Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:43 12.05.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Това ли е причината?нови  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано22.12.04 19:13



Знаете ли, ще споделя нещо, което ми е хрумвало на моменти, макар и да не съм се замислял много сериозно... Дали е възможно хомофобията срещу гей мъжете да е някаква мутация на отношението на мъжете към жените в миналото - тоест - жената се е разглеждала като по-долно от мъжа същество, способно само да ражда деца и да готви в кухнята...

По тази причина, дали съвременните мъже не се дразнят от гейовете, защото в техните очи ние се държим "като жени"/ненапразно много често се изтъква, че гейовете не били истински мъже, което е простотия/ и държейки се по този начин ние унизяваме превъзходството на Мъжкаря...тоест хетеро мъжете мислят, че по този начин ние принизяваме Мъжа до равнището на Жената...

Аз не мисля, че хетерото осъзнават това, ако това е причината, но не е лишено от логика... Затова в по изостаналите общества често мъж, който чука други мъже може да мине за мъжкар, особено ако ги изнасили, но пасивните момчета са на дъното.../За Турция така съм чувал, но и български мутри съм чувал да се хвалят с подобни подвизи. Естествено те не се мислят за гейове/

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Това ли е причината?нови [re: mizrahi]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано25.12.04 19:56



:) Какво мълчание :) Явно в този клюб само организационните въпроси са интересни... Може би трябва да го прекръстим на клуб ЛГБТ Организации :)

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...



Тема Re: Това ли е причината?нови [re: mizrahi]  
Автор musha-busha ()
Публикувано25.12.04 21:13



Просто е време за празници.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: Това ли е причината?нови [re: mizrahi]  
Автор Kredora (exclusive!!!)
Публикувано06.07.05 21:22



Качвам темата защото: - жената се е разглеждала като по-долно от мъжа същество, способно само да ражда деца и да готви в кухнята...

Имам една лоша информация по темата - това все още е така. И не знам защо си се заблудил *то и аз бях до скоро* че имало било някаква промяна. Просто това не се натяква на жената през целия й живот примерно, а центрирано във възрастта :добра: за женене: 20-27 години.

И не мисля че е мутация: всичко различно от хетеро-мачиското поведение е неприемливо, и по-ниско. Най-странното е че мъжете понякога приемат някои стронг лесбийки понеже им се вписват в по-горното по някакъв си странен начин, а други като мен, не.

Хетеро мъжете си мислят, че единственото ОБЩЕСТВЕНО_ИЗГОДНО поведение е на :мъжкаря:, и това е действително така. ВСе пак ние знаем за общества в които не е било така - в античноста Рим и Гърция. Но това е било преди.

Става дума действително за това което е ПРИЕМЛИВО за обществото. И нищо чудно че се стига до драми, като в първото предаване на Джемини, щото тва което е неприемливо за обществото тръдно става приемливо за индивида.

Ние твърде много имаме да вървиз да стигнем до една нормална приемливост на различните сексуални практики, каквато е била в Древна Грция. Освен това там те са били и на почит. Дали се сещата за безбройните възхвали на техния Фитнес клуб - как са им викали тогава, гимнастически площадки, не си спомням имаше си термин.

Въобще и изобщо. Омразата към хомосексуализма има дълбоки корени във средните векове. И към един много странен консерватизъм, който е тотално подчинен на хетеро-семейството. Просто добрите традиции на античността са загърбени с появата на Християнството колкото и да ми е неприятно да направя този извод. Други тенденции са, например, чрез други релиигии пак да се третира неравнопоставено Хомосексуалността.

Например, Кама Сутра като източник на сексуални практики от мнозина се има като библия на секса. И кво. Там няма мъже с мъже * доколкото ми е известно, дорогие мои. И въобще в индуизма, се приема секса между жени, а между мъже ни. От там също идват разни работи насам, доколкото много хора макар и християни се интересуват и то не от днес от Индийските религия и култура.

АЗ разбира се не съм културолог, но доколкото съм запозната - тва е.

Просто античната култура през ренесанса се завръща като култ към красотата, голото тяло, дори усещането за човека като център на света и индивидуализма, но всичкото тва без ни най-малка степен компромис към хомосексуалността.

Впрочем в прочутата истария на сексуалността на фуко би трябвало да пише в кой момент и защо нещата са се ОБЪРНАЛИ по отношение на хомосексуалността по отношение на запада поне. Но аз доколкото си спомням, третирането на хомосексуалността през средните векове и по-натам е било......прочетете и ще видите.

Странното е все пак защо през Ренесанса някои неща са били откраднати и внесени обратно от античността, а други не.

Много ми е интересно някой да направи сериозно проучване по въпроса. Някой историк като фуко?




*ама ше има да си чакаме, аз скоро направих бегъл прочит на 100 години хомосексуалност. То само проучването за античността си е ебати работата, кво остава средни векове и ренесанс.


Също така хитове за Ренесанса са произведения като Декамерон. Е не съм го чела целия, ама там е просто мека на хетероцентризма.

