Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:20 10.06.24 
Непрофесионални
   >> ЛГБТ, БДСМ
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ЛОГОТО НА "ДЖЕМИНИ" и още...нови  
Автор The Blueboy (Remember Me)
Публикувано20.11.04 08:57



Тази сутрин така буреносна, реших да вляза
в джеминския сайт и що да видя - оцъклих се - новото лого:

ПРЕДСТАВИ СИ СВЯТ, В КОЙТО НЯМА ДИСКРИМИНАЦИЯ!
МОЖЕШ ЛИ?
НИЕ МОЖЕМ!
БЪЛГАРСКА ГЕЙ ОРГАНИЗАЦИЯ
ДЖЕМИНИ
БЪДИ ЧАСТ ОТ ЖИВОТА СИ!


На кого ги разправяте тия?
То бива наглост, бива наглост, но това е връх на пошлостта!
Какво трябва да си представяме, как самата "Джемини" дискриминира хората си? Ами то това се вижда от стотици километри, няма нужда да се минава през офиса и да се видят старите-нови-стари управляващи, захапали здраво кокала /разбирай финикийските знаци/ и другите глупаци, които захапаха дървото!

Кого избрахте за Председател? Един, който преди време квичеше колко некадърни и ненужни били Джемини, и сега решил да се подпомогне - бум - та станал председател! И тоя ще ни управлява нас ли?
Ами ние и така си съществуваме и така се справяме и така живееме без дори и да разбираме за така важните и съдбоносни проекти на организацията, от които само май великата тройка разбира!

И какво прави логото на сайта на председателя на Джемини, на сайта на Джемини? Разбирай "Момчето"? къде дават така? Каква организация е момчето, че да стои като партньор на сайта на Джемини? Или съдържателя му намери един добър доходник за съществуване? /колкото и да го отрича след моя постинг/

Колко пъти хора се обръщаха към Организацията за реална помощ и какво получаваха - само обещания и нищо повече! Нищо повече!
Пишем писма, ходим на екскурзии и хвърляме прах в очите на заблудените! Колко пъти молихму за помощ и завеждане на съдебни дела - вие все не трябвало така! Ами много хубаво - нека ни мачкат! нали вие си представяте света без дискриминация! Нас - кучета ни яли!

Защо не кажете колко са реалните членове на организацията?
Колко останаха?
Колко ви подкрепят?
А след новите промени, останаха ли изобщо такива?

Какво означава това - че упр. съвет остава доброволци, а само трима ще получават пари? Това ли ви е представата за липса на дискриминация? Т.е. балъците да го духат! С какво тримата стари-нови-стари са по-добри от останалите та все те ходят навсякъде? Защо другите нямат такива шансове? Много е удобно да се ползва чуждия труд за "благородни" цели а в същото време лаврите да се берат от други, но нали на чужд гръб и сто тояги са малко, що да не трепем педерастлъка на България, те и така са утрепани!

Колко пъти Джемини реши да подкрепи всичко, което не минава през Васил Левски? Нито един път!
Какво направихте за транссексуалните? Нищо!
Да сте помогнали на някого? Не!
И до ден днешен стои неразрешен въпроса! Иначе на приказки - голям облак, малък дъжд! Колко транс се обърнаха към вас? А вие на кого обърнахте внимание? Все заети, все в командировки, все по пътешествия! Ами хубаво, пътувайте си! И се преизбирайте - всеки месец по три пъти, за да не опуснете властта! Ние - да го духаме!

Ами то по-добре да го духаме навън в реалното, отколкото да духаме опареното от Джемини!





Тема Re: ЛОГОТО НА "ДЖЕМИНИ" и още...нови [re: The Blueboy]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано20.11.04 12:46



Мда, и аз сега го видях сега този сайт. Обновявал се, така пише. Ама логото си стои...

Мда, то Джемини обикновено само си представят - ей така, затварят си очите и изведнъж - Чудо - Свят без дискриминация. Да ама не - тия работи дето ги има в Европа, ние тепърва трябва да си ги извоюваме...Така, че колеги, ОТВОРЕТЕ СИ ОЧИЧКИТЕ!

