Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 29.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Фашисти в парламента!!!  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано25.06.05 21:29



За огромно мое разочарование днес видях, че 8 процента от българските избиратели са тотално лишени от мозък и са готови да последват гласа на омразата, колкото и нелогичен и самоубийтвен да е той, като подкрепиха фашистката партия Атака на Болен Сидеров...

Този факт според мен ще окаже негативно влияние върху правата на всички малцинствени групи в България, включително и върху ЛГБТ обществото, защото всяка наша инициатива в парламента /като закон аз партньорствата примерно/, ще среща освен традиционния за съжаление български консерватизъм, и тоталното отрицание на фашистите от Атака, които смятат, че "хомосексуалистите отслабват силата на нацията..."



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: mizrahi]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано26.06.05 09:38



90% от гражданите на тая държава са лумпени.
За съжаление тая ми теория се потвърди по емпиричен път за поредни избори.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: dexter_sum]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано26.06.05 11:17



Мда, надявам се, че ще изтрезнеят като го видяха снощи по телевизията а и днес по Бтв дадоха репортаж. Толкова е смешен, жалък и тъп, че нямам думи, но може би хората в него познават себе си :(



Тема Re: Фашисти !!!нови [re: mizrahi]  
Автор tramell (monosexual)
Публикувано26.06.05 12:47



преди 70-ина години един такъв смешен, жалък и тъп човечец с подстригани мустачки се справи/разправи за по-малко от 10 години с демокрацията ...

If you didn't want the answer, you shouldn't have asked the question.


Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: dexter_sum]  
Автор tramell (monosexual)
Публикувано26.06.05 12:51



засега са 8%... но са с нарастваща тенденция

If you didn't want the answer, you shouldn't have asked the question.


Тема Re: Фашисти !!!нови [re: tramell]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано26.06.05 23:34



Добрата новина е, че българите не са германци, а Болен сидеров не е хитлер...



Тема Re: Фашисти !!!нови [re: mizrahi]  
Автор musha-busha ()
Публикувано27.06.05 09:39



Добрата новина?! Добрата новина формира над 8% "толерантност" избирателни гласове. Привърженици на "добрата новина" казаха, че майка наркоманка и баща алкохолик, които бият детето си, са три пъти по-добра семейна двойка о еднополовата.

Хитлер да не е започнал с "лоша" новина? Ти чел ли си му предизборната платформа?

За 25 години никога не съм се срамувала, че съм българка. Където и да съм била в чужбина, винаги съм искала да се върна. Сега Лучников с Библията в Парламента преди няколко години ми се струва като приказка за лека нощ в сравнение със синдрома Атака, който се заформя. Проблем не е в Сидеров, проблема е в онези 8%, които са съгласни с него.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: Фашисти !!!нови [re: musha-busha]  
Автор eлия ()
Публикувано27.06.05 09:58



И които ще са поне 20% на следващите избори. Изобщо... безметежното ни време, май е на път да свърши.



Тема Re: Фашисти !!!нови [re: musha-busha]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.06.05 12:52



Ne. Dobrata novina e che balgariate ne sa germanci i njama da huknat sled Siderov kato stado ili pone taka se nadjavam...



Тема Re: Фашисти !!!нови [re: mizrahi]  
Автор tramell (monosexual)
Публикувано27.06.05 16:52



Добрата новина е, че българите не са германци
Dobrata novina e che balgariate ne sa germanci

и на кирилица, и на латиница да го пишеш, мога само да ти кажа:
надявай се... и се моли... може някой и да ти чуе заклинанието


If you didn't want the answer, you shouldn't have asked the question.


Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: mizrahi]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано27.06.05 22:13



Айде стига истерии бе!Кога и къде пък Волен е казвал,4е ще ви праща под строй в газовите камери или нещо подобно,4е да вдигате шум до небесата?И какво му е невярното на това,4е хомосексуалистите отслабват силата на нацията-мъжете не могат да раждат,макар 4е в турско опитите продължават,или не е тъй?

FAUGH A BALLAGH!


Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Lord Roxton]  
Автор Gary (човек)
Публикувано28.06.05 01:20



Хаха, излиза, че според теб опитите в турско май са успешни. Те са единствената държава заявяваща кандидатурата си за ЕС, в която прираста на населението е силно положителен.
Интересна работа. Хем са давани за пример за хомосексуализъм, хем нацията им става по-силна. Би ли ми обяснил защо така ??? Може би теорията на Г-н Сидеров е тотално сбъркана. Посочи една нация която е отслабена от хомосексуализма. Аз не съм чувал за такава.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Gary]  
Автор Lord Roxton (Good Old Rebel)
Публикувано28.06.05 13:04



Tи или си глупав,или си сляп,или и двете;това си е стар лаф от цикъла Радио Ереван,никъде не съм казвал СЕРИОЗНО онова,което ти твърдиш(в слу4ай,4е не си догледал,има едни физиономийки отдолу,които изразяват даден вид емоция-виж сега кои от тях съм използвал,пък тогава давай експертни мнения).На мен не ми пука за останалите нации,визирам конкретно Бг-и без това ни заливат мангали и тур4оля,дето се множат като хлебарки,ако не правим нещо по въпроса след години ние ще сме малцинство в собствената си родина с Азис премиер или нещо от сорта;така 4е си е отслабване на нацията и още как.Аз ли4но нямам нищо против който и да е,важното е да е свестен,ама и вие ве4е прекалявате с тоя вопъл до небесата.Айде със здраве!

FAUGH A BALLAGH!


Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Lord Roxton]  
Автор Gary (човек)
Публикувано28.06.05 13:59



Е, аз не съм отпечатал физиономийки в постинга си, но затова пък в част от изказването ми те прозират. Мисълта ми беше за отслабването на нацията. Не мога да се съглася с това твое мнение.
За раждаемостта, не ми е ясно защо вие хетерото не действате по въпроса, а обвинявате нас. Какво ви пречи да правите повече деца от циганите и турците? Не сте толкова потентни ли ? Повечето ми хетеро приятели или нямат деца и мислят предимно за кариерата си, или имат по едно, а в редки случаи две. Аз не мисля да ги обвинявам в отслабване на нацията. Всеки от тях си има достатъчно акъл за да прецени какво ще прави в живота си.
Имайки предвид положението в БГ, мисля че най-големия враг на раждаемостта е интелигентността. Де са ти чували повечето цигани за презервативи или противозачатъчни, а и могат ли да си ги позволят? А и всяко дете за тях е работна сила която подпомага родителите, а не човек който трябва да бъде изучен и възпитан. Именно това трябва да се промени при тях, ако не искаме бройката им скоро да ни надвиши. Но това няма да стане ако ние се държим враждебно към тях. Някои от тях го заслужават, но други не. А ние ги слагаме под общ знаменател.
А какво прави интелигентния хетеро? Той прави секс само за удоволствие и ползва предпазни средства. Знае, че едно дете трябва да се възпита и изучи. Това изисква много средства, с които той не винаги разполага. Това изисква и много време, което често трябва да е за сметка на кариерата. Но ако няма кариера, няма да има пари.
Ето ти голямата въртележка.

И моля те, не ме обиждай. Възможно е някой път да не съм доразбрал или довидял, но не мисля, че от това следва квалификация "глупав". Бъди сигурен, че аз никога няма да те обида, но не ме обиждай и ти. Първо, че ме засягаш, второ се излагаш пред пишещите тук.



Тема Re: Фашисти !!!нови [re: mizrahi]  
Автор marilyn- ()
Публикувано29.06.05 00:00



Наистина ли така се надяваш? Предполагал ли си, че ще имат толкова много поддръжници?



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Lord Roxton]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано29.06.05 02:32



Ами няма човешко общество, в което всички са равни и с еднакво поведение. Различни хора изпълняват различни обществени роли и така заедно живеем. Има различни професии, различни полове, различни сексуални ориентации, различни нива на образованост и т.н. Без разнообразие и разбирателство между различните хора няма баланс, няма и щастие. Няма как всички да сме хетеросексуални работници, женени с три деца.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Gary]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано29.06.05 02:47



Прав си за интелигентността. За начало, за да се засили нацията, трябва да се въведе отново УПК в единайсти клас, където цяла година да се изучава само някаква нискоквалифицирана професия. След това за момчетата задължително две години казарма. Така за три години на 90% от тях ще им мине мерака и възможностите за следване. Момичета могат да следват, ако искат, но да им се въведе 10% данък, ако не са се омъжили до 20 годишна възраст. За мъжете до 22. Освен това да се удвои цената на противозачатъчните средства. Това е моята програма. Колко процента мислите ще получа на следващите избори?



Тема Re: Фашисти !!!нови [re: marilyn-]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано29.06.05 09:45



От както минаха изборите, поговорих с доста хора, гласували за Атака. Те така и не бяха наясно за кого са гласували, просто чули нещо и то им харесало на "вкус" та затова отишли. Явно им е писнало от лустросаните фрази на обикновените политици и искат малко по директен популизъм. Глупаци...

