Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:54 27.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Куиър, БСП и политиката  
Автор prinyo ()
Публикувано19.12.04 15:04



Или преразказ с елементи на разсъждение по един червен уикенд


В началото на декември в Бояна се състоя тридневен семинар на тема "Сексуалните малцинства и социалната демокрация в Европа". На него бяха поканени леви политици и лгбт активисти от Европа.
Присъствахме аз и Sodier като представители на Джемини и Недрет като представител на Куиър.
Аз лично съм безкрайно доволен от начина по който се държахме - българските представители. И че по никакъв начин не допуснахме другите да разберат за дразгите,които се вихрят вътре. Държахме се приятелски и единно, а в единмомент дори предизвикахме учуден поглед от страна на представителката на организаторите (Европейският форум за демокрация и солидарност) и въпроса към мен и Недрет "Вие наистина ли сте от различни организации?"
Причината за този въпрос беше в това, че имахме еднаква позиция и че еднакво настървено я защитавахме - в случая по един точно определен въпрос. И този въпрос беше Ивелин.

Домакин на семинара от българска страна беше Българската социалистическа младеж. Идеята на семинара беше да се търсят начини за политическо лобиране от страна на левите партии за ЛГБТ правата.
На този фон за мен беше повече от логично на семинара да бъде поканен Ивелин - като обявил се политически-ляв гей. Още повече доскоро на някакво шефско място в БСМ.
И когато попитах защо не е поканен,тъй като от него можем да научим много за това какво е да си гей политик у нас (държа да отбележа, че аз бях първия, който попита това и то не иронично) , организаторите казаха първо "ама той какъв е?" и после се измъкнаха с това, че били поканили един представител на Куиър и очаквали да дойдел Ивелин.
Продължих темата и на вечеря в неформален разговор с представителката на организаторите,когато аз и Недрет изразихме недоумение защо не е бил поканен персонално Ивелин. Тя ни отговори "ама той какъв е?" - не е депутат, не е политик, никакъв не е. Тук аз самият влязох в положение да обяснявам какъв е Ивелин и защо е трябвало да бъде поканен на семинара. Недрет може да го потвърди, както и другите на масата.
Та преди някой да се подлъже по лъжите на Милен е добре да поразпита...

Та именно на този семинар аз се надявах да се срещна с Ивелин за да разбера какво са идеите му за политическа кариера, за политическо лобиране за ЛГБТ правата и т.н.
Но БСМ не го бяха счели за достатъчно важен за да го поканят... !!!


Та така, сега още факти и логически заключения,които се надявам да бъдат прочетени добре.
Преди около два месеца 168 часа отразяват конференция по ЛГБТ въпросите, организирана с Куиър в Софийския Университет. Тогава един от разследващите им журналисти надушва възможността за сензация и прави проучване в публичните регистри за всеки един в Управителния съвет на Куиър. И вижда, че Иво е бил на ръководен пост в БСМ и сега е член на БСП. Звъни му за да се убеди че е така и малко след това се появява статията. Следва поредица от медийни изяви в които медиите принуждават БСП да каже по някоя добра дума за ЛГБТ хората.
Засега водещата сила в този процес са медиите. Куиър все още не могат по никакъв друг начин да използват този "политически коминг-аут".
БСП е поставена между чука и наковалнята - едно ангажиране с ЛГБТ правата бе имало силно негативен ефект сред избирателите й (особено твърдия електорат), но от друг страна европейските леви партии я принуждават да мисли за ясна позиция в това отношение. Именно натиска на европейските леви съчетан с евентуален продължаващ медиен интерес може да осигури на Иво оста добра политическа кариера.
Разбира се в това отношение ЛГБТ организациите могат да помогнат много. Но за да стане това е нужно да има яснота по няколко въпроса. Защото преди една организация да влезе в политическа подкрепа и дори в нечий "предизборен щаб" са необходими серизони разговори кой какво иска и към какво се стреми.
Джемини винаги е бягала от политически обвързвания и няма основанование да подкрепи нито един партиен функционер или просто кандидат за политическа кариера ако няма ясно изявено и декларирано единство на целите.
Такова засега няма.



