Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:47 13.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Радиопредаването!нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано07.02.05 22:36



ти не си критерий пред когото да се самодоказвам


Национална кампания "Чурки без сирене"


Тема Re: Радиопредаването!нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано07.02.05 23:26



Сериозно ли? Как може един надупчен постер формат А1 да стигне до всичките тези констатации ?


Национална кампания "Чурки без сирене"

Редактирано от BBourgas на 07.02.05 23:35.



Тема Re: Радиопредаването!нови [re: eлия]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано07.02.05 23:56



Патриция аз нямам проблем с вътрешното си аз. Не изпитвам нуждата като теб постоянно да се самодоказвам, за да прикрия комплекса си за малоценност и след това да пъча гърди в разните му там клубчета колко съм велика сравнявайки се с момче като мен на 20 години. Аз нямам страхове относно това дали ще бъда/няма да бъда оценен. Мен има кой да ме оценя и опредлено това не си ти. А за неоценяването - дотук се справяш перфектно, лай си...


Национална кампания "Чурки без сирене"


Тема Re: Радиопредаването!нови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано08.02.05 00:00



Точно казано. Аз понеже съм влязъл в тези "игри" на 23 години, никога не съм имал проблеми със себе си, нито с приемането на това, което ми харесва повече. Когато разбрах, че се влюбвам в момчета и че сексът с тях ми носи по голямо удовлетворение, аз никога не съм се чувствал "сбъркан"... Помня, че след първото ми момче, очаквах да се почувствам "педераст" :) Като се вгледах в себе си обаче, видях че пак съм си аз, така че приех нещата без угризения и лицемерие...

Чувал съм обаче, че момчета, които са се осъзнали доста по рано от мен са имали точно такива проблеми, каквито и вашият гост, така че със сигурност на тях им е било от полза...



Тема Re: Радиопредаването!нови [re: BBourgas]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано08.02.05 05:40



> "Тоя е е*аси лигльoто! Защо повечето сте такива депресанти?"

Разбирам те какво искаш да кажеш. Но историята на това момче не е изключение. Такива хора има. Много хора мразят себе си, не искат да приемат хомосексуалността си, опитват се да харесват жени, да се "самолекуват" и т.н. Много от тях завършват със самоубийство. С мен лично преди няколко месеца на лични бележки осъществи контакт момче, което никога не е писало в "Адам и Адам", самоопределя се като хомосексуален, но беше твърдо решен да се "излекува".

Това, което мен ме дразни повече, е подобна рекация като на твоя приятел. Може да бъде по-малко коравосърдечен към хората, неуверени в себе си и склонни към депресия. В някои по-цивилизовани страни депресията и мислите за самоубийство са нещо, което се разпознава като болестно състояние и хората са окуражени да потърсят помощта на лекар. В България депресията е повод за подигравки от "мъжете". Силните хора не показват силата си чрез подигравки към по-слабите.

Това момче ми прозвуча като възпитан да бъде амбициозен, да е най-добрият студент и т.н. И това не е могъл да го съчетае с мисълта да е "мека китка", с образа на гея проповядван от БТВ всяка вечер... И в разказа му усетих неговото желание да получи външна помощ, някакво одобрение, каквито той сам не може да си даде. Аз самият бях такъв в известен смисъл, но одобрение от никого не получих и в един момент взех нещата в свои ръце. Ти явно си много по-силен в това отношение, но не всеки е толкова силен, колкото теб.

Друга крайност са хората, които живеят като хомосексуални без самоуважение, без да са приели това за нещо нормално. Има и такива.



Тема Re: 100% подкрепям BBourgasнови [re: Nikam]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано08.02.05 05:46



> Стига са ни мислили за "невротични лигли"!

Разбира се! Ти, например, не си такава!



Тема Re: Радиопредаването!нови [re: jaytee]  
Автор BBourgas (дзверо)
Публикувано08.02.05 08:49



Може да бъде по-малко коравосърдечен към хората, неуверени в себе си и склонни към депресия. В някои по-цивилизовани страни депресията и мислите за самоубийство са нещо, което се разпознава като болестно състояние и хората са окуражени да потърсят помощта на лекар. В България депресията е повод за подигравки от "мъжете". Силните хора не показват силата си чрез подигравки към по-слабите.

I. Смяхме се на това, че въпреки че семейството му го е приемало и имал нужната подкрепа от тях той все още е прбодължавал да мисли себе си за гнусен. И така. Човек ако наистина иска да се самоубие, го прави от първия път, а не да прави 10-20 опита - всичко останало е лигавщина показност и се прави от хора страдащи от липса на внимание.

II. Тъй като не можел да намери синхрон със "себе си" в професионален план наблягал на учението, за да компенсира личностната си нищета. Осъзнал се на 13 години и до сега/не разбрах на колко е/ бил стрешно нещастен, когато преди 20-тина дни спал с момче и всичко се променило. Е*аси ми да беше спал по-рано ли...

Както написах по-горе как трябва да реагирам? С инфантилно съжаление и фалшива съпричастност?! Някой на мен помогнал ли ми е да се осъзная? А на елия? А на теб? А на милен и на павлин? А на тяхните набори? Тогава имало ли е джемини и радиопредавания, които да им помогнат да се самоосъзнават? Или просто всички са се самоубивали.

И според теб колко от хетеросексуалните слушатели на предаването са ни помислили за лигльовци и изкукали?


Национална кампания "Чурки без сирене"


Тема Re: Радиопредаването!нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано08.02.05 10:43



Ами по документи в съда е Десислава Петрова. Но ето, че в писма, в медии, и в ефир Павлин Стойчев твърди, че председател е той. Явно съда лъже!