Както и да е - виж Кобургготски - дойде с голям ореол, осра се тотално и причината да е още в парламента е само в това, че останалите сини се нацепиха на трески, вместо да се обединят. С Атака ще стане същото - сега, когато са в парламента нямат извинение за това, че нищо няма да направят и че ще се нагушат яко. Освен това, коалициата им е съшита с бели конци и ще почне да се разпада при първия по силен повей на вятъра, такаче се опитвам да бъда оптимист и да вярвам, че следващите избори ще са без Болен Сидеров и компания.
Единственият "атакец" дето ми харесва е внукът на Радой Ралин - сладко е момчето, 22 годишно. След едно добро чукане светът ще му се види по добър. Винаги съм казвал, че сексуалната незадоволеност води към ексцесии и насилие, така че аз съм винаги готов да му помогна :)))



Тема Re: Фашисти !!!нови [re: mizrahi]  
Автор marilyn- ()
Публикувано29.06.05 12:10



И както си написал другаде, половината от БАН... Е, що остава за масата, пък знаеш ли, прекаления оптимизъм и подценяване не прави ли хората и малко как да кажа незрими, невиждащи, съвсем добронамерено, mizrahi, не само да гледаме, а да можем да виждаме...



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: jaytee]  
Автор Gary (човек)
Публикувано29.06.05 13:06



Много повече от на "Атака" . Та ти дори даваш конкретен път за постигане на целта .



Тема Съд за Болен ?нови [re: mizrahi]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано29.06.05 20:57



Милене, прочетох ето тази статия в mediapool.bg : http://mediapool.bg/show/?storyid=106521&srcpos=4 и в контекста й става ясно, че поради депутатския имунитет на хората от Атака, то "Има възможност подобни депутати да бъдат осъдени по гражданско-правен ред по Закона за защита от дискриминация. С мотива, че подклаждат и провокират към расова омраза, насъскват към дисриминация (подобно на случая "Тренчев"). По този ред индивидуален жалбоподател трябва да подаде иск в съда, който от своя страна трябва да прецени присъдата - обезщетение, забрана на определен тип поведение и пр."

Именно поради факта, че Болен твърди, че хомосексуалистите отслабвали силата на нацията, мислиш ли, че има реална възможност той персонално да бъде осъден за тези си изказвания, ако срещу него бъде подаден иск от НПО или група граждани ?

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: Съд за Болен ?нови [re: peter25]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано30.06.05 13:36



По принцип е възможно, но трябва внимателно да се преценява всеки конкретен случай, защото според мен това, че казва "Хомосексуалистите отслабват силата на нацията" не се покрива точно с определението за дискриминация, защото в Закона се изисква да си подложен на по неблагоприятно третиране, заради това, че си гей. Пример : Отиваш да търсиш работа като секретар в офиса на "Атака" и казваш, че си гей. Те те изхвърлят с обиди от типа на "Махай се бе, педераст, тука такива извратеняци нямат място..." - тогава ще ги осъдиш за дискриминация.

Що се отнася до твърдения и обиди, насочени към други етноси, или към хомосексуалните хора като цяло, то това е по скоро работа на прокуратурата, а заради депутатския имунитет, нищо не може да му се случи - виж Козовски.
Единственото нещо е, че Атака може да бъде забранена като партия, но не знам дали това ще помогне, а пък избраните от Атака депутати ще останат в парламента като независими.

Аз се опитвам да бъда оптимист и се надявам, че скоро от Атака ще си покажат истинското лице и след няколко години няма никой да гласува за тях, както стана с Жорж Ганчев, ама ще видим...



Тема Re: Фашисти !!!нови [re: mizrahi]  
Автор Bionicle (Vahki Rorzakh)
Публикувано04.07.05 17:14



Мисля че няма какво толкова да му се плашим на Болен ..... той просто ще бъде изолиран.....

а глупаци можеш да наричаш онези които не отидоха да гласуват.



Тема Re: Фашисти !!!нови [re: Bionicle]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано05.07.05 13:59



Мда, прав си



Тема Re: Лицатанови [re: mizrahi]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано05.07.05 18:21



въпросния внук :



Сидеров :




Да виждаш е едно, да разбираш е друго.

Редактирано от peter25 на 05.07.05 18:23.



Тема Re: Лицатанови [re: peter25]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано05.07.05 18:41



Те нямат кръвна връзка, доколкото знам. Ако сме честни ще признаем, че момчето става за не една борба :))) Както и да е - заблудено е горкото и едва ли ще се освести скоро, особено щом тази заблуда успя на 22 години да го вкара в парламента. Не че ще има кой знае каква полза, де...



Тема Re:1==2===3===нови [re: mizrahi]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано05.07.05 19:36



абе не само за една, и не само за борба става :)

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: Лицатанови [re: mizrahi]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано06.07.05 10:42



просто чудно семейство - дядото беше в БСП, кръвният баща е в ДСБ, а внукът - в Атака.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: mizrahi]  
Автор Интepecyвaщ ce (gej)
Публикувано24.07.05 18:13



аз споделям някой техни виждания



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Интepecyвaщ ce]  
Автор Gary (човек)
Публикувано25.07.05 13:46



Мисля, че всеки споделя някои от техните виждания. Но останалите им виждания са доста фашистки. С фашисти, не желая да си имам работа, дори и да споделям някои техни виждания.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Gary]  
Автор Интepecyвaщ ce (gej)
Публикувано25.07.05 16:41



ами тогава нямай! ако искаш да знаеш майка ми гласува за тях, защото циганки я обраха посред бял ден в Трамвая! Тя изобщо не се возо на трамвай но тогава спукала гума и зарязала колата. И се качила в трамвая за 2 спирки- защото нямало кое такси да я вземе. И един циганин я натиснал и я заплащил!
Да не говорим колко крадливи от това племе има по европа които само излагат България, а също така убиха наскоро един професор!
Ето защо мисля че фашисти трябва да има, за да може да се оттървем от тази измет!



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Интepecyвaщ ce]  
Автор Gary (човек)
Публикувано26.07.05 13:23



Не мисля, че това е начина да се реши проблема с ромите. Утре фашистите могат да решат, че след като са се отървали от ромите, бедните българи също им пречат. Ха, познай какво ще направят и с тях. Вдругиден могат да решат, че съседите им са им неприятни. Дано не си техен съсед.
Привърженик съм на идеите ромите да бъдат "заставени" да пращат децата си не на улицата, а на училище. Смятам, че това може да стане по напълно цивилизован начин.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Gary]  
Автор Интepecyвaщ ce (gej)
Публикувано30.07.05 09:14



а до утре циганите в трамвая ще безчинстват?
а тези в Западна Фабрика ще убиват професори!?
И както казах аз споделям някои сегашни идеи на АТАКА
а ти какво прогнозираш, проракуваш, ясновидстваш и т.н. за утре, не ме интересува!



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Интepecyвaщ ce]  
Автор Gary (човек)
Публикувано30.07.05 12:26



Със засегнат човек като теб, е трудно да се спори, затова спирам дотук. Но никога няма да си променя крайно отрицателното мнение за фашизма.
А ромите в трамвая ще безчинстват дотогава докогато са без образование, без работа и отхвърлени от обществото. Не си мисли, че ако скинхедс или някакви подобни боклуци ги заплашат или дори очистят някои от тях, ромите ще станат "по-послушни". Напротив, това ще породи озлобление и още по-големи безчинства и жестокост. И те подобно на теб ще си кажат, че българите са им врагове и се опитват да ги премахнат и познай какво става по-нататък...



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Gary]  
Автор Интepecyвaщ ce (gej)
Публикувано01.08.05 09:19



но в Германия няма цигани! Те са ги избили в лагерите! а там има скин хедс! но пък има хомосексуали



Тема Виж сега...нови [re: mizrahi]  
Автор So_HaPpY (бедствие)
Публикувано01.08.05 18:50



...не ме разбирай погрешно, но колкото е "нормално" да има ДПС в българския парламент, толкова е нормално да има и Атака, не си ли на това мнение?

Да живее свободата на Словото, Печата и Събличането...


Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Интepecyвaщ ce]  
Автор eлия ()
Публикувано01.08.05 20:13



Че даже и да се омъжват имат право... И кмет си имат - на Берлин - Клаус Воверайт...



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Интepecyвaщ ce]  
Автор Gary (човек)
Публикувано02.08.05 10:55



И какво предлагаш ти да направим с българските цигани ?



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Gary]  
Автор Интepecyвaщ ce (gej)
Публикувано03.08.05 07:41



предлагам да им се приложат изпитани методи.
Но всъщност не ми се говори повече с тебе по темата! Това което го каза ще го повторя:
Аз споделям някой виждания на Атака



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Интepecyвaщ ce]  
Автор Gary (човек)
Публикувано03.08.05 10:34



Жалко, че не ти се говори с мен повече по темата. Интересно ми е да разбера, какви са тези изпитани методи.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Gary]  
Автор Интepecyвaщ ce (gej)
Публикувано03.08.05 20:46



ами не ми се говори защото от писанията ти ми изглеждаш човек с който не бих контактувал!
иначе за изпитаните методи казах по горе:
има цигани има проблеми, няма цигани няма проблеми. това е как ще се отървем от циганите ли? - с изпитани методи както в германия и полша!