И още малко разсъждения. По време на семинара, слушайки презентциите за положението в другите страни, ми стана ясен един процес, който се развива в Европа. Става дума за навлизането на ЛГБТ хората в политиката.
В т.нар. "демократични" западни страни почти всички големи партии имат свои собствени ЛБГТ структури - действащи под тяхното "крило" и дефакто функционирайки като част от тх, макар и със собствена структура и ръководство.
В "по-наредналите" източни страни, например Полша, процесът е все още в начален стадии - там в различните политически партии членуват хора,които са обявени гейове и лесбийки. Например представителят на Полша на семинра беше член на политическа партия и едновремено с това шеф на едно от ЛГБТ НПО-тата.
В България процесът е още по-назад, но вече има заявка за стартирането му. Сега ще трябва да се види дали и доколко Ивелин ще успее да се възползва от медийния и западния натиск върху партията за да си осигури политическата кариера. Дали той ще успее да излезе с ясни намерения и програма, за да спечели подкрепата на политически независимите ЛГБТ организации и общността. И дали Куиър, която в последно време все по-явно се свързва в медиите и общественото мнение с БСП и която вече няма политическа неутралност няма да се превърне в ЛГБТ структурата на БСП и на хартия, а не само публично и медийно, както е сега?

Редактирано от prinyo на 19.12.04 15:35.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано19.12.04 16:37



Мда, фактите тук са верни, разсъжденията ти са малко свободни, но пък са си твои...

Това, че Ивелин не присъства на тази Конференция доколкото знам беше недоглеждане от страна на организаторите и лично на Матилда, която контактуваше с България. БСМ естествено поканиха Ивелин да отиде. Тогава той се свърза с Матилда и попита дали и Куиър може да участва. Тя каза, да може разбира се и записа Недрет като участник. После се оказа, че всъщност "Квотата" била само една а Недрет вече беше записан като участник и не можело да се променя, затова отиде само той... Тъпо, но какво да се прави - аз, тъй като не симпатизирам на БСП и на прочее комунисти, бих коментирал, че организацията си беше в типично Комсомолски стил...


Апропо, ако Джемини не демонстрира политически пристрастия какво правеше на конференция на левите движения?

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: mizrahi]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано19.12.04 17:00



Ти какво предлагаш, при положение че Джемини не би искала да взима политически уклон да не участва на който и да е форум организиран от политически партии по ЛГБТ въпроси ли? Тогава нямаше ли да питаш защо Джемини не участва?! Има ли угаждане?



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: prinyo]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано19.12.04 18:03



Смях.... Смях... и пак смях......
Някой, да се доказва на Джемини!?!?! .... Смях... Смях... и пак смях...
Той новия бил по смешен от предишните, взети заедно, бе!
Ма много сте раздразнени, бе, що така????



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано19.12.04 18:28



Съвсем си боса по темата за лобирането. Разбира се, че Джемени е участвала и ще участва на форуми на политически сили, които засягат ЛГБТ правата, но с тази разлика, че Джемини не се обвързва с конкретна политическа сила, защото не е политическа партия, а организация за човешки права. Когато се налага Джемини може да работи с БСП, СДС или НДСВ. Участието на такива форуми обаче не означава автоматически че Джемини виетае примерно в лявото пространство. БСМ е била и е единствената политически ориентирана група, която има отношение към ЛГБТ правата официално и е повече от нормално Джемини да се включва в инициативи на БСМ още повече когато е канена и мнението й се взима на сериозно.

Сила та ти е в спортните мероприятия мила, така че що не вземеш да си стегнеш редиците малко и да организирате някое събитие вместо да си чешиш езика тук....



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: ANEW]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано19.12.04 18:51



Когато се налага Джемини може да работи с БСП, СДС или НДСВ

А защо Куиър да не може?

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: ANEW]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.12.04 19:59



Няма смисъл да спориш с другаря Михайлов и другарката Василева. Постингите ми не бяха за тях, а за тези от четящите, които имат интелект и желание да разберат истината.
Интересното е, че другарят Михайлов не отрича нито дума от това,което съм написал... Но и тук както по принцип плюенето не се оснвава на факти. Човек не може да надскочи себе си.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: mizrahi]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано19.12.04 21:09



ха, кой е казал че не може, та вие всичко можете, моля те!



