Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 26.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Избори `05  
Автор tramell (monosexual)
Публикувано13.06.05 11:14



излезе в днешната преса.

някой може ли да ми каже още подробности за срещата


If you didn't want the answer, you shouldn't have asked the question.

Тема Re: Избори `05нови [re: tramell]  
Автор martin cvetkov (непознат )
Публикувано13.06.05 11:56



Здравей, повече информация можеш да намериш на следните линкове:

www.queer-bulgaria.org
www.queer-bulgaria.org/news=id88.php

Фондацията отдавна поддържа тесни контакти и провежда активна кампания по лобиране. Ето накрая имаме реален резултат и усилята ни бяха финализирани с тази прецедентна по своята същност за България среща. За първи път парламентарно представена политическа сила подкрепя открито гей-общността. Дори да не гласуваме всички за "Новото време" поради свои лични политически убеждения, това е успех за всички нас. Те са поели конкретни ангажименти и дано да влязат в следващия парламент, за да ги изпълнят.
Между другото Куиър България има конкретни договорки за законодателни инициативи и с друга много по-голяма партия, но те предпочитат това да остане конфиденциално и за това ние не сме го разгласили. Както знаеш хубавите работи стават по-тихо, а не с медиен шум.
Бих призовал всеки един от вас да се опита да погледне отвъд собствените си партийни пристрастия и да усети истинската полза от политическата подкрепа изобщо, с оглед на общото благо на ЛГБТ.
Всичко зависи от нас. Гласувайте!

Редактирано от martin cvetkov на 13.06.05 12:02.



Тема Re: Избори `05нови [re: martin cvetkov]  
Автор jaytee (lost)
Публикувано13.06.05 13:54



Но кажете все пак за кого! Защото аз за нова формация, за която не се знае дали ще взелезе в парламента, няма да гласувам.



Тема Re: Избори `05нови [re: tramell]  
Автор com_pot ()
Публикувано13.06.05 16:16



подробности за срещата...нужни ли са?

"куиър" просто са приели да бъдат употребени за предизборната кампания на "новото време" ,така както го правят артисти,певци,детски градини, читалища,съюз на диабетноболните и други подобни.

нищо необичайно.
има какво да се свърши като законодателство за еднополовото съжителство-даваме подкрепата си за хората,които декларират,че ще работят за това.
друг е въпросът,че според сондажите до момента,нововремци едва ще пипнат 2-та процента.но таралежите са се сетили-точката си е за тях.

изведеното в заглавие,дори и да цитат на нещо казано "едно към едно" на пресконференцията-си е чисто вестникарско изразяване,търсене на ударния ефект.

много ясно,че хомо-общността неможе да бъде еднолично изразявана по такъв категоричен начин. даже турците,този дисциплиниран и наплашен електорат-нямат такъв смел представител,който да излезе и да каже-ние ще гласуваме така и така,сделката ни е еди каква си...

още повече,че в последните години бсп си втвърдиха симпатизантите,заради последователната политика в полза на малцинствата,в това число и сексуалните. популярността им сред гей-средите ,в сравнение с останалите политически формации- е безспорна.

така че-несериозните изхвърляния от тоя род-не си заслужават вниманието.въпросът е да не се изпокарат хората вътре в организациите заради глупости преди избори.



Тема Re: Избори `05нови [re: com_pot]  
Автор musha-busha ()
Публикувано13.06.05 18:33



Журналистическият опит за търсене на сензация е повече от ясен и не е нужно да четеш цялата статия, а само заглавието. Интересът на Новото време също е повече от ясен. Хубаво е и Куиър, и Новото време да са наясно с исканията си един от друг ир понеже това си е вид сделка, да са наясно с поетите ангажиментите.

Направо ще е ужасно, ако някой каже "Гейовете ще гласуват за тоя и тоя." Това ще означава, че сме проспали последните 15 години и Партията е разцъфтяла докато сме спали.

Само за БСП имам един коментар, който може би си е мое мнение. Станишев е млад, амбициозен и хубав. Ако на ТВ екрана излезе един дядо, сбръчкан, утопичен и не знае какво е Блутут, тогава как ще накара студентите да гласуват за БСП?