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Интepecyвaщ ce]  
Автор boian (ентусиаст)
Публикувано04.08.05 09:53



Искаш да кажеш с газови камери? Натам ли биеш? От това тръпки ме побиват. Дано греша.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Интepecyвaщ ce]  
Автор Gary (човек)
Публикувано04.08.05 10:46



Да, истина е, че съм човек с който не би желал да контактуваш. Причината е, че просто имам по-различно мнение от твоето. То и Хитлер не желаел да контактува с хора с различно от неговото мнение. Дано не придобиеш никога неговата власт, че тогава поне 90% от българското население ще трябва да ходи в газовите камери. Не съм допускал, че истински гей може да говори като теб. А може би си от тези които се движат по модата???



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: boian]  
Автор Интepecyвaщ ce (gej)
Публикувано04.08.05 20:47



А дали ако 100 кг циганин заплаши майка ти в трамвая и и и вземе всичките пари и документи ще ти стане по весело?
Точно това се е случило на майка ми.
Повече няма какво да коментирам!

А дали ако тумба цигани нападне роднина и го пребие от бой и той почине в пирогов (както онзи професор) ще те побият тръпки или ще ти стане весело?

Ти беше в Америка нали? далече си от тези проблеми и ти е лесно да коментираш по този начин!



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Gary]  
Автор Интepecyвaщ ce (gej)
Публикувано04.08.05 20:49



казах и повече за малоумен като тебе няма да повтарям:
Аз споделям някои идеи на коалиция Атака!
от тука нататъка твоите коментари наистина са излишни! Не досаждай на посетителите на форума, а моето мнение няма да си го променя!
Аре лека вечер и се скрий!



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Интepecyвaщ ce]  
Автор Gary (човек)
Публикувано05.08.05 11:39



Ако всеки започне да се настройва срещу даден етнос от случаи като този с майка ти (за което искрено съжалявам), къде ще му излезе края. Майка ми бе нападната от чисто бял българин, опитал се да й вземе чантата. Верно, че й се е разминало по чиста случайност, но преживяния стрес няма как да се изтрие просто ей така. Затова разбирам много добре и майка ти. Но майка ми не се е настроила срещу всички българи, а срещу хората които нападат и обират. Схващаш ли ми мисълта ?



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Интepecyвaщ ce]  
Автор Gary (човек)
Публикувано05.08.05 11:47



Хм, ти и обиждаш на всичкото отгоре. То се вижда кой е малоумен. Използвах това определение за скинарите, но май и ти желаеш да се ползваш с него.
Аз няма да се скрия, но ти ако желаеш, можеш да го направиш, че май взе да се излагаш. Забелязваш ли, че никой не ти споделя нацисткото мнение за "изпитаните методи"??? Опитай се да помислиш малко.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Gary]  
Автор eлия ()
Публикувано05.08.05 12:47



Аз подозирам сериозно, че много хора споделят мнението за "изпитаните методи", но си мълчат и не го изразяват.
В 90% от частните ми разговори в реалното, чувам точно това:
"Няма ли кой да ги изтреби!" "Няма ли кой да пусне танковете по тях!" "Няма ли кой да ни отърве завинаги от тази напаст!"... и прочие подобни.

За мен решението е просто. Прави циганин престъпление - затвор с максимална присъда според закона. Прави ново престъпление - нова присъда - утежнена като рецидивист. Прави трета - нова присъда - те ти изтекъл му животът.
Не може за един бит барман да съдят англичанина на 15 години затвор с първоначално строг режим, а циганите да си правят каквото си искат.

Малолетните се затварят в затвори за малолетни престъпници! Който не си плаща тока и водата - стои без ток и вода. И така...

Всичко ще избие нанякъде. Хората са крайно настроени вече. Не дават работа на цигани, не ги пускат в заведения и магазини. Не ги искат в кина и дискотеки. Не желаят цигани да живеят наоколо. Не желаят децата им да учат в клас в който има циганчета. За втори пореден път се чува идеята за въоръжени доброволни отряди, които да пазят хората от циганската напаст. Вече не от Подкрепа - а от Парламента.
Нещата се развиват... И след една малка искра съм сигурна, че ще се учудиш колко хора са ЗА "изпитаните методи"!



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: eлия]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано05.08.05 13:19



Елия, предлагам ти да организираш лесбийски корпус към евентуалните доброволни отряди на Атака. Така ще направиш двоен удар: циганите набити, а лесбийките герои.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: jaytee]  
Автор eлия ()
Публикувано05.08.05 23:42



И сигурно същото предлагаш на циганите - да направят цигански корпус към евентуалните доброволни отряди на Атака. Също двоен удар - лесбийките набити, а циганите герои.

Първия предложил това беше Председателя на профсъюз "Подкрепа" - Константин Тренчев - още миналата година.

Циганите са станали ужасяваща напаст в София. А по селата просто е ужас. Идват... натоварват ти прасето и животните съвсем явно посред бял ден... и си отиват.
Пресата в България бълва случаи на нападнати, бити, изнасилени, ограбени и всичко... от цигани... Цели шайки от по десетина парчета джебчийки кръстосват улиците на София.
БДЖ ще създава въоръжена охрана против циганите. Това е последния хит. Станал луд търкал, когато кондукторите отказали на група от петдесетина цигани да пътуват безплатно.
Далеч си... не са ти на дупето тези неща.
Нещата вървят на лошо...



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: eлия]  
Автор boian (ентусиаст)
Публикувано06.08.05 03:26



За мен решението е просто. Прави циганин престъпление - затвор с максимална присъда според закона. Прави ново престъпление - нова присъда - утежнена като рецидивист. Прави трета - нова присъда - те ти изтекъл му животът.


Трябва да има присъди според закона. И те да са сравними за всички. Само за циганите ли да има максимални присъди? За мутрите например какво да кажем?



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: eлия]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано06.08.05 03:37



Може би си права, на човек му остават дълготрайни спомени от детството. Това лято бях в България, но не в София. А София не е в България, както казват в моя край.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: jaytee]  
Автор eлия ()
Публикувано06.08.05 05:46



Явно в твоя край циганския проблем не стои. Може и да има цигани, но да са кротки. Не само в София... повечето им изцепки са в провинцията. Едно е да минеш от тук на екскурзия... съвсем друго е да живееш сред тях.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: boian]  
Автор eлия ()
Публикувано06.08.05 05:52



Естествено, че трябва тези присъди да са за всички.
Нали за това пледираме.
Защото за циганите сега ги няма!
Обаче тук има един друг проблем. Мутрите са кротки отдавна. Стоят си в набелязани от тах заведения, карат си джиповете... правят престъпления, за които нито знаем, нито пряко се отразяват на личния ни живот. От мутрите не се оглеждам по улиците. Мутрите не ограбват самотни или възрастни жени. Не нападат старици за да им вземат пенсията... Изобщо мутрите не ми пречат да живея спокойно своя си живот.
А циганите ми пречат. Защото от техните престъпления страдат най-много обикновените трудови хора, децата и пенсионерите.
За мутрите да мислят данъчните, митниците, прокуратурата.
Ама някой да ни избави и от циганската напаст... че както е тръгнало, ще започнат да ни липсват мутрите.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: eлия]  
Автор boian (ентусиаст)
Публикувано06.08.05 09:39



На мен ми е интересно... Чета малко или много българска преса тук. Но за циганите се заговори от може би месец два. Питам се защо. И ето преди няколко дена пак се писа за еди си кой застрелян от еди си коя групировка. (Не помня точно детайлите) Но само срещу циганите се гневим. Все интересни неща.

И сега тук някои предлагат всички цигани на сапун.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано06.08.05 14:12



ха ха ха...

А циганите ми пречат. Защото от техните престъпления страдат най-много обикновените трудови хора, децата и пенсионерите.
За мутрите да мислят данъчните, митниците, прокуратурата.


Намирисва ми, че в детството си имала неприятна случка, в която са имали пръст цигани, затова таиш доживотна ненавист към тях. Престъпленията/въобще като цяло, независимо от извършителя/ на циганите и на мутрите са взаимно съпоставими-от тях страдат всички!!!И докато за мутрите мислят данъчните, митниците и прокуратурата то патриция отделя достатъчно от ценното си време да мисли за циганите... Баси, колко нелепо само Освен, че тя е радикална феминистка, вече виждам наченки на расизъм, което вече наистина е притеснително



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: BBourgas]  
Автор eлия ()
Публикувано06.08.05 14:38



Расизъм ли? Към коя РАСА смяташ, че проявявам расизъм? Според теб има циганска РАСА ли? Това ли твърдиш?
И би ли ми казал какви са твоите определения за "феминизъм" и "радикален феминизъм", за да мога да те разбера какво имаш предвид, като казваш "радикална феминистка"?



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: boian]  
Автор eлия ()
Публикувано06.08.05 14:40



Ами не знам... ето и в този клуб едва от седмица се заговори за циганите... И аз се питам защо ли...



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано06.08.05 14:45



Достатъчно добре ме разбираш, но се правиш на туко що излизана



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: eлия]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано06.08.05 16:12



Ами ако нещата са взаимосвързани и дребната престъпност, която те дразни е резултат от състоянието, в което се намира обществото в резултат на голямата престъпност, която се извършва скрито и не те притеснява?



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: boian]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано06.08.05 16:20



Положението е зле...



