Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 25.05.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема trqbvali...?нови  
АвторTon (Нерегистриран)
Публикувано30.09.03 18:01



Trqbvali spored vas homoseksualni dvoiki da mogat da otglezdat svoi genetichno napraveni deca? Kakvi dovodi mozete da dadete po tozi vupros "ZA" i "PROTIV"



Тема Категорично НЕ.нови [re: Ton]  
Автор Бopиc (любопитко)
Публикувано30.09.03 22:51



Моето ПРОТИВ не е за това да не се разреши на ХОМОСЕКСУАЛНИТЕ ДВОЙКИ да отглеждат такива деца, а за това да не се разреши отглеждането на ГЕНЕТИЧНО НАПРАВЕНИ ДЕЦА (тук не ми е много ясно какво точно имаш в предвид с това "генетично НАПРАВЕНИ", предполагам че става въпрос за клонинги). Познанията на Генетиката, а и останалите научни дисциплини които имат отношение към този по принцип важен въпрос, е все още доста недостатъчно за да се правят подобни експерименти.



Тема Re: Категорично НЕ.нови [re: Бopиc]  
АвторTon (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 00:23



Iskam da kaza, deca ... koito sa napraveni po izkustven put i pritezavat cherti na rodeitelite si. Ne klnongi!



Тема Изкуствен...нови [re: Ton]  
Автор Бopиc (любопитко)
Публикувано01.10.03 02:43



Хммм, аз бидейки хетеросексуален индивид смятам че оплождането в епруветка, за което предполагам става въпрос, наистина е изкуствен начин на зачеване или поне засега. За хомосексуалните индивиди обаче това май е естественият. Тук няма да пропусна да отбележа абсурдноста в поведението на хомосексуалистите - пълно сексуално игнориране на противоположният пол и въпреки това когато нещата опрат до създаване на потомство, мърдане няма и на тях им се налага да прибягнат към услугите му (на полът).

Под "притежаване на признаци на родителите", имаш в предвид децата да се случат хомосексуалисти? Не всички хомосексуалисти се раждат като такива, сексуалното поведение е сложен поведенчески акт, контролиран от много гени, вероятноста част от тях да излязат едновременно от строя и по този начин да засегнат индивида е малка. По скоро хомосексуалистите са индивиди които като деца или юноши (перодът през който се формира сексуалното поведение) са преживели някаква тежка за тях сексуална травма - била са изнасилени, или са били свидетели на такова. От тук следва, че е нормално да се очаква те да имат хетеросексуално потомсвто, пък дори и да е хомосексуално какво от това, и те са хора и за тях има място в обществото ни, нали, аз лично нямам нищо против тях.



Тема ако плащат, лошо няма :)нови [re: Ton]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано01.10.03 20:02



аз бих разширил въпроса ти до:
трябва ли да се практикуват "неестествени" методи за възпроизводство.
аз смятам така:
1. ако поколението което се получава е жизнеспособно, то в най-лошия случай ще се получи отмиране на половите функции, което може да изглежда ужасно, но може и да се окаже качествен скок в еволюцията и развитието.
2. ако поколението което дават е нежизнеспособно (не само физически) то постепенно тази практика ще отмре и без законови ограничения.

аз лично залагам на вариант 1.



Тема Re: Изкуствен...нови [re: Бopиc]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано01.10.03 22:04



