Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:35 25.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема СРАМ ЗА ГЕЙ-ОБЩНОСТТА  
Автор maximusss (непознат )
Публикувано26.05.05 12:22



Не знам дали 17 май ще бъде обявен за ден срещу хомофобията, но 25 май със сигурност вече ще бъде траурен ден за българската гей общност. Днес, за пореден път Джемини доказа, че освен да ни прави за смях друго не може. Ставаме за резил. Джемини или трябва да се промени или да се закрие за да не вреди.
Днес, в сериозен вестник като 24 часа Десислава – Солджъра публично поруга гейовете, като отрече правото им да бъдат бащи. А Джемини не представляваше ли правата на гейовете или вече е лесбийска организация? ПАВЛИНЕ КЪДЕ СИ!? Явно вече седиш безмълвен в тази враждебна среда от лесбийки – хомофобки. Ето по интересните неща от знаменитото интервю:
Солджъра била биг фен на Бойко Борисов, но дори той не е могъл да я спаси от побоищата като лесбийка. А къде те биха? Може би в Спартакус - недоволни клиенти? Солджъра обаче си спомня с носталгия за тези дни, защото казва “ ….Спартакус, където си отраснах…” Представяте ли си - едно от лицата на Българското гей-движение е отраснала в Спартакус! И какво си мислят хората за нас? Асоцияцията е с безпризорните деца от улицата, бедните, нещастните,... Няма ли да спрете най-после да налагате този образ на жертви? Разберете - с това няма да спечелим симпатии. Напротив! НЕ виждате ли другите как го правят? Интелигентно и сериозно.

А Десислава разказва как била “влюбена в учителката си от първи клас”, А може би си чертаела плановекак да си купиш мотор и да “извозиш” своята любима?!?!?Толкова смешно звучи.

Не стига тези резили, но Солджъра признава, че с Аксиния ползват един мобилен телефон. Може би не са Ви достатъчни парите от последния проект за жените?!?! Или демонстрирате бедност и криете, че сте спечелили проекта? А не бяхте ли публична организация? Може ли един проект да е тайна? Странно...

Представете си ! Планират деца от различни мъже, но в "НИКАКЪВ случай гейове." И още не са уточнили “процедурата с донорството”, Жалка история...


Сега научаваме, че Деси завършила във Варненски свободен университет. А може ли номера на дипломата за да проверим нейната истинност?

ПОЗОР, господа , ПОЗОР! Днес за пръв път се засрамих, че съм гей. Може ли такива лица да се лансират като лица на гей-общността? Защо не се подготвите малко като Ви искат интервщта? Защо не си преценявате какво е нужно да кажете? Защо не лансирате някакви общи послания? Толкова ли е трудно?



Тема Re: СРАМ ЗА ГЕЙ-ОБЩНОСТТАнови [re: maximusss]  
Автор musha-busha ()
Публикувано26.05.05 17:37



Човек е мяра на всички неща. Когато сам не знаеш кога да си сложиш точка, някой друг го прави вместо теб. Проблема в случая си е само твой и наистина е проблем, ако сам си вярваш на нещата, които пишеш. Няма смисъл да коментирам изобщо това, което си написал, то говори само за себе си. Прочети си го пак сам.

Разбираемо е желанието ти да бъдеш четен и слушан внимателно с отворена уста, което доказваш с постингите си тук. По отговорите (или липсата на такива) можеш да съдиш за качеството и смисъла на постингите си. Все още те чета с усмивка, защото ако не друго, се грижиш за имиджмейкинга на връзката ни с Деси.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: СРАМ ЗА ГЕЙ-ОБЩНОСТТАнови [re: maximusss]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано26.05.05 18:10



Е, чак пък толкова не може да е страшно. Аз не съм чел този вестник, но ти ме заинтригува. Ще взема да го потърся...после ще си кажа мнението за статията.