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: jaytee]  
Автор eлия ()
Публикувано06.08.05 23:03



Неминуемо са свързани нещата.
Но аз и ти и всички ние тук в този клуб сме обикновени хора. Тази глобализация на проблема ще доведе само до наша относителна пасивност.
Същото като ниските доходи. Глобалните причини водят до тях, но ние тук трябва да решаваме локалните, за да имаме доходи с които да изкараме месеца. В този смисъл никой дори не помисля да се меси в политиката примерно със шествия и митинги или нещо друго, само защото забавянето за създаване на правителство води до несигурна политическа обстановка, която пряко влияе на икономическото състояние на страната и оттам върху нашите доходи в близко и по-далечно бъдеще. За това мога да разсъждавам, но това няма да ми донесе доходите за месеца. Друго трябва да направя за да си изкарам месеца.

Така и с циганите. Те са локален проблем, който е пряк резултат от много други глобални фактори, сред които и мутрите и политиката и други. Но точно резултати се лекуват, когато е заболял организма. Както грипа е резултат от вирус. А като излекуваш резултата, вече може да помислиш за по-глобално и превантивно лечение, за да може да не заболееш отново.
Образно казано.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: BBourgas]  
Автор eлия ()
Публикувано06.08.05 23:04



Малко възпитание ти липсва.



Тема Ти не се меси, нека тоя боян да отговоринови [re: Gary]  
Автор Интepecyвaщ ce (gej)
Публикувано07.08.05 03:04



ако има смелост, какво го побива при тези случки!



Тема како Елия, бъди силна!нови [re: eлия]  
Автор Kлapиca (ЛГБТ)
Публикувано07.08.05 03:08



како елия, моля се за тебе! не има се давай на тези които искат да ти отнемат правотата! те са толкова нещастни колкото циганите които обсъждат тука!
Искам искрено да си силна, и да се бориш срещу простотията!
как елия ние напълно те подкрепяме и сме с теб!
моля се за тебе!



Тема Re: како Елия, бъди силна!нови [re: Kлapиca]  
Автор eлия ()
Публикувано07.08.05 04:07



Айдеее... Марио пак се появи с травеститския си ник.



Тема Re: како Елия, бъди силна!нови [re: eлия]  
Автор Kлapиca (ЛГБТ)
Публикувано07.08.05 12:16



како елия! не знам за какво говориш, тези момчета наистина могат да те побъркат! но наистина много искам да се държиш и да не им се даваш!!!
Ти си нашия идол!
Целуфки!



Тема Re: како Елия, бъди силна!нови [re: Kлapиca]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано07.08.05 12:53



аз съм атеист, но ако ми кажеш къде да се помоля мога да ударя едно рамо за всеобщата кауза, за мир и покой в душата й



Тема Re: како Елия, бъди силна!нови [re: BBourgas]  
Автор eлия ()
Публикувано07.08.05 13:50



Душата ми е мирна и спокойна. Като порастнеш още малко, ще разбереш, че смут има в душата на тези, които се молят за чужда кончина. И този смут ги е довел до молитви.
Моли се... на арменския поп!
Може и педерастията да ти мине.



Тема Re: како Елия, бъди силна!нови [re: eлия]  
Автор Kлapиca (ЛГБТ)
Публикувано07.08.05 20:18



како елия, чувам гласове които ми казват някои неща! може би ще се оттървеш от тези нападки, на тези момчета, но в момента трябва да си силна, с много воля и ще имаш огромен успех!
гласовете като че ли ми го гарантират. Аз искрено се надявам това да стане, ето за това се и моля!



Тема Re: како Елия, бъди силна!нови [re: BBourgas]  
Автор Kлapиca (ЛГБТ)
Публикувано07.08.05 20:19



за съжаление не мога да ти давам съвети! В мене бушуват сили които говорят и тълкуват, но ти в тях не фигурираш!

Редактирано от Kлapиca на 07.08.05 20:20.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: eлия]  
Автор Kлapиca (ЛГБТ)
Публикувано07.08.05 20:22



како елия, не се хаби напразно като отваряш очите на слепците. виждам че така хабиш силата си, а е неободимо да я съсредоточиш на друго мяасто! Премини през предисзвикателствата на слепците с друг тон. Моля те! запази силата си, не я пилей!



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: eлия]  
Автор Gary (човек)
Публикувано08.08.05 10:44



Резултати не се лекуват, те само се подтискат докато избият с нова и много по-мощна сила. Когато премахнеш (излекуваш) причините, тогава резултатите ще са добри, а организмът наистина излекуван.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Gary]  
Автор eлия ()
Публикувано08.08.05 13:33



Ами значи решението е много просто.
Тези, които мислят, че трябва да лекуват резултати - сред които съм и аз - нека лекуват резултати.
Тези, които мислят, че трябва да лекуват причина - сред които си и ти - нека се захващат с лечение на причината.
Така паралелно ще бъдат излекувани и причината за появяването на цеганската свръх престъпност, и резултата - тоест - самата циганска престъпност и нейните извършители.
Дано да не се получи, че всички само говорят, а никой не действа. Поне едните дано се задействат.



Тема Re: Ти не се меси, нека тоя боян да отговоринови [re: Интepecyвaщ ce]  
Автор boian (ентусиаст)
Публикувано13.08.05 04:32



Мнението ми съвпада с това на Gary. Като са ме нападали обикновени "бели" българи, или са ме изнудвали, да съм се настроил срещу тях?



Тема явно нямаш собсвено мнение,нови [re: boian]  
Автор Интepecyвaщ ce (gej)
Публикувано14.08.05 22:29



ок а това на въпросния не бих желал и да се връщам нагоре за да го чета, сега съм го забравил!
а тебе те попитах елементарно:

В отговор на:


А дали ако тумба цигани нападне роднина и го пребие от бой и той почине в пирогов (както онзи професор) ще те побият тръпки или ще ти стане весело?



но наистина има доза логика и в твоя постинг: не всеки е способен да изказва собсвените си мнения. В това няма нищо лошо! не може васички да са образовани като въпросния Гари!


Редактирано от Интepecyвaщ ce на 14.08.05 22:31.



Тема Re: Мутри или цигани - кое е по-голямото зло ?нови [re: eлия]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано15.08.05 16:08



Далеч не съм съгласен с мнението ти, че "Стоят си (мутрите) в набелязани от тах заведения, карат си джиповете... правят престъпления, за които нито знаем, нито пряко се отразяват на личния ни живот."

Това е много, много подвеждащо. В края на краищата, всяко едно действие или бездействие си има своите икономически измерения. Уверявам те, че мащабите, в които циганите нанасят загуби на националната икономика под формата на неплатен ток или непроизведена принадена стойност от труд, са много по-малки от тези, които нанасят мутрите под формата на невнесени данъци, неплатени мита, предварително дадени обществени поръчки и др.

Напоследък забелязвам една тенденциозно-устойчива линия в отразяването на "новините" . В обществото се създава впечатление, че мутрите вече не са чак такъв проблем, че едва ли не те са се локализирали в нарко-бизнеса, който така или иначе е незаконен и няма как те да плащат данъци за него, и че виновни за бедите икономически български са циганите.

Загубите, които всеки един от нас пряко или непряко понася от това, че държавата ни няма стабилни и ефективно работещи здравно-осигурителна, образователна, съдебна, кредитна системи МНОГОКРАТНО повече се дължат НА МУТРИТЕ, а НЕ на циганите, и на целия порочен кръг от най-нагла корупция, на която сме ежедневни и мълчаливи свидетели !
ЦИГАНИТЕ ли са причина външния ни дълг да е толкова висок, поради ниския брутен вътрешен продукт ?
ЦИГАНИТЕ ли са причина за отрицателния прираст ?
ЦИГАНИТЕ ли са причина за масовата емиграция на младите и квалифицираните ?
ЦИГАНИТЕ ли са причина на един млад човек да му е трудно да си намери работа по специалността или да започне собствен бизнес, без да бъде рекетиран в по-ранен или по-късен етап от развитието на бизнеса му ?
Не, не, не, не !

От тази гледна точка мисля, че ако целия този ентусиазъм, с който се обсъждат "огромните проблеми", които създават циганите, се пренасочи към осъзнаване на РЕАЛНИТЕ проблеми на българската икономика и по-конкретно - осъзнаване на ОГРОМНИТЕ мащаби на икономическата престъпност, току-виж хората започнали да мислят по-обективно и да гласуват не с емоциите си, а с разума си следващия път.

Просто МУТРИТЕ имат интерес обществото да си мисли, че ЦИГАНИТЕ са виновни за "ежедневните" ни проблеми.
А като се съпостави и това, че една голяма част от мутрите са пряко свързани с властта - мисля става ясно логически ЗАЩО и най-вече КАК възникна Атака.

Властта НЯМА интерес и мотивация и НЯМА да реши "проблема" с циганите и това най-накрая трябва да стане ясно на всички !

Всички тези "отряди", които този или онзи щял да организира са само поредното доказателство за желание за отклоняване на вниманието - защо, по същата логика, не се съставят отряди-данъчни ревизии, които да тръгнат масово по къщите в Бояна, Драгалевци и по Черноморието ?!? Или по гигантските бизнес-центрове, които изникнаха като гъби в последните 2 години в София. Или в лъскавите бутици по Витошка, на които наема им е 10000 евро месечно , а месечния оборот - не повече от 2000 евро ?