И наистина, каква е тази простотия - "Бъди част от живота си"!!! Че аз ако не съм част от моя живот, от чий съм тогава? Разбирам да сложат нещо от типа "Бъди част от Живота" или нещо такова, като призив към момчетата и момичетата да не се свират по дупките си и да излязат на светло, ама не. Може и съм твърде глупав и не мога да разбера дълбжкия смисъл на новото лого... Е сигурен съм, че ще се намери кой да ми го обясни...

Само за "Момчето" на техния сайт не мисля, че е лошо. Това е информационен сайт - нормално е да стои там като медиен партньор...Освен това, доколкото знам Председателят на УС също не получава пари за дейността си - има 2 платени длъжности - на Изпълнителния директор/Аксиния/ и на Пи Ар/Солджъра/...И разбира се - никакъв конфликт на интереси...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: ЛОГОТО НА "ДЖЕМИНИ" и още... [re: mizrahi]  
Автор DAEMON ()
Публикувано20.11.04 21:36



Абе, Милене... защо се заяждаш...
Като приемат гей-браковете - тогава ще се наложи едната от тях автоматично да изхвърчи от платената си длъжност.
Ще се окаже, че са назначени "семейно"

Което си е биг фън... а за морал - не коментирам...
Всички пищят, че Куиър е фондация - а че Джемини е семейна организация - никой не се обажда... после - членска била...

...............
следва продължение


Тема Re: ЛОГОТО НА "ДЖЕМИНИ" и още...нови [re: DAEMON]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано20.11.04 23:19



Е, ти пък, бракове сега... Формално погледнато няма конфликт на интереси, ако се приеме, че УС е независим орган и няма никаква връзка с Деси и Аксиния...На практика обаче си е интересен въпросът, как и защо изведнъж двете ключови фигури на ръководството на Джемини напуснаха УС и скромно заявиха, че биха предпочели оперативна длъжност... На мен ми идва един отговор - УС по новия устав е орган без реална тежест - събира се 2-3 пъти в годината. Истинската власт е в ръцете на Изпълнителния директор а по една случайност гаджето й ще заеме другата платена длъжност...

Какво да се прави - теорията и практиката често се разминават...Само парите в същите ръце остават.../Даже и рима има.../

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...

Редактирано от mizrahi на 20.11.04 23:21.



Тема омръзнахте ми ейнови [re: The Blueboy]  
Автор Loretta (bloodyawfulpoet)
Публикувано21.11.04 01:55



Абе не ви ли писна да се ръфате помежду си егати.
Аман.

Аз както го виждам - Джемини е отворена за членство организация, така че ако ТИ лично мислиш, че би могъл да вършиш работата им по-добре от тях, стани им член, докажи на общото събрание, че има защо да ти се има доверие - и готово, в управителния съвет си.
Оттам нататък имаш - доколкото разбирам - 1/3 влияние върху това кой ще заеме "оперативните длъжности", които така дразнят всички ви с това, че са платени.

Демек прав ти път, има си механизми за промяна на статуквото, и ако не ти отърва, тръгвай да променяш, какво плюеш тук?
Ти например на Джемини член ли си и бил ли си някога?
За член на Управителния съвет кандидатирал ли си се? Смислена платформа на управление предложил ли си? Убедил ли си хората да ти вярват?
Или поне опитал ли си?

А да се плюе по форуми е лесно.

Това се отнася и до всички други, които са намерили за необходимо да учат Джемини - или която и да е друга организация - как да си върши работата и да й държат сметка какви пари харчи и за какво.

Алтернативата е - направете си собствена организация, намерете си откъде да си я финансирате, пък си харчете парите както вие си прецените. И допринасяйте за ЛГБТ-хората както смятате за добре. Някои тук го правят, евала им. Останалите: докато не сте опитали сами, нямате право да критикувате. Действаща организация се критикува отвътре. Отвън е просто... лаене и плюнки. Грозно е. Предлагам да си говорим за нещо по-... как да кажа... достойно.

My heart expands, 'tis grown a bulge in it,
inspired by your beauty... effulgent


Тема Re: омръзнахте ми ейнови [re: Loretta]  
Автор Jupiter (moto)
Публикувано21.11.04 04:00



Единствения смислен постинг, който прочетох в тоя клуб от много време насам. Комплименти!
A на всички плюнчещи се в клуба по адрес на Джемини им пожелавам да им омръзне скоро и да си намерят смислено хоби (малко егоистично пожелание).