Тема Re: СРАМ ЗА ГЕЙ-ОБЩНОСТТАнови [re: mizrahi]  
Автор BGMEN.COM (уебмастър)
Публикувано27.05.05 00:29



За съжаление аз прочетох цялото интервю. Не бих казал, че постингът е съвсем обективен, но наистина публикацията въобще не ми хареса. Деси изказва изненадващо негативно отношение към гейовете, което от гледна точка на организацията, в която работи, е меко казано неудачно. Но както и да е-това е само интервю. Дано наистина да няма негативно отношение към гейовете.
Прави ми впечатление, че Максимус говори за някакъв спечелен проект. Ако е така и никой не знае, това вече е много скандално. Ще се поразровим и ще разберем, ако е прав е редно да стане голям въпрос, ако не-редно е да се извини.



Тема Re: СРАМ ЗА ГЕЙ-ОБЩНОСТТАнови [re: BGMEN.COM]  
Автор eлия ()
Публикувано27.05.05 00:52



Не може ли просто да постнете текста на това интервю, за да се види какво точно и в какъв контекст е казано. След което самата Деси да каже доколко думите й са предадени коректно.
Имам достатъчно опит с журналисти от печатни издания, за да знам, че много често с промяна мястото на запетайката или ударението, правят текста с различно звучене. От подобни недоразумения, една групичка мишоци и мен изкараха хомофобка...

Що се отнася до проекта... Джемини си имат проект... но това предполага ли, че трябва да е известно на всички? Аз примерно съм чувала за този проект от тях. Така че не мисля, че това се крие... Наистина не знам подробности, но съм сигурна, че това се дължи на факта, че не се заинтересувах достатъчно. Но каква е връзката на този проект с интервюто и телефоните им?



Тема Re: СРАМ ЗА ГЕЙ-ОБЩНОСТТАнови [re: eлия]  
Автор BGMEN.COM (уебмастър)
Публикувано27.05.05 00:55



Ами утре ще го сканирам и ще го постна-за да се види. Малко е пресилено, но има някои попадения в мнението.



Тема Re: СРАМ ЗА ГЕЙ-ОБЩНОСТТАнови [re: eлия]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.05.05 09:06





Мисля, че ако имат проект, то да, трябва да се знае от всички или поне да е обявен на страницата им, за да е известно по какво работят и евентуално да се видят резултатите.
Така че, ако Джемини имат проек - нека да го кажат! Това е важно за цялата ЛГБТ общност.



Тема Re: СРАМ ЗА ГЕЙ-ОБЩНОСТТАнови [re: musha-busha]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано27.05.05 11:19



Аксиния, чудя се, дали максимуссс не е някоя жена, влюбена в теб или в Деси?



Тема Re: СРАМ ЗА ГЕЙ-ОБЩНОСТТАнови [re: BGMEN.COM]  
Автор musha-busha ()
Публикувано27.05.05 13:05



Следващият път, когато Деси си купува дамски превръзки, ще я помоля да се допита до мнението на българските гейове за марката, дебелината и цвета на превръзките, защото явно всичко в живота на един човек ТРЯБВА, просто нема начин да не е свързано с ЛГБТ обществото. (?!)

Като прочете цялото интервю, къде видя негативно отношение, бе кака? Да разбирам ли, че хората, обвързани по един или друг начин с някоя правозащитна организация, да:

а) пазаруват хляб само от гей-хлебари
б) да си купуват само розови билети за градски транспорт
в) да ходят на кино само на гей-филми
г) да вземат да отидат да се прегледат, че нещо не са в ред май

И отново, сефте черните станции в клубовете намесиха на Деси дамските превръзки (образно казано) с работата на Джемини. Да изясним отново за невнимателните читатели - БГО Джемини е членска организация. В този дух на мисли - какво прави, не прави, направила, ще прави, иска да прави или да не прави организацията й знаят и решават нейните членове. Ти какъв скандал ще правиш точно? Розов? Щото примерно някой си е купил сини, а не розови дъвки и е имал наглостта да ги дъвче в офиса на Джемини ли?

Ай сабудет' са.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: СРАМ ЗА ГЕЙ-ОБЩНОСТТАнови [re: mizrahi]  
Автор musha-busha ()
Публикувано27.05.05 13:07



Аксиния, чудя се, дали максимуссс не е някоя жена, влюбена в теб или в Деси?
Или и в двете едновременно, примерно Или примерно е мъж и се ядосва, че няма да става татко на детенце

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.