Така че, Елия, нека сами не попадаме в капана на манипулациите, с които властта (тоест мутрите с бели якички) се опитват да промият мозъците ни.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: Мутри или цигани - кое е по-голямото зло ?нови [re: peter25]  
Автор eлия ()
Публикувано16.08.05 00:07



Разбирам добре несъгласието ти, относно мутрите. То е оправдано и логично звучащо, но влиза някак си в макро икономиката и хората не го забелязват. Липсва прякото въздействие върху ежедневието им.
На първо място тези от така наречените мутри, които продължават да нанасят вреда на икономиката ни, вече са „добре облечени бизнесмени”, собственици на футболни отбори, хотели, казина, курортни комплекси и фабрики... и прочие. Тоест – те вече са се влели в бялата, сивата или черната икономика, която я има във всички страни и ще я има във всички страни.
Нещо повече... доста хора явно се дразнят, че намаляват евтините цигари, евтините СД-та и прочие....
Та накратко – няма страна в която всички да си плащат данъците, акцизите и таксите, та няма как за ситуацията тук е да са мутрите. Вината е в администрацията и бизнесмените.
Да намесваш проблема с циганите по този начин е манипулативно. Във връзка с циганите оплакванията не са свързани с отрицателен прираст, емиграцията на квалифицирани млади хора, висок външен дълг, безработицата и развитието на бизнес средата. Оплакванията от тях са за кражби, обири, изнасилвания, нарушаване на обществения ред, смущаване спокойствието на гражданите по улиците и в домовете им.

На мен българската икономика не ми е проблем хич. Дори нямам личен лекар. Самоосигурявам се, защото съм задължена, но не се възползвам от тези неща. Събирам си пари за операция на коленете, която трябва да направя. Не ме вълнува безработицата, защото в моята сфера има липса на специалисти и работа се намира за миг. Не ме вълнува брутен вътрешен продукт, външен дълг, бюджетни дифицити или излишъци, завършила съм два университета – за единия съм си плащала.
Проблем ми е джебчийката циганка, проблем ми е цигането, което ми мие стъклото на колата и ми открадва очилата, проблем ми е да минавам в райони в които вилнеят цигански орди идващи от гетата им в София, проблем ми е, че на циганите Доган обеща да не плащат ток и вода... а аз трябва да си плащам.
Е с какво са повече те от мен? С това, че са цигани ли? Мутрите тока си плащат. Като мен.

Атака изобщо не е възникнала заради циганите. Нито заради турците. И не циганите и турците са приоритетите на Атака.

Ако данъчни тръгнат по Витошка и заради тях затворят бутиците, просто ще си купуваме дрешки пак на битака. И бита ми няма да се наруши. Като ограничиха цигарите без бандерол и пиратските дискове, стандарта хич не се вдига за хората. Ама хич. Просто не печели някоя мутра. Ама понеже не печели някоя мутра, аз вече не си купувам музика и програми за 3 лева, а за 10... Ако се премахнат изобщо, ще ги купувам по 20...
Е мерси... По-добре мутра да печели, а на мен да ми е евтино. Лъскавите бутици и техните данъци изобщо няма да ми повишат доходите. Ама хич. Нито пък твоите. Решението на циганския проблем също няма да се отрази на доходите ни... но ще се отрази на спокойствието ми по улиците и в дома ми... на мен, на теб и на много хора.



Тема Re: Мутри или цигани - кое е по-голямото зло ?нови [re: eлия]  
Автор panita (непознат )
Публикувано16.08.05 08:48



Заради циганите,които стоят на социални помощи и не си плащат тока и водата,аз вземам малка заплата,защото съм в бюджетната сфера.
Не може аз да се трепя да бачкам,а на циганина да му дават минимална работна заплата само срещу един потпис в социалното.И като му предложат работа той отказва-не можел да бачка той за 200 лева-малко са му ама и името не може да си напише и да прочете 2 реда текст на български.
След като аз съм редовен данъкоплатец и си плащам всичките му там осигуровки,плащам за ток,вода и т.н.А циганина не стига,че лежи по цял ден,краде-той и цялото му семейство и само взема пари от държавата и нищо не дава-НЕ СИ ПЛАЩА ТОКА????????????
Да погледнем и детските осигуровки-една майка,която работи и мъжа й работи и си плащат данъците взема 15лв.детски.Циганката не стига,че има по 5-6 деца и не се грижи за тях,даже не знае на коя улица са и в кой дом за безпризорни се намират-взема също осигуроровки,въпреки че не се грижи за децата си.
Елия е права-докато се разхождам по улицата могат да ми оберат заплатата например без да се усетя и после цял месец да стоя гладна,защото на мен няма кой да ми плати тока и да ме нахрани.
Омръзна ми в държавата,където съм родена,да се чуствам като малцинство.






Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: eлия]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано16.08.05 16:19



Както вече написах, властта НЯМА интерес и мотивация и НЯМА да реши "проблема" с циганите и това най-накрая трябва да стане ясно на всички !

Може би за теб наистина " българската икономика не ми е проблем хич."

Между така наречената "макро икономика" и прякото й въздействие върху ежедневието на хората обаче има премного връзки, които отдавна са осъзнати и добре контролирани от "мутрите" и големите икономически престъпници.

Отново ще повторя, че точно тези хора имат интерес проблема с циганите да не се реши и този проблем НЯМА да се реши, тъй като циганите са удобна изкупителна жертва за ежедневния дискомфорт за мнозина от нас.

А когато някой го обират в трамвая, или се дразни от това, че невръстни циганчета му мият стъклото на колата, или че цигани му открадват очилата, него не го вълнуват безработицата, вътрешния продукт, външния дефицит и излишък и най- вече, той не се замисля и не търси отговорност от управляващите. А ТОЧНО ТОВА Е ЦЕЛТА !

От край време основния начин да се провежда икономическа експлоатация на големи групи хора е като съзнанието на тези хора нарочно се напълни и запълни с мними проблеми, с "черни овце", за които уж "няма решение" или решението е "много трудно". И доколкото наистина решението на циганския проблем също няма да се отрази на доходите ни... но ще се отрази на спокойствието ни по улиците и в дома ни... на мен, на теб и на много хора, властта няма да позволи такова спокойствие да настъпи.

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: peter25]  
Автор eлия ()
Публикувано17.08.05 00:29



Ами може просто да не съм в състояние да направя връзка между макроикономиката, мафията с бели якички, останалите икономически термини и.... безопасността по улиците.
Някак другото малко пречи на битието ми и на това на хората около мен. Подозирам, че ако се краде по върховете една идея по-малко, то хората ще живеят така спокойно, както в Гърция примерно... само че подозренията ми са най-общи. Много нероятностни някак. Очевидно ми липсва и информация и данни и факти за да се задълбочат.
Не ми се връзва някак проблема с циганите да е изкуствено създаден, когато те съвсем реално пълнят улиците. Защото само преди 5 -10 години тях ги нямаше... не се забелязваха. Не ми се вярва мутрите да ги подтикват към всички тези неща....и все повече подозирам, че термина "мутри" го ползваш много събирателно. Там вкарваш всички корумпирани политици, приватизатори, следователи, прокурори, съдии и прочие.
Познавам доста от бившите мутри. Въртят си заведения, магазини, фитнеси, списания, спортни клубове и хотели... и си кротуват. Нито рекетират, нито бият, нито нищо, освен, че като всеки търговец се чудят как да плащат по-малко или никак данъци...
Далеч са от политиката, далеч са от приватизацията... абе изобщо... огромната част от тях си се грижат за бизнеса си и пет пари не дават ни за цигани, ни за политика, ни за макроикономика...
Тези по върховете, които ти визираш и подозираш, не са мутрите... а политиците и приватизаторите...

Впрочем... досега не съм видяла циганин да припари до заведение на мутра. Нито наркоман. Ама съм виждала как наказателната бригада на Аполо бяха собственици на Палермо и там с тяхно разрешение се събираха гейове и никой жив човек не можеше да обиди гей без да трябва за това да се изправи срещу наказателната бригада на Аполо.
Палермо дори влезе в един международен гей-справочник и когато го продадоха на една нова година, го продадоха с условието заведението да отвори за последно на 2 февруари за да си направят гейовете прощален купон.
Не може да няма гейове, които да не помнят Палермо. Собственост на бригада мутри, които се събираха там рамо до рамо с гейовете.
Или момчетата от Катерина - също бивши мутри, абсолютно хетеросексуални... които дори разпространяваха бюлетина на Джемини преди време. Циганин да влезе там? Ще му газят с кубинки лицето....
Та това е...

Мутрите не са проблем за хората... Циганите са паплач... Не знам дали и как изобщо това може да се отрече.



Тема Re: явно нямаш собсвено мнение,нови [re: Интepecyвaщ ce]  
Автор boian (ентусиаст)
Публикувано20.08.05 19:06



Щом се решил да се заяждаш, прав ти път.

След като ти не желаеш да четеш мнение, защо аз да ти отговарям?