Тема Re: омръзнахте ми ейнови [re: Jupiter]  
Автор Loretta (curse)
Публикувано21.11.04 06:36



ами тия дни съм зла
сърдита съм на себе си и си го изливам на света
при други обстоятелства бих си премълчала
иначе мнението си ми е такова, само че не бих го изказала по тоя начин

търся си с кого да се заяждам

There's a devil waiting outside your door...


Тема Re: омръзнахте ми ейнови [re: Loretta]  
Автор mizrahi (Човек)
Публикувано21.11.04 10:30



:) Излей си душата спокойно. Аз лично смятам, че за Джемини и за всички е добре да чуят "Гласа на народа", пък било и само, за да се позамислят от време на време. Гласовете "За" са също толкова полезни за тях, както и гласовете "Против". Не може да се отрече, че Джемини имат трески за дялане, щото иначе темата няма да е толкова посещавана...

Освен това, за съжаление в ОС на Джемини нещата изобщо не опират до това, кой може да предложи нещо смислено или да го осъществи.

Преди време Моника /момичето, което им беше направило единствения проект, който беше финансиран/, Недрет, аз и още един приятел, мисля, се кандидатирахме за УС на Джемини. Имахме си програма, конкретни неща, които щяхме да направим, с конкретни срокове и лесен за проверка резултат/Примерно, бяхме казали, че за 1 година ще успеем да направим Джемини самофинансираща се организация, а не "Организация-проект", каквато е сега.../.
Въпреки това, дечицата, които бяха на събранието си се избраха "По красота", в смисъл - посочиха хора, удобни на Председателя, без да ги познават, без тези хора също да се познават, без никаква идея какво да правят. В резултат - единият от УС почти веднага си подаде оставката, още повече че я избраха без да я питат, а Организацията стигна дъното...

Така че, права си по принцип за механизмите, но не и когато Джемини е "семейна организация"...Още повече, че на извънредното им общо събрание, пак е било така - гласували са, без да знаят за кого и какво...

Накъдето и да погледнеш, все Чудеса ще видиш...


Тема Re: омръзнахте ми ейнови [re: mizrahi]  
Автор ANEW (hmmm)
Публикувано21.11.04 16:52



Явно не си се вслушал в съвета на Лорета и продължаваш да пишеш несъстоятелни неща за човек, който се занимава с право и би трябвало да знае кога това, което казва има тежест. От критиката има смисъл когато е снователна и конструктивна, иначе критика просто за спорта, каквато се практикува тук във форума е безсмислена, и дори деградивна. Защото докато си губим времето да разпитваме за това аджеба знаят ли членовете на Джемини кой е учредител на организацията (сигурен съм че в по-добре действащи организации и политически партии челеновете не знаят отговора на този въпрос, но не им пречи да си вършат работа) можеше да обсъдим някоя инициатива, или да организираме нещо, което наистина би било от полза - не за членовете на Джемини, а за всички ни. Като и да е.

Ако наистина си прав, че Моника е написала единствения проект на Джемини тогава всичкия ви рев за потоците пари и финансиране към Организацията са неоснователни. Къде е истината?

За това кой е бил избран на Общо събрание и кой не - добре дошли в света на общите събрания. Няма какво да се жалвате, ако нистина сте искали щели сте да успеете - няма човек който да е искал силно нещо и да не го е усъществил.

Интересно ми е ще се появи ли поне една не клюкарска тема в този форум в близките месеци?!



Тема Re: омръзнахте ми ейнови [re: Loretta]  
Автор prinyo ()
Публикувано21.11.04 17:26



Както се вижда, всеки от плюещите има някакви свои лични истории, неудовлетворености и предразсъдъци, свързани с Джемини.
И всеки от тях има своя си версия на Джемини, която оплюва.
За съжаление повечето от тях не могат да надскочат тази обремененост и да погледнат напред.
Аз самият имах и имам критики към поведението и дейността на Джемини. Много от "заинтересованите" наблюдатели решиха, че съм се обърнал като фурнаджийска лопата, влизайки в Джемини. Но целта ми беше и остава да променя организацията, най-ваче отваряйки я за обикновените проблеми и радости на хората.
В последните месеци научих много, както за това какво очакват и искат хората (в провинцията и в София), така и за кой и как на нпо пазара в момента може да го осигури.
В следващите месеци ще има промени в поведенеито на Джемини. Което ще се усети от всички.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.