Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 15.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Класическа музиканови  
Автор MadMaster (Angelus domini)
Публикувано10.07.05 00:26



Знам, че темата не е е съвсем за тука, ама искам да направя нещо като запитване. Пускайки тази тема в няколко различни клуба, искам да видя кой какво отношение има към класическата музика, в кои среди се приема, в кои - не. Правя тази анкета от чисто любопитство, тъй като ми се струва, че напоследък хората много не ценят това велико изкуство...

Искам да ми отговорите на следните няколко въпроса:

1. Слушате ли класическа музика? Защо?

2. Посещавате ли концерти с класическа музика?

3. Какво мислите за хората, слушащи такава музика?


----------------


Sacramentum disces meo Deo

Тема Re: Класическа музиканови [re: MadMaster]  
Автор casjop (22A .22 LR)
Публикувано10.07.05 02:06



1. слушам класическа музика, но ми трябва специфична нагласа, специфичен подход. когато слушам класическа музика искам да съм сигурна, че не само я слушам, но и чувам. за мен тя не може да бъде фон. слушам я, когато искам да изчистя ума си от нещо, в повечето случаи - негативни емоции.. слушам я, защото ме предразполага към размисъл.

2. посещавам.

3. мисля, че част от хората, които слушат класическа музика, биха могли да бъдат прекрасни помощници.. особено тези, които свирят на някакъв музикален инструмент и изпълняват класическа музика. техният поглед "отвътре навън" винаги дава една различна представа за произведението.

hang my head drown my fear till you all just disappear


Тема Re: Класическа музиканови [re: MadMaster]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано10.07.05 02:19



> 1. Слушате ли класическа музика? Защо?

Понякога. За удоволствие, за фон, когато работя.

> 2. Посещавате ли концерти с класическа музика?

Да, рядко.

> 3. Какво мислите за хората, слушащи такава музика?

Нищо специално. Всякакви хора слушат класическа музика.



Тема Re: Класическа музиканови [re: MadMaster]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано11.07.05 10:43



1. Слушам, откакто се помня.

2. Посещавам, често. Само съжалявам, че вече няма "Софийски солисти".

3. Защо трябва да си мисля нещо за тези хора? Както и за всички, които слушат каквато и да е била музика. Всеки изживява удоволствието от музиката по различен начин, и чрез различна стилове/течения, и даже изпълнители. Например аз преди предпочитах Брамс в изпълнение на Найджъл Кенеди, но напоследък го слушам само в изпълнение на Ицхак Пърлман.
Пък и дали слушаш Амет или някоя симфония на Малер в крайна сметка май няма никакво значение, стига да постигаш духовно удоволствие (е, сега ако засегнем и аполоновото и дионисиевото начало и Ницше, катарзиса чрез музика и прочие, темата ще стане хипер-интелектуална, ха-ха).

Редактирано от dexter_sum на 11.07.05 10:47.



Тема Re: Класическа музиканови [re: casjop]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано11.07.05 10:45



Извинявай за въпроса, но за какво трябва да помагат хората, които слушат класическа музика?



Тема Re: Класическа музиканови [re: MadMaster]  
Автор com_pot ()
Публикувано11.07.05 13:58



1.и слушам,и изпълнявам.така съм възпитана.но не съм меломан на автори, произведения,изпълнители-даже имам лека непоносимост,към популярните класики. обичам по-малко познатите неща.

2.рядко имам тази възможност.но да-концертите,които посещавам са предимно - класическа музика.

3.могат да бъдат доста досадни. особено когато изтъкват достойнствата й пред онова,което се слуша масово.



Тема Re: Класическа музиканови [re: com_pot]  
Автор Camilla (exclusive!!!)
Публикувано11.07.05 21:44



Йе, напълно се съгласявам с теб за последното. Досадни до степен да ти опротивее класиката. Е на мен не ми у опротивяла, но има големи досади. Ужас, и добрата ми учителка по пияно беше досадна,



Тема Re: Класическа музиканови [re: Camilla]  
Автор MadMaster (Angelus domini)
Публикувано12.07.05 10:28



Да - действително класическите музиканти (както и хората, които слушат тази музика) обичат да изтъкват предимствата на класическата музика пред модерната музика. Не казвам, че е хуваво да си надут, но честно казано, това е в реда на нещата. Наскоро четох едно интервю с Таря Турунен (оперна певица - сопрано, едновременно с това и вокалистка на метъл-бандата Nightwish), в което тя съвсем чистосърдечно изразява гнева си от бездарните съвременни комерсиални изпълнители, които без никакви усилия и без грам талант, стават супер известни и популярни. Вчера пък, по сутрешния блок на една от големите телевизии излъчина интервю с един руски диригент, който абсолютно повтори тезата на Таря. Аз напълно ги подкрепям. Наистина, това не е честно спрямо тези толкова талантливи и интелигентни хора. А и все пак, класическата музика наистина е нещо повече.

P. S.: Оказва се, че в клубовете, в които съм пуснал темата, има доста хора, които харесват тази музика. Това само може да ме радва.

----------------


Sacramentum disces meo Deo

Редактирано от MadMaster на 12.07.05 10:29.



Тема Re: Класическа музиканови [re: MadMaster]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано14.07.05 12:07



1. Слушате ли класическа музика? Защо?

Обичам класическата музика и слушам редовно...За съжаление само когато съм сам, защото приятелите ми не я "издържат".

2. Посещавате ли концерти с класическа музика?

Много радко, но ходя в зала България на това онова.....Жалко, че компанията там са предимно баби и дядовци които едвам се сдържат да не кихнат в някой от по-тихите моменти...

3. Какво мислите за хората, слушащи такава музика?

Ами някои наистина снобеят, това според мене не може да бъде нещо, с което да се фукаш. Харесва ти - слушаш го.



Тема Re: Класическа музиканови [re: MadMaster]  
Автор Интepecyвaщ ce (gej)
Публикувано18.07.05 22:36



да слушам! защто новата ми любов е органист

да посещавам защото то свири а аз обичам да го гледам

мисля че новата ми любов има много готино тяло и труден характер

Редактирано от Интepecyвaщ ce на 18.07.05 22:37.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.