Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:06 26.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 17 май - Ден Срещу Хомофобията  
Автор musha-busha ()
Публикувано04.05.05 14:00





Скъпи приятели,

17 Май е Международният Ден Срещу Хомофобията!

На 17 май 1990 година Генералната Асамблея на Световната Здравна Организация (СЗО) премахна хомосексуалността от списъка с психически заболявания. Това решение сложи край на вековната хомофобия в медицината. С това свое решение СЗО превърна историческата дата 17 май в силен символ за членовете на ЛГБТ обществото. Затова смятаме за напълно основателно 17 май да бъде отбелязван като всеки друг Международен Ден (както е например Международният ден на жената, Международния ден на човешките права и други).

Преди петнадесет години ILGA - Международната Асоциация на Лесбийки и Гей - участва много активно в процеса за премахване на хомосексуалността от списъка със заболявания на СЗО. Затова най-голямата международна организация на хомо-, би- и транссексуални се ангажира с отбелязването на първият 17 май като Ден Срещу Хомофобията през 2005 г. Българската гей организация „Джемини” работи в тясно сътрудничество с Международната Асоциация на Лесбийки и Гей и е неин член повече от 10 години.

През Януари 2005 г. БГО Джемини започна националната кампания за признаване на 17 май като Национален ден срещу Хомофобията в официалния български календар. Кампанията е част от глобална инициатива на правозащитни организации от цял свят, в която БГО Джемини се присъедини от самото начало. БГО „Джемини” призовава официалните власти в България, държавни агенции и институции, национални и местни медии, стопански и неправителствени организации и отделни личности да подкрепят кампанията за признаване на 17 Май като Ден Срещу Хомофобията в националния календар на България. До момента кампанията получи подкрепа на международно и национално ниво от Европейският съюз, партии в Европейският парламент, национални медии, институции, компании и неправителствени и правозащитни организации.

Обръщаме се към Вас молба и призив за помощ да превърнем 17 Май 2005 година в Ден Срещу Хомофобията! Покажете своята подкрепа като подпишете петицията на адрес: http://www.bgogemini.org/petition/ или изпратите до офиса на БГО Джемини писмо за подкрепа:

Вашата подкрепа ще бъде още по символична и по-силна, ако с Ваша помощ поставим основите за отбелязване на 17 май всяка година, като се присъедините към нас на Похода за равноправие на 17 май в 12:00 часа на главният вход на НДК. Не е необходимо да сте с хомосексуална или бисексуална ориентация или транссексуални, необходимо е да вярвате, че всички сме равни, защото всички сме човешки същества. С този мирен поход за равноправие ще покажем, че ни има и не искаме да се отнасят към нас като невидими.

Благодарим Ви за подкрепата и за това, че не се предавате!
БГО Джемини

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна

Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиятанови [re: musha-busha]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано07.05.05 12:30



Защо ли тук никой не поства, май всичи се интересуват само от интрига?! Честно, никой ли не смята подобна инициатива, пък била тя подхваната от Джемини за важна?



Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиятанови [re: ANEW]  
Автор eлия ()
Публикувано07.05.05 12:51



Не постингите показват дали една инициатива е важна или не..а участието в нея. Не виждам какво може да се обсъжда едно съобщение.



Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиятанови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано07.05.05 14:41



Ти подписа ли петицията Елия? А писмо в подкрепа? Съвсем сериозно те питам, не се заяждам, струва ми се важна темата, остави "политиканстването" настрана?!



Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиятанови [re: ANEW]  
Автор eлия ()
Публикувано08.05.05 01:05



Разбира се, че е важна темата. И разбира се, че подписах петицията. На сайта на ILGA обаче. Там все още съм едиствения човек от България, подписал петицията.



Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиятанови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано08.05.05 04:38



Явно не си прочела за какво е петицията на местно ниво, защото за да бъде признат този ден за официален в България трябва де се съберат подписи тук, които да бъдат представени в Парламента....

Аз лично не знаех, че има публикувана петиция на сайта на ILGA, аз може да съм втория, който ще я подпиша!



Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиятанови [re: ANEW]  
Автор eлия ()
Публикувано08.05.05 09:41





FIRST INTERNATIONAL DAY AGAINST HOMOPHOBIA (IDAHO): MAY 17TH 2005



Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиятанови [re: ANEW]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано08.05.05 16:29



Аз също подписах тази петиция, качена на сайта на Джемини и то преди доста време. Не знам дали говорим за същата, но тогава това, което ми направи впечатление, че по голяма част от подписалите я бяха с никове "мечо", зайо и прочее...Даже мисля че писах по този въпрос във форумите, така че вече може нещата да са се оправили...



Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиятанови [re: Sensus]  
Автор soldier of fortuneМодератор ()
Публикувано11.05.05 19:43



това може само да ни радва! от тук http://www.bgogemini.org/bg/docs/Pismo_za_podkrepa.doc можете да изтеглите и напишете официално писмо за подкрепа, което ще бъде представено пред медиите тази неделя в БТА и пред председателя на НС във Вторник.

Редактирано от soldier of fortune на 11.05.05 19:44.



Тема Re: 17 май - Ден Срещу Хомофобиятанови [re: Sensus]  
Автор musha-busha ()
Публикувано11.05.05 19:57



Интересна работа. Кампанията тече от януари 2005. Активна публичност на кампанията има от един месец. Кампанията не е на Джемини, а глобална. В България Джемини е националният изпълнител и кореспондент с Франция (където са инициаторите).

За това време НИТО една гей-формация, с изключение на Тангра България, не изпрати писмо за подкрепа на този ден до офиса на Джемини. Днес е сряда. В неделя в 12 ще оповестим организациите и фирмите, които подкрепиха кампанията в България.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.