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: eлия]  
Автор ada96 (33-96)
Публикувано22.08.05 17:36



elia, prosto ne moga da razbera dali naistina ne rszbira6 ili prosto ima6 priqteli mutri, az imam priqteli i ot ednite i druigte: ne te poznavam ,no ne mi se iska ime kato tvoeto da e tolkova pristrastno.



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: eлия]  
Автор ada96 (33-96)
Публикувано25.08.05 22:59



iska6 li da te zaveda pri rodninite si, vzemi s tebe kogoto iska6, iskam sled tova da napi6e6 tuk to4no kakvo si vidqla, za6toto mi pisna hora koito ni6to ne razbirat da drunkat kakvoto sa im vnu6ili razni skinove ili dr. oligofreni. ela i viz dali nqkoi ot tqh krade, vzima pomo6ti ili ostavq detcata si. Tova koeto idva v Sofiq i krade, e papla4, tova ne sme nie.



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: ada96]  
Автор eлия ()
Публикувано26.08.05 12:36



Това, което пишеш за роднините си... е чудесно.
Нито за миг не съм помисляла тези от циганите, които са си обикновени трудови граждани, или се занимават със семеен бизнес или земеделие или занаятчийство... че дори и тези, които проституират... да бъдат закачани.
Против съм тези, които нарушават законите, които вандалстват... и другите там простотии...
За да сме наясно - против съм всеки, който прави тези неща, независимо от етноса му.
Мога да кажа доста добри неща за циганите... както и даста лоши. Израстнала съм заобиколена с доста циганчета. Знам колко верни приятели могат да бъдат, знам как веселието и танците са в природата им... знам много неща.
Но и лоши неща знам. Знам за това, че от деца си обучавате дъщерите на джебчийство и че има обичай никоя да не се прибира в дома си, ако не е откраднала пара. Лев да е - пара да е. Знам, че за циганите е съвсем естествено да се краде от другите етноси и че те приемат това за съвсем нормално. Както е нормално да поздравиш съседа си.
Абе както и да е...
Накратко... щом са свестни хора роднините ти... какво си седнал да защитаваш тези, които не са свестни хора?



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: eлия]  
Автор Gary (човек)
Публикувано26.08.05 13:25



Там е работата, че ти слагаш в кюпа всички Елия. Така както повечето слагат под общ знаменател всички ЛГБТ хора, а именно - извратени и перверзни. Може би и аз не съм прав като слагам под общ знаменател "мутри" бизнесмените с бели якички. Но факт е, че днешните мутри не са мутри, а бизнесмени. Поне така е казал Гeoрги Илиев за себе си. Лека му пръст. Дано им става все по-къс живота, та някой ден тези които сега ламтят да ги наследят се позамислят дали си струва да живеят само няколко годинки като господари на света, след което да бъдат застреляни публично. Интересни идеи се прокрадват, че полицията била виновна за смъртта на хора като него, щото не ги пазела. Е то не става хем да си бей, хем държавата да те пази.
Други плачат за Илиев, щото милеел за българския футбол като финансира отбори с парите на обикновените българи. Явно всичко зависи от гледната точка.
После ми разправяй ти, че:
"Мутрите са кротки отдавна. Стоят си в набелязани от тах заведения, карат си джиповете... правят престъпления, за които нито знаем, нито пряко се отразяват на личния ни живот. От мутрите не се оглеждам по улиците. Мутрите не ограбват самотни или възрастни жени. Не нападат старици за да им вземат пенсията... Изобщо мутрите не ми пречат да живея спокойно своя си живот."

Ми как няма да са кротки след като сега има кой да им върши работата, а те си гледкат охолния, но къс животец.

Редактирано от Gary на 26.08.05 13:31.



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: Gary]  
Автор eлия ()
Публикувано26.08.05 20:35



Слагам в кюпа всички, които влизат в кюпа. Нормално е да има общ знаменател, когато представители на една обособена група само по изключение не отговарят на белезите на тази група. Все едно да кажа, че бразилците са много емоционални хора, а германците са спокойни и студени, а ти да ми сочиш весел германец и флегматечин бразилец и да ми казваш "Не слагай всички под общ знаменател!"
Няма начин, щом са си под общ знаменател. Така и с циганите...

Що се отнася до мутрите... все ми е тая... на мен не ми пречат... щом на теб ти пречат... в правото си си да надигнеш глас против тях.
На мен ми пречат циганите и аз съм в правото си да вдигна глас срещу тях...



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: eлия]  
Автор ada96 (33-96)
Публикувано26.08.05 22:20



ne za6titavam nikogo, dostata4no postradah i ot tcigani, i ot mutri, klahme se, bihme se i s ednite, i s drugite, stava duma za tona ti, koito mi zvu4i kato ot Atlanta i mi napomnq za edni otneseni ot vihura (ne za Skarlet o'Hara)i za edni beli ka4ulki...za6to ne kazva6 ni6to za armenci, evrei, turci i t.n., koito tihomulkom to4at narodna para, nesravnima s drebnite krazbi na tciganite



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: eлия]  
Автор Gary (човек)
Публикувано27.08.05 13:57



Лесно е да се скочи срещу циганите и трудно срещу мутрите. Българинът е свикнал да си плаща културно рекета и да им се прави на приятел, че иначе може да се прости с животеца си. От циганин не ме е страх (най-много да обере това което имам в наличност), но мутрата може да ми обере живота. Дано това което пишат по вестниците за битката срещу престъпния бизнес не е отново игра на думи.



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: Gary]  
Автор eлия ()
Публикувано27.08.05 19:00



Явно си далеч от България и имаш малко поостарели представи.
Рекет отдавна няма. Дори скрит, под формата на застраховки. Човек, убит от бой или по друг начин от мутри, който не е самия той престъпник... също няма... и в онези врмена нямаше... докато от мангалите има. Писатели при това.

Мутрите отдавна не пречат на бизнеса на други хора, стига да не се преплита с техния бизнес. Което ще рече - стига тези други бизнесмени да не са част от трафиците, контрабандата, черната икономика, нелегалното производство... и прочие. Тоест - ако някой се намеси в нелегалния или полулегалния...или направо в престъпния бизнес... да... може да има проблеми... ако не... няма проблеми.

За мен страшните проблеми на България са три.
Цигани!
Наркопласьори и наркомани!
Секти!
Поне 90% от уличната престъпност, която най-силно касае и влияе на живота на обикновения човек, идва от първите две групи.
Така че таргетите са ясни... остава да се намери кой да дръпне спусъка!
Образно казано.

Разбира се, след това други три проблема ще станат най-страшни на свой ред. Три, които сега не изглеждат чак толкова съществени на фона на изброените... Примерно контрабандата, укриването на данъци и проституцията... Примерно само.
Но всяко нещо с времето си...

Една вметка ще направя само... извън горното мнение... просто като коментар на думите ти.
Аргументи от рода на Лесно е да се скочи срещу циганите и трудно срещу мутрите са само оправдания за абсолютната пасивност и тотален страх от последици. Ползват го хора, които лесно боравят с думите и ги няма никакви в делата.
Ще поясня:
Да... трудно е да скочи човек срещу мутрите. Но това не значи, че трябва да спре да скача. Трудно е един футболен тим от България да влезне в шампионската лига, но това не значи, че не трябва да играе футбол в нашето си първенство. Когато ти е трудно да скочиш срещу определена голяма несправедливост, това не ти дава нито оправдание, нито обяснява защо НЕ скачаш и срещу малките несправедливости, с които можеш да се справиш.
Ако цялото ми тяло е мръсно, но нямам възможност да се изкъпя цялата, това изобщо не означава, че не бих си измила само ръцете, защото само за толкова имам вода. Освен ако не съм мърлячка.
Да... трудно ми е да скоча срещу мутрите... а и не само е трудно, но и е безсмислено и безполезно и нездравословно... Което не значи, че трябва само да мърморя... и да не скачам срещу тези несправедливости, срещу които мога да си позволя да скачам.

И за край... аз скачам... с думи и дела в реалното. Малко могат да се похвалят с това.



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: eлия]  
Автор Kлapиca (ЛГБТ)
Публикувано29.08.05 08:45



како елия, моля се за тебе, защото тъка само те провокират, за да разправяш неща които не би ги казала. Очеизвадно е че този Гари нещо му липсва и това нещо е породено от нещастното съвпадение на 3 звезди по време на настъпване на менталната му възраст. Аз направих астроскопска картина на събитията и доказах, че това е така. влиянието на трите звезди може да се развали, но само ако се използват методи за паратрансгранична дистална полиритмия, хармонизираща анти-дефрактално на струните.
Како елия, недей да се хабиш а пази силите си. Едно интермагинарно развитие се получава само ако човек е смел, умен силен и по природа красив.
Успех!

Редактирано от Kлapиca на 29.08.05 08:46.



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: Kлapиca]  
Автор Gary (човек)
Публикувано29.08.05 12:26



Не се сдържах да не се разсмея.
Интересно, на мен няма начин да не ми липсва нещо. Все пак съм нормален човек. Но на теб май много ти липсва . Пожелавам ти звездите скоро да те доведат до умствено съзряване .



Тема Re: Властта няма интерес да реши "проблема"нови [re: Gary]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано30.08.05 00:56



"Звездите ми говорят"* без коментар...