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано19.12.04 21:52



За разлика от "Мила" ти използваш по-обидни епитети, наричайки ме пУмиярско .... Мисля че щом съм те изкрал от нерви съм казал нещо, което наистина има смисъл! Прочети това което са писали Павлин и Милен по въпроса за Иво и БСМ и тогава ми сервирай твоето неподправено мнение...

Другарко Елия, май вие сте закъсняла за някъде и затова сега бързате да злобеете. По спокойно, както се казва в този сезон "Подаръци ще има за всички от сърце!"



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.12.04 22:02



Много ми е интересно слд като те приемем за член как ще издържиш да не плюеш... Или как ще си пишеш пасквилите в сайта. Само тази статия дето я изтипоса там би била причин да бъдеш изключена за уронване на имидж на оргнизацията.
За сведения - само жълтите вестници си позволяват да използват "по непотвърдеба информация" и да пишаткаквотоим идва наум.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано19.12.04 22:04



Не съм длъжен да сканирам личната си карта и да ти я предоставя тук! Може да съм анонимен за тебе, но за повечето хора, с които ти говориш не съм! Между другото сме се виждали ама ти нали не си падаш по момчета и не си ме забелязала!

Значи ставаш близка със всички с които пътуваш? В градския транспорт или .....

Относно членството ти не можеш да ме стреснеш!



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.12.04 22:22



"По непотвърдена информация" изобщо не означава желание да се доказва.
Това е стара като света формулировка за пробутване на измислици.
През следващите седмици Джемини ще направи следващите реални стъпки към "изчистване" на миналото си, започвайки с Генко. Жалко, че на твоята "искреност" не може да се вярва. Ще ми се да имаше повече обективни критикуващи и по-малко злобари.
Ако подпишеш декларация, че статията не е писана от теб и че сайтът не е твой, тогава можеш да се скриеш зад анонимността на "редакционата" статия.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: prinyo]  
Автор eлия ()
Публикувано19.12.04 22:32



Няма такъв филм Председателю мой :-))
Не аз трябва да декларирам нещо.... ти ще трябва да доказваш неопровержимо, че сайта е мой... но не само в качеството на поддръжка, а и на притежание... което ще ми е супер удоволствие да докажа, че притежател не съм аз... ще трябва да доказвате, че статията е писана само от мен, и никой друг не е имал участие в изготвянето й, и че посочените в нея данни не са истина - разбира се само тези, за които не е питано, и които са представени за потвърдена информация - за непотвърдената информация - още няма ваша официална позиция.

Сигурна съм, че Генко ще се зарадва много на това изчистване. Време е името му да бъде изчистено. Сигурна съм, че и Моника Писанкънева ще се радва да изчистите и нейното име. Сигурна съм, че можете да докажете всичко замърсено с документи... Сигурна съм и че имате документ за всяка стотинка разход от траншовете получени от Холандия... Разбира се, ако докажете злоупотреби ще трябва и да кажете защо досега е бил прикриван... и от кого... и на каква цена?

И Павлине... хайде да се разберем за едно нещо веднъж завинаги.... НЕ ИЗИСКВАМ вие там да ми вярвате. Все ми е тая вие дали ми вярвате... За мен е важно да ми предоставяте необходимата ми информация, с която да търся истината... а отговорностт аз ще си я нося... аз съм доказвала неведнъж, че мога да нося отговорност...
Ти можеш ли да се похвалиш с това, че си носил отговорност?

И какви са тези твои приказки пред Милен, че няма да ме приемете? Лошо няма... не ме приемайте.... само измислете добри аргументи... защото голям шум ще вдигна как не приемате баш пък мен в Джемини :-) и ще настоявам да бъда приета по всякакви начини.

А да... имам един приятел... Деси го познава... Иво се казва... шефа на Катерината... навих и него да подаде заявление за членство съвместно с мен... Много съм щастлива... той ще допринесе много за вашето развитие като демократична правозащитна структура...

Редактирано от eлия на 19.12.04 22:37.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано19.12.04 22:47



Фактите са си факти - какво да ги отричам - Ивелин не беше на конференцията по недоглеждане на организаторите... Виж за разсъжденията ти имам резерви, но нали ти обещах да не те тормозя повече с критика - и без това няма полза, така че ще си я запазя за себе си...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано19.12.04 22:50



Е точно пък на тебе как ще ти откажат? С какво мислиш че си по-специална?



