Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:17 24.04.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: jaytee]  
Автор mauer (напредва)
Публикувано27.01.05 12:08



По първа точка съм съгласен с теб, но това е практическата и юридическа страна на нещата, аз бих искал да се съсредоточа върху моралната...
По втора точка: виж по-горе
По третата точка: ако роднините така и така не са съгласни с хомовръзката ти и пет брака да има6 с партньора, няма да ги разубедиш.

Ние всички се хващаме като удавници за сламака за твърдението, че щом хетеросексуалните имат еди какво си право, занчи и ние непременно трябва да го отстояваме, без да помислим то приложимо ли е за нас.

Просто трябва да имаме търпение, рано или късно ЕС ще наложи и хомобраковете в България с и без наше съгласие.

"Някои неща са толкова сериозни, че можеш само да се шегуваш с тях"


Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: mauer]  
Автор boian (член)
Публикувано27.01.05 23:01



Ako govoreshe na patagonski nqmashe izobshto da ti otgovoryam.
No zapital li si se dali prichinata za nerazbiraneto e, che ne doobmislyash neshtata dokraj? Ili mozhe bi naisitina ne razbirash syvsem neshtata. To znae li chovek.



Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: mauer]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано31.01.05 03:13



> Ние всички се хващаме като удавници за сламака за твърдението, че щом
> хетеросексуалните имат еди какво си право, занчи и ние непременно трябва
> да го отстояваме, без да помислим то приложимо ли е за нас.

Да кажем, че си прав и хомосексуалните нямат нужда от брак. Би ли обяснил какъв модел на живот предлагаш за един средностатичстически гей? Как си представяш живота си след 40 годишна възраст да кажем? Ще живееш сам или ще се ожениш за жена и ще имаш по някой мъж любовник, когато намериш такъв?



Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: jaytee]  
Автор mauer (напредва)
Публикувано31.01.05 16:25



Хм, аз по принцип не си губя времето с размисли за живота си след 20 год, но след като ме питаш ще ти отговоря: първо никой не може да каже как ще се развие нечии живот, в този смисъл ще ти кажа какво бих ИСКАЛ да ми се случи след 40 - ще съм обезпечен, развил се в професионален план, улегнал, вероятно съжителстващ с някой симпатяга (ако, разбира се, се намери някой с железни нерви, но това е друга тема:) на семейни начала, без деца, ако ми писне си осиновявам едно детенце (сам, пък и нали ще съм преуспял, службите ще ми гласуват доверие, понеже ще мога да осигуря добро съществуване на детето), гледам си го и съм супер happy, но това е смо при положение, че се чувставам достатъчно подготвен за дете!...защо ще трябва да се венчавам със симпатягата от предходния абзац?!
Жена е повече от абсурдно да имам понеже всеки човек заслужава хармоничен и изпълнене с любов брак, какъвто аз с една жена никога не бих могъл да осъществя и коя ще е тая жена , която ще се навие на подобни отношения, платонически и приятелски?!
Разбира се, винаги съществува и хипотезта да остана сам, но никой, независимо от своята сексуалност, не е застрахован от подобно развитие на нещата! Животът ми е в известен смисъл в моите ръце, зависи от мен как ще го подредя.
Като цяло отговорът на твоя въпрос не е еднозначен и има много "ако"-та и предположения. Сигурен съм ,че всеки си представя някакъв хипотетичен сценарий, но само времето може да покаже доколко реалистичен е бил той:)

"Някои неща са толкова сериозни, че можеш само да се шегуваш с тях"


Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: mauer]  
Автор musha-busha ()
Публикувано31.01.05 17:53



Отговора на въпроса противоречи на теорията ти. Осиновяването на деца за момента е позволено на хетеросексуално семейство, което не може да има свои деца.

Което ме връща към темата: коя е причината да смяташ, че хомосексуалните имат по-малко право да искат да имат деца и защо хетеросексуалните ИМАТ правото да имат деца законно, докато хомосексуалните не?

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: mauer]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано31.01.05 18:14



ОК, благодаря ти за този отговор! Имам още няколко въпроса. След като имаш намерение евентуално да живееш на семейни начала с друг мъж, защо си твърдо против семейството ви да получи признанието и законовите протекции, които имат другите семейства? Ако си по принцип против легализирането на една връзка (хетеро или хомо) защо не се бориш по принцип срещу брака (като някои анархисти)? Защо трябва да започваме борбата против брака от хомо браковете? Защо да не извоюваме първо равно признание за нашите семейства и след това, който иска нека да се бори против брака?



Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: musha-busha]  
Автор mauer (напредва)
Публикувано02.02.05 15:18



Ти пък, чак теория...да имаш дете не е въпрос на сексуална ориентация, това, че си хомо или хетеросексуален не е достатъчно и единствено основание за имането на деца....но вие всички уприто не желаете да разберете...жалко. На хетеросексуалните не е дадено изрично правото да имат дете...ти например като лесбийка и най-вече като жена какъв ти е проблема по-точно?! можеш да имаш свои деца без проблем, за кое ще се бориш?!

"Някои неща са толкова сериозни, че можеш само да се шегуваш с тях"


Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: mauer]  
Автор musha-busha ()
Публикувано02.02.05 15:37



Сексуалната ориентация = полово влечение. Ако едно момче не се възбужда от жена, как да й направи дете? Ако една жена изпитва погнуса от сексуален акт с мъж, как да забременее по такъв начин?

Напротив, на хетеросексуалните в България изрично им е дадено правото да имат дете. Това го пише в Конституцията и в Семейния кодекс. Това значи, че ако еднополова двойка иска да има дете, това дете е извънбрачно и те не са двойка пред закона и инсттитуциите.

Толкова е просто, че чак е очевадно. Правото да сключиш брак с парнтьора си или да имате дете не означава опашка от еднополови двойки пред родилните примерно. Има двойки, които не искат да имат деца или да сключват брак. Обаче! Има двойки, които искат, но не могат. Това, което им пречи да имат е именно сексуалната ориентация. Те по нищо не се различават от всички други хора.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна


Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: musha-busha]  
Автор mauer (напредва)
Публикувано02.02.05 16:11



"Те по нищо не се различават от всички други хора."....това на мен ми е напълно ясно, тези минават пред "Искерено и лично"....
Кое да е дете, родено извън брака, ако ще и от марсианец, е извънбрачно - "..толкова е просто, че чак е очевадно".. - една жена може да забременее по 101 начина стига да има желание:) (за справка, ако ти е интересно, може да се обърнеш към една добре вам позната госпожица Писанка)
И ти разбира се като една видна активистка гледаш едностранчиво на нещата, обръщайки внимание само на пунктуалисти4ната страна, към практическата обусловеност на брака като институция, на дадените права на едните и отнетите на другите.....но скъпи мои, животът е много повече от една Конституция, от една ЛГБТ НПО, от едно криворазбрано "равноправие".....никой от вас не желае да погледне към моралната страна на въпроса, психологическата страна, последствията, рисковете, въпросителните......дано един ден само да не съжаляваме горчиво........

"Някои неща са толкова сериозни, че можеш само да се шегуваш с тях"


Тема Re: Кога Българските ЛГБТ-организации ще...нови [re: mauer]  
Автор musha-busha ()
Публикувано02.02.05 16:32



Чети, просто чети. Не говорим дали може да забременее една жена или един мъж да има дете от някоя жена. Това е едната страна на нещата. Говорим за това, че това детенце е извънбрачно, говорим за 15 септември в училище, където като го видят, ще му викат копеле. Говорим за това, че има двама родители, обаче пред институциите и закона няма.

Отново. За пореден път. Няма единомислие ЗА или ПРОТИВ браковете заради много причини, една от които е ужасно красноречива - защото на това дете няма да му е леко изобщо. Не защото родителите му не са добри хора, не защото няма да бъде възпитано, не защото няма да получава обич в семейството си, а защото когато излезе от дома си ще е обект на насилие и подигравки. По-големия проблем са не хомосексуалните, а заобикалящата ги среда.

Практическата обусловеност на брака, Конституцията, институциите и отношението към теб са твоя живот. Може на теб да ти звучат като наперени фрази, но когато приятелят ти е в болница и на теб не ти позволят да го посетиш, защото не си част от семейството по документ, разбираш практическото значение на тези термини. Тогава, това криворазбрано равноправие ли е?

Всеки от нас гледа от моралната страна на нещата, защото в диалога за брака и децата са намесени емоции и няма как да гледаме другояче, от прагматичната страна.

запазвам си правото да не съм права и когато ми е удобно да съм неудобна



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.