*-имаше една такава рубрика в "Сблъсък" по бТВ




Тема Re: Мутри или цигани - кое е по-голямото зло ?нови [re: panita]  
Автор Bionicle (Vahki Rorzakh)
Публикувано08.09.05 18:17



....... не е само проблема в циганите ........ проблема е че държавата няма интерес да раздухва въпроси като износът на капитали, отнемане на незаконно придобито имущество, корупция, контрабанден внос, РМД и пр. ........ явно става въпрос за отклоняване на внимание от други доста по тежки проблеми от това да интегрираме циганите в обществото ...... Темата за тока на циганите доста успешно бе използвана за хвърляне прах в очите на обикновенния среден данъкоплатец в таз държава.
Понеже сме много велики и се правим на социална държава при нас се получава нещо от сорта на .... да дадеш втората риза на ближния е заповед, която се налага със сила от държавата..... чрез ужасно високите данъци. Ако циганите работят по-малко, те съответно трябва да получават по-малко. Но нашата държава изисква чрез данъчните вноски на всички да се решават проблемите с безработицата, майчинството, здравето, старостта и пр. на най-малко допринасящите. На практика циганите се оказват най-привилигировани. Циганина има 5-6 деца за които ние средните обикновенни данъкоплатци трябва да се грижим от родилния дом та чак до пенсия, циганина няма къща и като му срутат катуна смята че държава му е длъжна да му даде апартамент, циганина няма ток и смята че отново държавата му е длъжна щото разбираш ли бил безработен. Това разбира се дразни, защото се получава така, че държавата отнема от един значителна част от дохода за да я даде на друг. Това попада в рубриката “дискриминация” т.е. за циганите има квоти за наемане на работа, права за ползване на образование и здравеопазване, придобиване на жилища и пр. а този които плаща данъци и ток ..... ми да се оправя сам. Да не говоря че циганина не е чул думата данък. Стигам до извода, че държавата няма интерес и не иска да помогне на средния данъкоплатец. Като си в бюджетната сфера сигурно да знаеш, че 1/3 от населението произвежда доход, а преразпределителната тежест на човек от тази 1/3 през 2004 г. е поне 3000 лева пряко изземван и прехвърлян доход. Такова е било положението в САЩ през 1997 г., а разликите в доходите и качеството на онова, което получаващ срещу данъците там и тук няма да коментирам. Ето защо обикновения данъкоплатец пък гледа как да си укрие доходите. ....... и от тук малки заплати в бюджетната сфера, малки пенсии .....



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: BBourgas]  
Автор siropino (антифашист)
Публикувано12.01.21 09:56



b]Тъкмо се опитвах да вместя линка за техния пореден непризнат българин [URL]https://www.youtube.com/watch?v=r9d07-a6zsk[/URL] Проф.д-р Георги Лозанов - поредният непризнат българин! - и станах обект на сериозна хакерска атака.



САМО ЛУД РОДИТЕЛ БИ ПОВЕРИЛ НАЙ-СКЪПОТО СИ НА ПОДОБНИ ПСИХОМАНИПУЛАТОРИ ДА ГИ УЧАТ - НА КАКВО? - ДОКАТО СПЯТ.

ДА НЕ СИ ВЪОБРАЗЯВАТ, ЧЕ ТОДОР ЖИВКОВ СЛУЧАЙНО Е ИНТЕРВЕНИРАЛ?

ТРЯБВАЛО ДА ГО ТИКНЕ ДОЖИВОТ В ЗАТВОРА. КАТО СЪЗДАТЕЛ НА ПОМАГАЛО ЗА ПЕДОФИЛИ.

И ПОМАГАЛО 3А ТВОРЦИ НА КУЛТОВЕ НА ФЛОЙД В САЩ.


Нищо чудно. Голяма част от българите в чужбина са учили английски, немски и други езици по неговата сънна метода.

Останалите са НЕЛОЯЛНАТА КОНКУРЕНЦИЯ НА ПРЕВОДАЧИТЕ В БЪЛГАРИЯ, ПРИТЕЖАВАЩИ ДИПЛОМИ ЗА ВИСШЕ ОБРАЗОВАНИЕ.


ПОЧИТАТЕЛИТЕ НА ДЪНОВ ОТ СОФИЙСКИЯ УНИВЕРСИТЕТ СА МИ ИЗДАЛИ ДИПЛОМА С НЕВЯРНО СЪДЪРЖАНИЕ - ЗА ДА МЕ ЕЛИМИНИРАТ ОТ ПАЗАРА, И ПОДЛЕЖАТ НА НАКАЗАТЕЛНА ОТГОВОРНОСТ. С ВЪПРОСА ВЕЧЕ СЕ ЗАНИМАВА ДАНС - ДА ЗАБРАВЯТ ЗА КРИСТАЛНО ЧИСТИТЕ СИ ДОСИЕТА РАЗНИТЕ МУ ТАМ АКАДЕМИЧНИ КАДРИ.



Проф. д-р Георги Кирилов Лозанов, д.м.н. (1926 – 2012) е български учен, психиатър, невролог, психолог и педагог, създател на сугестологията, сугестопедията и интегралната психотерапия, известен и като изследовател на Ванга.


Съдържание
Биография
Произход
Роден е на 22 юли 1926 г. в София. Баща му е асистент в Софийския университет, след това училищен инспектор, директор на училище и учител по история, а майка му – юрист. [1]

Образование и специализации
Завършва гимназия като първи по успех, учи шест години медицина в Медицински университет – София (тогава Медицинска академия, дипломира се през 1952 г.) и веднага след това три години специализира психиатрия и неврология, като се насочва главно към психотерапията. Подготвя дисертация в БАН и получава специализация по физиология на мозъка. Едновременно с това следва в Софийския университет второ висше образование по педагогика и психология (дипломира се през 1963 г.). Междувременно завършва първите си експерименти по сугестопедия и в тази област защитава дисертация за доктор на науките през 1972 г. През 1981 г. му е присъдено звание старши научен сътрудник I ст.. [1] [2] [3]

Лекарска практика

По време на специализацията си и след това, общо пет години (1952 – 1957) работи в най-големите психиатрични болници в страната (Бяла и Курило), като последните две години е директор на болницата в Курило.

Работи девет години (1957 – 1963) в Градския психоневрологичен диспансер – София, психиатрия с приходящо болни и две години (1963 – 1965) в института за следдипломна квалификация ИСУЛ, където обучава лекари по психотерапия.

ЧЕТЕ ЛЕКЦИИ ЗА ДЪНОВИЗМА ПРЕД БЪЛГАРСКИ ПСИХИАТРИ В УНИВЕРСИТЕТА.
[URL]http://dr-lozanov.com/bg/photos.htm[/url]


Интервю пред американска телевизия през 70-те години на миналия век.

USA IS INFECTED TILL 70'S WITH THIS METHOD FOR MAKING A REVOLUTIONS.

Едновременно с тези дейности, извън работното си време провежда експериментална работа в БАН върху функциите на мозъка. [1]

През 1963 г. излиза от печат първото по рода си в България „Ръководство по психотерапия“, което е написано от четирима български психиатри. Авторският колектив е ръководен от проф. Ем. Шаранков, който изготвя първата глава, озаглавена „Психотерапията и нейната същност“, втората глава „Внушението“ е дело на д-р Лозанов, третата глава „Хипнозата“ е написана от д-р Ив. Петров и четвъртата глава „Отреагирането“ е изготвена от д-р Ат. Атанасов.Трудове т.4


В ръководството д-р Лозанов разглежда тези теми: Психология и физиология на внушението, Внушение и самовнушение/убеждение/хипноза, Лекарят и болният, Особености при лекуването с внушение и Показания за лекуване с внушение. Разгледани са различни случаи от практиката на д-р Лозанов. Някои от тях са демонстрирани пред семинар по психотерапия в Градския психоневрологичен диспансер – София, а други пред Научното дружество на психиатрите в София през 1960 г. Трудове т.4, стр.83 – 91

През 1965 г. Лозанов прилага сугестивна, нехипнотична анестезия по време на коремна хирургическа операция. Касае се за 50-годишен пациент с голяма ингвинална херния, който има опасения за сърцето си, ако се използва медикаментозна наркоза. В продължение на 20 дни преди операцията болният е подготвян психически чрез убеждаващи и сугестиращи разговори за безболезненото ѝ протичане, минимална кръвозагуба и съкратен след-оперативен период. Той е знаел през цялото време, че няма да бъде опериран с медикаментозна наркоза, нито с хипноза.

От оперативния протокол става ясно, че операцията е започнала на 24 август 1965 г. в 9:00 ч. и е продължила 50 минути. Оператор е д-р Иван Калъпов, асистира д-р Веселин Танев, оперативна сестра: Елисавета Виденова, упойка: сугестивна локална анестезия. Д-р Лозанов чрез словесен контакт поддържа упойката. Пациентът разговаря, отговаря адекватно и е в пълно съзнание. След почистване на оперативното поле е направено предварително одраскване със скалпел за проверка на обезболяването, болният не реагира. След това е направен типичният кожен разрез в дясната слабина с дължина 12 см. Кървенето е като при новокаин. Описани са и останалите хирургически манипулации. Прави впечатление, че към края на операцията болният е почувствал остра болка, ето защо, за да не се травмира и с допълнителна сугестивна цел по механизмите на „плацебо“ е поставен 12 куб. см. 0,5% новокаин. В края на операцията пациентът се усмихва и се чувства отлично. След-оперативният период е преминал без абсолютно никакви болки. Конците са свалени пет дни след операцията, раната е в отлично състояние, оздравителният процес върви ускорено.