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: mizrahi]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано19.12.04 22:51



Аз това не бих го нарекъл неоглеждане, а ГАФ, при положение че Ивелин е бил и в ръководството на БСМ? Да не би да има нещо, което простолюдието не знае?!



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано19.12.04 22:53



Павка, това че истината и критиката са "оронване на престижа" на Джемини е доста комунистическо виждане - хайде порастни моля те и виж, че времената са се променили.

Ако изключите Елия по този параграф, лично ще й напиша жалбата до съда/стига да реши да обжалва/ и няма да й взема една стотинка за това /да ме прощават еврейските ми роднини :)/.

Ако си мислиш, че като я приемете ще й затворите устата, то страхувам се, че зле си правиш сметката...Критиката е полезна на организациите и ако има резон в това, че външната критика е "плюене" то вътрешната критика е "конструктивно обсъждане" на бъдещето и настоящото на организациите и е ПРАВО на всеки член... Така че, страхувам се, че ще се наложи да се примириш с нейното мнение, а не да й затваряш устата...

Винаги съм искал да те питам, на какво се дължи твоят тоталитарен уклон - дали е в сила правилото "Дай на някой малко власт пък му гледай сеира" или на нещо друго? Ти си първият "председател" на Джмини, който с такава лекота изключва или не приема нови членове в иначе толкова многобройната /19 човека!!!/ организация...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: mizrahi]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано19.12.04 23:05



А ти си първия адвокат, който не прави разлика между броя на членовете на една организация и присъстващите на ОС!



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.12.04 23:08



Ти можеш ли да се похвалиш с това, че си носил отговорност?
Точно на теб не виждам смисъл да се хваля или доказвам.

Сигурна съм и че имате документ за всяка стотинка разход от траншовете получени от Холандия... Разбира се, ако докажете злоупотреби ще трябва и да кажете защо досега е бил прикриван... и от кого... и на каква цена?
Разбира се. Джемини наистина има желание да тръгне начисто. Аз нямам желание и мотиви да прикривам ничии магарии. Нито аз, нито някой друг от хората в УС.
Не мога да коментирам нещата, казани ти от Милен. Просто не мога да знам какво е измислил и ти е казал. При него човек никога не знае. Имаше подобна кратка дискусия и аз в крайна сметка казах - "не знам, ще видим". Това е всичко.
С регистрирането на Джемини в обществена полза правата на членовете не са много по-различни от който и да е гржданин на България.
Смятам, че за всички е ясно, че искаш да влезеш в Джемини просто за да сееш вътрешни интриги и да саботираш дейността отвътре.
Не е необходимо нито да го отричаш, нито да го потвърждаваш.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.12.04 23:10



Всички тези изключвания и приемания са вглавата ти.
акто се знае, всеки мери другите според собствения си аршин.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано19.12.04 23:56



Казах, че това са две възможности. Джемини не е царство и всичко се решава от Управителния съвет. Но определено, предвид досегашните ти "изяви" публичната ти дейност ще бъде внимателно проследявана.

За мен лично твоето влизане в Джемини е без значение. Дали си вътре или извън организацията, интригите ти текат. То друго просто не можеш да правиш.

Редактирано от prinyo на 20.12.04 00:00.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано20.12.04 00:03



Разбира се. :-))
Можеш да си играеш с каквото си искаш. Щом е добре за егото ти. Не ми дава сърце да оставя толкова видна активистка нещастна и незахранена с интриги.
Щом Милен вярно ти е предал това, което съм казал, значи ти невярно си го цитирала тук.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: ANEW]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано20.12.04 21:19



Бейби, по принцип правя разлика, но не и когато става дума за Джемини. Вашата организация няма членове. Тези 19 човека са всичко, което имате и ще са с вас, докато не се наложи да си платят членския внос...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано20.12.04 21:22



Павка, както съм ти казвал, определено имаш проблем с паметта. Аз нямам. Говорихме си за Елия и нейното желание да стане член на Джемини. И Иво присъстваше, в случай, че решиш да оспориш думите ми - та ти каза, че няма да я приемете, пък ако ще да жали до дупка. Аз ти казах, че това ще е "политическо самоубийство", ти почна да мънкаш "Добре, ще видим, дори да я приемем, само да почне да плюе и веднага ще я изключим...".

