Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:51 27.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Докоганови  
Автор Abes_Exodus (n/a)
Публикувано01.04.05 19:22



Докога организации , фондации , спортни клубове или каквито и да били там сдружения или други ала - баланици са капсулирани и реално действат* само на територията на София?


*- А действат ли?

Нищо ново, което да не сте виждали досега, казал той на слепците загасяйки лампата...


Тема Ако сам не си помогнеш, няма кой да ти помогне!нови [re: Abes_Exodus]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано02.04.05 21:37



Елия е съвсем права - направете си и вие спортен клуб, не виждам какво ти пречи. Куиър България ще помогне с каквото може, ще съдействаме за регистрацията ви в съда, можем да помогнем с екипи, топки и прочее, но да свършим вашата работа просто няма как.

Ако искаш спортен клуб - направи го - лесно е. Намираш 10-12 момчета, които обичат да играят волейбол, намирате си зала в някое училише, събирате си пари, плащате си наема и си тренирате. Постепенно ще станета 20, после 30 и така нататък. След време ще си имаме гей спортна федерация, а то турнирите между гей отбори вече са факт...

Така че, както е речено "Помогни си, че да ти помогне и Бог..."



Тема Re: Ние също сме насреща!нови [re: Sensus]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано04.04.05 09:32



не можеш ли да пишеш на кирилица? така е ужасно.

...most girls are straight until they're not...


Тема Re: Ние също сме насреща!нови [re: Sensus]  
Автор musha-busha ()
Публикувано04.04.05 12:48



"смислите" на мотото?!
"Разклати рогата под дъргата"?!

Оуеуе....

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: Докога [re: Abes_Exodus]  
Автор musha-busha ()
Публикувано04.04.05 13:05



Отговорите на твоя постинг станаха малко като рекламни паузи кой е по-по-най и колко много е направил и прави, а вие, от Прованса () тъпейкате и всъщност не сте разбрали какво става.

Всъщност, не си прав/а - извън София има спортни клубове, групички и т.н. Някой от тях са много активни и то не от скоро.

Чуденката, която софианци не могат да схванат е, че хората, които са се групирали по някакъв признак извън София, бил той и сексуална ориентация, не искат, повтарям, не искат да бъдат регистрирани съдебно. Статуквото, което имат да се срещат регулярно на определено място и да се занимават с ежедневни проблеми, опитвайки се с общи усилия да ги решат, им допада и така им е комфортно.

Проблема, който Прованса (пак с добри чувства го казвам) не схваща е, за да има дейност, различна от биро-пиене и раздаване на брошури, трябват хора. Хората правят нещата. Хората намират парите, с които финансират идеите си. И тук идва чуденката - откъде трябва да дойдат хората и респективно парите. Докато обикаляхме с колегите ми родината, за да я обикнем, забелязах из няколко града синдрома София=Майка кърмилница. Има причини повечето правозащитни организации да са базирани в София, но те са по-скоро административни (Парламента, органи на властта, националните медии са базирани в София и т.н.). Другата причина е анонимността, която ти дава Софията - тук спокойно можеш да се развихряш в добрия смисъл, без да се червиш пред мама и татко на вечеря. Затова хората в София са по-склонни да действат организирано.

В Прованса само пиенето на кафе с гейове или лесбийки те прави хомосексуален. Тогава какво остава за кампания или няква дейност извън София? Ако дейността може да ти гарантира анонимност (примерно ако се извършва между 3 и 5 сутринта, никъде не фигурира твоето име и всичко се върши под сурдинка), има вероятност за някаква организирана дейност.

Заради тези две чуденки и прeвъзгмогването на синдрома София = Майка кърмилница пречат да се случва нещо извън София. Не че не се случва. Просто е толкова нищожно, че е почти незабележимо.

Има и други причини, но се надявам с дългия си постинг да съм описала общата картина.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: Докоганови [re: musha-busha]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано05.04.05 09:10



Само да те допълня, вярно е, че хората не обичат съдебните регистрации, но това е единственият начин клубовете да получат официално някакво финансиране за дейността си. Иначе си остават само групички хора, които се събират да си прекарват добре, но за съжаление практиката показва, че тези групи не са особено устойчиви и бързо се разпадат



Тема Re: Докоганови [re: mizrahi]  
Автор musha-busha ()
Публикувано05.04.05 16:31



Само да те допълня, вярно е, че хората не обичат съдебните регистрации, но това е единственият начин клубовете да получат официално някакво финансиране за дейността си.

Това не е вярно. За някои спонсори съдебната регистрация е изискване, докато за други не е.

Иначе си остават само групички хора, които се събират да си прекарват добре, но за съжаление практиката показва, че тези групи не са особено устойчиви и бързо се разпадат

И това не е вярно. Например, Делфин - съществуват в този си неформален вид като приятелски кръг вече години. Няма и идея за разпадане.
Членове на Джемини са си сформирали такива неформални групи, сходни на Делфин, които си "функционират", ако мога да използвам тази дума, вече години. При това организирано, с традиции и практика.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: Докоганови [re: musha-busha]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано05.04.05 21:44



Няма да навлизам в подробности, особено що се отнася до Делфин. То вярно е, че навсякъде има компании от момчета, дето си пият бирата заедно, но не знаех, че и това се брои за някаква организация...

Донорите финансират неформални групи, до момента в който се наложи някой от тези неформални групи да получи парите и тогава се почват проблемите - нямат банкова сметка, нямат представител, няма кой да подпише договор... Така че финансирането щеш не щеш става през някоя формална организация...



Тема Re: Докоганови [re: mizrahi]  
Автор musha-busha ()
Публикувано05.04.05 22:21



Това не е вярно. Някои донори отпускат пари на регистрирани организации по сметка на организацията. Други обаче не. Другите отпускат пари по банков превод, пощенски запис или чек до двама души от неформалната група.

Отпускането на средства за група Х чрез банковата сметка на организация Y се нарича посредничество. Тогава организация Y трябва да докаже документално, че е фискален спонсор на група Х. Фискалното спонсорство се доказва с документи. Това са много, много редки изключения и процедурата е много усложнена.

Не коментирам Делфин - те са наш партньор и ние уважаваме правото им да решават какво искат от себе си и от нас. Дадох Делфин за пример. Организационна дейност е широко понятие и включва много неща и дейности.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: Докоганови [re: musha-busha]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано06.04.05 23:17



Организационна дейност е широко понятие и включва много неща и дейности.


НАЗДРАВЕ :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.