Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:19 23.06.24 
Природни науки
   >> Генетика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Ще ми се да ти чуя мнението за...нови [re: nousha]  
Автор Бopиc (любопитко)
Публикувано22.10.03 02:34



...генните модификации, щото и аз си имам такова. Да видим до каква степен ще съвпаднат.



Тема Re: Ще ми се да ти чуя мнението за...нови [re: Бopиc]  
Автор nousha (неспокоен дух)
Публикувано22.10.03 17:53



Добре, но не мислиш ли, че се отклонихме от темата. Дай да го обсъждаме на ново място.

On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.


Тема Re: trqbvali...?нови [re: Ton]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано03.12.03 13:45



ЕЕЕ, толкова много мнения, при това се отклоняват от основната тема, направо не ми се чете вече!

Нека внеса и моето: аз не разбрах ккаво имаш предвид с това "генетично модифицирани (май така беше) деца. Белези и на двата родителя? Т.е родителските гени да идват само от мъжете-хомосексуалисти? Без намесата на жена?
Това е интересно и ако не е клониране, тогава някой да обясни какво е.(ако вече сте го направили, светнете ме къде, че се удавих в мненията, както споменах).
Ако погледнем въпроса откъм моралната или незнам как да я нарека тази страна: може ли едно дете да живее с еднополови родители-защо да не може.Имаше един сладък филм с ...ее...с кой беше де..а да- с Робин Уилямс, май се казваше Клетка за птици, та жената в случая беше неаинтересована да гледа синчето и грижите бяха поети от двамата мъже. Които се справиха отлично, by the away.
Но при условие, че има достатъчно изоставени деца, какъв е смисълът да се правят деца в епруветка? Всичко е въпрос на психика-детето и бездруго няма как да бъде родено от мъж (забравяме измислиците в оня филм с Шварценегер).

Редактирано от !чepeшka на 03.12.03 13:54.



Тема Re: Изкуствен...нови [re: nousha]  
Автор !чepeшka (master)
Публикувано03.12.03 14:26



Аз пък гледах по Дискавъри едно проучване на американски или незнам какъв студент (!), според когото сексуалната ориентация зависи от размера на някакво ядро в мозъка(помня ли го кой точно..). При мъжете и жените това ядро или център било с различни размери по правило, но при различни смущения, например номерът с хормоните в ембрионалния стадий, можелода се промени. И тогава индивидът се явява предразположен да предпочита същия пол, независимо как е отглеждан,в каква социална среда ераснал и какво са му наливали в главата.

Материалът беше богато подкрепен с факти и доказателства, при това авторът подчертаваше, че проучванията му са в начален стадий.
Е, предполагам, че ортодоксалните учени, които трудно смилат подобни революционни идеи и теории са се скъсали да го плюят, честно не помня всички подробности, но когато го гледах зяпнах с удивление и не намерих нито един недостатък, за който да се хвана и го опровергая.



Тема от психика до психика има разликанови [re: !чepeшka]  
Авторzaphod (Нерегистриран)
Публикувано06.12.03 10:23



в отговор на:
Но при условие, че има достатъчно изоставени деца, какъв е смисълът да се правят деца в епруветка? Всичко е въпрос на психика-детето и бездруго няма как да бъде родено от мъж

ами психиката това и е функцията в организма, да направи така че да има колкото се може повече копия на генетите. изоставените деца не отговарят на този критерий, и да ме извиняват читателите за бруталното мнение, но това е родителска чекия - залъгалка за родителските инстинкти.



Тема Re: trqbvali...?нови [re: Ton]  
Авторveni (Нерегистриран)
Публикувано17.01.04 08:20



Толкова зор? Що не вземат да си осиновят някое детенце - така ще помогнат и на обществото .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.