Ще си взема бележка и следващия пък, като си говоря с теб, ще си нося диктофон, за да мога после да ти припомням какво си казал...

П.П. Впрочем, чувал съм че хапчета от Гинко-билоба помагат за проблеми като твоите...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: mizrahi]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано20.12.04 23:05



Щом ти казваш че Джемини няма членове трябва да е така, защото та тебе трябва да ти се вярва, така, както вярвахме едно време на думите на Тато! Машала бе Милене....



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано21.12.04 11:02



Излобяваш и ти. Заразно е явно.
От няколко седмици ми разправяш, че ми билкъса паметта без да кажеш какво точно според теб не си спомням. За разлика от теб аз не се страхувам от факти и ако прегледаш темите ще видиш кой посочва фкти и кой просто извърта и за пореден път доказва,че не знае границата между спора и аргументите от една страна и обидите и личните нападки от друга.

Мънкането не е характерно особено за мен. Не смятам, че отказът на членство на Елия ще е политическо самоубийство. Но не знам дали е добра идея да я приемем или не. Все още не ми е ясно това. Основания и за двете могат да се намерят.
За да възвърнем истинността на положението ще ти цитирам точно какво казах, когато ти ми каза, че Елия мислела да става членка.
Казах : "Да,знам.Дори мислех да се пошегувам с нея във форума и да й напиша, че всеки има право да обжалва отказа на УС за членство пред Общото събрание"
Ти ме попита дали наистина мисля, че няма да я приемем и аз ти казах "Не знам. Има доста основания за това и не виждам защо трябва да се притеснявам ако й откажем членство". И ти каза, че щяла да вдигнела шум и т.н. Тогава аз казах, че дори и да я приемем ще можем лесно да я изключим като се има предвид че тя е набрала сериозна инерция с антиджеминската пропаганда и едва ли ще спре.
И накрая казах - "Не знам. Ще видим."
Това беше разговорът. Както казах в дин друг постинг - явно ти си го предал горе долу точно на Елия, но тя използва откъси от него.
Тук трябва да кажа, че както тогава, така и сега аз гледам на желанието на Елия да влезе в Джемини като на опит да се вкара Троянски кон,който да разруши каквтото е останало и/или да заграби каквото може. Поведението й по никакъв начин не гооври за други възможности. Ако ми кажеш, че ме гони параноя ще ти напомня за ситуацията Тангра - София....
Четейки постингите на Елия на всеки му става ясно за кав иде реч всъщност. Затова аз й казах, че в някаква степен дали тя е член или не на организацията (в обществена полза) няма значение, защото интригите си вървят.
Та с факти не ме плашиш. Напротив. Чакам да прочета някой твой постинг пълен с факти, а не с увъртания и обиди, но все още си оставам с чакането.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано21.12.04 19:16



Искам само да ти кажа, че приемането на Елия не е благоволение, което Ти можеш да й окажеш. Има си устав. Тя отговаря на устава, следователно, вие сте ДЛЪЖНИ да я приемете.

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано21.12.04 19:22



Както казах Джемини не е царство, така че решенията се вземат от Управителния съвет. Чети преди да пишеш, моля те. После моята памет била къса.
Всъщност смятам да предложа на Елия да стане Изпълнителен директор. Чувам, че мястото се овакантявало, а една такава видна Икона на лгбт Общността ще залепне там. Не вярвам да ми откаже.



Тема Елия за ИД!нови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано21.12.04 20:28



Това определено ще е мъдро решение. Като гледам Елия какво направи само със собствени сили и средства, представям си какво би направила с 300 000 лева...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.12.04 09:52



Знам, че си приготвила интригите, няма страшно. Няма и нищо страшно от статията ти - не знам защо си решила така. Тя всъщност ми е от полза. И ще ми е от полза. Ако не беше постоянно в плен на злобата си и четеше наистина това,което се пише щеше да ти е ясно, че аз наистина смятам да изчистя Джемини от наслоенията през годините и че активното ми писане в този форум цели най-вече да събера информация от максимално много хора. Всъщност в последните месеци ти си човекът,който най-много ми е помогнал що се отнася до Джемини. Аз не бягам от информция - аз съм в Джемини отняколко месеца и мен пряко скандалите не ме касаят,аз не мога да съм отговорен за тях. Аз искам и търся информация. И ти ми я даваш, за което съм безкрайно признателен. Сама не осъзнаваш колко си полезна в случая.
Спрямо Джемини аз съм Председател на УС -от момента в който е минало общото събрание,което е избрало този УС и когато този УС е решил, че аз съм председател. Ако смяташ да продължаваш с тази интрига, попитай някой адвокат. Или недей - за мен е по-добре. Ти все още не осъзнаваш, че сама си си най-големия враг.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: prinyo]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано22.12.04 09:58