Принципно преебаването на нещата става в това, че в античността любов, секс емоции вървят заедно. Да не говорим че при Платон имат и висока цел - света на идеите. Но все едно. През Средновековието секса въобще се осъжда и така чак до сексуалната революция. Но тя не реабилитира секса напълно. Тоест остават сексуални практики които са неприемливи. Пак говорим за сексуални практики защото след средновековието Секс, любов и емоции са разделени.

Оф, как го написах и аз не знам.





Тема Re: Това ли е причината?нови [re: Kredora]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано07.07.05 09:44



Мда, напълно си права, но за повечето неща, сами сме си виновни. Истината, която никога няма да отмре е, че ако не си помогнеш сам, никой няма да ти помогне.

За съжаление врмето ни минава във вътрешна борба със самите себе си и в набиране на смелост да кажем за това кои сме и какви сме на родители, приятели, познати, колеги... Някои никога не събират тази смелост, а както е казано "Истината ще ви направи свободни".

Освен това си мисля, че коминг аута е първата стъпка от много други. Първо хората трябва да знаят какъв си, а после да те приемат. Обратното е невъзможно ...



Тема Re: Това ли е причината?нови [re: mizrahi]  
Автор Kredora (exclusive!!!)
Публикувано07.07.05 17:01



Въобще не мисля, че по какъвто и да е начин коминг аута е панацея. За човек като мен, който е близнаци асцедент и всеки нов ден идва с нова идея трябва да излизам аут по три пъти на ден. И без това на някои хора им идва в повече. Направо ме мразят за тва че днес се занимавам с компютри а утре с психология. На някои хора тези неща не им влизат в акъла и са им непонятни, може пък и да ги дразни. Сигурно имат някво право де. Само тва остава да кажа че съм лесбийка, както си мислех да направя и утре да ме скиват с някой мъж. При мене единственото постоянно е непостоянното. Пък и всичко наоколо е толкова объркано, че колкото и да се опитвам да внеса еднопосочен ред в живота ми, толкова повече нещата се разбъркват.

Така че никъв каминг аут не ме интересува освен в моментите, когато се опитват да ме ограничават. Когато не се чуствам ограничена не ми пука за ква ме мислят. Дали ме зяпат или не. Така че мен аута нещо не еме устройва.

А и мисля, че звучи много кофти изявления от сорта, ами виждате ли, дойдох да ви заявя че едикво си. Първо хората които те познават не са марсианци, така че едва ли им съобщаваш някаква хитова новина. По скоро звучи потресаващо, че ти си мислиш, че не го знаят. Тва ми се струва като каминг аут хиърър. Има някъв проблем с каминг аута, и той е че ти излизаш с пропозицията че другите трябва да влезат в час и да им се настройват представите. Които честно казано може да са си съвсем наред.

АЗ предпочитам да чуя направо от някой ами излизам с мойто мом/и/че, атколкото речевия акт: Трябва да ти кажа, че.................

Каминг аута като речеви акт е пълен абсурд. Той е нужен когато наистина съществува някъв проблем. Аз под каминг аут разбирам само да си излизам спокойно, с който и както си искам /без непълнолетни/. И да си говоря спокойно че смятам да се женя, и т.н. с него. Независимо къв род и пол е. Просто не искам да създавам очаквания някви на хората, да създавам замествайки стари. Просто бих посъветвала хората да нямат очаквания и да не ми слагат рамки. А пък останалото..............

Не ми допада каминг аута понеже осъзнах че е вид драма действие. Като се превърнах в хиърър. Това е куиър идеологема че трябвало да се излиза аут и че така проблемите щели да се разрешат от самосебе си. Съмнявам се. Дълбоко се съмнявам. ПРоблемите в обществото не засягат единствено хомосексуалността. Оществото е консервативно в най-дразнещия смисъл на думата, и се опитва да ти наложи хомота на някво нормирано живеене.

Единствения каминг аут който бих направила е че съм творческа личност, която няма желание да живее по нечии тъпи рамки, дори и тези на куиър общоноста. фък ол.





Тема Re: Това ли е причината?нови [re: Kredora]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано07.07.05 20:05



И това си е мнение като всяко друго. Аз като казвам коминг аут, нямам предвид да се изтъпаниш пред някой и ни в клин ни в ръкав да кажеш "Аз съм гей/лесбийка". би било смешно и странно...

Нормалният начин да направиш коминг аут примерно е, като те поканят на фирмен купон да заведеш гаджето си и като я представяш, да не казваш "Ами това е една моя братовчедка..." . Идеята е, че просто трябва да сме открити, хората да свикнат да ни виждат и така ще станат по толерантни. Това е.



Тема Re: Това ли е причината?нови [re: mizrahi]  
Автор Kredora (exclusive!!!)
Публикувано08.07.05 17:04



Да това с купона е много сладък пример. Много сладък наистина
А за тва определено се иска здрав кураж. Е аз не бачкам, иначе с удоволствие

Даже бих отишла с братовчедка си и бих я представила за гаджето си , ха-ха-ха



Тема Re: Това ли е причината?нови [re: Kredora]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано09.07.05 01:15



:)



Тема Re: Това ли е причината? [re: Kredora]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано10.07.05 02:36



Да, така е.

Какво обаче означава хиърър? Термин ли е някакъв?




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.