Виж, до голяма степен не си прав. Това, което поднасяш тук като факт, всъщност не е доказан такъв, все още никъде не съм чела "Ето, тука вижте, 100% разгадахме как стават хората хомосексуалисти". Психически, да, може би, въпреки че, интересувайки се от психология, мога да кажа, че съм срещала предимно мненията, че тогава не може да се говори за "чист" хомосексуализъм, а за психично отклонение. Хомосексуалността, както казваше моята преподавателка по биология в гимназията, не е нормална, но е естествена. Теорията, която засега е най-модерна до степен да се говори за нея като факт е, че по време на ембрионалното развитие плодът приема на 2 или 3 пъти /абе не помня точно, но нали споменах какъв ми е нета сега, не мога да проверя/ голямо количество хормони, имащи роля не да определят генетично детерминирания пол, а сексуалността. При грешки може да се получи свръхпродукция на "мъжки" хормони при момичета или обратно. Тогава се ражда индивид с нормални първични и вторични полови белези, но сексуално ненормално ориентиран и не виждам какво може да се направи в случая, човека определено не е виновен, че се е родил такъв. По такъв начин се обяснява хомосексуалността и траверситите, обаче сега не си спомням точно подробностите на теорията, ако ми дадеш време да се поровя, ще пиша по-подробно.
Тоест,
като изключим психическите травми,
сексуалното самоопределяне НЕ е генетично детерминирано и следователно никой не гарантира от хомо- или хетеро- родители какви деца ще се родят.
заключи тя компететно

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: trqbvali...?нови [re: Ton]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано01.10.03 22:18



А защо да не. Както писах, като изключим тия, дето се правят на такива, защото е модно или защото де да знам и аз защо, те хората не са виновни, че природата ги е сгрешила. Ако искат деца, а не могат да си родят, защо не. Обаче се питам, как двойка хомосексуални мъже ще имат дете? При двойка жени теоретично се внася генетичния материал от яйцеклетката на едната в яйцеклетката на другата и готово /освен това винаги ще знаят пола на детето /. А при мъжете? Два генома с У хромозома....дори да се "изпразни" яйцеклетка на жена и се внесе генетичния материал на двамата, как според вас се решава проблема с половата хромозома? Интересно ми е да чуя мненията по този въпрос

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Имаш ли представанови [re: zaphod]  
Автор Бopиc (любопитко)
Публикувано01.10.03 22:49



какво е това МЕЙОЗА и какво е биологичното й значение? Знаеш ли какви точно процеси протичат от момента в който сперматозоидите попаднат във влагалището и се стигне до имплантацията на ембриона в стената на матката, и че биологичното значение на тези процеси е "да се отсее дефектното"? Вероятно не, иначе и на ум нямаше да ти дойде да пишеш точка (или вариант ако щеш) първа.



Тема Ха ха ханови [re: nousha]  
Автор Бopиc (любопитко)
Публикувано01.10.03 23:05



Или се раждат свръх-мъже или свръх-хомосексуалисти.



Тема Как така?нови [re: zaphod]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано02.10.03 02:13



В отговор на:

1. ако поколението което се получава е жизнеспособно, то в най-лошия случай ще се получи отмиране на половите функции, което може да изглежда ужасно, но може и да се окаже качествен скок в еволюцията и развитието.





Не те разбрах. Защо си въвел тоя критерий на жизненоспособност на поколението? Не говорим за кръстосване на два вида, говорим за индивиди от един и същи вид. Това с хомосексуалистите е същото, както при бездетните двойки, при които се прилага метода да се вземе генетичния материал от бащата и да се постави, грубо казано, в яйцеклетката. Вярно, има риск, доста висок при това, но той е относно "загнездването" на яйцеклетката в маточната лигавица, а не в жизненоспособността на детето, тя не се смята за различна от възможните вероятности при нормално оплождане.
И защо най-лошият случай да е отмиране на половите функции? Половите функции на какво? Стерилитет ли имаш предвид?
Както и да е, но помисли малко, за какъв скок, особено качествен, в еволюцията си говорим? Какво развитие, накъде да се развива един стерилен индивид, който няма да остави потомство, което да запази неговите белези....да не говорим, че ако "отмрат половите функции" на половите жлези и органи, няма да има яйцеклетки/сперматозоиди, от които да се създаде дори по изкуствен начин потомство. Само клонинги май ще могат да се правят /какъв беше точно принципа на клонирането, от соматични клетки ли се взимаше материал?/

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

Редактирано от nousha на 02.10.03 02:43.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.