Ок, щом смяташ, че си председател на Джемини от момента в който си избран, защо не отидеш в банката и да оперираш със сметката на Джемини? Това е най - простото! Хайде, опитай! И после пиши, че си председател!
Тепърва предстои да се доказва в съда, кой е председател и кой какво! Поне така усещам!
А, че носиш отговорност - това е ясно на всички, не бягай, няма как! Ти нямаш ли достъп до архива на Джемини, че се налага да събираш информация от форумите? Това е доста смешно! Представящият се за председател на Джемини събира информация от форумите?!?!?



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: advocatte]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано22.12.04 10:14



Хм, спорен е въпросът за Председателството. Във вътрешните отношения на Джемини, може би е председател... За трети лица, външни за организацията обаче не е...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: mizrahi]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.12.04 11:06



Което е нормална ситуация във всяка организация,когато има смяна в ръководните органи. От момента в който ОС гласува, решенията влизат в сила за организацията. За трети страни - най-вече свързани администрация и финанси, решенията са в сила след произнасянето на съда.
Това, което знам е, че от лятото насам няма процедурни и законови нарушения в Джемини. Ако някой твърди противното ще чакам да го докаже.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: prinyo]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано22.12.04 11:14



Да, но доказването няма да е пред теб, а пред компетентните органи, и там ти ще си един от ответниците.

Само за твоя информация - според протокола, който сте занесли в съда и сте входирали с 19950 сте излъгали. Вече има един човек, който е вписан там, че присъства като редовен член, но той твърди че не е присъствал! Второ - противозаконно сте взели решение по въпроси, които не са включени в дневния ред. Трето, противоуставно сте взели решение, което не е от компетенцията на ОС и второ решение, като сте избрали за членове на УС - нечленове на Джемини. Да, това тепърва ще се доакзва и разследва от съда, но е факт.
Защо чак след 4 месеца регистрирате тези промени? Коя е причината?



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: prinyo]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано22.12.04 11:17



За трети страни - най-вече свързани администрация и финанси, решенията са в сила след произнасянето на съда.


А защо тогава ти тук пред нас, които сме трета страна за Джемини се представяш за председател, защо подписваш писма до трети лица като председател, какъвто де юре не си? И вероятно скоро няма да станеш?



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: advocatte]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.12.04 11:20



Да. Бабата от Каспичан дето ми подхвърли идеята за конкурса за журналисти я вписахме в протокола. Обаче тя не дойде - беше й закъсал влака край Плевен. Не се майтапя ...
Кефиш ме, честно.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: prinyo]  
Автор eлия ()
Публикувано22.12.04 11:52



Аз твърдя... има прием на членове на ОС през Август, което не е упоменато в дневния ред. Това е невъзможно по закон!
Чл.26.(2) Поканата трябва да съдържа дневния ред, датата, часа и мястото за провеждането на общото събрание и по чия инициатива то се свиква.
Чл.29. (3) По въпроси, които не са включени в обявения в поканата дневен ред, не може да се вземат решения.


И днес ще разполагам с документите за обявения дневен ред на това ОС... и ще ти го докажа, че си приет за член неправилно. Което прави невъзможно и участието ти в УС.

Също така и решението за свикване на Общо Събрание.
Ще провера днес от колко човека на УС е свикано то... Магдалина не е присъствала, Павлина също... Остава да са присъствали лично Михаил Околийски, което ще му е било за първи път да присъства... Деси и Иво Цонев.. ако някой от тях не е присъствал.... отиваме на:

Чл.32. (2) Управителният съвет може да взема решение, ако на заседанието му присъстват повече от половината от неговите членове.


