Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:56 01.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Съд за Болен ?нови [re: mizrahi]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано29.06.05 20:57



Милене, прочетох ето тази статия в mediapool.bg : http://mediapool.bg/show/?storyid=106521&srcpos=4 и в контекста й става ясно, че поради депутатския имунитет на хората от Атака, то "Има възможност подобни депутати да бъдат осъдени по гражданско-правен ред по Закона за защита от дискриминация. С мотива, че подклаждат и провокират към расова омраза, насъскват към дисриминация (подобно на случая "Тренчев"). По този ред индивидуален жалбоподател трябва да подаде иск в съда, който от своя страна трябва да прецени присъдата - обезщетение, забрана на определен тип поведение и пр."

Именно поради факта, че Болен твърди, че хомосексуалистите отслабвали силата на нацията, мислиш ли, че има реална възможност той персонално да бъде осъден за тези си изказвания, ако срещу него бъде подаден иск от НПО или група граждани ?

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: Съд за Болен ?нови [re: peter25]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано30.06.05 13:36



По принцип е възможно, но трябва внимателно да се преценява всеки конкретен случай, защото според мен това, че казва "Хомосексуалистите отслабват силата на нацията" не се покрива точно с определението за дискриминация, защото в Закона се изисква да си подложен на по неблагоприятно третиране, заради това, че си гей. Пример : Отиваш да търсиш работа като секретар в офиса на "Атака" и казваш, че си гей. Те те изхвърлят с обиди от типа на "Махай се бе, педераст, тука такива извратеняци нямат място..." - тогава ще ги осъдиш за дискриминация.

Що се отнася до твърдения и обиди, насочени към други етноси, или към хомосексуалните хора като цяло, то това е по скоро работа на прокуратурата, а заради депутатския имунитет, нищо не може да му се случи - виж Козовски.
Единственото нещо е, че Атака може да бъде забранена като партия, но не знам дали това ще помогне, а пък избраните от Атака депутати ще останат в парламента като независими.

Аз се опитвам да бъда оптимист и се надявам, че скоро от Атака ще си покажат истинското лице и след няколко години няма никой да гласува за тях, както стана с Жорж Ганчев, ама ще видим...



Тема Re: Фашисти !!!нови [re: mizrahi]  
Автор Bionicle (Vahki Rorzakh)
Публикувано04.07.05 17:14



Мисля че няма какво толкова да му се плашим на Болен ..... той просто ще бъде изолиран.....

а глупаци можеш да наричаш онези които не отидоха да гласуват.



Тема Re: Фашисти !!!нови [re: Bionicle]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано05.07.05 13:59



Мда, прав си



Тема Re: Лицатанови [re: mizrahi]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано05.07.05 18:21



въпросния внук :



Сидеров :




Да виждаш е едно, да разбираш е друго.

Редактирано от peter25 на 05.07.05 18:23.



Тема Re: Лицатанови [re: peter25]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано05.07.05 18:41



Те нямат кръвна връзка, доколкото знам. Ако сме честни ще признаем, че момчето става за не една борба :))) Както и да е - заблудено е горкото и едва ли ще се освести скоро, особено щом тази заблуда успя на 22 години да го вкара в парламента. Не че ще има кой знае каква полза, де...



Тема Re:1==2===3===нови [re: mizrahi]  
Автор peter25 (хашлак, ама не)
Публикувано05.07.05 19:36



абе не само за една, и не само за борба става :)

Да виждаш е едно, да разбираш е друго.



Тема Re: Лицатанови [re: mizrahi]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано06.07.05 10:42



просто чудно семейство - дядото беше в БСП, кръвният баща е в ДСБ, а внукът - в Атака.



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: mizrahi]  
Автор Интepecyвaщ ce (gej)
Публикувано24.07.05 18:13



аз споделям някой техни виждания



Тема Re: Фашисти в парламента!!!нови [re: Интepecyвaщ ce]  
Автор Gary (човек)
Публикувано25.07.05 13:46



Мисля, че всеки споделя някои от техните виждания. Но останалите им виждания са доста фашистки. С фашисти, не желая да си имам работа, дори и да споделям някои техни виждания.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.