от теб факти. Хемофилията не е типична за евреите, както не са типични и други наследствени болести и 'изменения' (каквото и да значи това). Факт е че има еврейски семейства в които са проследени наследсвни заболявания но това се дължи на дългата им и добре документирана семейна история, което улеснява проследяването на белезите. При тебе подобно нещо няма (нали установихме че си недокументиран мелез) и съотвено няма как да се проследи схемата на унаследява.
Това че са се 'чифтосвали братя със сестри' освен че не е вярно няма и нищо общо с проседяването на белезите.



Тема Re: Щеше да е смешно ако не беше тъжнонови [re: ;;]  
Авторduhni supata (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 08:04



Абе който не иска да си цапа гените да се размножава безполово чрез пъпкуване. Или пак е хермафродитен?



Тема Re: Щеше да е смешно ако не беше тъжнонови [re: ;;]  
Автор Lastroman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано20.06.06 01:13



е евреите сафардици имат глюкозо-6-фосфат дехидрогеназна недостатъчност, непоносимост към сулфонамиди /наблюдава се хемолиза след приема им/, но това не значи, че всеки с този ензимен дефект е евреин, както и обратното...



Vae victis!


Тема Народност или религия?нови [re: ;;]  
АвторHeзнaeщ (Нерегистриран)
Публикувано20.06.06 22:34



Доколкото лично съм разговарял с евреи, повечето от тях смятат себе си не просто за отделна религиозна общност, но за отделен народ, дори за отделна раса.
Обратно, други (но ми се струва, че те са по-малко) от тях смятат, че принадлежат към бялата раса и са различни само по религия.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.