Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:09 24.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Rh-  
Автор nk® (Надя®)
Публикувано02.05.05 19:43



е рецисивен ген. Т.е., партньорът ми трябва да е хетерозиготен, нали така, за да има надежда да придобия Rh- бебе и безпроблемна бременност, съответно? Как може той да разбере хетерозиготен ли е? Разпитвайки нежелаещи да сътрудничат негови роднини или има други начини?
Боя се, че няма...

То мое сердечко стонет

Тема Re: Rh-нови [re: nk®]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано02.05.05 21:29



зарежи го. несъвместими сте. щом има опасност бременността да не е безпроблемна, значи Той не ви е създал един за друг



Тема Re: Rh-нови [re: klapaucius]  
Автор nk® (Надя®)
Публикувано02.05.05 23:48



Интересува ме принципно въпросът. Едва ли ще бременея в близко време. Или знаеш, или не, тогава защо пишеш?
Rh(-) са 10% от населението. Но хетерозиготните са повече и затова аз се питам как да се увеличи този процент на избора.

...Pinson, pinson, pinson, pinson,
comme c'est curieux, les noms...


Тема ми аз съм хетерозиготен (май)нови [re: nk®]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано03.05.05 21:41



майка ми е с рх-, а баща ми с +, което значи че или съм с --, или съм +-. няма начин да съм ++.
а иначе мисля че едно дете можеш да имаш със сигурност, без значение че е с +. антителата уж се появявали чак за второто, което малко ми звучи нелогично. при мен поне, не е имало проблеми, но брат ми са му сменили цялата кръв веднага след раждането. може обаче аз да съм с --, а брат ми да е с -+, затова да е станало така, и да намя нищо общо с реда на раждането.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Rh-нови [re: nk®]  
Автор klapaucius (robot)
Публикувано03.05.05 23:22



Не знам, а пиша за да се пошегувам най-просташки (ами простак съм си, какво да правя)
Обаче фактът, че "аз се питам как да се увеличи този процент на избора" май потвърждава първоначалното ми мнение
човек който не мисли за Неговата ръка, не оценява партньора си по критерий "ще има ли евентуални проблеми при бременността" - сравнително слаба корелация все пак, процент с проблеми има винаги, просто в някои случаи е малко по-висок (май има и редки крайни случаи с много по-висок процент)
няма ли после цял живот да те човърка от вътре, че може би Неговата воля е била друга, аааа?
айде пак испростявам....



Тема Re: Rh-нови [re: klapaucius]  
Автор nk® (Надя®)
Публикувано04.05.05 11:09



Виж, мой човек, аз имам дете. С мъжа ми искахме друго и го правехме независимо от риска. Междувременно той ме напусна.
За да знам шансовете, бях помолила свекърите си да ми кажат рх-то си. Те не ми казаха, а психиатърът на мъжа ми долно е излъгал, че рх-тата на свекърите ми нямат значение в случая.
Аз съм на 34 и деца повече няма да имам, имам си едно. Интересуваше ме теоретичния проблем и доколко свекърите ми+психиатърът, който е техен приятел, са излъгали. Това е клуб генетика и затова питам.
Ако някой от свекърите ми би бил рх-, то шансът мъжът ми да е хетерозиготен е 100%. В случай, в който свекърите ми не щат дете, а искат да разведат семейството - което и успяха - как би могло да се провери дали съпругът е хетерозиготен или не.

За Божията воля мога да ти кажа, че не съм я проверила, тъй като 10 години с мъжа ми се чудехме и маехме да рискуваме ли за второ дете или не....Pinson, pinson, pinson, pinson,
comme c'est curieux, les noms...

Редактирано от nk® на 04.05.05 11:12.



Тема Re: Rh-нови [re: nk®]  
Авторgenefan (Нерегистриран)
Публикувано04.05.05 13:08



Когато майката е RH-, а бащата RH+ опасност за плода има след първото раждане(или аборт), ако той е бил +. Това става защото част от кръвта на детето прониква в кръвообращението на майката и създава антитела, които атакуват силно следващата бременост.
Но до спонтанни аборти, уродства и сменяне на кръвта на детето се е стигало в миналото, когато бременните не са се изследвали рутинно за този фактор и на са вземали предпазни мерки. Сега при раждане на първото дете се бие специален серум, от което анти тела не се образуват. Ако това за нещастие вече се е случило могат да се вземат други лекартва за подтискане на имунната система като при транслантация на органи.
Така това не е толкова фатално за второ дете като в миналото, няма нужда да се търси специален баща.



Тема Re: Rh-нови [re: nk®]  
Автор spock ('лапе)
Публикувано15.05.05 22:52



Малко ти е неправилен въпроса. Няма Rh-хетерозготни, щото няма рецесивен d-алел. Тоест, или имаш D-антиген и си Rh+ или го нямаш и си Rh-. Във всяка лаборатория се прави изследването.

С добра дума и пистолет може да се постигне много повече, отколкото само с добра дума.


Тема Rh- 5667 файлнови [re: nk®]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано08.02.21 05:53








Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.