От друга страна, Станишев, който е хубав, млад и амбициозен, няма да е председател на БСП, ако не споделя вижданията и идеите на всички дядовци, които не ги виждаме на екрана. Един вид, Станишев е факторът, който ще накара младите да повдигнат вежда и да решат, че новото БСП (Станишев) се е променило и вече не е старото БСП (ОФ и Партията).

Вентилаторът обаче ще се включи, когато (ако) след изборите Станишев си седне на бюрото, а на фронтовата управленска линия седне дядото от ОФ-то. Тогава шъ ни цъфнът цървулите.

Да ти кажа не съм забелязала затвърдена политика към сексуалните малцинства от страна на БСП. Поне не през последните, да речем, 13 години. Единственото бесепарско, което взе отношение към сексуалните малцинства, беше социалистическа младеж. БСП нямат политика спрямо сексуалните малцинства. Ако има, тя е на масата в кафенето. Защото ако стане публична, тогава бабите с търнокопите, дето са виждали трамвай само по телевизията, може и да не гласуват за "педерастка" партия. БСП, както и никой, не иска да рискува партийно обвързване с гей-темата, защото не знаят дали в Бг има толкова много гейове над 18 години, че да ги изстреля в Парламента и бабите вече да не са им важни. Няма официална партийна подкрепа от никоя партия - една политическа партия (САМО една от всички) подкрепи признаването на 17 май като Ден Срещу Хомофобията с уговорката, че ако до пресконференцията си е пак Единствена, това да не се оповестява. Интересното е, че кандидат-депутати вече ни казаха официалната си позиция черно на бяло, но техните партии мълчат. Един вид, оправданието на партиите пред бабите е, че всяко стадо си има черна овца.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: Избори `05нови [re: musha-busha]  
Автор com_pot ()
Публикувано13.06.05 23:06



има нещо в постинга ти,което ме притесни.

каква е тая математика-гейове спрямо баби-които са повече-на техния език ще говоримтам,та да си депутатстваме.за мен това не е политика.

един политик трябва да може да аргументира действията си така,че да хвърли в размисъл всички.гей-темата не е частен проблем на хората с ориентация.и да се окажат като бройка повече-тя пак няма да извоюва своето -без и другите да кажат "да".

затова не искам да ме представляват политически -хора,които не са наясно с какво се захващат,страхливци или пък такива,които го правят само защото при другите групи нямат шанс да пробият и в борбата за всеки глас са се хванали като удавници за сламка.

опасявам се,че от тук нататък гей-темата ще се нареди до националистическата, като модерна за поляризиране на хорските страсти.но пък- покрай това,току-виж отворила очите на онези с търнокопите



Тема Re: Избори `05нови [re: tramell]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано13.06.05 23:54



Странно, ама "ТОВА" вече не се чете. Само 10 часа, след като си го постнал. Дали Нововремци не са се разплакали, че са ги обвързали с нас, та са помолили да махнат посочената от теб статия?



Тема Re: Избори `05нови [re: Sam]  
Автор com_pot ()
Публикувано14.06.05 00:03



аааама че мнителност!

това е статия в електронен вестник.в момента може би качват новия брой и затова не е достъпна.

май беше стандарт,13-ти юни ,раздел :избори 2005

http://www.standartnews.com/archive/2005/06/13/sofia/s4464_4.htm



Тема Re: Избори `05нови [re: com_pot]  
Автор Sam (сини очи)
Публикувано14.06.05 00:28



Наистина си прав - мнителност е. Досега не съм чул нововремци да кажат нещо добро за ЛГТБ. Очаквам го, все пак.

От друга страна следя по мъничко политиката и си спомням какъв курвенски номер извъртяха на царя... хъммм... Та е нормално да съм мнителен към тях, нали? Не става въпрос за царя, който не ми е любимец, а за курвенските номера.



Тема Re: Bravo na Queer!нови [re: Sensus]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано16.06.05 13:13



много първосигнално и зле обмислено си се изказал. наистина не вярвах някой да се върже на този елементарен трик, но ето- резултатът е налице...

е*а си картинката - просто си представям как водиш под строй приятелите ти и всичките роднини...

Редактирано от BBourgas на 16.06.05 13:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.