Доколкото знам истината е, че Павлин си се представя за Председател, докато чакат да мине вписването на поредицата им общи събрания и дойде до реда си вписването, в което той е председател. Първото вписване се обжалва. Ще се обжалва и второто. Съда ще реши.


Разпространението на лъжи се нарича клевета!
Всички решения на Общите събрания са вписани вече от съда. И не подлежат на обжалване. Публичната ти война с Джемини си е твой личностен проблем. Но разпространяването на клевети не е.



Тема Re: Радиопредаването!нови [re: BBourgas]  
Автор mauer (напредва)
Публикувано08.02.05 11:10



Мда, бих искал и аз да се включа по темата с няколко вметки:
1. В България процентът на самоубилите се гейове и лесбийки е безобиден в сравнение с този на самоубилите се в Западна Европа и САЩ, в този смисъл нека да не спекулираме с неща, които не са ни ясни!
2. По света (изследването обхваща САЩ) всеки трети самоубил се E гей или лесбийка, като процентът на мъжете е по-висок (в почти 70% от случаите това са феминизирани гейове, живеещи в нетолерантни райони с висок риск от физическо малтретиране) - "Хомосексуалност - текстове за професионалисти" , преведени и издадени на български с помощта на Българска психиатрична асоциация, София , 2000 г. , за справки.
3. Практиката показва, че многобройните опити за самоубийство не целят непременно физическото унищожаване на жертвата, а е по-скоро израз на жадувано внимание, липса на заинтересованост, човек се чувства сякаш никой не го е грижа за него, сякаш целия свят не се интересува от това дали той наистина съществува и т.н..Суицидното поведение е един от водещите маркери при редица психични разстройства като ендогенната депресия, манийнно - депресивен епизод, шизоафективно разстройство и други. Съвременната психиатрия е съсредоточила голямо внимание върху превенцията на самоубииствата и това не е случайно. Не бива да се отнасяме с пренебрежение и индиферентност към подобни проблеми, защото много хора са тласнати по пътя на суицидността именно заради подобно отношение. Битува всеобщата стигматизирана нагласа, както вече беше споменато, че е проява на слабост и лигавщина застъпеното поведение на участника в радиопредаването. Много хора страдат допълнително от подобни стигми, бивайки окачествявани като слабохарактерни или неадаптивни. Съвременните изследвания по темата намекват, че никой не е застрахован от изпадане в подобна ситуация; едно дезадаптивно състояние със суицидни мисли днес може да доведе до тежки депресивни епизоди утре, провокирани от травматичната жизнена ситуация, включваща именно онази несигурност в собствената идентичност, чувството за непълноценност и омраза към собствената същност, последвана от подигравките на околните и тяхното неразбиране. Изследователите все още търсят причините, поради които някои от нас реагират по-устойчиво на тревожни ситуации, а други развиват някакъв тип реактивност. Все по-често се застъпва хипотезата, при която генетичното предраположение към психична ранимост в комбинация с травматични жизнени събития би могло да отключи психично заболяване. Защо казвам всичко това - искам дебело да подчертая, че суицидността и изобщо дори и най-безобидните мисли за самоубийство говорят за някакъв изчерпан ресурс за справяне, за някаква премината граница, за абнормност на поведенеито. В този смисъл е кощунствено да проявяваме подобна невежест и да твърдим,че еди кой си е бил лигльо, понеже драматизирал състоянието си и искал да се убие!!! Няма такива филими!!! Независимо колко силни мислим , че сме, на всеки може да се случи да изпадне в безизходно положение все едно от какъв характер.....именно онези войници, завърнали се от Виетнам, които милсели, че могат да се справят и сами с шока, в последствие развили разнообразни психични разстройства, а потърсилите помощ в почти 90% облекчили състоянието си.
4. Не бива да пренебрегваме и факта, че, колкото и да не ни се иска да повярваме, гейовете и лесбиийкте са по-лабилни и раними, поддатливи са в по-голям процент към депресивни и афективни състояния, по-тревожни са ( за справка: www.narth.com), като разбира се във всяка популация има множество изключения. Всичко това според мен не е обусловено със самата природа на сексуалността, а е по-скоро социален феномен, резултат от нетолерантното и заплашително общество от близкото минало.
5. Напълно подкрепям инициативата да се говори за тези проблеми, дори и само на един човек да помогнат да разбере по-добре себе си, пак ще са полезни; сигурен съм, че има много, които страдат незаслужено, потиснати от малкия град, от липсата на поле за изява, от липсаата на себеподобни, от липсата на любов и внимание, от стигматизираното схващане, че проявяват швестерска лигавщина, несрещащи подкрепа дори от хилядите им братя и сестри......дами и господа, лесно е да се дават определения от позицията на големия град, където, никой не те познава и най-вече не се интересува от теб, където всеки е зает със собственото си съществуване, където е лесно да общуваш и да бъдеш себе си.....да бъдем малко по-добри!!!

"Някои неща са толкова сериозни, че можеш само да се шегуваш с тях"


Тема Re: Радиопредаването!нови [re: eлия]  
Автор musha-busha ()
Публикувано08.02.05 12:05



Личната вендета продължава. Явно.

Мини през офиса на Джемини, ще ти покажа оригинала на съдебните решения.

Тъкмо и ще си поговорим за чуденката с клеветите, личните вендети, двойнствения стандарт и другите неща, които явно те тормозят.

Както вече казах в колонката на муша-буша, явно родните гейове имат твърде много проблеми и терзания да скачат едни срещу други, понеже наоколо света е розов. Поради липса на проблеми на гей-обществото, хайде, за разнообразие, да си създаваме цирки на гъза взаимно и да си играем на организации.

А, хайде за разнообразие да пораснем, а?

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.