Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:12 16.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови  
Автор Nikam (freelife)
Публикувано18.01.05 22:16



...внесат искане за легализация на еднополовите граждански съюзи?

Редактирано от Nikam на 18.01.05 22:17.



Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: Nikam]  
Автор boian (минаващ)
Публикувано19.01.05 00:10



Zashto li si mislq, che otgovor ot tipa "na 15 mart 2007" ne bi te udovletvoril.

Po-interesno bi bilo da se obsyzhda zashto ne po-rano ili zashto da.



Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще... [re: Nikam]  
Автор mauer (напредва)
Публикувано19.01.05 11:44



Какви бракове, какви 5 лева?! БГО-и нямат ясна представа и концепция кои са и къде са...вие за бракове ще ми говорите....смях...аз лично съм против еднополовите бракове и не за нещо друго, а заради факта, че получим ли право да узаконяваме съюзите си, това ще ни провокира и да натискаме да можем и деца да осиновяваме...а това е вече страшно!!! Нека всеки гей или лесбийка вътре в себе си, не е нужно да го споделя тук, помисли защо иска да осинови дете? - заради самото дете, заради обществената приемливост да има6 дете, да осмисли живота си или за да задържи партньора си по-дълго или бог знае още за какво?...ей, хора, става въпрос за наистина сериозни и отговорни неща, всичките простотийки, които си лаламе тук няма нищо общо с истинския избор, с жертвата в името на едно дете, което изна4ално заслужава най-доброто....което, съгласете се, не е еднополовото семейство.....може и хетеросексуалното семейство в последствие да се окаже не толкова добро, но едно дете заслужава да получи поне шанса, равния шанс с другите деца, които ще израстнат в хетеросемейства....малко се отклоних, но аз твърдо бих бил против положението, при което на хомосемейства се позволява да осиновяват деца......think twice!...моля, помислете си много сериозно по въпроса, преди да е станало твърде късно...и един ден да се събудим с преобърнат живот, наранени любими хора,да сме отхвърлени и намразени......от собствените си деца....защото тогава нищо няма да е в състояние да ни оправдае!

"Някои неща са толкова сериозни, че можеш само да се шегуваш с тях"


Тема Re:нови [re: mauer]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано19.01.05 12:17



Ти си помисли повторно.

Матея 7:6


Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: mauer]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано19.01.05 12:28



Май на тебе ти е много объркано в главата. Равен шанс означава детето да е третирано не според това какви са му родителите, а заради самото него. По твоята логика най-добрите деца са децата на семейните, а тези на разведените или само с един родител да духат супата така ли!?

Не можем да се отказваме от дадено нещо само заради това че ето видете ли след това сме щели да поискаме и още нещо, а пък то не било ясно дали е добро или зло и така нататък.....



Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: mauer]  
Автор boian (минаващ)
Публикувано19.01.05 19:03



Ех значи, такива хомофобски изказвания много ме дразнят. Горното няма никаква стойност освен да покоже интернализираната хомофобия на пишещия.

Пак хомо-семействата са лоши от хетеро-семействата. И отново от брак стигаме до деца. Ами защо едно хетеросексуално семейство решава да осинови дете - заради самото дете? заради приемането им от обществото? и т.н. -- същите въпроси както преди. Идеята, че понякакъв начин хетеро-семейството с майка и баща е идеалният вариант и всичко друго е в ущърб на детето е мит, измислен от крайно десните религиозни фанатици. Нали се сещате, че не се разглеждат и други фактори като например какво точно семейство имаме на лице. Дали семейство с любов или семейство със скандали. Или семейство, където бащата изнасилва дъщеричката си. Изобщо хомо < хетеро е постулат на религиозните фанатици. Те не анализират света обективно, а просто постулират, че хомо не може да се мери на хетеро и оттам почват да сучат и да си измислят наука.

Та подобни изказвания не са значително по-добри.



Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: eлия]  
Автор dexter_sum (Bladerunner)
Публикувано19.01.05 22:20



Е, ако искат, могат И да осиновят. Не защото не могат да си родят, а да отгледат още едно дете плюс своите.
Аз лично бих го направила, ако имам възможност.

Матея 7:6


Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: mauer]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано20.01.05 04:19



В отговор на:

едно дете, което изна4ално заслужава най-доброто....което, съгласете се, не е еднополовото семейство.....може и хетеросексуалното семейство в последствие да се окаже не толкова добро, но едно дете заслужава да получи поне шанса, равния шанс с другите деца, които ще израстнат в хетеросемейства....




Моля те обясни ми защо едно дете би получило по-добър шанс в живота, ако израсне в дом за деца без родители, отколкото в еднополово семейство? И защо мислиш, че еднополовите семейства биха били по-лош старт за едно дете от хетеро семействата?

Ясно е, че някои хора могат да възпитават деца, други не могат. Но защо по презумпция хомосексуалните да не могат? Бих те разбрал, ако не ти пука дали можеш или не можеш да сключваш брак, но ако си твърдо против, тогава на мен не ми остава друг избор освен да бъда твърдо против теб и начина ти на живот, защото ти се противопоставяш на това, което аз искам.



Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: Nikam]  
Автор mauer (напредва)
Публикувано20.01.05 19:21



Както изглежда никой от вас не е помислил и за секунда...всичките ви реакции бяха първосигнални....жалко...твърде жалко....

"Някои неща са толкова сериозни, че можеш само да се шегуваш с тях"


Тема Re: [re: dexter_sum]  
Автор mauer (напредва)
Публикувано20.01.05 19:22



Мисля многократно и все до тези си изводи стигам...

"Някои неща са толкова сериозни, че можеш само да се шегуваш с тях"



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.