Да не говорим за насрочването на ново общо събрание през Ноември, което се насрочва от хора непознати за съда и на което се подменят хора в УС, сменя се Председател, гласуват се нови управленски длъжности и нов устав... без да имате право на това...
Че по тази логика вие можете да си проведете десетина общи съброния, да си изберете хората за десет години напред и да ги подавате за вписване като "им дойде времето"...

Адвоката ви е хомофоб... от мен да го знаеш...

Освен това смятам със свидетелски показания да търся начин да докажа, че не е имало вписване на промените от общото събрание през Април, а такова се е състояли и доста хора присъстваха лично на него. Което също е нарушение, защото прикривате факти. Ти като си ново лице там.. защо не поискаш първо да се впишат промените през април?
Не си ново лице.. само името ти е ново... ама сега се опитвате да стоварите всичко на хората, които са били там преди вас...

Редактирано от eлия на 22.12.04 11:56.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.12.04 12:00



ама сега се опитвате да стоварите всичко на хората, които са били там преди вас...
да,бе ... горкия хитлер.... на него стовариха всичко за хитлеризма....

Нелепо е!



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.12.04 12:10



Което също е нарушение, защото прикривате факти
Какви факти прикриваме и от кого според теб. Кажи ми като една от присъствалите на това ОС.
Единствените точни и ясни претенции които съм чул досега са от Павлина. Това,което я интересува нея интересува и мен - как и защо Джемини стигна до състоянито от пролетта.
Всъщност фънът едва сега започва. Умирам от любопитство какво ще стане след публикуването на доклада. Не че в него има персонални неща, просто ми е любопитно кой как ще тълкува и коментира. Защото пътят до изчистването е дълъг, но смятам, че няма да се откажем.



Тема Re: Павлине Павлинеееее...нови [re: eлия]  
Автор prinyo ()
Публикувано22.12.04 12:16



Ти пила ли си кафе днес?

"Уронването на престижа" е в използването на фрази като "по непотвърдена информация" с които се вкарват лъжи и подмятания. Само аз забелязах четири такива в параграфите за последните месеци. Та това би могло да бъде повод за обвинения,наистина. Попитай някой приятел журналист, ако не ми вярваш.
А фактологичната част в статията ти е интересна според мен. И ми е полезна. Ако разкараш инсинуациите и подмятанията ще стане готина статия.



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: prinyo]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано22.12.04 12:23



Дааааа,
много хора чакат да се публикува тоя доклад, вкл. и в прокуратурата....
А защо бягаш от отговорност? Елия много точно ти посочи защо ти не си член на Джемини и не си председател за какъвто се представяш! Защо ти подписваш незаконни неща? И защо разчистването не тръгне от Вас - от последните батаци, които сте забъркали? И после, който оцелее да порови назад. Но не може ти - с твоя морал, с лъжите ти да търсиш виновници, няма как да стане!
А и от стратегическа гледна точка не ти го препоръчвам, защото нали се сещаш ако всички предишни, които се каните да оплюете и натоварите с отговорността, и сегашните Ви противници се обединят, нали се сещаш от Вас и помен няма да остане, за съжаление и от Джемини...
Поне така си мисля!



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано22.12.04 12:40



Браво, Браво....
Това са все нарушения, а дали престъпления, прокурорите ще кажат...



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор advocatte (доста познат)
Публикувано22.12.04 12:43



напълно си права...
И не се съмнявай как ще погледне съдийката по тяхното фирмено дело, на факта че са я излъгали...



Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: prinyo]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано22.12.04 18:55



Съгласен съм, че е нормално да има време в което избраният от ОС председател не е регистриран в съда. Не е нормално, когато това време се проточи над законовия 7 дневен срок и то не с няколко дни а с месеци!

Тук обаче си мисля, че грешката не е твоя - промените от август е трябвало да ги впише Солджъра и то веднага след ОС...

Тук остава един интересен въпрос - къде остана онова ОС където вие решихте да замразите Джемини?

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: Куиър, БСП и политикатанови [re: eлия]  
Автор DAEMON ()
Публикувано22.12.04 21:58



Определено сте в грешка за невъзможността да се изберат за членове на УС нечленове на джемини... подобна невъзможност е само по закон.
Погазването и неспазването на законите в джемини вече е традиция

Ако тези, които не ме харесват, ме харесваха - аз нямаше да се харесвам!!!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.