Според Лозанов извършената операция с внушение в будно състояние можем да приемем, че е преминала успешно, тъй като в продължение на 50 минути само за около 2 минути се е появила болка – и то на места, на които се появява болка и при обикновена медикаментозна анестезия. Извършената операция доказва, че внушението в будно съзнание при хирургически интервенции може да бъде равно по сила на внушението в хипноза. Трудове т.9 (стр.167 – 170)

Операцията е документирана на филм и е докладвана на Международен психосоматичен конгрес в Рим през септември 1967 г. Външ. препр. т.6, 17:40 – 20:25; Трудове т.14;
Всички тези твърдения не са потвърдени от независими източници.


Работа като сугестолог
Във връзка с лекарската работа Лозанов достига до изводи в подкрепа на хипотезите за съществуване на значителни по обем и качество резерви на мозъка (неоползотворени функции, които не познаваме) и за възможността да се създадат учебни, лечебни, възпитателни и изобщо комуникативни методи за оползотворяването им. Тези хипотези са опровергани от съвременната наука за мозъка.[4]

Лозанов създава и ръководи 20 години (1966 – 1985) Държавен научноизследователски институт по сугестология, който достига 100 служители щатен персонал и който успява да снабди с най-модерната за времето електрофизиологична лаборатория. Институтът придобива особена популярност, във връзка с проведените в него изследвания на Ванга.[1] [5] [6]


Създава и ръководи 10 години (1985 – 1994) Научен център (факултет) по сугестология и развитие на личността към Софийския университет.

Създава и ръководи 6 години в Австрия Научен институт за изследване на ученето. През периода 1966 – 1979 г. д-р Лозанов посещава различни страни по света, негови и в сътрудничество с д-р Е. Гатева трудове са издадени на няколко езика: английски, италиански, немски, шведски. Трудове т.10 и 19
Американска телевизия заснема интервю, в което той обяснява методиката на сугестопедията. Външ. препр. т.2

Научна дейност

През 50-те години на ХХ век д-р Лозанов използва хипнозата в своята лечебна и изследователска дейност. Извършва изследвания на хипнотичната възрастова регресия (връщане към минали възрастови и функционални състояния) и наблюдава как след внушени в хипноза детски възрасти, петима негови пациенти възстановяват детския си почерк и начин на рисуване.

Той постига и възрастова регресия до 2-дневна възраст и наблюдава неасоциирани движения на очните им ябълки, характерни за новородените. Според него тези феномени не могат да се изиграят или симулират и достига до извода, че най-вероятно механизмите на хипермнезията (свръхприпомнянето) се разширяват непосредствено и върху двигателните функции, и върху по-широки нервни структури (виж и статията Хипноза – „Приложение“). Трудове т.1 и 9

От началото на 60-те години на ХХ век започва да търси безопасни пътища за разкриване на предполагаемите скрити резерви на човешкия мозък/ум, които днес е известно, че не съществуват в този вид. На основата на своите експериментални опити и теоретични проучвания слага началото на науката сугестология, която има за свой предмет един нов тип сугестия.

Далеч от хипнозата и клиничното внушение, които се характеризират със своя команден и потискащ свободната и творческа изява на човека характер, при този тип общуване се дава възможност на личността да избира, едновременно разсъдъчно и интуитивно, според своята структура и диспозиция измежду широк спектър от комплексни стимули, които сложно се асоциират, сгъстяват, кодират, символизират и усилват.

Изборът става поради външната оркестрация на символите, в съответствие с психофизиологичните закономерности на личността. Стимулите постъпват отвън или възникват в личността не само в тесните рамки на съзнанието, но едновременно и в по-голяма степен – и в различните многобройни нива на парасъзнанието.

Периферните перцепции и емоционалните стимули са два основни физиологични механизма, които поради своята важност са широко застъпени в теорията за внушението на д-р Лозанов. Трудове т.11 и 23

От средата на 60-те години на ХХ век д-р Лозанов започва експериментирането и разработването на една здравно-учебна система, сугестопедия, базирана на теорията за внушението.

Чрез хармонизиране на учебния процес се десугестират – освобождават участниците в него от наложените социални исторически норми за ограничените възможности на човешкия мозък/ум и едновременно с това се сугестира – стимулира цялата личност – и интересите, и възприятията, и интелектуалната активност, и мотивацията, и креативността и се постига един благоприятен психохигиенен, психотерапевтичен ефект. Трудове т.11 и 23

Постигнатите резултати са докладвани и на Международната седмица по Психосоматика в Рим през 1967 г. Трудове т.16

Сугестопедията е проучена и от работна група на ЮНЕСКО през 1978 г. (виж и статията Сугестология – „Признание“).

Най-разпространена в целия свят е сугестопедичната методика за обучение по чужди езици.





Learn English in 3 Hours - ALL You Need to Speak English




През 1966 г. на Държавния научноизследователски институт по сугестология е възложено да изследва феномена Ванга. През следващите пет години в него са извършени анкетни проучвания на 7000 души, които са посетили Ванга. Резултатите са показали, че на 70% от хората тя е познала миналото, настоящето и бъдещето. [5]

През 1967 г. д-р Лозанов достига до схващането за единен лечебен механизъм, който обуславя ефекта на повечето психолечебни методи (отрегиране, анализ, внушение в будно състояние и в хипноза, убеждение и превъзпитание). Въз основа на това той разработва т.нар. „интегрална психотерапия“, при която се използват максимално възможностите на много от съществуващите психотерапевтични методики, които според него имат и обща сугестивна база. Трудове т.9 (стр.68 – 69) и т.11 (стр.28)
Постигнатите резултати са докладвани на Международната седмица по Психосоматика в Рим през 1967 г. и на Международния конгрес по Групова Психотерапия във Виена през 1968 г. Трудове т.15 и 17;

Кончина
През 2009 г. Софийският университет издава последната книга на проф. Георги Лозанов, която завършва с думите:
„С помощта на моите прекрасни и благородни приятели от целия свят, аз направих, каквото можах. Надявам се, че бъдещите поколения ще последват нашите стъпки. Това е перспектива за една нова култура.“ Трудове т.24, стр.219
Книгата е издадена само на английски език в годината предхождаща Международната научна конференция по сугестопедия, проведена през 2010 г. в Сливен, която е последната с участието на проф. Лозанов. Външ. препр. т.4
Проф. Георги Лозанов умира на имения си ден, на 6 май 2012 г., в град Сливен. [7]
От 2015 г. в България ежегодно се провеждат научни конференции по сугестопедия. През 2016 г. по случай 90-годишнината от рождението на проф. Лозанов, Софийският университет е домакин на международна научна конференция по сугестопедия. Темата на конференцията е: „Безкрайните човешки възможности. Надежда за нова култура на общуване“.Външ. препр. т.4; [8]

За себе си
„Бях много чувствително дете. Майка ми почина, когато бях на две години. Не я помня, но знаех за нея като личност прекрасни неща. Исках да бъда като нея. От най-ранна възраст и досега винаги при трудни решения се обръщам мислено към нея и тя като че ли ми отговаря.
Аз знаех и зная, че тя съществува някъде и някак си. Животът ми беше тежък, но с нейната непрекъсната подкрепа, извличах поука и бях най-щастливият човек на земята. Бях на 18 години, когато комунистите дойдоха на власт и ме арестуваха, поставиха ме сам в килия и ме инквизираха всеки ден, защото не съм предал на полицията съществуването на младежка конспирация на мои приятели против тях. Накрая ме освободиха, но ме поставиха под наблюдение. Смених няколко пъти местоживеенето си и адреса си, за да ми загубят дирите, и успях да се запиша в университета. Професор, приятел на семейството на майка ми, успя тихомълком да ме възстанови и да ме изпрати на работа в периферията. Възстанових се, но често попадаха на мен и трябваше да сменям местоработата си или да се справям с безкрай конфликти. Навсякъде ме искаха за работа, но не можеха дълго да ме задържат поради досието ми в полицията. Но откритията ми в областта на умствените резерви станаха известни. ...“
„... Правителството не искаше да разпространявам в целия свят. То искаше да работя само за България. Спряха ме на границата при служебна командировка за САЩ, взеха ми паспорта и ме поставиха под домашен арест, който продължи 10 години, до промяната през 1989 г. Нямах право да пътувам, спряха ми лекциите в университета и по телевизията, нямах право на писма, нямах право да публикувам, не можех да говоря по телефона с чужбина и т.н. Можех само да се движа между дома и института. През това време имитатори от чужбина предложиха на света разни техни варианти от мое име, които нямаха нищо общо с истинската сугестопедия. Не можех да се защитя, дори нямах пълна информация какво става по света.
След политическата промяна през 1989 г. отново добих свободата си и обучавах преподаватели и лекари, но не можех много да пиша, защото трябваше да работя за да се издържам. ...“ [1]




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.