Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:28 27.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Тема Re: От 5 дек. - UK разреши еднополовите браковенови [re: Nikam]  
Автор musha-busha ()
Публикувано14.12.05 12:19



Още по темата:

По правителствени изчисления се очаква около 2 000 двойки да се възползват от новия закон през следващите години, като само през 2006 се очаква 4 500 да встъпят в граждански съюз. Първата церемония на гей двойка за граждански съюз ще се проведе на 21 декември след законово установените 15-дни за ичакване. Най-известната гей двойка в света Сър Елтън Джон и Дейвид Фърниш също ще сключат граждански съюз на 21 декември.

В Ирландия пък десетки хиляди гей двойки ще могат да се възползват вече от правото на законно признаване на съжителството си според нов закон в страната. Проектозаконът е предложен от Министърът на правосъдието в Ирландия Майкъл МакДаул. Идеята е вследствие на радикалната промяна в законодателството в Северна Ирландия. От тази седмица гей двойките в страната ще могат да встъпват в законно съжителство, признато от държавата, което ще им осигури права, сходни на брака. Очаква се догодина Ирландското правителство да приеме нов закон за съвместните съжителства. Новият закон няма да е за узаконяване на гей браковете, тъй като това ще създаде мого усложнения и промени в конституцията и останалото законодателство, но въпреки това ще даде възможност на много гей двойки да се възползват от равни права както двойките, встъпили в брак в сфери като осигуровки, данъци и социално подпомагане.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема въпроснови [re: Nikam]  
Автор BBourgas_conteporary (дзверо)
Публикувано15.12.05 17:43



А какво ще стане ако си намеря някой англичанин и решим да се омъжим. Разрешено ли е? Ще мога ли да получа неговото гражданство и ако мога по какъв начин и слд колко време?

Редактирано от BBourgas_conteporary на 15.12.05 17:43.



Тема Re: От 5 дек. - UK разреши еднополовите бракове [re: dukolenkov]  
Автор musha-busha ()
Публикувано15.12.05 22:37



Българският парламент в момента не прави нищо за гей двойките. Това обаче ще се промени, защото от няколко месеца Джемини подготвя кампания за узаконяване на фактическото съжителство (двойка, която живее на семейни начела, без да е сключила брак и независимо от пола на партньорите) на разнополови и еднополови двойки. Това няма да се случи скоро обаче (примерно след няколко месеца), както показва опита на други НПО-та, така че - търпение

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: въпроснови [re: BBourgas_conteporary]  
Автор musha-busha ()
Публикувано15.12.05 22:39



Ще проверим в закона как е точно и скоро ще знаеш Предварително обаче ти казвам, че ако в Англия имаш регистрирано съжителство с някой англичанин, в България вашата връзка няма да е призната и тук вие сте си никакви. Точно с този проблем се сблъскват всички двойки, които идват в Бг от страна, в която са узаконили връзката си.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: въпроснови [re: musha-busha]  
Автор BBourgas_conteporary (дзверо)
Публикувано16.12.05 12:03



да, ще съм ти благодарен много за информациата! Що се отнася до България, това не ме вълнува, просто искам да се махна от тук. Ако работите не станат ще се наложи да ходя до Канада... М/у другото познатите ми, които го сториха в Канада наскоро вече станаха 2-ма



Тема Re: въпроснови [re: BBourgas_conteporary]  
Автор musha-busha ()
Публикувано18.12.05 19:33



По предварителни данни, тъй като става дума за фактическо съжителство, а не за брак, ти не получаваш гражданство ако сключиш такова съжителство с някого там. Всъщност, ти не можеш да узакониш фактическо съжителство ако не си от същата държава. Ще проверя точно какво пише в закона и ще ти кажа.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.